Podvodníček je jedním ze dvou přeživších masakru v losangeleském přístavu. Pomocí rozsáhlých retrospektiv líčí vyšetřovateli spletitou změť událostí, které jej i s jeho kumpánem přivedly na pašeráckou loď... Po únosu kamionu v New Yorku je pět zločinců zatčeno a podrobeno výslechu. Protože nikdo z nich není vinen, plánují se policii pomstít. Operace probíhá hladce, ale pak se ukazuje, že za vším stojí mistr legendárního zločinu Keyser Söze. Je zřejmé, že každý z nich Sözeho v určitém ohledu poškodil. V rámci odvety pak následkem výbuchu na lodi zemře 27 mužů. Nyní však vyvstává zásadní otázka – kdo je vlastně Keyser Söze? (Cinemax)

rt12

Nó, tak to byl nářez. Dokonalý podraz na ,, parťáky ”, policajty a mojí osobu! Skvělá kriminálka. ()

YURAyura

Absolutne squela thrillerova spicka, ktera by pri soucasne filmove potenci mohla bez problemu vyhrat snad vetsinu oskaru. Scenar, akce, herci - vsechno tomu hraje do karet. Kolikrat jsem to videl, tolikrat to bylo squle - kwalita se zkratka neokouka. ()

Hadža

Myslim ze u hodnoceni tohoto filmu,se necheli ostatni strhnout vetsinou a predchozimi hodnoceni!Nic tak uzasneho a genialniho jsem na tomto dile neshledal!!Ty tri hvezdicky davam taky nejspis jen proto,ze jsem se nechal unest vasimi chvalozpevy!Jinak me to tahne snad i ke dvema! ()

MATADOR

Nejspíše se to musí vidět vícekrát, aby člověk pochopil krásu tohoto filmu. Po prvním shlédnutí se mi to jeví jako pěkně napsaný krimi film o pětici loupežníku. Scénář je opravdu chloubou, ale nic víc zatím nevidím. * * * * ()

FilmFan24

Film, po jehož každém shlédnutí si říkám, jak je dobře že je...Bravurní herecké výkony, asi nejlepší role Stephena Baldwina vůbec a vůbec...atmosféra, styl a režijní lehkost dává ve výsledku nám divákům hodnotný pokrm, kde po každém dalším ochutnání vynikne ale nepřebije další a další indegrience, kterou tam najdeme. ()

BART!

Já si až do dneška myslel, že Keyser Soze je reálný vrahoun typu Charles Manson nebo Zodiac. Vytvoření umělé odstrašující legendy, která měla vzbuzovat takový dojem uvnitř filmu, tak vlastně přešla se stejným záměrem do reálného světa :) Dokonalé! ()

togaf

Bezva film a úžasné náznaky kolem Keysera Sozeho. Existuje nebo ne? Je jím jedna z postav nebo ne? Nachytala jsem se stejně jako NY poldové :) ()

JohnMiller

Neviem, no. Asi som už prejedený všemožnými svetovým gangsterkami takže už akosi nedokážem oceniť tento podarený kúsok. Hoci bol kvalitný a koniec geniálne vymyslený, počas sledovania som sa prevážne nudil. Nechytil som sa ani na samovražednú misiu a nezaujali ma ani mnou uznávaný herci ako Benicio Del Toro a Peter Greene. V celku dobré ale mňa sa to nejak nedotklo. Dám tomu čas a vrátim sa k tomu určite niekedy v budúcnosti. ()

runner85

Prvotné skákanie v deji bolo pre mňa mierne zmetočné. Bolo tam veľa postáv, veľa mien, veľa informácií. No postupne som sa do toho dostal a pomaly ale isto som sa vcítil do úlohy vyšetrovacieho a tiež som hádal kto a čo je ten pán Keyser Söze ... ja som neuhádol, dostali mňa, preto skladám klobúk a dávam za 5* (samozrejme nielen zato, ten film sa vám dostane pod kožu) ()

salalala

Who the fuck is Keyser Soze? I po letech nesmírně chytrá a inteligentní krimi, která má co nabídnout. Christopher McQuarrie v ní napsal jeden ze svých nejlepších scénářů, který dává smysl, je promyšlený a přesně ví, co a jak chce sdělit. Závěrečná pointa je už jen třešínkou na dortu, byť je pravda, že s její znalostí už zážitek není takový a při hodně hlubokém přemýšlení se v příběhu dají najít lehké nelogičnosti a pár situací působících jako konstrukt, není to ale nic, co by vysloveně kazilo zážitek. Z dnešního pohledu možná překvapí hodně nenápadná, ale precizní režie Bryana Singera, který na sebe moc neupozorňuje, vše ale dává dohromady naprosto skvostně a nemá problém ani s akcí, která má spád, ani s gradací příběhu, která je extrémně důležitá, navíc se neztratí ani v retrospektivním vyprávění. Naprosto famózní je obsazení, jemuž samozřejmě vládne ďábelský Kevin Spacey, jehož minimalismus je fascinující, ani ostatní ale nezůstávají moc pozadu - Gabriel Byrne je charismatický a zároveň tajemný, Benicio Del Toro si roli slizkého zabijáka užívá a Stephen Baldwin tu ztvárnil pravděpodobně životní roli. S odstupem let si dovolím hvězdičku z hodnocení ubrat, protože se znalostí pointy už ten zážitek přece jen není takový a také první třetina mi přišla rozvláčnější. Jinak ale oprávněná klasika a jedna z nejchytřejších krimi, jaká kdy vznikla. 85 % ()

Skip

Tenhle film, to je od začátku do konce dokonalost sama, včetně těch nejmenších detailů. Sešla se tu parta před i za kamerou, která dokázala stvořit skvost nejen v rámci žánru, ale i v kinematorgrafii jako celku. Takže, kdo ještě neviděl, sehnat pustit a připravit se na kulervoucí a dechberoucí filmový zážitek. ()

Aleee89

Film jsem si vyhlédla díky pověsti, vysokému hodnocení a taky uvedení v seznamu goldies na kfilmu.net. A nelituju ani náhodou. Poctivá filmařina, to už tu sice někdy zaznělo, ale prostě se musím opakovat. Mám ráda chytré filmy s šokující pointou, tady se to vyplnilo. Sice jsem si asi půl hodiny před koncem říkala: "Ha, teď jsem na vás vyzrála, už mi to došlo." A pak přišly poslední minuty, hrnek vyšetřovatele se roztříštil o zem a já si jen s úsměvem a uznáním, že mě dostali, v duchu říkala: "No jasně! Já byla ale blbá!" ()

Dont

Tenhle film mi dlouho unikal, k hodně vysokému hodnocení jsem byl mírně skeptický, ale po projekci se připojuji k zástupům ostatních uživatelů a dávám též plný počet. Nenepadá mě totiž nic, co bych mohl filmu vytknout. Scénář perfektně propracovaný, herecké výkony v čele s Gabrielem Byrnem a Kevinem Spaceym provtřídní, tajemná postava mafiánského šéfa s tureckým jménem Keyser Soze a překvapivé vyústění na závěr. Ano, nezastírám, že jsem byl skutečně překvapen, a zároveň velmi potěšen úrovní snímku, který možná nedosahuje slávy jiných kriminálek, ale kvalitou mnohé převyšuje. ()

L_O_U_S

Může to být originální, jak chce, Kevin Spacey může být v roli Verbala jak chce skvělý, ale pokud znáte dopředu pointu, kazí to zážitek. A nemusíte ji znát konkrétně, stačí do toho jít i s informací, že je film proslavený závěrečným zvratem. To samo o sobě dost napoví, co máte zhruba čekat. (943., 1. VI. 2014) ()

kajas

Jednomu z nejznámějších devadesátkových thrillerů jsem se dlouhá léta vyhýbala a bohužel to asi byla chyba. Protože jsem samozřejmě již slyšela o pointě, nemělo mě absolutně co překvapit a žádná postava mě nezaujala. ()

Fanucci

Geniálně promyšlený film u kterého nemůžete ani na chvíli "vypnout" protože charaktery postav i celý příběh se skládají jako puzzle. Škoda že jsme si podobně propracovaných (HLAVNÍCH) postav neužili např. v Sametových vrazích. Ten film by byl potom o třídu lepší, možná víc...Perfektní výkony hlavně Spaceyho a Baldwina. ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)