Scénář: Andy Wachowski, Larry Wachowski .. Po skončení filmu jsem cítil obrovské zklamání, ale na druhou stranu touhu vidět i třetí část, kde se to konečně smysluplně dořeší. Co tento snímek drží hodně nad vodou je vizuální a zvuková stránka, ikdyž slíbená super dálniční honička mě moc nebrala.. Takže čekám na trojku a ...(7.2.2005)

Ano, druhy dil je krapet horsi nez prvni, ale nepride mi, ze by si zaslouzil az tak nizke hodnoceni. Jelikoz bratri Wachowsti uz zaklad filmu polozily v prvnim dile a nemuseli tenhle dil jeste nijak poradne zakoncovat, mohli se poradne soustredit na souboje a ty se povedli opet na vybornou. Opet jsou cool a choreografie je bezchybna. Ale i v tomhle dile mam vytku k trikum. Jedna se o souboj Nea s hromadou Smithu, nekdy Neo vypada moc animovane, ale to je detail. Skoda prvni pul hodiny, kde se nic moc nedeje, krome ty by to byl opet prakticky bezchybnej film. I kdyz je film totalne narvanej akci, tak se nikdy neokouka a pokazdy dokazou tvurci prijit s necim originalnim. A i presto se tu najde i nejake to misto na vysvetlovani otazniku okolo Matrixu. Sice nektery rozhovory pusobi spis usmevne, ale to moc nevadi. Presto se tu najdou tak uderny dialogy jako v prvnim dilu. Horsi nez prvni dil, ale opet skvela zabava a lepsi nez treti dil.(3.5.2006)

Jsem naprosto spokojený. Bratři Wachovští to opět dokázali. A můžu upřimně řict, že se mi Reloaded možná libilo dokonce více, než původní Matrix. Jednička přišla s geniálním nápadem, který je zde brilantně rozveden dál. První vlažnější polovina mi vůbec nevadila. Ba naopak, je to příjemný rozjezd před peklem, které se rozpoutá zhruba po 40 minutách. Vizuální stránka je dokonalá, snad jen ten Zion mohl být opravdu vytvořen ještě o něco lépe. Ale to bych možná byl až moc náročný. Automobilová honička je fantastická a jedná se zde o další redefinici akčního žánru. Sakra ať už je listopad.(20.5.2003)

Vynikající pokračování kultovního sci-fi thrilleru - Matrix Reloaded se mi líbí nyní ještě více než původní Matrix. Konečně jsem pochopil nuance scénáře, nehledám souvislosti, ale naplno si můžu vychutnávat neskutečné trikové scény i logiku děje. Např. akční trikový souboj na dálnici nebo bitku Nea s namnoženými agenty Smithy (po odchodu vědmy) snad nelze překonat. A k tomu mi zůstává perfektní svět prvního Matrixu. Chcete vidět víc? Trailer : http://www.youtube.com/watch?v=acmbihkmeVg(5.2.2009)

"Tvůj život je součtem zbytků rovnice vzniklé při programování Matrixu." Tak tohle naprosto všechno vysvětluje. Já jsem však mírně zabržděný, takže mám v chápání Matrixu stále ještě mírné mezery, ale to je jedno, protože se mi líbil sám sebe kopírující agent Smith, dvojčata, honička na dálnici, létající bitky a hlavně vizuál. Přesto jsem se v některých chvílích chtěl vymazat jako zbytečný program, protože filozofickým blábolů tam bylo až moc a technopárty v Sionu byla příšerně dlouhá.(9.12.2017)

• - Když se Trinity (Carrie-Anne Moss) snaží hacknout bezpečnostní systém elektrárny, použije k tomu existující linuxový bezpečnostní scanner Nmap a k průniku využije tehdy (v době natáčení filmu) vcelku aktuální díru v SSH. Narozdíl od mnoha filmů je zde tak zobrazen velice přesný postup "hackerského" útoku. (ryba443)

• - 17-minútová bojová scéna stála 40 miliónov dolárov, čo ju vtedy robilo najdrahšou scénou tohto typu v histórii. (HelenOfTroy)

• - Monica Bellucci byla obsazena do role Persephone poté, co ji bratři Wachowští viděli ve filmu Maléna. (HellFire)