Kombinovaná slabost pro ruské dějiny a Elle Fanning mě nepřipraveného přivedla k tomuto seriálu, a náramně jsem si v něm porochnil. Náladou, nekorektní poetikou, originálními dialogy a Nicholasem Houltem mi tak připomínala Favoritku, že jsem si řekl, že to nemůže být náhoda. A ona nebyla. Snad to nadšení po prvním dílu nikam nevyprchá.(18.5.2020)

To je tak, když si nezjišťujete nic o tom, na co se chystáte koukat. Kateřina mi byla doporučena a když jsem si asi v půlce uvědomila, že se jedná o seriál od tvůrců The Favourite, bylo mi jasný, že to je zase pseudo historie, ze které se prd naučím. Ale je to sranda. Baví mě vlastně i dohledávat, co se skutečně stalo, takže ve finále mi to vlastně něco dá. Plus je tu Nicholas Hoult v jeho pro mě asi nejzajímavější roli. :D(30.6.2020)

• Arsenal83

Hneď v prvej časti sú samé historické nezmysly a ono sa to vlečie v tomto duchu ďalej. Ono je to podané zábavnou formou, ale opomína sa tú fakt, že Peter bol absolútne neschopný sexu ešte niekoľko rokov po sobáši, takže k situácii, kde hovorí akože v svadobnú noc "dúfam, že moje semeno nevyjde nazmar", je absolútnou fantáziou scenáristu, ktorý si nenaštudoval základné fakty. Okrem Katarínu nazývajú cárovná, keď ešte cárovnou vôbec nebola... A celkovo pasáže, kde dochádza k týraniu mladej Kataríny manželom sú tiež nijako nepodložené až takmer vylúčené. Pritom samotní tvorcovia pyšne propagujú tento seriál ako "Neobyčajne pravdivý príbeh". Chápem, že má ísť o pseudosrandu, ale takým spôsobom len tlačíme mládeži do hlavu dejinné nezmysly, ako sú černosi v Rusku pred 250 rokmi.(29.5.2020)

Zajímavý náhled na důležitou součást ruského novověku formou explicitních narážek, všudepřítomného sexu a komediálního nádechu. Těžko ale soudit, jestli byla ona doba opravdu tak noblesní, jako nám ji prezentuje seriózní dějepis nebo se tato rádoby tabuizovaná témata řešila bez okolků už tehdy. [viděno na HBO GO](31.12.2020)

Žít v přítomnosti člověka s absolutní mocí, který nemá ani špetku sebereflexe musí být horor. Koukat na to jako divák je ale docela sranda. Geniální Nicolas Hoult se o to postará. Střídá rozmary s kadencí kulometu a napadají ho nejšílenější věci, proto není tak jednoduché ho do něčeho vmanipulovat, protože jednoduše nevíte, jak si to přebere. Ta jeho postava je skvělá a ještě jednou on to hraje prostě bohově. Veškeré dění se vlastně točí kolem něho. Buď jak se mu dostat do přízně, nebo jak ho k něčemu přinutit aniž by si toho byl vědom. Na druhou stranu má i vývoj a postupně se trochu polidšťuje, což je fajn. Elle Fanning je jako Kateřina perfektní a Houltovi zdatně sekunduje. Fakt jí ta role hrozně sedla. Chápu, že styl seriálu nesedne každému, ale mě to fakt bavilo. Je to o dost chytřejší, než se zdá na první pohled, že se tupí a prostopášní lidé chovají hloupě. Co se historických nepřesností týče, tak to alespoň může lidi ponouknout juknout na wikipedii a něco se přiučit.(2.11.2020)

• - Natáčelo se v Lincolnshire, Leicestershire, Heveru v Kentu a v Casertě. (SONY_)