Vrah Rosemary

• USA The Prowler (více)

Dívka s chlapcem opouštějí maturantský ples a jdou si spolu zalaškovat do altánu v zahradě, kde jsou oba brutálně zavražděni jejím bývalým přítelem, na kterého nevydržela čekat až se vrátí z války. O pětatřicet let později se ve městě chystá poprvé od oné události další maturantský večírek a vrah s růží a vidlemi se vrací. Temný, odpudivý slasher béčkaře Josepha Zita (Pátek třináctého 4, Rudý škorpión). (choze)

Blazkowicz

Slabé, hodně slabé. Nuda se dostavila velmi rychle. Gore efekty jsou vcelku vydařené, ale jinak to za moc nestojí. Zamaskovaný voják strach rozhodně nenažene. 2-* ()

maldoror16

Rozhodně jeden z absolutních vrcholů (nejen) 80.-kových slasherů s odvážným a zatraceně dobrým Savini-gore. Má to atmosféru, má to zajímavého killera, má to vše, co byste od dobrého slasheru čekali. Povedený kousek svého druhu. 70% ()

endrix

Tak tenhle horror byl trochu překvapení. Pár netradičních momentů a poměrně nestandardní postup zabijáka (fakt jsem se o hlavní hrdiny bál a pochyboval, zda jsou skutečně hlavní) byly milým osvěžením. Ovšem dost mi vadilo, že se vůbec nic nevysvětlí. Identita vraha se sice odhalí, ale to je celé. Proč prováděl některé věci? Jakou roli hrály v příběhu některé postavy. Nic, prázdno. Takhle nějak se musí cítit jedna z přeživších postav. Nic nechápe. Ale konec je super. Něco, co se jen tak v hororu nevidí. A láskyplná WTF scéna ve dveřích. Tohle si 3* zaslouží. ()

Kletus

Film začíná zajímavě- reportáží o návratu vojáků z války. Poté je nám trochu nastíněno o co vlastně půjde. Pak už se film posouvá do "současnosti" a neopatrnost obyvatel malého města opět volá po pomstě... Zajímavý slasher, který je zajímavý tím, že prakticky neznáme téměř žádnou mytologii vraha a ani nevíme jestli koukáme na nemrtvého (jak už tak bývá dobrým zvykem) nebo jen na vyšinutého magora. Po shlédnutí Madmana jsem si snímek užil o to víc a závěr filmu mě poněkud zmátl, ale stále The Prowler považuji za jeden z těch lepších slasheru 80.let. ()

Jansuper

Během sledování sem furt nevěděl jestli mám dát 3 nebo 4 hvězdy, 3 se mi zdály málo a 4 zase trošku moc🤣 ale na druhou stranu si říkám proč by si vrah rosemary nezasloužil 4, pro mě to byla taková úleva po těch otřesnejch hororech co sem viděl posledně nový texasky masakr motorovou pilou kterej je pro mě úplná sračka, hatchet 2 který je pro mě katastrofální a naprosto spatlanýmu halloweenu end ke kterýmu mu mám v plánu napsat slohovkovou recenzi, ono je vidět že někdy ty starší horory bývají lepší než ty dnešní dělaný pomocí digitálních efektu, máme tu naprosto povedeného creepy zabijáka ze kterého budete mít ze začátku strach, aspoň trochu takový ten divný nepříjemný pocit, ty vraždy sou dělané fakt hodně dobře a požehnaně krve, je videt že Tom Savini který byl jeden z hlavních co dělal ty killy stejně tak u pátku 13 1 a 4 to umí fakt hodně dobře, postavy byly docela dobrý, zažíval sem tu strachy, úzkost a občas napětí, kamera je fakt hodně výborná a hudba je taky skvělá, jen je škoda že ty lekačky sou takové slaboučké, když člověk viděl více hororů už ty lekačky jinak vnímá a nějak už je čeká, pořádně sem se lekl asi 3 krát a u ostatních lekaček jen malinko nebo vůbec, menší problém toho filmu je ten příběh já si to asi někdy pustím eště jednou a třeba ten příběh lépe pochopím, ale takhle je  prostě ten příběh děravej jako cedník, nebyla přesně vysvětlena motivace vraha, nebyl úplně dobře vysvětlen ten příběh celkově, a to odhalení vraha sem taky tak trochu nechápal,  no je to takové docela i psychologické ale každopádně temnější atmosféru si u tohoto hororu rozhodně užíjete. Jinak je vidět že to režíroval Joseph zito, bylo tam pár podobností jako u pátek 13 part 4, kamera a záběry ()