Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství

• USA Doctor Strange in the Multiverse of Madness (více)

*CARNIFEX*

Slabota. Sklamanie a to nebudem písať o tom, že tento snímok má asi toľko spoločné s hororom, ako Matovič s objektívnou pomocou rodinám s deťmi. Nevedel som sa dočkať konca, tie dve hodiny napriek solídnemu vizuálu v tempe, aj tak príliš nedokážu zabaviť. Je to ako film bez chémie a charizmy. Aspoň že sa podarilo tú Ameriku zachrániť - to si robia normálne piču s tým vymývaním mozgov - čistý grc. ()

Hild

Lhala bych, kdybych řekla, že jsem se nebavila. Bavila, a to dost. Vizuál je hodně zajímavý, hravý a fakt zábavný. Během filmu jsem si byla jistá, že tomu dám 4*, ale čím víc nad tím přemýšlím, tím víc si uvědomuji, jak moc je příběh vlastně nedotažený. Kdo neviděl WandaVision, nemá absolutně šanci pochopit Wandu jako postavu, v seriálu jsme mohli sledovat její pozvolný přerod ve Scarlet Witch a díky tomu pochopit i její motivy a emoce v tomto filmu, pro mě je Wanda momentálně nejzajímavější postava MCU, ale zároveň se naplnily mé obavy z této fáze MCU, že začneme být přehlceni filmy i seriály a jedno bez druhého nebude fungovat. Bez seriálu totiž tento film působí opravdu zkratkovitě. A na to, že Wanda je dost možná nejmocnější hrdinka ze současného MCU, by si zasloužila víc. Ten film měl zkrátka potenciál obrovský, ale nedokázal ho naplnit, i to rozuzlení je strašně banální. Je to škoda, nicméně stále bych bez výčitek svědomí film doporučila každému. Jen je třeba nečekat velkou událost, ale prostě klasickou zábavnou marvelovku bez debat dostanete, není to špatný film. ()

mzss1

[53%] Viděno v kině. Na nového doktora Strange jsem se opravdu těšil. Co se týče jeho prvního filmu, tak ten mě moc nezaujal, ale v ostatních postupujících MCU počinech viz Avengers či poslední Spider-man si mě Strange získal. Takže loňský pavoučí muž – to byla fakt pecka a i to tak vnímala většina diváků. Tohle se tomu mělo vyrovnat nebo se k tomu nejvíc přiblížit. No já nevím, kino jsem viděl před asi 11 dny a nějak si to v hlavě postupně srovnávám. Takto pocity rozpolcený jsem nebyl hodně dlouho. Ani dobrý, ani vyloženě špatný. Asi něco mezi, nevím. Každopádně Raimiho rukopis je tu chvílemi čitelný a jako klasická marvelovka to určitě není, možná tak v úvodu. Ale o to mi nešlo, těšil jsem se, že to bude mít nějaké změny, ale tak jako tak mi toho chybělo dost. Asi to nedokážu srozumitelně popsat a sjednotit to do nějakého výtahu, ale zkusím to. Začnu klady. Úvodní scéna s obří příšerou připomínající nějakou chobotnici s velkým okem jako kráva, byla fantastická. Obsahovalo to mnoho nápadů viz doktorův létající plášť. Takže tato úvodní sekvence je taková klasická, marvelácká. Poté se to začne dějově rozjíždět, ale takovým nezáživným způsobem, ale ok. Akční scéna, než se Strange dostane do jiného vesmíru, byla taková pestrá, akční, takže super. No, do první půle mě to ještě bavilo. V té druhé už se režisér utrhl ze řetězu a udělal z toho tak trochu Evil dead (který samozřejmě zbožňuji včetně seriálu). Ujetá scéna ke konci s hudební scénou s noty neměla chybu. No, takže klady tu jsou. A co zápory? Krom skvělého doktora mě tu zklamaly postavy. Postava Scarlet Witch to hrála asi dobře, ale ten její přerod postavy mi vůbec neseděl, víc vykecat nechci. Zklamáním jsou i některé známé postavy včetně Patricka Stewarda, který zde byl docela jen krátkou dobu, s čímž jsem počítal, ale že jeho a některé ostatní postavy tak krutě ukončí, to nemělo žádnou důstojnost. Jako nechci být za přecitlivělého, ale třeba u seriálového Evil Dead se s postavy dělo něco podobného, ale s tím jsem tam počítal, ale zde mi to vůbec nesedělo. Hudba ušla, ale také nic moc. Vizuálně je to docela vydařené, takže krom dobrých scén a efektů a výborného Benedicta mě tu toho moc nezaujalo. Druhé vidění jen tak neplánuji, ale třeba je tu šance, že mi to sedne více, ale pochybuji. Spousta lidí tu píše, že by filmu slušela větší stopáž filmu, aby se zde více projevily charaktery postav, ale to je přece nesmysl. Když mi od začátku neseděli postavy a i tu kruté vyřazení známých ikonických rolí ze hry, tak k čemu bych asi tak potřeboval 20 – 30 min navíc? No, ty vize, vizuál, doktor Strange, úvodní akce a jedna ujetá a vtipná s těmi noty – to jsou klady, ale jinak nic extra. Jako mohlo to dopadnout hůře, ale vzhledem k takovému očekávání mě to spíše zklamalo. Úplný Evill Dead z toho režisér dělat neměl. Změnu to možná chtělo, ale ne takovou. Rozhodně to nebylo Rko a nelítali tu končetiny, to ne, ale mohl si režisér dávat víc záležet. V posledních minutách jsem se už modlil, ať to skončí, takže mi těch 127 utíkalo docela pomalu. A hudba? Na postavu doktora se můžu těšit případně v menších rolích v následujících MCU filmech, ale sólovku bych mu už nedával. Takže ty slabší 3* nakonec dávám v rámci protekce a mé lásky k MCU, ale snad budou další počiny lepší. () (méně) (více)

MrHlad

Doctor Strange má ze všech marvelovských superhrdinů největší potenciál pro vizuálně divoké a atraktivní filmy. Tvůrci se tu můžou zkrátka strašlivě vyblbnout a zvlášť teď, když měl Strange cestovat do jiných světů a vesmíru a kde všechno opět stálo na kouzlech, takže hranice normality byly posunuté o dost dál než třeba u Black Widow. A v tomhle směru není Mnohovesmíru šílenství co vytknout. Sam Raimi si užil návrat k blockbusterům a nečekaně často mu Kevin Feige dovolil být typicky raimiovský. Pár hororových a lekavých momentů tu je, odkazy na vizuální styl prvního Spider-Mana nebo divoké Evil Dead taky a hezky se na to kouká.  Potíž je, že se v tom neděje moc zajímavých věcí. Příběh je tentokrát poměrně banální, postavy nezajímavé a celou dobu jsem měl pocit, že tu či onde chybí nějaká minuta, ve které by se zpomalilo a šlo trošku víc do hloubky. Pocit, že by o něco šlo vesmíru nebo že by samotný Strange musel projít nějakou zásadní proměnou, jsem tu neměl ani chvíli. Jednoduše je to hezká atrakce, ale obaluje nepříliš zajímavý děj. Mělo to být lepší. ()

-bad-mad-wolf-

Ze sympatické Wandy se stala obludně nesnesitelná kráva s laktační psychózou, přičemž ani nepotřebuje vlastní fakany. Nerozpakuje se proto začít dělat bububu a rozjet mrdník napříč multivesmírem, aby se nakonec nechala pohladit po tvářičce a odešla do hajan. Do toho nějaké ty kejkle čarodějů, kteří po sobě tradičně mrskají efekty všeho druhu a pronášejí nahodilé vtípky. Problém vězí především v tom, že je Strange definitivně už jen prachsprostou atrakcí z Disneylandu - a na žádné atrakci nechcete být dvě hodiny v kuse. Dvě hodiny rutinního víření baráčků, jejich trosek, světýlek z rukou čarodějů a občasných tuctových příšerek. Pořád dokola a nic víc. Už před polovinou začíná být film nudný a půl hodiny před koncem neskutečně otravný. Nechápu to - obří rozpočet, Raimi na režisérském křesle, potenciál mnohovesmíru a stejně nikdo neprojevil snahu o trošku barvitější fantazii a vyprávění. Rodinné momentky na zabití. Nejlepší scéna z celého filmu je potitulkový vtípek Bruce Campbella. ()

• Na bundě Americy Chavez (Xochitl Gomez) si můžeme všimnout pár doplňků – nápis „Amor es amor“ indikující její latinskoamerický původ a „pride flag“ symbolizující LGBTQ+ komunitu. (Kubaaa97)
  • Podľa režiséra Sama Raimiho bolo počas postprodukcie z filmu vystrihnutých takmer 40 minút dodatkových scén. (Pat.Ko)

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023