Podvodníček je jedním ze dvou přeživších masakru v losangeleském přístavu. Pomocí rozsáhlých retrospektiv líčí vyšetřovateli spletitou změť událostí, které jej i s jeho kumpánem přivedly na pašeráckou loď... Po únosu kamionu v New Yorku je pět zločinců zatčeno a podrobeno výslechu. Protože nikdo z nich není vinen, plánují se policii pomstít. Operace probíhá hladce, ale pak se ukazuje, že za vším stojí mistr legendárního zločinu Keyser Söze. Je zřejmé, že každý z nich Sözeho v určitém ohledu poškodil. V rámci odvety pak následkem výbuchu na lodi zemře 27 mužů. Nyní však vyvstává zásadní otázka – kdo je vlastně Keyser Söze? (Cinemax)

lennyd

Je jen několik málo filmů, které je opravdu nutné dokoukat až do poslední minuty, jinak přijdete o to hlavní, co film nabízí - a není náhodou (?) že v těchto filmech hraje rozhodující roli Kevin Spacey. Každopádně Obvyklí podezřelí takovým filmem jsou - koukáte, koukáte - obyčejná (byť slušná detektivka) o jednom obyčejném vyšetřování, a poslední minuty převrátí vše co jste viděli naruby. Ne náhodou patří Bryan Singer k nejuznávanějším režisérům současnosti, a pokud se mu dostane do rukou tak kvalitní scénář jako v tomto případě, a ku pomoci jsou mu takové herecké hvězdy jako je již výše zmiňovaný Kevin Spacey (za tento film si vysloužil Oskara), ale i Gabriel Byrne, Kevin Pollack, Benicio Del Toro, Stephen Baldwin či můj oblíbené Peter Greene, tak to nemůže dopadnout špatně. Původně jsem chtěl dát plný počet hvězdiček, ale přece jen, trochu mi vadí, že na druhé podívání už film své hlavní kouzlo ztrácí (logicky)... ()

hanagi

Komplikovaný děj, navíc informace takzvaně z druhé ruky...Pokaždé se bojím jenom mrknout, abych o nic nepřišla. I když už vím, že všechno je úplně jinak! ()

Minimie

Ačkoliv krimi žánr moc v oblibě nemám, kvůli výkonu Kevina Spaceyho a posledním pěti minutám filmu to stojí za vidění. ()

Zdeňka

Detektivní pohádka pro dospělé o bájném nepříteli Keysru Söze. Člověk, který vyvraždí vlastní rodinu a jde si za svým cílem. V závěru složení celé skládačky a pochopení, kdo není jen podezřelý. Rozhodně na druhé shlédnutí zajímavější příběh. ()

noriaki

Pointa je opravdu geniální a bez ní by to byl úplně jiný film, ale vůbec ne špatný. Singerova rekonstrukce jedné horké noci v přístavu v San Pedru je proklatě atmosférická, parádně zrežírovaná a ještě lépe zahraná. Oscar pro Kevina Spaceyho mluví za vše, ale vypíchl bych i chameleónského Benicia Del Tora a koneckonců i zbytek nesourodé pětice. Scénář několikrát zdánlivě zaskřípal a nabídl pár vodítek, což jenom prohloubilo zážitek. Já jsem se nechal obalamutit a jsem za to rád. Ale i tak by mě zajímalo, jak to tenkrát doopravdy bylo. ()

geklon

Jak si vytřít prdel s klasickými gangsterkama a nebejt trapnej. Jednorázová pusinka. Jak z hovna uplíct bitch. Pointu jsem věděl od začátku, o to víc mě to bavilo. ()

Dreaker.24

10/10 za jeden z nejlepších filmových závěrů ever, za božského Kevina Spaceyho a za nejlepší filmový zvrat všech dob, který mě dostal na kolena aneb jak Bryan Singer stvořil novou polednici, o které budete vyprávět malým dětem když budou zlobit, “nezlob nebo si pro tebe přijde Keyser Söze”. Je možné, že při prvním zhlédnutí ani tolik nemusíte tušit o co vlastně jde, ale při poslední scéně to všechno vypluje na povrch tím nejlepším možným způsobem. Film, který celý příběh buduje jen pro tu poslední pětiminutovou scénu, která je asi ta nejgeniálnější co jsem kdy viděl. Strašidelný mýtus, který mi nedá spát. Moje neoblíbenější krimi. ()

dANo

THE BEST OF THE BEST OF THE BEST tohoto žánru... Kevin Spacey je tu nenapodobiteľný. Film postavený na brutálnom prekvapení na záver môže síce počas rozprávania pôsobiť bežným krimi dojmom, ale ten záver z neho proste robí absolútnu filmovú lahôdku. ()

Compadre

Absolutně dokonalej kriminální příběh, kterej jenom dokazuje, jakej je Kevin Spacey borec. Opravdu výjimečný a neobvyklý film, který vám zůstane hodně dlouho pod kůží.. ()

Mishqo

Ďalší z filmov, ktorý po zhliadnutí patrí k mojim top filmom. Spočiatku sa to zdalo byť ako obyčajny film s pár miestami výnimočnosti ale ako náhle sme sa dostali k záveru zostal som len v úžase jak dobre to Kevin Spacey zahral. Ktokoľvek si to pozrie určite nebude očakávať taký zaver akým to skončí. Dávam 5 * . ()

Natabar

Koukám, že nejsem sám, kdo uhodl identitu Keysera Söze nějak předčasně... To však nic nemění na tom, že se jedná o značně nadprůměrný thriller, i když - co si budem povídat - na tak vysoké místo v TOP 200 nemá. ()

Krustyburg

*POZOR, tento komentář obsahuje vyzrazení závěru filmu"* Asi v půlce říkám kamarádovi: Ten Keyser je určitě Spacey! A taky že jo... Tak tohle mě vůbec nebavilo. Krimi ani thriller holt nejsou moje hobby. ()

hroubek

Co k tomu to filmu dodat, všechno podstatné bylo už napsané ve spoustě komentářích a já s nimi skoro ve všem souhlasím. Ale stejně jako u Ed Wooda jsem se k tomu filmu dostal až teď a je to z jediného prostého důvodu,protože vím, že je to moc dobrý film a proto se radši kouknu na jiné snímky, které mě můžou jen překvapit. I tak si myslím, že jsem si měl Obvyklé podezřelé pustit dříve. ()

0lie

,,NEJVĚTŠÍ TRIK, KTERÝ KDY ĎÁBEL PŘEDVEDL BYLO, PŘESVĚDČIT LIDI, ŽE NEEXISTUJE.'' Užásná krimi atmosféra starých dobrých let. Oscarový scénář, který by byl i bez závěrečné pointy skvostem. Výborný výkon všech ,,podezřelých,, pod dohledem Bryana Singra se stal dokonalou ďábelskou podívanou. ()

Master19

Nehodlám rozhazovat hvězdy jen proto, že tento film objevil mého oblíbence Kevina Spaceyho. Na detektivku je to až moc zamotané, to by mi vůbec nevadilo, ale bohužel mi vadili někteří herci, kteří buď neměli co hrát, nebo měli, ale neuměli to. Každopádně je tento film legendární a bez jeho shlédnutí má divák ve filmovém vzdělání významnou mezeru. ()

Sany33

Zo začiatku som bol celkom zmetený, film sám začínal dosť neortodoxne a celý čas sme sa filmom predierali práve k tomu, aby sme sa dostali na začiatok. Ak tomu nechápete tak ste na tom rovnako ako som bol na začiatku filmu ja. Ale ako sa nám predstavovali hlavné postavy mohli sme si nájsť vlastného sympatizanta a vžiť sa do jeho kože, aby sme sa ku koncu filmu mohli diviť čo sa z nášho sympaťáka alebo lotra vyvinulo. Celkové filmové rozuzlenie je veľkolepé, pretože je iba veľmi málo ľudí čo by také niečo čakali a teda je dosť nepredvídateľné čo je na film z roku 1995 dosť pecka. Herecké obsadenie mi nebolo ani nesympatické ale nebolo ani moc oku lahodiace, uzavriem to tým, že sa na to dalo pozerať. Akcie tam bolo pomenej ale za to premyslených plánovačiek a predierania sa k finálnej pointe bolo viac ako dosť, kto vie ako by film vyzeral v dnešnom šate? 80% ()

Yoda sama

V roku 2015 som si dobehol jeden 90tkový kultový, komplexný, skvelo zosnovaný a brutálne vypointovaný rest. A že to sakra stálo za to. ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)