Gauneři

• USA Reservoir Dogs (více)

Mafián Joe najme na vyloupení klenotnictví partu gangsterů, kteří se vzájemně neznají a oslovují se smyšlenými jmény. Akci však zmaří policie a lupičům nezbývá než uprchnout a ukrýt se ve starém skladišti. Pan Oranžový je postřelen a pan Bílý se ho pokouší udržet naživu, dokud nedorazí pomoc. Napětí ve skladu však narůstá, protože policie je jim v patách a pan Růžový je přesvědčen, že šlo o past – někdo z nich musí být zrádce. Každý má ovšem vlastní verzi toho, co se stalo. Jak dlouho bude trvat, než vytáhnou pistole a drama se změní v masakr? (Magic Box)

Cartmof

Před duologií Kill Bill mi ke kompletnímu zhlédnutí všech "zajímavých" Tarantinových filmů chyběli právě Gauneři. Původně mě vlastně ani nezajímali, ale po doporučení jsem si řekl, že neudělám nic špatně, když se na film podívám. Konverzačka, kdy se banda Gaunerů ukrývá v nějakém skladu a čeká, jestli je najde dřív policie, nebo jejich kontakt je skvělá. Do toho všeho se ale připlete do příběhu fakt toho, že je v skupině někdo krysa a celou hodinu a půl se snažíte zjistit, kdo z nich by to mohl být. Všichni mají své pro a proti a u nikoho si až do závěru nemůžete být jistí. Skvělá konverzačka, skvělá gangsterovka a skvělá Tarantinovka. ()

Tomislav

Mírně, v mezích zákona zvrácený, divák se musí při tomhle filmu náramně bavit. Slabším a jemným povahám ho nedoporučuji. Herecké výkony a dialogy jsou nezapomenutelné, což potvrdí hned první scéna se spropitným, která nemá chybu. ()

Honza dAve

Klasická (první dokončená) "Tarantinovka" s jasně červenou krví a ostrými chlápky, kteří když vytáhnou kvéry, tak je zaručený, že krev poteče ... . Ty ostré chlápky hrají krutopřísní herci, v čele s dokonalým Harvey Keitelem, coby panem Bílým, pana Růžového, který zásadně nedává spropitné a trvá na profesionalitě, hraje Steve Buscemi. Pana Hnědého, což přece zní jako Pan Hovno :-), hraje Quentin a poprvé se zde objeví jistý Vega, jakožto brutální psychopat výborně zahraný Michaelem Madsenem. Gauneři jsou výborní, ale já mám stejně radši Pulp Fiction, i když jeho herecké obsazení je horší. ()

godycz

Můj druhý Tarantinovský film.........jsem neobjektivní....miluju jeho dialogy....miluju jeho kameru.....konečně to u nás někdo vydal......kdo asi chce být pan Růžový ????? ()

Ramone11

Film, ktery se temer cely dej odehrava v opustenem sklade. Film, kde herci misto jmen pouzivaji prezdivky barev. Film, kde je intenzita fuckovani tak silna, ze to mozna pohorsi i ty otrlejsi jedince. Film s dokonalym hereckym obsazenim a naprosto vytecnymi rozhovory. Film, ktery sice nebyl tak komercne uspesny jako Pulp Fiction, ale co se tyce po kvalitni strance tak je na stejne urovni.....Film, ktery...Ale uz toho radsi necham:) Tarantino proste umi a tento jeho starsi film to jen dokazuje! ()

bodie66

S Pulp fictionem bych to nesrovnával. Ten je někde úplně jinde Civale. Tohle je jak když rozkousneš fakt pálivou chilli. Pulp je touhle chilli jen ostře okořeněnej. Perfektní film to bezesporu je, ale nevím, kdy si ho pustím podruhé. ()

bomber3

Neuvěřitelně stylové. A přitom velmi levné. Tarantino musel na tomto násilném a vulgárním filmu neuvěřitelně vydělat. ()

RadimFišer

Velice zajámavý snámek vyprávěný tak trošku druhým směrem. Quentin předvedl krátký, ale hezký skeč. Podle mě na to nemá obličej, je příliš průměrný a nemužský. Ale za kamerou si vedl. Uříznutí ucha a maso, které bylo vidět mě dostalo. Další z jeho filmů Pulp Fiction se tomuto velmi podobá, ale je vykreslen v mnohem krásnějších a přirozenějších barvách. Je více namyšlený. Tohleto byl teprav začátek. Dostal mě ten infiltrovaný policista, jak se snažil ostatní oblbnout až do poslední chvíle. Jediný s diamanty nakonec odešel ten co je schoval. Závěrečné rozdání karet a rozstřelka byla tvrdá a neměla téměř chybu. V dnešním světě mi přijde ale tak trochu průměrná a přehnaná. Více bych tento film vidět nemusel. Ocenuji příspěvek do mého vzdělání. Díval jsem se na film u bábičky v Sumrakově v posteli. ()

Boomstick

Velmo dobre.Hlavne na to ze to je debut.Herci su dost uveritelny,scenar excelentny a aj praca s kamerou je vyborna.Velmi pekny zaciatok ale ja davam prednost Pulp Fiction ;) ()

FakyCZ

Jak mě může bavit film odehrávající se celou dobu ve skladu? To nevim ale bavil mě a to moc. Pánové barevní měli blbej den, nic jim nevyšlo a ještě mezi sebou měli poldu, tak co s tim teď? Nejlepší bude aby se všichni navzájem postřileli a měli u toho plnou hubu keců, přesně tak to umí Tarantino nejlíp. ()

grerar

Už to tu máme zase... ale hele, já asi fakt nikdy nebudu fanouškem Tarantina. Jsem sice asi divnej nebo co, ale prostě nebudu. Pokud se někomu líbí i Tarantinovo hraní, ok, ale mě fakt ne. A pokud jde o točení v jedný místnosti (garáži) příjde mi sympatičtější (nesrovnatelně) 12 angry men, který jsou mimochodem natočený bez jedinýho "fuck", a taky se na to dá koukat. Prostě: nesedí mi Tarantinův styl dosadit do jakékoliv věty buď krev anebo zmiňované fuck. ()

Kvítek

Gauneři jsou jedním z těch filmů, na které se těšíte jako malý dítě na Vánoce, ale jste zklamaní, když nedostanete to, co jste si přáli. Zklamání nezmírní ani padnoucí herecké obsazení, svěží námět, atmosféra ostrá jako břitva pana Modrého, pár zapamatování hodných hlášek a stylovej závěr. Jediné, ale to podstatné, co Gauneři vlastně podcenili jsou dialogy. To žvatlání o ničem je totiž docela nuda. Nejsem žádnej zarytej Tarantinovec, ale jak může někdo tvrdit, že Gauneři jsou lepší než Pulp Fiction nepochopím, ani kdybych si uřízla ucho. ()

TaanStari

Jsem popcornový divák, Gauneři se mi nelíbili a je mi to jedno. Ikdyž to má jen 99 minut, je to prostě nuda. A Tim Roth, přestože jinak je výborný herec, tady předváděl vrchol přehrávání. ()

melloun

Debut Quentina Tarantina u mě skončil někde na půl cesty. Pár scén naprosto dokonalých, ale zbytek celkem nudný a ukecaný až běda. Vytknout se dá mnoho, ale na rozjezd s tak nízkým rozpočtem to ujde. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (více)