Lukkys

Z perfektního sci-fi akčního filmu přejít na fantasy lovestory s happyendem. Zkažený potenciál a to jsem nechtěl ani tak dobrý film jako jedničku, stačilo mi důstojné pokračování. Bohužel to slovíčko důstojné tam chybí. ()

MatyRock

8/10 typický syndrom pokračování, tzn. všeho je víc a v tomto případě je toho někdy až příliš. Konkrétně akční scéna zhruba z prostředka filmu trvala asi 20 minut, díky čemuž byla místy nezáživnou. Také se zbytečně moc „klipovatí“ a už to není to cool koření, které v prvním díle tak dobře fungovalo. Nicméně jinak jsem si film užíval. Akční scény jsou pořád geniální, hudba pořád stejně ostrá a herci stejně skvělí. Ukázka podzemního města Zión a toho, jak to vlastně mezi lidmi funguje, bylo z mojí strany velmi vítáno. Objevování toho, jak Matrix funguje je prostě čistá genialita! ()

andy60

Po shlédnutí dvojky jsem se jen utvrdil v tom, že když jsem jedničku ohodnotil jednou hvězdičkou, bylo mé hodnocení naprosto adekvátní tomu, co film nabízí. A s dvojkou to není jiné - snůška nesmyslů a trapností, která mě nutila nevěřícně a otráveně kroutit hlavou. Stroje, co vypadají jako lidé a lidé, co se chovají jako stroje (fakt k smíchu), k tomu příšerné dialogy, nakonečně nudné mlátičky a děj, který jsem nedokázal uchopit, ať jsem se snažil sebevíc. Asi deset minut před koncem se mi seklo dvd, což by mě jindy vytočilo k zbláznění, jsem v případě Matrixu bral jako vysvobození. ()

wistar

no oproti prvnímu dílu je to pěkná nuda, akce je sice fakt dobrá a odkrývají se záhady Matrixu, ale zbytek filmu fakt slabota ()

APLSMLS

Premejslim zda jsem někdy videl akcnejsi akční film, druhej matrix fakt jede bomby prakticky vkuse. Jasne jednička mohla bejt samostatný dílo, ale druhej díl ostudu neudělal. ()

Forrestovi

Jedním slovem „Wow!“ Po nepřekonatelné jedničce absolutně nečekané nepřekonatelné pokračování. I po několikátém shlédnutí (což je pro úplné pochopení filmu nutné) mě film stále baví. A baví mě pořád víc a víc! Nacházím v něm další nuance, ve zdánlivě zbytných scénách objevuji jejich logiku a nutnost pro celou dějovou linku (i s ohledem na trojku). Neo nabírá na sebevědomí, ale stále mu nechybí pokora, inteligence a bojovnost do posledního dechu. Z Trinity se naštěstí nestala jen bláznivá zamilovaná holka, ale je Neovi rovnocenným a potřebným partnerem. Morfeus se „svým“ proroctvím a vědmou nijak neotravuje, nevnucuje, naopak nabízí další pohledy na věc. A velká poklona také patří Hugo Weavingovi – jeho „po nekonečné moci toužící a svým způsobem šílený“ Smith prostě nemá chybu. Perličkou je pak Francouz a krásná Monica Belucci. Ani žádná další postava (Niobe, Seraph, Sati, Architekt…),není nadbytečná, každá má svůj účel 😊 Ztvárnění Siónu a pro někoho zdlouhavé a zbytečné záběry ze Siónu jsou nejen perfektní, ale i důležité v rámci dalšího děje. Když k tomu všemu připočtu geniální akční scény (v hale u Francouze, legendární boje na dálnici, ale i kritizovaný boj Nea s agenty Smithy a pro mě také citovka „Trinity a její seskok z motorky“), je namíchán koktejl hoden 100 %. ()

ezop1012

Toto už nemá hĺbku jednotky, príliš veľa animácií na úkor dobrého deja. Medzi Neom a Trinity nie je žiadna iskra, je to násilné a nedobre zahrané, Neo, ako superman je úplná katastrofa a ukončenie bolo ani nemastne, ani neslané. Jediný zaujímavý típek v celom filme bol asi len architekt. ()

PORTER44

Druhý díl přinesl další   výborné triky a efekty a   ještě   dokonalejší,zábavnější a   napínavější akční   scény. ()

K1K0

Pokračovanie ktoré nadväzuje na pôvodnú úvodnú prvú časť a je zároveň zásadnou predohrou pre pokračovanie v ďalšej časti konkrétne Matrix Revolutions. Matrix Reloaded je na hrane zlomku príbehu kde človek nevie čo ma očakávať pokiaľ sériu už pred tým nevidel, to ho núti viac sa zamýšľať nad zmyslom deja samotného. Ale musím povedať že za mňa je to stále pecka, niektoré sekvencie sú z času na čas nudnejšie, pribeh to však zachraňuje, a je načase rozhodnúť sa čo je správne či zachrániť Matrix alebo svet ľudí ktorý poznáme. ()

Aleksia

V Matrixe je anomália ktorú sa jeho tvorca snaží napraviť rebootom, no táto anomália sa objaví aj v každej ďaľšiej verzii Matrixu. Keď si uvedomí že tejto anomálii sa nedá vyhnúť tak ju aspom zmanipuluje k tomu aby ho v každej verzii vyhľadala a to tak, že rozšíri historku o  vyvolenom. Matrix Reloaded je o rozhodnutiach, a hlavne o tom, pri ktorom sa Neo rozhodne nenasledovať svoj osud vyvoleného, ale zvoliť si svoj vlastný ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Šílený Zorro