Dzeyna

Martin Scorsese je opravdu frajer! Tohle je mnohem lepší než všichni Kmotři dohromady, je tam mnohem víc zábavy, akce, napětí, přestřelek a peněz. Robert De Niro a Sharon Stone jsou opravdu dobří herci a ani mě nepřekvapily jejich výkony. Vše bylo bez chyby. Děj byl promyšlen do nejmenších detailů. I přes tak dlouhou dobu trvání mě to vůbec nenudilo, což je co říct. Velké plus musím udělit také výslovnosti herců, jelikož jim bylo skvěle rozumět. Tleskám! ()

Kothy

Hvězdný výkon Roberta De Nira. Martin Scorsese se opět trefil do černého. Příběh o kasinech a mafiánech v 70. letech V Las Vegas. Sleduje několik hlavních postav a jejich osudy. Postavy se samozřejmě postupem času mění. Tempo je sice dost pomalé, ale konec stojí za to. Obsazení je taky super. Je zajímavé nahlédnout do tehdejší doby a jak to tehdy fungovalo. "Udělali z Las Vegas Disneyland." ()

teutates

Veľmi štýlové prevedenie jednej veľkej hry... Klasicky podaná klasika 90.rokov. Divadelné predstavenie, ktoré bude vždy budiť rešpekt... Drama,ktorá nenudí,nepredceňuje a v podstate sa nanič nehrá. Príbeh na základe skutočných udalosti, ktorý pod dohľadom Scorseseho dostáva tu spávnu chuť... 9/10 ()

swamp

Tohle píšu snad u každého filmu od Scorseseho - další majstrštyk. Skvělý příběh, ještě skvělejší Pesci s De Nirem (v tomto pořadí). ()

nascendi

Mal som obavu, že uvidím iba ďalší gangstersko-mafiánsky príbeh. Zbytočnú, pretože bol jedinečný. Mal som obavu z trojhodinového trvania. Zbytočnú, pretože som zabudol na hodinky. Po prvej hodine som mal obavu, či sa správne rozhodnem medzi štyrmi a piatimi hviezdičkami. Zbytočnú, pretože po ďalšej hodine bolo všetko jasné. Mojou poslednou obavou bolo, či ešte uvidím film tohto zamerania a kvality. Táto obava zatiaľ trvá. ()

Slarque

Robert De Niro, Joe Pesci i Sharon Stone jsou perfektní, Scorsese je přes gangsterky machr a toto je další jeho klasika. Přiznávám však, že moje pozornost za ty tři hodiny občas polevovala a k dokonalosti Mafiánů ještě kousek chybí. ()

Arsenal83

DeNiro a Pesci boli vždy zárukou vysoko kvalitnej mafiánskej dvojice, v tomto prípade Pesci bol lepším hercom. K dokonalosti tohto pravdivého príbehu chýbalo málo. Takmer tri hodiny mi nevadili, len ten vyprávačský štýl mohol byť vypustený. Z celého deja je v podstate jasné, o čo ide, nie je nutné, aby to hlas v pozadí vysvetľoval. Ale celkovo veľmi zaujimavé s celkom svižným tempom, som fanúšikom tohto žánru. ()

Joker Punx

Tohle jsem poprvé viděl od kámoše, měl to na DVD. Poprvé když jsem to viděl hned se mi to zalíbilo, bavila mě každá scéna ve filmu. Robert De Niro jako Sam 'Ace' Rothstein - Hazardní hráč a majitelem kasina v Las Vegas a pěkně vyčůranej žid :D Ve filmu bylo jeho jméno změněno - Ve skutečnosti se jmenoval Frank Rosenthal. De Niro to hraje skvěle. Pak tu máme další postavu kterou hraje Sharon Stone - Samova manželka, podvodnice a pěkně odporná kurva a k tomu ještě feťačka - Ginger McKenna - Pravá se jmenovala Geri McGee. Sharon Stone tu mrchu zahrála fakt dobře až mě z ní bylo na blití :D No a dále pak ta nejvyšinutější postava - Joe Pesci jako mafián Nicky Santoro - Psychopat, násilník a vrah. Totální pošuk :D Skutečný gangster se jmenoval Anthony Spilotro. A to jak ho zahrál Joe Pesci je impozantní. Hlavně když ho dabuje Jiří Prager a říká ty hlášky - To prostě nemá chybu :D Nejvíc mě pobavila scéna kdy je nalitej a hraje v kasinu u stolu black jack - Stojí tam samozřejmě krupiér (Nick Mazzola) a Joe Pesci na něj - Jó a ty si radši zakrej tu svou hubu! To mi sem ale dali krásu! Poslal tě za mnou Sherbert? Abys mě obral stejně jako ostatní? Oberete každýho co? Z každýho tady vytáhnete prachy! Dělej! Kartu - Tohle si nech a strč si to třeba do prdele! Další! - A hodí kartu na krupiéra :D Krupiér mu dává další kartu - Tohle strč do prdele svojí ségře! Další! - A hodí kartu krupiérovi do ksichtu :D - Krupiér se dívá na nějakýgo šéfa (Jed L. Hansen) - Jo a nezapomeň se na něj pořád dívat ty pitomče! Je mnohem lepší bejt zlodějem než tohle! - A hodí na krupiéra další karty :D - Chci další! Co na něj kurva pořád čumíš ty jeden kreténe! Koukni se jak mi to jde! Sleduješ? Další! :D Jiří Prager to nadaboval fakt skvěle. Je to prdel. Skvělej hlas. Další herec James Woods hrál přítele a pasáka Ginger - Ve filmu se jmenuje Lester Diamond a Woods to taky hraje dobře i když má ve filmu menší roli. Celej tenhle film je bomba a já si užíval každou scénu za scénou. Skvělý dialogy a strašně rychle to uteklo, až tak moc se mi ten film líbil že bych ho bral klidně ještě delší :) Líbilo se mi to víc než Martyho předchozí film Mafiáni - To je jasný. Jo a scéna v kukuřičném poli je jedna z nejlepších vůbec. Moje oblíbená. Parádně natočený. Martin Scorsese je pan režisér. ()

Bachy

Takhle by to rozhodně šlo. Mafiáni mě nepřesvědčili a dokonce málem unudili, ale Casino je jiný příklad. Možná je hlavním důvodem, že Sharon Stone je daleko hezčí než Ray Liotta. Vždycky se trošku bojím filmů se stopáží delší než dvě a půl hodiny a zde jsem se bál i po spuštění. Pouštět si Casino po ránu se mi nevyplatilo, protože během první půl hodiny jsem se opět vrátil do říše snů a chrápal, co to šlo. Zkusil jsem to po osvěžujícím spánku znovu a vyšlo to. Casino se dobře poslouchá, dobře se na něj kouká a pro mě hlavní - utíká a nenudí. Další klasika viděna a po dlouhé době absolutní spokojenost. Film prodeje tolika lokacemi a dokáže ukázat mnoho rozličných scén, že tentokrát chápu postaveí v prní dvou stovce. A na závěr píchnutí do vosího hnízda: Stejně miluji Skrytou Identitu. ()

Happens

Dokumentárně pojatý vzestup, pád mafiánského prostředí v Las Vegas + jak to tak bývá prokletí žen v podobě jejich, teď nechci říct hlouposti, řekněme nevyspitatelnosti a příliš nejasný cíl jejich vize, někdo by řekl, že neví, co chtějí, a když se do takové ženy zamiluje majitel Casina ... ()

Petrucci

You hear a little girl, Frankie? Is that a little girl, Ace? Is that a little fuckin' girl? What happened to the fuckin' tough guy who told my friend to stick it up his fuckin' ass?, ... No matter how big a guy might be, Nicky would take him on. You beat Nicky with fists, he comes back with a bat. You beat him with a knife, he comes back with a gun. And if you beat him with a gun, you better kill him, because he'll keep comin' back and back until one of you is dead. ()

Chrustyn

Podle mě nejlepší Scorseseho film. Tříhodinová exkurze do gangstery ovládaného kasina je naprosto úchvatná. Dokonalá gangsterská atmosféra spojená s perfektním hereckým obsazením, kde exceluje hlavně ďábelský Joe Pesci, ze kterého jde chvílemi i strach. Snímek je okořeněn notnou dávkou brutality, (ruce rozmlácené kladivem, hlavy ve svěráku apod.) která jen dotváří reálné vyznění celého příběhu. Chvílemi mě i zajímalo jestli to takhle v kasínech opravdu chodí. Pokud jo tak se mi do Vegas fakt nechce. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

Tommy987

Čakal som, že to bude fantastické. Bolo. No nečakal som, že to bude ešte lepšie ako GoodFellas a dokonca aj ako Taxikár. A ono bolo! Marty je veľký macher a z toho, čo som od neho videl, je pre mňa najlepšie práve Casino. 10 / 10 ()

Lenny.M

BRAVURNÍ dílo! Tento film by měl povinně vidět každý..Určitě nejlepší gangsterský film, co kdy byl natočen. ()

SeBig

I po několikátém shlédnutí tohoto filmu mě Scorsese nepřestává bavit a musím napsat, že on je mistr filmů podle skutečných událostí. Servíruje to pomalu po velkých chodech v neskutečně zábavné formě. Dialogy, herci, zpracování, humor, styl, kamera.. vše za jedna. Nemám co bych vytknul. Hned po Goodfellas absolutně fenomenální film od Scorseseho. Mistra. ()

LaciLC

Majstrovský Scorseseho film v ktorom rovnako ako pri Mafiánoch preukázal svoj dokonalý cit pre gangsterky. Scorsese si zaslúži veľkú poklonu už len za to, že aj cez trojhodinovú dĺžku diváka udrží v napätí aj napriek tomu, že sa takmer celý film odohráva v jednom kasíne v Las Vegas. Vynikajúce obsadenie je samozrejmosťou (Robert De Niro, Joe Pesci, Sharon Stone) a samozrejmosťou je aj päť hviezdičiek pre tento nezabudnuteľný a geniálny film. ()

classic

Mesto Las Vegas založili v púšti na začiatku 20. storočia, aby sa zakrátko stalo Centrom herní a HAZARDU, potom si človek môže donekonečna klásť otázku: „ Má sa zo mňa stať prvotriedny GAMBLER, keď môžem bezhlavo utrácať v las vegaských kasínach, čo bude zo mňa... ? ” Martin Scorsese nekompromisne vťahuje do diania nebezpečných ľudí s tučnými bankovými účtami, ktoré krásne nakradli, a ten, kto má veľa, chce ešte viacej ! Riaditeľ, istý Sam Rothstein ( Robert De Niro ) vedie Kasíno Tangiers, kde mu PENIAZE len tak tečú rýchlym prúdom perfektného potoka, z tisícov sú desaťtisíce, z desaťtisícov sú statisíce, a takto by sa dalo pokračovať donekonečna. Perú sa “špinavé peniaze” , zamiluje sa do krásnej alkoholičky a feťáčky Ginger, a jeho najlepší kamarát, extrémny krpatý gangster Nicky Santoro sa neváha pobiť, alebo zničiť súpera, čo im stojí v ceste. Všetko klape ako „švajčiarske hodinky” , ktoré sa zhruba raz za 1000 rokov môžu pokaziť, tak ako aj v tejto mafiánskej hre plnej nástrah, podrazov, keď si najlepší kamaráti pôjdu po krku ! Som udivený, čo rozohráva Marty na poli takmer 3. hodín, uznávam, že by bodlo ubrať na minutáži aspoň 30. minút, lebo je to také zdĺhavé, zdĺhavé, zdĺhavé. Dá sa to prežiť, lebo trojica De Niro + Pesci + Stone predvádzajú neuveriteľné vyhrotené herecké výkony, na aké sú u majstra Scorseseho zvyknutí, aspoň Bob a Joe - určite ! Nie je to jednoduchý film, pri množstve násilia, vulgarity, krvi, korupcie sa nejednomu jedincovi zdvíha žalúdok, tak potom im odporúčam: „ Ruky preč, ale rýchlo ! ” Ostatným, fanúšikom De Nira, Pesciho a najmä režiséra Martina Scorseseho, keď títo BORCI vyrazia mne osobne dych a pasáž 20, či 30 minút pred koncom ma pribila do sedačky !!! PS: Týmto filmom sa rozlúčili dvorní spolupracovníci Martin Scorsese / Robert De Niro, ktorí spolupracovali na výborných projektoch, ale ja vychvaľujem tie, kde sa objavil JOE PESCI ( Zúriaci býk, Mafiáni a Kasíno ) ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011