Mnohem propracovanější a mnohavrstevnatější než přímočarý první díl. Tolik kritizovaný uvod v Sionu mi připadá jako velmi zásadní pro Matrix Revolutions, stejně jako mnoho detailů, které působily jako nadbytečné... Divák se dočká pointy, která je imho stejně šokující, jako byl před více než dvaceti lety "I am your father". Narozdíl od jedničky (kterou film v mnoha ohledech doplňuje a naopak...ale to říkat nebudu), plné nadějí z nadšení toho, že On byl nalezen a "přišel zachránit svět", je Reoladed v mnoha ohledech velmi smutný film... Po trikové stránce nelze nepřekvapivě filmu nic vytknout, stejně tak i hereckým výkonům a scénáři, na kterém nenacházím žádné negativa...posuďte sami a běžte na Matrix Reloaded. Věřte, že je lepší než jednička...především je úplně jiný.(21.5.2003)

• sepp

Pokračování kultovního snímku bratrů Wachovských je více než matoucí a vůbec ne tak dechberoucí jako jeho předchůdce. Příběh je chaotický a přeplácaný. Plusem minulého dílu bylo minimum postav kolem kterých se celý příběh točil - v M:R je to přesně naopak a snímku to škodí a člověk ze začátku tápe. Zion je také rozporuplný - lidé žijí ve velké jeskyni, ale přesto jsou na úžasné technologické úrovni, což lze jen těžko chápat vzheledem k omezenosti jejich pohybu a zdrojů. Dvojčata jsou směšná, ale zdaleka ne tak směšná jako nesmysly chrlící Architekt, který člověka ješte více zblbne...(3.9.2003)

Svet Matrixu je obrovsky. A zdaleka nevycerpany. A pre to za kazdy navrat, za kazde nove detaily som vdacny. Debata o tom, ci pokracovanie vzniknut malo, alebo nie, je pre mna pre to nepodstatna. Prekliatim obidvoch pokracovani je fakt, ze sa jedna o dvojdielny film. Cert vie preco sa tak stalo, uz sa to nezmeni. Ked som Reloaded zhliadol prvy krat (a druhy, treti, stvrty..) Bol som nadseny. Bolo to vsak hlavne a len koli skvelej akcii. Pokracovania som sa samozrejme nemohol dockat, a ked som sa dockal bol som prehrozne sklamany. Pretoze som nedostal dalsie suboje Nea a Smitha, nedostal som dalsiu nahanacku, bol to proste tak odlisny film, ze som to nevstrebal. Po rokoch, som si celu trilogiu pozrel znovu a pocity su vyrazne odlisne. V prvom rade, Reloaded a Revolutions pre mna uz navzdy zostanu jednym filmom. Jeden bez druheho nefunguju, jeden bez druheho nedavaju zmysel. Reloaded je zbesile hladanie odpovedi, hladanie cesty, plne adrenalinu a nebezpecenstva a Revolutions je najdenie odpovedi, poslania a dramatickou cestou ku konci. Prvy Matrix nam tento svet len predstavil, nezachadzal do prilisnych podrobnosti a bol viac menej pristupnou zabavou pre siroke publikum. Reloaded a Revolutions nam rozprava pribeh plny detailov, suvislosti a diani priamo vychadzajucich zo sveta Matrixu a pre to sa pre mnohych stali pokracovania len prehliadkou akcnych paradiciek - pribeh a postavy okolo vsak nestravitelnou omackou. Ak vsak budete chciet, najdete v oboch filmoch omnoho viac, ako by sa mohlo niekomu na prvy pohlad zdat. Najdete fantasticky obrovsky svet plny neuveritelnych detailov, napadov, spojitosti a to vlozene v nezabudnutelnom, pohlcujucom, dramatickom pribehu plnom emocii. To vsetko tu je. A nieje to viditelne len pre Matrixovskych fanatikov (nic take ani ja niesom). Proste si to musite vybrat ;) (10/10)(23.10.2007)

Úplne iný film, ktorý akoby ani nenatočili Wachowski, ale James Cameron v spolupráci s Paulom Andersonom. Camerona pripomína samoúčelnosť bombastickej výpravy v Zione, Andersona niektoré príliš CGI vizuálne efekty (Neova tvár v súboji so Smithmi je snad zlý vtip). Obsah nulový - tam, kde predošlé dialógy čerpali zo svojho pozadia, sa tieto akurát pseudointelektuálne zahrávajú so slovíčkami. Veľmi elegantné sú pästné súboje v kombinácii s exotickým techno-soundtrackom a fantastická je celá akcia na dialnici. A posledné pozitívum - krásne kostýmy. Ale ináč film je rovnako syntetickou formálnou hračkou a ultra-fashion-komerciou, akou bola napríklad M:I-2. A tým jediným, čo ho drží nad hladinou, je humorný nadhľad (Bellucciovej Francúz a jeho vagínoskopia), s ktorým na nás Wachowski pomrkávajú: “No tak sa na nás nehnevajte. Je to strašne veľký business, tiež by ste to urobili. Koniec koncov sme ten film vlastne ani netočili my. Refuckovali ho počítače.”(20.5.2003)

Po zhlédnutí Revolutions už Reloaded ztrácí veškerou hodnotu a nádech vcelku vydařeného pokračování. Zbývají pouze rozpaky nad nadhozenými myšlenkovými pseudotématy a nadšení nad patřičně chladnou a technicky precizní akcí. Nepamatuji, kdy mi naposledy bylo tak líto dávat nízké hodnocení. A myslím, že kdyby cesta ke zdroji dopadla tak, jak měla, všechno mohlo dopadnout uceleně a k radosti všech, protože by tak příběh udržel směr daný prvním dílem. Nicméně pokračování jedinečného by vznikat neměla. A už vůbec ne dvě najednou.(13.7.2005)

• - Cameo: Kameraman Bill Pope se ve filmu objeví jako člen ochranky. (HellFire)

• - Loď Hammer se ve skutečnosti jmenuje Mjolnir. Mjolnir je kladivem Thora, norského boha hromu. (HellFire)

• - Zájem o plakáty k Matrix Reloaded byl tak velký, že byly prodejcům zasílány pod názvy „Caddyshack 2“ a „The Replacements“. Panoval strach, že budou po cestě rozkradeny. [Zdroj: Refresher.cz] (Bioscop)