28 dní poté

• Velká Británie 28 Days Later (více)

dr.horrible

Drsné a typicky anglicky špinavé. Zároveň jeden zmála zombie filmov, ktoré majú myšlienku a nesú posolstvo (ak ovšem nerátame zombie všeobecne ako kritiku spoločnosti, ktorou samozrejme sú). Ale dalo sa to natočiť ešte o milimeter pôsobivejšie. ()

Legas

Hlavní story má docela velkou logickou trhlinu se spoustou vedlejších prasklinek. Hodíme-li tyto "drobnosti" za hlavu, pak zůstává velmi kvalitní režie Dannyho Boylea. Není to málo, ale já osobně nejvíce bodů strhávám za situování celosvětové infekce do podoby zombie hororu, který je mi nesympatický. Jsem v poslední době poněkud přecitlivělý a špatně se mi na to dívá. Danny Boyle bohužel točí samé takové podivně nesympatické náměty. Škoda. ()

Jordan

danny boyle je podľa mňa veľmi dobrý režisér; 28 days later je príkladom toho, ako žánre zombícke filmy a katastrofické filmy, ktoré oveľa viac, než akékoľvek iné žánrové filmy, sa s minimálnymi odchýlkami pohybujú po rovnakých koľajách a majú skoro rovnakú chronológiu, štruktúru a pod. dokážu byť, ak sa ich chopia šikovní ľudia, predsa len "iné" v zmysle - mať univerzálnejší presah, potenciál silnejšej témy a pri tom stále držať to "klasické", čo robí zombícke a katastrofické filmy tým, čím sú - napätie, atmosféra, akcia . . . výborné ()

Anderton

Na Boylea dosť netradičné, ale svojim sposobom dobré. S (asi) menším rozpočtom sa mu celkom fajn podarilo vytvoriť atmosféru postapokalyptického Anglicka. Aj v záplave útočiacich zombíkov padajú zaujímavé otázky, nad ktorými sa dá zamyslieť. Posledná polhodina v Manchesteri je bohužial trochu prevarená a do žánru nič nové neprináša. Záver s HELL(O) je najlepší moment filmu. ()

Frajer42

Boyle je šikula. To se o něm v kuloárech moc dobře ví. Tímto filmem mě vyloženě nezklamal. Na druhou stranu mě ani závratně nepotěšil. Troufl jsem si čekat něco malinko víc. Příjemná postapokalyptická atmosféra a velký přerod Ciliana Murphyho ze sériového přizdisráče na sériového likvidátora. Pokud někdo prahl přesně po tomhle, tak to film může nabídnout. Dále mám rád Brendana Gleesona. Zbytek herců a hereček na mě dojem úplně nedělal. Člověk se u filmu sice celkem zdárně zabaví, ale žádné úžasnosti bych v tom nehledal. Celkem se mi zamlouvalo i to zajímavé vypointování, že při podobné katastrofě si jsou největšími nepřáteli právě lidé. Nikoli strůjce katastrofy. Celkově však nedám víc než dvě. ()

Kothy

Celkem drsný zombie horor. Detaily už si bohužel moc nepamatuju... Jinak je to docela klasika. Neurazí ani nenadchne. ()

swamp

28 days later je pořádný zombie nářez, který je nadupán parádní hudbou. Pro mě to byla chuťovka. ;) ()

oje

Absolutní špička zombie-horrorů. Hned na začátek jsem byl zmrazen postapokalipticky vylidněným Londýnem. Působivost scén, kdy se Cilian Murphy prochází liduprázdnotou velkoměsta, jsou ještě umocněny skvělou hudbou. Ale hlavně, zombie-zuřivci nejsou žádný mátohy, naopak z nich jde skutečně respekt, a proto jejich rychlé nohy a maximálně instiktivní chování vidím jako největší klad filmu. O to větší beznaděj, úzkost a deprese je ze snímku cítit. Kladem jsou i herecké výkony a nekompromisní a inteligentní chování hlavních postav! Celý snímek mě zkrátka nadchnul i přes slabší zakončení. Skvělým horrorem na principu šíření zombie-epidemie je chvílemi odlehčenější Úsvit mrtvých. Alternativa: Dawn of the Dead, Diary of the Dead, Land of the Dead, 28 Weeks Later, I Am Legend, Carriers, [Rec], Crazies. ()

predators

Nebýt dílu druhého, dal bych 4*, jenže toto bylo na můj vkus slabší, méně hudby, méně zombies, méně akce...prostě všeho. Ale i přesto jsem se dobře bavil. 70% ()

nascendi odpad!

Videl som zopár apokalyptických filmov, ale tento bol z nich najhorší. Vlastne iba začínal, ako apokalyptický a veľmi rýchlo ho Boyle preladil na horor a to už som uvažoval iba o tom kedy to vypnúť. Nejaké vrieskanie spojené s chŕlením krvi a atakmi zdravých, to už je film pre úplne inú divácku skupinu. ()

Arsenal83

Futuristická nuda. Medzi zombie filmami sa dá toľko vyberať, že tento nemá nárok na úspech. Žánrovým fanúšikom to stačiť môže, ja ale očakávam niečo viac ako pozeranie sa ako sa jedni ľudia snažia zakusnúť do druhých. Rovnako ako Sunshine je aj toto od Boyla sklamanie. ()

Slarque

Po slabších hollywoodských filmech je Danny Boyle zpátky! Skvělá atmosféra, důraz na psychologii, vynikající kamera a střih. Vylidněný Londýn je velice působivý, urychlení zombíci agresivní a vše doplňují obecnější komentáře (Lidi zabíjejí lidi. Všechno je v normálu.). Občas lepší dobré béčko než odfláknutý velkofilm. ()

Claw

Zdlouhavá vykrádačka jak Romera, tak začínajícího Cronenberga, která má akorát zajímavé výtvarné zpracování. Film opravdu přímo vykrádá, co se dá, konkrétní nápady z filmů již od dob "Shivers" a "Night of the Living Dead". Navíc příliš zdlouhavé, nevýrazné. Netvrdím, že je to špatný film (viz moje hodnocení), ale podle mě se o nic převratného ani příliš zábavného nejedná. Boyle měl přijít s něčím novým, nejen s novým a nezvyklým zpracováním obrazu a střihu... /60%/ ()

klerik

Pekne nepríjemný horor. "Nakazení" sú rozhodne nepríjemnejšia záležitosť ako zombíci (dokonca aj tí Snyderovi sú pusinky). Digitálna kamera bola fajn, prostredie správne depresívne. Fantastické sú extrémy - krásne záhony kvetov, kone bežiace po zelenej lúke kontra prázdny Londýn, špinavá základňa. Nie je to tradičá schéma zombíckeho hororu. Film je hlavne o tom, ako sa čokoľvek(!) môže vymknúť kontrole...(od PLÁŽE to nemá až tak ďaleko)... Ako to už býva zvykom - po vzhliadnutí alternatívneho konca pôjde väčšina hodnotení hore... ()

Chrustyn

Neškodilo by více akce nebo napětí ale i tak celkem slušný snímek. Škoda, že druhá půlka filmu odehrávajcí se na vojenské základně film zbytečně kazí. ()

SeBig

Další skvělej zombie film ale né tak známej vzdycky na něj zapomenu když je o zombicich zmíňka zvláštní a to se mi to líbílo moc! ()

korbitch22

perfektně rozjetá první půlka,která má opravdu tíživou atmosféru,skvěle odsýpa a já žvýkajíc popcorn,přikován do křesla si jedu svoji pěti hvězdovou jízdu,ale ejhle!hrdinové se dostávají na základnu plnou šílených vojáků a já nevěřícně zíram,jak 15 minutová pasáž,může zabít celej film...no může.prostě děsný jak to dokaže někdo zazdít,viď danny. ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (více)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení