poster

Kořeny (TV seriál)

 • anglický

  Roots: The Next Generations

Drama / Historický

USA, 1979, 840 min

Scénář:

John McGreevey

Hudba:

Gerald Fried

Hrají:

Georg Stanford Brown, Olivia de Havilland, Henry Fonda, Marc Singer, Richard Thomas, Robert Culp, Debbi Morgan, Harry Morgan, Roger E. Mosley, Paul Koslo, Stan Shaw, Irene Cara, Ossie Davis, Ruby Dee, Dorian Harewood, Jiří Voskovec, Pam Grier, John Rubinstein, Dina Merrill, Brock Peters, Beah Richards, Paul Winfield, Gerald McRaney, Ernie Hudson, Charles Robinson, Andy Griffith, Diahann Carroll, John Hancock, Della Reese, Barbara Barrie, Marlon Brando, James Broderick, Michael Constantine, Al Freeman Jr., James Earl Jones, Jane Rose, Johnny Sekka, Diana Douglas, Albert Hall, Howard E. Rollins Jr., Zakes Mokae, Bernie Casey, Percy Rodrigues, Brian Stokes Mitchell, J.A. Preston, Debbie Allen, Kieu Chinh, Norman Fell, Maidie Norman, James Daly, Dennis Fimple, Logan Ramsey, Bill Quinn, Claudia McNeil, Charles Lucia, J. Patrick McNamara, John Cedar, Frederick Combs, James Keane, William Mims, Abdoulaye NGom, Timothy Scott, Ted Gehring, Les Lannom, Milt Kogan, Bill Henderson, Bruce French, Charles Lampkin, Don Keefer, Albert Popwell, Hal Williams, Lynne Moody, Kene Holiday, Mel Stewart, Roosevelt Grier, Lynn Hamilton, Gerald S. O'Loughlin, F. William Parker, Joel Fluellen, Earl Billings, Michael Alldredge, John Carter, Patrick Cronin, Fred Stuthman, Al Fann, Jason Wingreen, Richard Sanders, Fay Hauser, Robert Kya-Hill, E. Lamont Johnson, Damon Evans, Greg Morris, Fran Bennett, Ja'net DuBois, Essex Smith, Lee Chamberlin, Royce Wallace, Kathleen Doyle, Theodore Lehmann, Sue Ann Gilfillan, John Lafayette, Michael Morgan
(další profese)
 • Tosim
  *****

  Další řada Kořenů navázala bez problémů. Úchvatné.(14.6.2003)

 • Paldini
  ****

  Toto pokračování rozvíjí osudy Kunta-Kinteho potomků ještě více do hloubky než v knižní předloze. Nepřéhlednutelná je role Jiřího Voskovce v postavě ruského žida, který řádění KKK jen komentuje slovy, že jsou to suchaři, kteří ani neumí udělat pořádný pogrom.(19.6.2005)

 • sportovec
  ****

  Seriál amerického prohlédnutí, zhruba tak by se dalo vymezit dobové působení a zaměření díla, z něhož si dobře pamatuju postavu hranou Jamesem Earlem Jonesem. Nikoliv náhodou rozsáhlý film vznikal v bezprostřední reakci na absurdní smrtelný atentát na věrozvěsta tolerance, multikulturality a nenásilí Martina Luthera Kinga. Velký oblouk, který opsalo sociální postavení Afroameričanů (slovo Euroameričané se kupodivu nepoužívá) od hrůzné občanské války v předminulém století, začíná zhruba obdobím tzv. rekonstrukce. Ale i od ní trvala cesta k stále ne zcela dovršené černé emancipaci dalších takřka sto let. Zpočátku američtí černoši disponovali jediným právem: umírat jako vojáci za vlast, která jimi pohrdala. Ještě v r. 1968 na olympiádě v Mexiku na protest nastupovali Afroameričané s černou rukavicí, navlečenou na jednu z rukou, jež přijímaly medaile; při hraní americké hymny pak na protest proti rasové segregaci zvedali onu ruku nad hlavu. Byli za to - v zemi, v níž není trestné veřejné pálení státní vlajky - perzekvováni. KOŘENY citlivě, na velké ploše v mikroměřítku, v němž je každý z nás nejclitlivější, nejzranitelnější, prezentují tuto pravdu vyrovnaným klidným režijním rukopisem založeným na důkladném a přesto vskutku hratelném scénáři. Zdá se, že seriál amerického prohlédnutí svou střízlivou vyvážeností může být v mnoha ohledech i seriálem prohlédnutí evropského a afrického. I - a možná právě - dnes.(28.3.2008)

 • Gig
  *****

  Pokračování slavného seriálu, který neztratil na svém kouzlu a udržel si svou laťku až do konce. Pro mě nejdojemnější moment serálu, kdy autor předlohy Alex Haley v podání James Earl Jonese se setká se svým vzdáleným bratrancem v Africe. Hrozně mě to dojalo. Neskutečný vodopád emocí, jaký jsem málo kde viděl. Navíc v seriálu si zahraje Henry Fonda, coby rasista každým coulem a náš Jiří Voskovec, coby žid.(3.1.2014)

 • Renton
  ****

  Drsné a zajímavé příběhy obyvatel černé Afriky.(12.4.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace