Podvodníček je jedním ze dvou přeživších masakru v losangeleském přístavu. Pomocí rozsáhlých retrospektiv líčí vyšetřovateli spletitou změť událostí, které jej i s jeho kumpánem přivedly na pašeráckou loď... Po únosu kamionu v New Yorku je pět zločinců zatčeno a podrobeno výslechu. Protože nikdo z nich není vinen, plánují se policii pomstít. Operace probíhá hladce, ale pak se ukazuje, že za vším stojí mistr legendárního zločinu Keyser Söze. Je zřejmé, že každý z nich Sözeho v určitém ohledu poškodil. V rámci odvety pak následkem výbuchu na lodi zemře 27 mužů. Nyní však vyvstává zásadní otázka – kdo je vlastně Keyser Söze? (Cinemax)

Honzíno

Možná kdyby Bryan Singer vypiplal svou režii ještě lépe, mohla závěrečná sekvence patřit opravdu k tomu nejpřekvapivějšímu, co se kdy na plátně odehrálo. Ale i když jsem pointu celkem prokoukl někdy po polovině stopáže, nezabránilo to mému zážitku. The Usual Suspects totiž skvěle fungují i bez rádoby šokujícího odhalení. V první řadě se chlubí sestavou dokonalých herců, perfektním scénářem, dokonalou hudbou a dravou režií a hlavně perfektně kombinují celkem černý humor s místy velice vyšponovanou atmosférou. Stominutový film uteče jak jeden díl 24 a dospěje ke geniálnímu finálnímu záběru a nechá vás jen nehnutě zírat a smát se.. já jsem se posledních nekolik okamžiků musel smát. Ne pohrdáním ale tím jak jsem byl opojen tímhle filmovým majstrštykem až mě poslední scény prostě rozesmály blahem. ()

SG_ever

Skvělá podívaná, která si s vámi opět od začátku do konce pohrává (vyjebává, chcete-li hrubší slovník)... Film obsahuje prvky akce, krimi a mysteriózní podívané... Dokonale vygradované a jen těžko zapomunetelné. (95%) ()

Sfinkter

Budu potřebovat ještě jednu projekci na vychutnání si všech detailů, promyšlenost dobrá, obsazení bez komentáře. Pointa mi možná nepřipadala až tak úderná jako ostatním, ale nadprůměrný thriller máme před očima zcela jistě. ()

honx

Tenhle scénář musel psát opravdu ďábel. Film uvedený v dokonalost- od hereckých výkonů, přes skvělou režii, až po geniálně překvapivý konec, který na filmech miluju. ()

Mrkvič

Kdysi jsem to už viděl a jediné, co mi utkvělo v paměti byl Kevin Spacey. Ted si budu pamatovat ještě Keysera Sozeho. Dohromady toho není moc :) Určitě ne na tak přemrštěná hodnocení. Vždyť opravdu výrazná je jen ta pointa a pár hereckých výkonů. ()

Gothar

Nuž, čo dodať, všetko asi už bolo napísané, ja len zopakujem, že Kevin Spacey tu predviedol dokonalý výkon. Spočiatko to vyzeralo undne, ale dej gradoval až k úžasnému záveru po ktorom som ostal ohúrený jednak zo samotného záveru ale aj z toho, že som sa o tomto filme dozvedel až po 16tich rokoch. ()

Qitek

Jeden z nejdokonalejších krimi thrillerů všech dob? Určitě ne. Jeden z nejlepších kriminálních filmů 90sátek? Asi ano. Definitivně Bryan Singerův nejlepší film? Do roku 2011 bez debat. Kevin Spacey na oscara? Za mě ne. Nijak jsem si jeho roli vážně neužíval a to ani na popáté shlédnutí. Jinak vše šlape jak má a film měl na svou dobu uhrančivou, za mě až "francouzkých kriminálek" atmosféru. Iritující Chazz Palminteri nezklamal-myslím tím neherectvím. Je to jeden z těch filmů, který udělal ve své době velký BOOM, ale bohužel vrásky mu nesluší tak, jako např. jeho kriminálním kolegům z HEAT. Jestli tomuto filmu opravdu něco nesvědčí, je to jeho hyperpřehodnocennost doprovázena až přespříliš silnými výlevy "Geniální, nejgeniálnější, Dokonalost nejdokonalejší.." Ne. Opravdu ne. Ani zdaleka ()

Tyny

Tohle mně prostě baví. Dělají z lidí idioty, aby jim skočili jako rybka na háček a já jsem mezi těmi rybkami byla také asi jako většina z vás, co film viděli prvně. Celou dobu se to snažím rozuzlit, chtě nechtě jsem tomu nemohla přijít na kloub, potom už jsem si myslela, že to konečně mám a ke konci mně to úplně dostalo. Neuvěřitelný jak mně ten film dokázal obalamutit. Strašně se mi líbí, když mně film překvapí až v poslední minutě. Spacey exceloval jako obvykle, ale tohle bylo vážně přehnaně dobré. Gabriel Byrne je také pan herec, před kterým smekám. Bravo. ()

Dado

Geniálny film? Pre mnohých zrejme áno, osobne však od snímky s podobným prívlastkom očakávam niečo iné, než to, že ma dianie na obrazovke počas prvej polhodiny takmer uspí. Postupne ma síce zápletka dokázala úspešne pohltiť a napokon na mňa vypľuť ohromujúce vyvrcholenie, no zážitok ako celok to aj pod vplyvom vysokých očakávaní už zachrániť nedokázalo. Rád by som dodal klasické "po opätovnom zhliadnutí možno zmením názor", no ak mám byť úprimný, akosi nedokážem v sebe nájsť odhodlanie a chuť dať Zvyčajným podozrivým šancu na reparát. (60%) ()

Lachtaan

Je škoda, že příběh nemá takové grády už od samotného začátku, prvních několik desítek minut mi zkrátka trvalo přijít téhle kriminálce na kloub. Jakmile se do ní ovšem správně ponoříte, už vás jen tak nepustí. Kevin Spacey je herecký mág a Obvyklí podezřelí jsou po loňském životopisu Freddieho Mercuryho nejlepším dílem Bryana Singera. ()

wer4

Výborný film! Duchaplný, inteligentný a vťahujúci do deja od začiatku až do konca. "You are a liar!" .. "Am I?" .. ()

Micro41CZ

Zklamání. Ničím originální, překvapivá nebo působivá krimi. Myš si hraje s kočkou tak dlouho, že už diváka úplně přestane zajímat, kdo je kočka a kdo je myš a kde a proč si vůbec hrajou... (a že je mu to brzy jasné) ()

BS

Bohužel jsem pointu prokoukl dříve (fakt díky Scary movie!!!), ale i tak vynikající film. Skvělé herecké výkony a zajímavý příběh. ()

rockwoman

Jak chcete střelit ďábla do zadku?...."Nejlepší trik kterej ďábel kdy předvedl,bylo přesvědčit svět že neexistuje. A pak?....zmizel." ......... Nejvíc jsem si vychutnala konec. A co z toho všeho plyne? Nikdy nepodceňujte mrzáky,nikdy nepodceňujte Verbala! ()

ywo666

Hm. Tak toto ma nejak dlho obchádzalo. Preto som sa rozhodol, že je načase dieru zaplniť. Hodnotenie brutálne. Začiatok slabý. Stred lepší. Koniec výborný. Aj keď sa priznám, že som pointu dokázal odhaliť. Film je ale kult, lebo ma napadlo kopec paródií a vykrádačiek k tomuto dielu. Prečo to má ale také vysoké hodnotenie? U mňa 75%. ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)