Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinej
  ***

  První polovina prostě JE totální nuda. Všechny ty nové postavy působí uměle a nadbytečně. Chápu že toho řežiséři potřebovali hodně sdělit kvůli rozviíjení světa Matrixu, ale i to lze přece udělat záživně. Veškeré ty dialogy působí prkeně a zdlouhavě. Je to bída. Druhé polovině už toho tolik vytknout nelze, ale jako celek je film výrazně horší než jednička, která nenudila ani vteřinu.(5.1.2012)

 • ClintEastwood
  *****

  Oproti původní klasice má Reloaded ještě velkolepější akci (skvělé souboje, výbuchy, Trinity na mašině, Morpheus na náklaďáku atd.), už tak dokonalý vizuál byl ještě vylepšen a ústřední herecké trio také zůstalo pohromadě. Příběh je velmi zajímavý, rozvinutý - přijde mi, že sestry Wachowské to nejlepší z prvního dílu naroubovaly na toto třpytivé, výbušné pokračování. Jako minus trochu vnímám, že o postavy už se tady tolik nebojíte, když už se někomu něco stane, Neo ho svou zázračnou silou uzdraví a nezničitelný agent Smith (i všechny jeho kopie) také vstane po každé větší nakládačce. Ale to je zanedbatelná výtka, když vezmu v potaz hloubku tohoto příběhu. Celkově se mi film moc líbí, příjemně utíkal a dobře jsem si u něj odpočinul a zároveň popřemýšlel a i když zde několik scén vypadá hodně na efekt (je to ovšem pastva pro oči), musím hodnotit maximálně. Jízda to je veliká, o tom žádná.(6.2.2017)

 • Lateef
  ****

  Spektakulární pokračování skvělého prvního dílu, část první. Ono se nám to trochu zašmodrchává s tím Matrixem. Postavy nabírají nové schopnosti a zejména nepolapitelný program agent Smith si tak trochu hrabe na svém písečku. Začíná strkat pracky do skutečného světa a osvojil si umění bleskového kopírování sebe sama. Výsledkem je neuvěřitelné scéna na nádvoří, které předchází výborný dialog (spíše monolog) a po které jsme v kině s kámošema vykřikovali větu, kterou použijeme jednou, maximálně dvakrát za deset let (interpretovat ji zde nebudu, náš údiv byl vyjádřen slovy nepříliš slušnými). Neo válčí se stovkami agentů a boj pravidelně "přerušují" bullet-timeovské záběry. Akční scény jsou třeskutě nadupané (dvojčata, dálnice a harmonikově se rolující návěs kamiónu rulez) a navíc je doplňuje neslýchaný a opravdu luxusně stylizovaný hi-tech soundtrack. Reloaded kvalit svého staršího bráchy nedosahuje, přesto stále udržuje kultovnost série. 150 miliónů dolarů(rozpočet)/738,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/219 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(18.4.2006)

 • Anthony
  ****

  Slabé čtyři hvězdičky. Nevěřím, že Wachowští předem počítali s trilogií. Začátek je nezajímavý (scény ze Siónu), moc se mi nelíbil přerod postavy Morphea, z kterého se nyní stává řečník strhující davy. Pravda v druhé půli se tempo zrychlí a honička na dálnici je skvěle udělaná, ale celkově spíše zklamání. Po zásadním rozhovoru s Architektem nevím (jsem zvědav), s čím novým ještě chtějí Wachowští přijít v dalším díle. Pozn.: Halasně ohlašovaná bitka Nea s množství agentů Smithů mi přišla až směšná a moc dlouhá - agent Smith v tomto díle již vůbec nemusel být.(17.8.2003)

 • Le_Chuck
  ****

  Celé to nafukovanie Matrixovskej bubliny vnímam skôr pozitívne a považeujem jednotku za samostatný film, ktorý by sa bez pokračovaní bez problémov zaobišiel a svet by sa nezrútil. Nuž ale dolary treba ťahať a tak sa nedivím, že práve v tomto sci-fi zhliadli hlavouni v amerike zlaté prasiatko. Reloaded a Revolution vnímam ko jeden celok a ako jeden film si ho aj dovolím ohodnotiť. Vizuálne nabušená akčná zábava, viac popkornová asi ako tvorcovia chceli (aby my sme to vnímali), ktorej pseudo myšlienky mi statočne unikali. V porovnalí s revolučou jednoutkou o je slabšie, predsa len už nieje moc čím prekvapiť. Ale čo je najdôležitejšie, slovíčko zábava tu nechýbalo.(14.6.2005)