karhy

No aspoň som sa dozvedel nové informácie o Matrixu :D Musím pochváliť vizuálnu stránku filmu...Škoda, že miestami film bol trošku nudný. ()

nick.nz

Po prvním díle jsem byl absolutně natěšený na dvojku,ta ovšem těžce zklamala. Příběh místy až těžce nudil,s jedničkou to už mělo málo zpolečného. Snad to napravý trojka. ()

mikinko51

Matrix bol original, matrix bol vynimocny, perfektne vyvazeny a dynamicky film, ktory sa stal proste kultovkou. Reloaded .... uz nie .... Je to film, na ktory sa da pozriet, ale zial, je tak spracovany, ze tych 138 minut je fakt privela. Ano, obsahuje este fajn akcne sceny, ktore si clovek vychutna (napriklad v hale palaca, odkial "ukradli" "Klíčníka", ..... Ale pripadá mi, akoby autori chceli za každú cenu urobiť akciu ešte lepšiu ako bola v Matrixe a žiaľ vybrali si na to spôsob najmenej vhodný - akčné scény tlačili do úplných extrémov až absurdností, a nieviem ako na ostatných, ale na mňa už pôsobili komicky (napríklad scéna na dialnici, poletujuci Neo zachraňujúci Morfea a ešte jedného na spôsob strýka Fedora a Tipa a Tapa) ..... Dialóg s architektom som pri opakovanom pozeraní filmu radsšej prepol na iný TV kanál .... scény z "diskoteky" v zione mi pripadali ako nasilu natlacene, len aby do filmu dostali akoze vyvrcholenie vztahu Nea a Trinity - sex ..... Zhrnul by som to takto - keď ide v TV náhodou Matrix, tak si to vychutnám, aj keď po neviem koľký krát. Keď ide náhodou MatrixReloaded, tak sa pozriem, či náhodou nejde niečo lepšie na inom programe .... ()

pani.mysova

Úplně první dojem z filmu: neuvěřitelné zklamání. Zřejmě jsem po fantastické jedniče čekala něco, co nešlo splnit. Děj byl docela zmatený, dialogy plytké (a až nechtěně vtipné) a v neposlední řadě mizerné herectví snad všech postav (čest vyjímkám). Přišlo mi velmi nudné, že tvůrci zařadili většinu děje do Sionu, protože prostředí Matrixu je o mnoho atraktivnější. Ve filmu se vyskytlo mnoho nových postav (třeba dvojčata), ale nedozvídáme se o nich více informací.Je tu také spousta skvělých triků, kterých je skoro příliš. Bála jsem se, že to tak dopadne, a tak Reloaded u mě vysloužil pouze 1* za povedený vizuál, jinak je to docela tragédie. ()

Portman01

Keď som sa dopočul že sa chystajú bratia Wachowski rozšíríť toľko ospevovaný Matrix o ďalšie dve diely, a to dokonca rovno po sebe s polročným odstupom, moja prvá myšlienka bola: No už bolo na čase, chceme vedieť čo sa stalo s naším Vyvoleným, chceme vidieť Sion, a dozvedieť sa viac o fungovaní matrixu atd. Priznám sa že som nato nebol v kine, zakúpil som si film (vtedy ešte na VHS) nešiel do školy (som bol na zakladke), posadil sa na gauč a nevedel sa dočkať až to začne. V jedničke som mal medzeri a tak som si povedal že sa na dvojku maximálne sústredím, aby som si dával všetky súvislosti dokopy. Musím sa priznať že som čakal, že dvojka bude priamym pokračovaním jednotky, teda po tom, ako Neo v sebe objavil schopnosti Vyvoleného a zničil Agenta Smitha, a ako Trinity vyznala lásku Neovi, som dúfal že uvidíme Nea po prvý krát vstúpiť do Sionu, a spoločne by sme z jeho perspektívy spoznávali posledné ľudské mesto. Každopádne Sion a jeho obyvatelia nepôsobia tak famózne či grandiózne, ako nás pred uvedením filmu tvorcovia kŕmili. Pasáže v Sione boli zdĺhavé a predovšetkým nudné. Morpheov príhovor ľudu, tanec a erotická scéna Nea a Trinity trochu mesto oživili. Prichádza rozhovor Nea a Veštkyne, ako vždy zaujímavý, plný otázok a odpovedí na zamyslenie. Spoznávame jej ochrancu - sympatického Serapha, týpka ovládajúceho bojové umenie, ktorého mohlo byť taktiež vo filme viac (nevadí, dostali sme ho zase v trojke). Pokec ubehne ani niet kedy a Neo sa po prvý krát stretáva so Smithom, tentokrát nebezpečným a nezastaviteľným vírusom, šíriaci sa v Matrixe. Práve Neo je zodpovedný (hoci len nepriamo) za jeho vyčíňanie, nakoľko v jedničke zničil agenta Smitha - program, ktorý bol jedným zo strážcov Matrixu, a istá časť z Nea sa do Smitha prepísala alebo skopírovala a vznikol tak škodlivý kód - vírus. Veštkyňa to v trojke vysvetľuje, že Neo je opak, protiklad, negatív Smitha a obaja tvoria jednu rovnicu. Smith je však výsledok rovnice, ktorá sa sama snaží vyvážiť. Architect vyvažuje rovnice (každý program musí mať účel, program ktorý účel nemá je vymazaný) a Veštkyňa (nejedná sa o skutočnú veštkyňu vidiacu budúcnosť, ale o intuitívny program vytvorený k analýze aspektov ľudskej psychiky) narušuje rovnováhu, aby tak po neustále opakujúcich sa udalostiach (Sion bol 5 zničení, bolo 5 verzii -operačných systémov Matrixu, 5 Vyvolených) nastala zmena. Ďalej je tu Kľúčiar, ktorý má prístup ku všetkým programom, Merovingian - milovník vína a francúžštiny, ktorého každé slovo som hltal a dvojičky s dredami, ktorí naším hlavným protagonistom na pol hodinku poriadne zatopili. Celkovo film vyznieva na 4-5 hviezdičiek, možno by som jednu stiahol za komplikované vysvetlovanie (nevysvetlovanie) príbehu a súvislostí, ktoré obyčajný smrteľník nemá šancu pochopiť (možno snáď na 2-3 pozretie, čo možno bolo aj cieľom tvorcov, vytvoriť ságu, ktorá sa neopozerá, čo je dnes fakt rarita). Soundtrack ako vždy na jedničku. Ale dám 5 hviezdičiek už len pre to že je to Matrix, a tiež preto, lebo ani po desiatich rokoch sa pri tom filme nenudím a viem si vybaviť pocity, ktoré som pri tomto filme mal pred 10 rokmi ked som sa naň díval po prvý krát :-) "Reload before the Revolution begins." () (méně) (více)

Dunric

Za víc než dvě hodiny jsou jen dva zajímavý momenty. Zjištění "vyvoleného", že má v palici wifinu a popis fungování světa Matrixu při rozhovoru s Architektem, včetně nástinu duality světa dovršené v Revolutions. Zbytek je ale neskutečná vata. Tuny klišé a přiblblých dialogů, za které by se styděli i studenti prvního ročníku scénáristiky. Samoúčelné akce a souboje, které působí komicky a nepřesvědčivě. Uměle působící love story. Mizerné herecké výkony hlavních postav - Reeves i Moss jsou toporní jak měsíc stará veka. Neupírám filmu určitý filosofický přesah, který ale zásadnějším způsobem zazněl už v originálním Matrixu, ale scénáristicky a dramaturgicky je to totální selhání. Škoda. ()

prenosil3

Nijak moc se mi tento díl oproti jedničce nelíbil. Je to dalekotáhlý příběh u kterého se dobře usíná. 1. díl byl daleko lepší. ()

Davidman

Skvělé pokračování skvělé trilogie. Divák je vtáhnut do děje a tak je čas, aby se vrba mlátička alias Neo do toho pořádně obul. Je zde více boje a děj se posouvá dál, ovšem konec divákovi nedopřává rozuzlení děje. Musí si počkat na revoluci. Celkové hodnocení viz Matrix ()

mazik

Nejnáročnější film, který jsem pochopil až po přečtení desítek recenzí. Za stoprocentní jedničkou u mě ztrácí nanejvýš 5%. ()

Plembiss

Plný chytrých nápadů, ale na druhou stranu taky filozofických keců a pacingem se v nejmenším nevyrovná jedničce. ()

Sandai

Vituální pastva pro oči, ale jako celek už to není tak harmonické jako jednička. Místo přímočerosti přišlo víc filozofování. ()

Hipi_Pip

Jak moc jsem miloval Matrix, tak jsem šel celý natěšený do kina… Odcházel jsem zdrcen jak po roční službě na vojně, můj život již nikdy nebyl jako dřív, ani panák doma to nespravil. ()

stargate17

Na jedničku už to asi nemá, ale i tak velice podařený snímek. Sekvence na dálnici s kamionem vážně stála za to. Trochu nasere to různé pitvání se v jednotlivých programech, kterému je tady věnováno až příliš mnoho času. A ani nápad s tvůrcem Matrixu mi nepřišel úplně vydařený. Ale co na tom záleží, vždyť je to furt Matrix! ()

lik009

Skvělý film. O proti prvnímu dílu přibylo víc akčních, bojových scén na úkor "psychologických" scén. Tyto scény sou ale stále perfektní takže si své fanoušky určitě najdou, byť možná trochu jiné než první díl ()

ferdomravec

po prvom zhliadnuti v kine s titulkami za 3*. Nestihal som citat titulky a tym padom mi unikali suvislosti. Samozrejme akcia a efekty boli na vysokej urovni ale nebolo to ono. Podla mna to bola najslabsia cast trilogie. po druhom shliadnuti s dabingom sa to vsetko urovnalo a je to za plnych 5. ()

Mountain

Na pokračování původního Matrixu je vidět, jak tvůrcům došel dech a poměrně zajímavý příběh nahradili zběsilou akcí. Kdyby dvojka obsahovala nějaký poměrně logický konec v situaci, kdy se Neo setkává s Architektem, pak to mohlo být důstojné završení zajímavého cyberpunku. Jenže, to by tvůrci nesměli točit zároveň trojku. Kdyby nevznikl Animatrix, který vysvětloval svět Matrixu, pak by Reloaded nedostal ani ty 3*. Revolutions je už pak jen ztrátou času. Chápu, že Wachowští potřebují peníze, ale nebudu jim kvůli tomu tleskat. ()

Rathe

Tento díl u mě oproti prvnímu dílu poměrně pokulhává. Dialogy jsou pro mě zdlouhavé a často nezajímavé. Děj se únavně vleče kupředu až do konce. Kdyby vynechali zbytečné oplétačky, tak by to pro mě bylo mnohem zajímavější. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Šílený Zorro