Boxer Rocky Balboa si užívá bohatství, které jako mistr světa získal. Bojuje pouze proti snadným protivníkům. Pak je ale vyzván arogantním Clubberem Langem. Rocky výzvu přijímá, aby ještě jednou dokázal, že je jen jeden mistr. Jenže se stane nečekané: Lang vyhraje a stane se novým mistrem. V Rockyho už nikdo nevěří, kromě jednoho člověka: někdejšího mistra světa Apollo Creeda. A právě on se pokusí povzbudit Rockyho bojovného ducha a dostat jej zpět do vrcholné formy… (TV Prima)

vozralec

Rocky v obleku; Duke a jeho přiteplený hlas; krátké tričko; tancování; scéna na pláži; wrestling. Jednodušší děj, ale pořád to ještě jde. ()

Godhaj

,,You know, sometimes charity really hurts.“ Je to tak, tento díl Rockyho je opravdu lehce horší než ty předchozí. Nejvíce je to znát na příběhu, který jen s obtížemi hledá cestu, jak znovu zkomplikovat Rockymu jeho boxerskou kariéru a tak musí sáhnout po různých oslích můstcích. Herci jsou ale stejně přesvědčiví jako jindy, třeba na Paulieho nedám dopustit. Možná jen Adrian se mi zdála trochu moc sebejistá, ale to už byla vlastně i ve druhém díle. Píseň Eye of tiger ale tomuto filmu sedne jako ulitá! ()

Voorhees

Opět to samé v trošku jiném kabátku. Zase trénink, úzkost, někdo kdo mu dodá sílu. Slavná tréninková hudba. Jen sem čekal kdy a kdo mu dodá sílu být šampión. Trošku moc trapásků viz. ponížení Pankáčem na veřejnosti. Skvělej soundtrack jako vždycky. Stallona mám rád i když tady tak nezáří a zase slavné vítězství, ok je to docela ždnímaní peněz, ale ten film vůbec není špatnej a chápu, že mu skalní dávaj 80%(viď Wolftalone;)). Pro mě za 60%, ale těch 66 procent jsou ještě přijatelné. Pěknej film. ()

Energie-G

Třetí pokračování legendární boxerské série nezačíná vůbec špatně. Výborný hudební úvod (dnes už klasika) a Rockyho logické "zcivilozování" včetně zápasnické vložky s Hulkem Hoganam je docela zábavné a ani mi tolik nevadí že ubírá na jeho původní dramatičnosti. Co mi ale vadilo jsou samotné oba hlavní souboje, které jsou absolutně nedotažený a odfláknutý. Neškodilo by, kdyby byly mnohem vyrovnanější jako v ostatních dílech, stejně tak Rockyho tréninkové prozření bylo příliš jednoduché a jednoznačné. Rockyho postava se oproti předchozím dílům dost změnila, Stallone zde krom pětky podal svůj nejhorší výkon, což vzhledem k tomu, že ve stejné době natáčel výborného Ramba trochu nechápu. Mr. T jako zaporák nijak nezklamal, ostatní včetně Apolla taky bez výhrad, celkově jako celek to na mě působilo docela rozpačitě a nebýt výborné čtyrky (popřípadě šestky), nebylo by to příliš šťastné zakončení. V rámci sportovních filmů ale pořád mírný nadprůměr - 65% ()

kyLuke

Vzhledem k tomu, že jsem byl u druhého dílu zklamaný především jeho častou neatraktivností, u třetího dílu nemohu říct totéž. Film je totiž efektivnější, svižnější a celkově lepší než "dvojka". Stallone sice už v tomto filmu není tím Rockym za kterého jsme ho měli, stala se z něj hvězda a to přeci jen chvílemi trošku ubírá na kvalitě. Na druhou stranu jsem byl však svědkem velmi kvalitní podívané s několika nečekanými zvraty( které bych zrovna u Rockyho nečekal), a proto dokonce filmu jen těsně unikly mé čtyři hvězdičky. Přesto výborných 70% a velká spokojenost s dobře stráveným sobotním ránem... ()

celticek

Paulie je úplný kokot. Závist je svině. Nijak nikdy nepomohl a když je Rocky na vrcholu, tak by chtěl velice zásluhy. Takových známe určitě i z reálného života. Normálně se mi z něho udělalo zle. Jinak klesající úroveň série. ()

Bezda22

Za mě rozhodně jeden z nejlepších dílů. Ten trénink na znovuzískání titulu, vztah s Apollem, démoni uvnitř Rockyho hlavy. Tady to funguje, navíc je tu i vizuální posun a už se Rocky neodehrává v ponurým a temným prostředí, všechno je takový barvitější a energičtější. Já jako fanoušek si tady ani nehledám nějaký negativa. Jediný je možná v některejch scénách Mr. T, protože vypadá trochu trapně... 85% ()

topi80

Ze sedmdesátých let´, komorního sportovního dramatu a ze špinavých ulic jsme se přemístili do naleštěných akčních 80. let a do centra boje toho hodného chlápka s jakýmsi predátorem. Při hodnocení je třeba na tento film samozřejmě třeba nahlížet úplně jinou optikou než na začátek série. Nedivím se těm, kteří nad trojkou a čtyřkou ohrnují nos. Pokud chcete ocenit všechny díly této série, musíte být zkrátka naladěni i na retro poetiku oněch začátků i na tuto poněkud komiksovou podívanou. Povedlo se vymyslet nový příběh, skvěle ztvárnit dilemata v Rockyho hlavě a nabídnout divákovi i úplně jiný styl tréninku a stylu. Polití série živou osmdesátkovou vodou nemusí být každému po chuti, ale na mě to docela zabralo. ()

ANTYCHRYST

Apollo jako trenér a Rocky tančí v ringu :) není mu nikdo jinej soupeřem nežli ikonicky Clubber. :) opět Skvělý box a vše co k tomu patří.. Prostě nesmrtelná série :) 90% ()

Rattlehead

Pěkně nadupaný díl - hned dva zápasy s hrozivým Clubberem, souboj s wrestlerem, pád na dno, návrat ke kořenům... Moc hezké, tento díl hodnotím vysoko. Jinak ve stejném roce vznikla i jednička Ramba, takže Stallone zažíval vskutku vrcholné období. Rockyho syna si zahrál skutečný Stalloneův syn. Mister T. byl dvojnásobným majitelem titulu "Nejsilnější vrhač Ameriky", dokázal zvednout kaskadéra a mrštit jím čtyři a půl metru daleko. ()

papadoce

Rocky III je iný Rocky. Nie je lepší ani horší, jednoducho iný. Je proste osemdesiatkový, komerčnejší, akoby akčnejší. Príbeh sa nám rozvíja a to bohužiaľ tiež znamená, že zomiera moja najobľúbenejšia postava tréner Mickey. Zároveň sa ale buduje “nový“ kamarátsky vzťah s Apollo Creedom a to bude další významný míľnik pre pokračovanie série. Mám rád Rockyho a už teraz sa neviem dočkať Ivana Draga. “Zab ho balvana”. ()

curfew77

Pro Carla Weatherse alias Apollo Creeda nejlepší díl, Rockyho trojka pro mě stojí a padá právě s jeho postavou. "Musí protáhnout svaly, o kterejch ani nevěděl," konstatuje někdejší Stalloneho rival, momentálně trenér, a mě se na tváři rozlije blažený úsměv.... a nepřepínám :) 75 % ()

HarveyDent

Pořádná nakládačka !!!!!!! Logicky, šampion zleniví, zpychne a spadne. Poprvé má strach, ale ten mu pomůže překonat Apollo Creed a spolu porazí tlučhubu Mr. T. Postavy, s kterýma se ztotožníte, míň patosu a zatím asi nejlepší box, ve kterém Rockyho tanečky rozmázli pankáčovu hlavu. Trénink Apolla nemá chybu, šaškárna s Hoganem je jen pro srandu a srandovní je.(Hlavně však ukazuje, že Rocky se zajímal o blbosti, místo toho aby pořádně boxoval...a to co přišlo, přišlo). Nejlepší je ale úplný konec s Apollem a Rockym. Můj nejoblíbenější film o boxu :-) 80% ()

Prubner

První dva díly byly filmy o boxerovi, třetí a čtvrtý díl jsou boxerské filmy. To je rozdíl. V prvních dvou dílech dominovala charakterizace hlavní postavy a popis jeho soukromého života a box byl na druhém místě. Teď je box tím hlavním. Chybí duše. ()

N3O

Největším kamenem úrazu mi tady přišel právě Mr. T. Jedna hvězdička protože je to Rocky a druhá za Hulka Hogana :-). ()

frxXx

Po celkom slušnej dvojke som čakal že teraz príde ten čas, biednych a silených pokračovaní, navyše keď som pozeral na tie mená (Hulk Hogan a Mr. T ??:)) ale nie, v pohode, rocky nesklamal, trenoval a opäť vyhral, nečakane :) ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers