Ještě před dvěma hodinama jsem dával 2 hvědičky.. Jenže na potřetí to nějak konečně do sebe zapadá... Jistě..některé aspekty jako herci, triky, a závěrečný titulek stáe kazí dojem, ale celkově v tom již vidím hlubší útvar, než jen film, snažící se připravit si jakousi půdu pro završení trilogie.. Konečně vnímám Matrix Reloaded jako nedílnou součást trilogie, byť se stále jedná o nejslabší článek. A hudba je také skvělá...(30.4.2006)

Vynikající pokračování kultovního sci-fi thrilleru - Matrix Reloaded se mi líbí nyní ještě více než původní Matrix. Konečně jsem pochopil nuance scénáře, nehledám souvislosti, ale naplno si můžu vychutnávat neskutečné trikové scény i logiku děje. Např. akční trikový souboj na dálnici nebo bitku Nea s namnoženými agenty Smithy (po odchodu vědmy) snad nelze překonat. A k tomu mi zůstává perfektní svět prvního Matrixu. Chcete vidět víc? Trailer : http://www.youtube.com/watch?v=acmbihkmeVg(5.2.2009)

Až po deseti letech jsem se odhodlal vidět pokračování od perfektní jedničky, snad nejoblíbenějšího filmu té doby. Ale cítím jen zklamání, bratři Wachowští si vzali už moc velké sousto, scény v Matrixu jsou perfektní, hlavně honička na dálnici ale ty na lodích jsou dost nudné a obyčejné, snad i úplně zbytečné. Ale ok, patří to k tomu... Tak a dalších deset let do trojky, z té mám ještě větší strach...(19.3.2008)

Na první dojem nepůsobí Matrix Reloaded jako správné a plnohodnotné pokračování diváky milovaného Matrixu. Postupně však otevírá nový směr a piluje samotný styl naznačený prvním filmem k vizuální dokonalosti. Krom toho prakticky vše je zde stylovější a větší než v jakémkoliv jiném filmu. Ať je to souboj Nea s kopiemi Smithe, zatím stále nepřekonaná honička na dálnici nebo hudebně a choreograficky precizní souboj v sídle v horách. Tyto tři scény posouvají akci jiným směrem, než bylo do prvního Matrixu zvykem a přidávají (i když digitálně) myšlenku a nezaměnitelný styl. V kině celý film působí ještě naléhavěji a funguje stejně dobře jako akční jízda plná efektních nápadů i jako filozoficky hluboký film plný odkazů. Přesto všechno nedosahuje pokračování kvalit prvního dílu, ale podle mě osobně to ani nebylo záměrem. První Matrix je jiný film v mnoha ohledech a v Reloaded šli Wachowski o hodně dále, čímž film trochu ztrácí na srozumitelnosti pro některé diváky, ale naopak dává prostor mnoha teoriím. Film, o kterém se bude ještě dlouho diskutovat a bude se na něj hrozně dobře a zábavně dívat.(5.6.2004)

Po zhlédnutí Revolutions už Reloaded ztrácí veškerou hodnotu a nádech vcelku vydařeného pokračování. Zbývají pouze rozpaky nad nadhozenými myšlenkovými pseudotématy a nadšení nad patřičně chladnou a technicky precizní akcí. Nepamatuji, kdy mi naposledy bylo tak líto dávat nízké hodnocení. A myslím, že kdyby cesta ke zdroji dopadla tak, jak měla, všechno mohlo dopadnout uceleně a k radosti všech, protože by tak příběh udržel směr daný prvním dílem. Nicméně pokračování jedinečného by vznikat neměla. A už vůbec ne dvě najednou.(13.7.2005)

• - Jméno operátora Link (Harold Perrineau) znamená v překladu „spojení“. (vojtaruzek)

• - Role Seraph byla napsána pro Jeta Li. Když ale odmítl, změnila se postava v ženu a byla nabídnuta Michelle Yeoh, která ji ale odmítla kvůli pracovnímu vytížení. (HellFire)

• - V době natáčení honičky na dálnci byla Carrie-Anne Moss těhotná. (Zdroj: ČSFD.cz)