Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

mandlova

Prostě mne to vcuclo a vyplivlo ubrečenou...takovýho chlapa jako Noah (Ryan Gosling) chce snad každá romantická ženská duše. ()

greetchen

Naprosto šablonovitý romantický příběh, ale stejně mě dokázal chytit za srdce. Mohlo by to být dokonale krásné, nebýt postavy Allie (Rachel McAdams). Nevím, jestli je to herečkou samotnou, nebo tím, jak byla její role napsaná, ale tak hysterická, uječená a zcela nevhodně se smějící postava si prostě nedokázala získat mé sympatie a celkovému hodnocení ubírá o jednu hvězdičku. ()

Vironey odpad!

Zdejší hodnocení tohoto filmového počinu pro mne bylo stejným šokem jako u Zelené míle. Film silně otravný, scénáristicky slabomyslný, přeslazený sliz teče proudem. Romantické filmy mi nevadí, ale tohle je opravdu moc i na mě. Nechápu. ()

Puyi

No podle místního hodnocení jsem čekal rozhodně víc, ne že bych se nějak zvlášť nudil, ale určitě jsem se nebavil tak, jak jsem doufal. Když ještě vemu pár až trošku (no trošku..) trapných scén a že skoro vše bylo předvídatelné až moc dopředu, nic převratného z toho bohužel nevýjde a nedokáže to zachránit ani příjemná a krásná Rachel McAdams, takže když to všechno dáme dohromady, tak jsme na 2, možná 3 hvězdách...ale bohužel spíš 2*. :) ()

Ev.D.

Nádhera, rozhodně jeden z těch nejlepších romantických filmů. Rachel McAdams i Ryan Gosling podávají vynikající výkon a závěr filmu je opravdu krásný.. ()

Kurikmoon

Pekné, milé a romantické. Hovoriace o tom, či môže byť láska na celý život. Príbeh s veľkým srdiečkom a výrečnými úsmevmi. A ako ma upozornila jedna vnímavá kamarátka, rozhodne stoja za zmienku niektoré myšlienky v Notebooku. Hlavne tá, ktorú povie Noah Allie ohľadom rozhodovania. Aká? Určite na ňu prídete ;) ()

JoseBenes

Romantika bez komedie je jako léto bez slunce. No prostě vás to jenom nasere. Na konci jsem se těm ultravážným momentům šíleně smál. Několik zajímavých okamžiků nepřeváží klišoidní zbytek. Ale Rachel...ta Rachel! ()

Avari.73

Musím říct, že mě to dostalo. Možná to bylo rozpoložením, ve kterém jsem se nacházel, i přesto by se na to měla podívat každá romantická duše, která touží po osudové lásce. Výběr herců se povedl maximálně. ()

Killda

Příjemné pohlazení. Silný retro příběh s bezchybnou ústřední dvojicí herců, mezi nimiž panuje dokonalá chemie. Tenhle film mě vrátil do dob prvních lásek a dobrodružství. Zahřál mě u srdce, dojal a vykouzlil úsměv... prostě úplně odvařil. ()

Ravi

Bez okolků - tenhle romantický film stojí za to. Je to moc krásný a emocemi nabitý příběh, který vezme za srdce a pohladí duši. Závěr jsem nečekal, seniorská herecká dvojice byla ozdobou filmu a zkušenou taktovkou udávající rytmus. Všední romantika přetvořená v nevšední zážitek, který se obešel bez obvyklých klišé a jde čistě za vyprávěním a charaktery. Tak nějak si představuji film tohoto žánru 100% = 5/5 ()

Pedross800

Fajnová cukrkandlová hollywoodská romance s úžasnou Rachel a sexy retro atmosférou. Občas je toho sladidla až příliš, brzké odhalení vyústění děje trošku ničí mé vnitřní pnutí a chvění, ale i tak má nejoblíbenější americká love story, která má v sobě opravdový cit, lásku a spoustu, spoustu nádherných chviliček.......to pokrčení rameny a výraz Rachel alias Allie na konci.....vskutku moment to remember! ()

TheRoller

Come on people, progresívna demencia sa volá preto progresívna, lebo hľadí len dopredu, žiadna regres, žiadne ohliadnutie späť... Gosling môže byť fešák aký chce (aj tak je v porovnaní s Pittom, Deppom a pod, ktorí sú skutoční páni herci, čo sa týka vzhľadu, čajový), ale je mizerný herec. To, že neherectvo skrýva za tajomno môže vyjsť v jednom, dvoch filmoch, ale nie stále... Rachelka vyzerala v prvej polovici ako bez obočia a čo vám budem rozprávať, obočie je dôležité... Inak bola fajn. A to je asi tak všetko, koniec tak patetický, že to mohlo radšej skončiť o tých 10 minút skôr. Neveril som tomu ani to, že sú tí ľudia starí... Najlepší moment: Stará Rachelka pozerá von oknom, starý Ryan pozerá na ňu: - " I've never seen anything so beautiful." - " Neither have I." ()

Autogram

Čo sa človek natrápi, kým ho Alzheimer o všetko pripraví. Skúsil som žáner, ktorý inak nevyhľadávam, hlavne pre to vysoké hodnotenie filmu. A celkom sa to dalo vydržať napriek tej neprístojnej dĺžke. Zásluhu na tom mala aj hlavná ženská postava, pekná na pohľad, aj s príjemným dabingom, titulky by som pri tej záplave slov a vyznaní asi nevydržal. Prekvapilo ma, ako neskoro mi došlo, ako to vlastne je, možno som bol nepozorný, možno v tom bola výborná stavba scenára s retro rozprávaním. –––– Zabila som 17 rokov výchovou svojej dcéry. A ona si ide zničiť zivot. Je to nula, nula, NULA! Nič pre teba! –––– Chorý je na mňa príliš silné slovo. Vnímam to ako určité opotrebovanie. ()

Dagoussek

Pěkný scénář, kdy dědoušek vypráví své osudové životní lásce jejich příběh. Fakt krásně dojemné, ale hlavně asi spíš jen pro nás ženský. Musíte mít náladu a chuť, aby jste se do krásného, romantického, osudového příběhu naplno vžili. ()

Nepi

Jeden z nejlepších a také nejsladších romantických filmů poslední doby...Film skvěle propojuje dvě časové pásma a na konci nabídne dosti předvídatelné vyvrcholení,ale co pořád se stává dosti originálním a výborným... ()

jenik71

Lahůdka pro milovníky romantických filmů. Sám sebe jsem překvapil tím, že se mi to opravdu líbilo. A nestydím se za to... Zajímavá je myšlenka nechat vyprávět tento příběh staršího muže své vyvolené v sanatoriu. To mi přišlo jako zajímavý prvek. Děj se tak přesouvá do minulosti a zase zpět a dává tak filmu zvláštní náboj. Ano - je to sladké jako med, ale zde mi to vůbec nevadilo. Gosling a McAdamsová své role zvládli opravdu na výbornou. Ve svém žánru je to pro mě parádní zážitek. A to nejsem žádný velký romantik ..... ()

Pecival

Tak nevím jestli mám ocenit, že autoři vzdali pokus o napětí a rovnou vybalili konec v půlce filmu :) Na druhou stranu asi málokoho překvapí, takže je to jedno. No řekněme solidní průměr, kýčovité to bylo jako ďas (scéna s labutěma, moudra o rackovi a dokonce tam (při vší úctě) vidlák od pily recitoval jednu báseň za druhou. Na druhou stranu mělo to svoje momenty a zas tak se to nevleklo. Čím jsem byl hodně sklamán byla Rachel McAdams - tohle že je ženská z Weding Crushers? Že by ty vlasy a účes dělali tolik nebo nevím. Ano přiznávám... jsem malicherný a při slaďácích musím cítit (nemalé) sympatie vůdči hlavní hrdince a jelikož jsem před chvílou viděl A Moment to Remember a Love Story, kde byly ženské přímo ultimátni (a taky to samo byly dobrý filmy) dávam pouze tři :) ()

Sir-Filip

Řekl bych, že v oficiálním textu distributora je VELKÁ CHYBA. Nejedná se totiž o první světovou válku, ale o druhou. Ve filmu se totiž jasně říká, že Noeh spolu s americkou armádou nejdříve vyhnali generála Rommela ze S. Afriky.... - v I. světové válce nebyl Rommel v žáždném případě generál a žádné bojiště v S. Africe neexistovalo, bojovalo se max. v ITÁLII - ....a za druhé letadla, které ve filmu lítají jsou vrtulové jednoplošníky z let 1940 - 45 -- v I.světové válce si o těchto letadlech mohli nechat jen zdát.. jinak dobré!!!! "ENJOY IT !!!" ()

U.Tarare

Hustý. To je snad první romantickej film, kterej jsem napoprvý dokoukal celej. Nejsem žádnej příznivec tohoto žánru, ale ve srovnání s mojí "oblíbenou" R. Pilcherovou se mi u tohohle alespoň nechtělo zvracet. Pravda, chvílema to bylo neúnosně teploušský, ale ta babka s Alzheimrem to trochu dramatizovala. Takže za 60% ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce