Převratnost prvního dílu je vytlačena ještě většími vizuálními a hudebními orgiemi, akční scény vrcholné kvality (kromě poněkud tristního ztvárnění Nea v bitce se stovkou Smithů) se střídají s rozporuplně hodnocenými filozofickými dialogy, které mně osobně připomněly večery strávené nad Gibsonovým Neuromancerem, takže i v nich spatřuji pozitivum:) Rozhodně nejefektnější podívaná roku, ale slabší a kdesi jinde než part one.(29.5.2003)

• sepp

Pokračování kultovního snímku bratrů Wachovských je více než matoucí a vůbec ne tak dechberoucí jako jeho předchůdce. Příběh je chaotický a přeplácaný. Plusem minulého dílu bylo minimum postav kolem kterých se celý příběh točil - v M:R je to přesně naopak a snímku to škodí a člověk ze začátku tápe. Zion je také rozporuplný - lidé žijí ve velké jeskyni, ale přesto jsou na úžasné technologické úrovni, což lze jen těžko chápat vzheledem k omezenosti jejich pohybu a zdrojů. Dvojčata jsou směšná, ale zdaleka ne tak směšná jako nesmysly chrlící Architekt, který člověka ješte více zblbne...(3.9.2003)

Vizuální stránka filmu je naprosto dokonalá (což vynikne na velkém plátně) a akční scény jsou prostě úchvatné, horší je to ale s dialogy. Některé z nich jsou až k smíchu, první rozvláčná půlhodina mi místy připomněla Star Trek. "Filozofické" pásáže jsou pro změnu až příliš intelektuální, aby jejich myšlenky dokázal divák vstřebat hned napoprvé. První Matrix byl v tomto mnohem stravitelnější. Reloaded je zkrátka jiný, rozhodně dobrý a v žánru sci-fi jde o skvělou podívanou. Jedničce se ale nevyrovná, ať už kvůli takřka nulové charakterizaci nových postav, tak svým tempem. Snímek působí zdlouhavě kupodivu i v některých akčních scénách.(20.5.2003)

Stále nejsem úplně spokojený. Úvodní scéna s Trinity je boží, boží, boží, ale následující dlouhá pasáž ze Zionu, je, skoro se vám to bojím říct, nudná. Hlavně rodinné problémy operátora Linka mě opravdu nezajímají. Jakmile se vrátíme zpět do Matrixu, dostane to opět šťávu. Akční scény jsou úchvatné (byť až příliš okatě CGI), scéna v restauraci je délicate. Ale po druhém shlédnutí, kdy už jsem to (doufám) docela pochopil, musím říct, že i příběh je neobvykle propracovaný, což bohužel většina běžných diváků neocení, a film zatratí.(23.5.2003)

Takže asi takhle - bři.Wachovští neměli vůbec točit žádné pokračování, to je můj názor. "Matrix" byl naprosto precizní dílo, vlastně bez jakékoliv chyby...A musel by se stát zázrak, aby se mu další dva díly alespoň vyrovnaly. Takže sám za sebe v podstatě "Reloaded" i "Revolutions" do jisté míry ignoruji a tvářím se, jakoby nikdy nevznikly. Na druhou stranu jsou tu a pokud se na ně podívám v rámci celé série (jinak to ani nejde), není to až tak strašné. Poznámky většiny uživatelů o pseudodialozích mi připadají přinejmenším zcestné, smysl v nich je. "Reloaded" trpí "syndromem prostředního filmu" - jednička mě strašlivě nabudila a nemohl jsem se dočkat, jak to všechno dopadne, tudíž už se těšil na "Revolutions". Ale teď k samotnému filmu - vizuální stránka je opět dokonalá (až na tvář Nea v souboji s agenty Smithy), hudební doprovod skvělý a ani scénář výrazněji nepokulhává. Navíc si myslím,že mnoha lidmi tolik odsuzovaná část v Sionu byla výborná - Morpheův projev a následná dance party s prostřihy na milující se Trinity s Neem byla jednou z nejhypnotičtějších scén uplynulého roku. A to mi nikdo nevymluví...Po konci filmu se sice neopakoval ten silný pocit, jaký jsem měl po odchodu z "jedničky", ale spokojen jsem byl nadmíru.(9.12.2003)

• - Jméno operátora Link (Harold Perrineau) znamená v překladu „spojení“. (vojtaruzek)

• - Dálniční honička se natáčela tři měsíce. To je víc než trvá natáčení celého běžného filmu. (Elisebah)

• - Ve scéně, kdy Agent Smith (Hugo Weaving) stojí v cestě Neovi (Keanu Reeves), není Neo v odrazu Smithových brýlí vidět a v záběru se objevuje jen prázdná chodba. (camperiqk)