Hodnocení platí pro celou trilogii. Bez ohledu na to, jestli měli Wachovští v plánu jen jeden film, nebo celou ságu, je výsledný triptych neuvěřitelně překvapivě komplexní a geniální. Ačkoli má Reloaded několik míst, v nichž mě strašně štval (začátek na Sionu ... způsob, jakým postavy zjišťují, co dál ... Neo cool Superman), posun od prvního dílu je natolik zásadní, že v mých očích kvalitativní laťka příliš nepoklesla. Technicky totožně skvostné, obsahově někde úplně jinde. Je jen vaší volbou, jaký vztah k Reloaded zaujmete. Buď ten posun přijmete, nebo ne. A v tom filmu to rafinovaně zazní několikrát - už jste se rozhodli - teď jen stačí ono rozhodnutí pochopit.(22.8.2010)

Wachowští si byli moc dobře vědomi, že pokud by komponovali sequel stejně jako prvotní Matrix, nebylo by možné jej překonat, neboť ono dokonalé prvotní servírování světa Matrixu a jemné vykreslení vzestupu superhrdiny už máme za sebou. Reloaded dal proto Matrixu zcela nový rozměr a nejen, že jde v příběhu dál, ale hlavně jej rozširuje. Je náročnější, narativně bohatší a také depresivnější. A jinak ještě také vizuálně přitažlivější a akčnější - zkrátka nabušený ve všech směrech. Z Reloaded cítím něco velkého, něco osudového, čemuž se ani svět Star Wars nebo jakýkoliv jiný nevyrovná. Neo je superman a přesto nemá svět ani zdaleka ve svých rukou, tenhle scénář, včetně filozofického podtextu a dialogů je dílo génia (resp. dvou) a já si stojím za tím, že Matrix Reloaded je jeden z nejúžasnějších akčních sci-fi všech dob. 10/10(31.1.2008)

Pokud je člověk ochoten překousnout tuny logických i nelogických pseudo keců, čeká ho poměrně solidní film, který divákovi nabídne hodně především co se vizuální stránky týče. Vynikající akce, kde na můj vkus sice není prakticky žádná krev, avšak tento fakt jsem vzhledem k vyjmečnému "stylu" filmu v pohodě akceptovat. Fantasticky natočené jsou scény střelby ze zbraní (něco podobného dokáže snad jen Bay a Mann), no a v neposlední řadě nutno pochválit fantastický zvukový/hudební mix. Scénář je relativně solidní a herecké výkony na akční scifi vcelku ucházející. Občas mi vadilo přehnané množství vizuálních efektů (souboj se Smithem, závěr), ale to se dá překousnout. Stylová a inovativní zábava.(28.2.2006)

Spektakulární pokračování skvělého prvního dílu, část první. Ono se nám to trochu zašmodrchává s tím Matrixem. Postavy nabírají nové schopnosti a zejména nepolapitelný program agent Smith si tak trochu hrabe na svém písečku. Začíná strkat pracky do skutečného světa a osvojil si umění bleskového kopírování sebe sama. Výsledkem je neuvěřitelné scéna na nádvoří, které předchází výborný dialog (spíše monolog) a po které jsme v kině s kámošema vykřikovali větu, kterou použijeme jednou, maximálně dvakrát za deset let (interpretovat ji zde nebudu, náš údiv byl vyjádřen slovy nepříliš slušnými). Neo válčí se stovkami agentů a boj pravidelně "přerušují" bullet-timeovské záběry. Akční scény jsou třeskutě nadupané (dvojčata, dálnice a harmonikově se rolující návěs kamiónu rulez) a navíc je doplňuje neslýchaný a opravdu luxusně stylizovaný hi-tech soundtrack. Reloaded kvalit svého staršího bráchy nedosahuje, přesto stále udržuje kultovnost série. 150 miliónů dolarů(rozpočet)/738,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/219 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(18.4.2006)

Převratnost prvního dílu je vytlačena ještě většími vizuálními a hudebními orgiemi, akční scény vrcholné kvality (kromě poněkud tristního ztvárnění Nea v bitce se stovkou Smithů) se střídají s rozporuplně hodnocenými filozofickými dialogy, které mně osobně připomněly večery strávené nad Gibsonovým Neuromancerem, takže i v nich spatřuji pozitivum:) Rozhodně nejefektnější podívaná roku, ale slabší a kdesi jinde než part one.(29.5.2003)

• - Samsung vyrobil 10.000 modelů telefonu SPH-N270, které jsou k vidění ve filmu. Všechny se rychle vyprodaly. (HellFire)

• - Stejné televizní monitory, jako má architekt v pracovně, byly i v budově agentů v Matrixu. (Elisebah)

• - Křeslo, ve kterém Morpheus (Laurence Fishburne) na začátku filmu sedí a vysvětluje plán, je stejné, ve kterém v předchozím dílu Matrixu nabídl Neovi červenou pilulku. (Elisebah)