Mám pocit, že bratři Wachowští tak trochu přefilozofovali sami sebe. Některé zákonitosti z Prvního Matrixu jsou popřeny a na druhou stranu tu jsou nové, které plně nechápu. Wachowští možná vymysleli dokonalý svět, ale do scénáře toho nedokázali narvat tolik, aby nám to plně vysvětlili. A to oživení Trinity? Hrůza. To by Neo mohl zachraňovat každého na počkání!!! No a ty neustále propagované viry tu skoro vůbec nejsou. Ani ta honička se mi nezdála nijak úžasná. Alespoň, že přibylo hlášek. Ale uvažoval jsem i o třech. No, uvidím co ukáže trojka. ------Po Matrix Revolutions-----Přehodnocuji na tři a! ---- Matrix Reloaded je film, který se mi s každým dalším skouknutím líbí míň.(27.5.2003)

7 / 10 Päť je veľa, tri je málo - tu by mohol môj komentár kľudne skončiť, no musím dať zadosť svojej povesti, no nie? Pokus o vtip... Takže od začiatku - kto čaká niečo na spôsob prvého dielu, odíde sklamaný, ak nie vyslovene nasr-... nasrdený, no kto čaká módnu prehliadku digitálnych efektov a zbesilej akcie tej najvyššej kvality, odíde spokojný. Ja som síce naivne dúfal v oboje, ale čas strávený pri sledovaní Matrixu Reloaded neľutujem - a to je v tejto uponáhľanej dobe pomerne vzácne.(18.11.2005)

Pokial mi jednotka zostane v pamäti, ako dokonaly akcny sci-fi thriller, tak dvojka hlavne vdaka hladaniu klucnika pomocou krasnej Monicy Belluci, dalej nasledujuca bitka so skusenym Keanu Reevesom a jednou z najlepsich automobilovych nahanaciek na dialnici s blondatymi dvojickami, ktori sa mi zdali byt neznicitelni. Toto su hlavne dovody, preco davam dvojke tiez 100%. _______ Keanu Reeves - (Neo) +++ Laurence Fishburne - (Morpheus) +++ Carrie-Anne Moss - (Trinity) +++ Hugo Weaving - (Agent Smith) +++ Gloria Foster - (Vědma) +++ Monica Bellucci - (Persephone) +++ Jada Pinkett Smith - (Niobe) +++ Produkcia: Joel Silver, Andy & Lana Wachowski +++(24.4.2011)

Po zhlédnutí Revolutions už Reloaded ztrácí veškerou hodnotu a nádech vcelku vydařeného pokračování. Zbývají pouze rozpaky nad nadhozenými myšlenkovými pseudotématy a nadšení nad patřičně chladnou a technicky precizní akcí. Nepamatuji, kdy mi naposledy bylo tak líto dávat nízké hodnocení. A myslím, že kdyby cesta ke zdroji dopadla tak, jak měla, všechno mohlo dopadnout uceleně a k radosti všech, protože by tak příběh udržel směr daný prvním dílem. Nicméně pokračování jedinečného by vznikat neměla. A už vůbec ne dvě najednou.(13.7.2005)

Hodnocení platí pro celou trilogii. Bez ohledu na to, jestli měli Wachovští v plánu jen jeden film, nebo celou ságu, je výsledný triptych neuvěřitelně překvapivě komplexní a geniální. Ačkoli má Reloaded několik míst, v nichž mě strašně štval (začátek na Sionu ... způsob, jakým postavy zjišťují, co dál ... Neo cool Superman), posun od prvního dílu je natolik zásadní, že v mých očích kvalitativní laťka příliš nepoklesla. Technicky totožně skvostné, obsahově někde úplně jinde. Je jen vaší volbou, jaký vztah k Reloaded zaujmete. Buď ten posun přijmete, nebo ne. A v tom filmu to rafinovaně zazní několikrát - už jste se rozhodli - teď jen stačí ono rozhodnutí pochopit.(22.8.2010)

• - Cameo: Kameraman Bill Pope se ve filmu objeví jako člen ochranky. (HellFire)

• - Role Seraph byla napsána pro Jeta Li. Když ale odmítl, změnila se postava v ženu a byla nabídnuta Michelle Yeoh, která ji ale odmítla kvůli pracovnímu vytížení. (HellFire)

• - Lara Dutta si mohla zahrát ve filmu, ale odmítla, protože se jí nelíbil scénář. (HellFire)