Vrah Rosemary

• USA The Prowler (více)

Dívka s chlapcem opouštějí maturantský ples a jdou si spolu zalaškovat do altánu v zahradě, kde jsou oba brutálně zavražděni jejím bývalým přítelem, na kterého nevydržela čekat až se vrátí z války. O pětatřicet let později se ve městě chystá poprvé od oné události další maturantský večírek a vrah s růží a vidlemi se vrací. Temný, odpudivý slasher béčkaře Josepha Zita (Pátek třináctého 4, Rudý škorpión). (choze)

Eraserhead

Na tenhle film jsem dlooouho čekal, než se mi podařilo ho sehnat..... No, asi jsem se těšil moc a čekal něco víc..... Pravda je, že vraždy jsou moc hezky udělaný, ale mezi nimi se toho moc zajímavýho neděje. Zitův další film z mé milované série Pátek 13. se mi líbil o dost víc :-)) Tohle je spíš za 2,5* ()

Corpsegrinder

Povedenej slasher s velice dobrou maskou vraha která je efektivní a jednoduchá díky čemuž se na scéně objevuje celkem často. Vraždy jsou na svou dobu dost brutální, ať už jde o probodnutí bajonetem skrz hlavu a následnej efekt na zabitýho nebo podříznutí v bazénu a krev utíkající z krku pod vodou. Postava šerifova zástupce je celkem sympatická a navíc vypadá jako by Cillian Murphy porodil dítě Christopheru Walkenovi což je i úsměvný. Jedinou výtku mám snad k tomu že je až moc předvídatelný kdo je vrah ačkoliv se film snaží trochu mlžit. ()

asanakis

V rámci žánru rozhodně jeden z těch lepších kusů, jelikož zde nechybí opravdu napínavá atmosféra, kterou slashery většinou postrádají. Bál jsem se - a to se mi u vyvražďovačky jen tak nestává, takže za to hvězda navíc. Jinak standard - celkem solidní gore momenty, kdy psychopatickej chlápek zahalenej do uniformy střídá vidle s nožem na to, aby vykuchal pár studentek a jejich milenců. Odhalení masky vraha působilo sice trošku jako vložený na sílu, aby jsme teda věděli o koho jde, ale jinak se filmu vytknout asi nic nedá. ()

colapso

Zlatá 80tá léta,dokonalý slasher. Super detailní vraždy,vrah co má koule,napětí,atmosféra a hlavně žádný blbý blondýny plný silikonů. Takováhle nádhera se dnes již netočí,protože to nikdo neumí,doba je zkrátka slasheru nepřející. ()

tenebrae86

Takové horory miluju! Bezvadný klasický slasher, jeden z mých nejoblíbenějších. Osmdesátá léta jsou prostě nejlepší! Velmi pomalé tempo, sympatičtí herci a brutální efekty Toma Saviniho. Pro mě skvělá podívaná, kterou mohu všem jedině doporučit. ()

Aurus

9/10. Miluju slashery a dostal jsem chuť na slasher z 80 let a vybral jsem si tenhle a ty vole tak tohle byl skvělý slasher horor. Příběh je perfektní, postavy jsou sympatické, hudba je výborná, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde docela časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Doporučuji. ()

mourinho

OK, gore efekty vynikající, tady mistru Savinimu fakt tleskám. Jenže krom toho se ve filmu jen chodí a chodí, prohledává se obrovský dům, studentská kolej, starý hřbitov a pak se zase chodí a chodí, vše za doprovodu strašidelné hororové hudby, ale tak nekonečně dlouho, že to prostě začíná ztrácet efekt a nudit. A pak už mě bohužel z letagrie nedokázala vytrhnout ani sem tam nějaká ta lekačka. Prostě jen gore podle mě nestačí. ()

xmy

Průměrný slasher. Zabiják s vidlemi byl fajn, jinak film ničím v podstatě neoslní. Třeba svým způsobem obdobný Halloween je (dle mého názoru) lépe zpracovaný. ()

Rathalos

Vrah Rosemary je horor z osemdesiatych rokov,kde urcite treba vyzdvihnut napatie,gore efekty a dostatok krvi,zamaskovany vrah v uniforme si to poriadne uziva a vysledkom je film,ktory urcite potesi fanusikov tohto zanru...:-) ()

helraiser

No tak za tohle jednoznačně palec na horu. Slasher jak víno ze začátku 80. let, který se ničeho nebojí. Vraždy výborné, vidle v hlavní roli se zas tak často nevidí a zabiják ve vojenský uniformě má opravdu dost velký charisma. I když většina diváku uhodne téměř okamžitě kdo se to skrývá za maskou tak to v nejmenším nevadí. Atmosféru to má opravdu výbornou, vraždy jedna báseň, výbornej brokovnicovej finiš, prakticky není si na co stěžovat, snad akorát těch vražd mohlo být trochu víc, ale jinak vážně paráda. ()

Louie

Viděl jsem to naposledy před lety na hodně ošoupaný VHS, ale to je film, co se holt jen tak nezapomene :-) ()

vlado90

Tento horor zaraďujem určite medzi najlepšie z 80.rokoch. Ma všetko čo má mať dobrý horor a určite by potopil veľa dnešných. Nechýba tam veľa napätia a veľa dobrých efektov a vrážd. A hlavný záporak vyzera ozaj desivo. ()

Alexandre

Dost dobrý slasher, ve kterém vrah s vidlemi přímo perlí. Zabíjí své oběti nejrůznějšími způsoby a u jejich těl nechává růži. Po téhle stránce je to výborné, vraždy jsou propracované, temná atmosféra nechybí a hudba to vše podtrhuje. Malou slabinou jsou zbytečně natahované scény, ale ty tomu prominu. Kdybych to měl shrnout - sympatický vyvražďovák, který neurazí. Ale jinak - co se týče roku 1981, dávám přednost slasherům jako je My Bloody Valentine či Friday the 13th: Part II. ()

IronRocky

Mě se tento horor hodně líbil jak atmosférou tak i hudbou. Filmu nechybí napětí a i nějaký to místo kde se divák lekne. Nejlepší je vrah, který je zajimavě oblečen a jde z něj strach. A gore scény jsou zvládnuty na jedničku. ()

Weyden

Na tento slasher jsem se hodně těšil, protože ho spousta (nejen místních) hororových nadšenců hodnotí dost kladně. Jak napovídá hodnocení, film mě nakonec zklamal. Možná to je moje chyba, protože s 80s slashery nemám moc velké zkušenosti a nevím, co jsem vlastně od tohoto čekal, ale každopádně mi film přišel nudný, Zitovi se akorát několikrát povedlo zčeřit vodu vraždami, které jsou vážně mistrovsky zpracované, ale že bych měl dát vyšší hodnocení jenom kvůli tomu, to se mi fakt nechce. ()

Knor

Skvělej krváček s opravdu děsivým a brutálním zabijákem tentokrát ve vojenské image. Popravdě nečekal jsem až takovou brutální jízdu, mordy jsou opravdu lahůdkový a jsou taky detajlně zachyceny, což u těch starších filmů není tak obvyklé. Mě se tenhle nasranej vojáček hodně líbil. ()

GameboyNES

Perfektní vyvražďovačka čtverkama vidlema. Film krásně utíká, neobsahuje zbytečné dialogy o citečkách a jde se rovnou vraždit. Gore je perfektně udělaný, až realisticky věrohodný, krve akorát. Holt Tomík Savini to s efektama umí. Mno a sem tam se objeví i nějaký kozy. 98% ()

MaxForValue

Považovať Rosemary's Killer za obyčajný slasher by bolo chybou. Na jednej strane tu síce nájdeme tradičné žánrové trademarky typické pre filmy z tohto obdobia (nahota, maskovaný vrah, vražda v sprche a pod...), ale v mnohom je film invenčný. Zaujímavé je využívanie hudby, pri ktorej sa striedajú kvázi-hitchcockovské rytmy s hudobnými motívmi z romantických filmov, pre ktoré sú typické pokojné melódie. Ďalej, scénar je plný ingardenovských miest nedourčenosti, veľa zostáva exaktne nevysvetlené, divák je nútený pracovať s minimom informácii a skladať ich ako skladačku. A taktiež jednotlivé vraždy nepripomínajú typické slasherové prvky, sú sadistické, dlhé, vrah sa v nich vyžíva. Zito často pracuje so subjektívnym rozprávaním, na dej nazeráme aj očami samotného vraha, čo tiež nie je úplne typický prvok v hororoch toho času. Skrátka, netypicky typický slasher. ()

johnsnow

Nuž, vôbec nie špatný slasher. Kilovačky sú brutálne, aj napätie to má, len som nepochopil prečo ten dotyčný konal tak ako konal ale to už nevadí. za silné 3*. ()