Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

berusche

Ano, McAdams a Gosling tomu dávají skutečně ten pravý šmrnc. Ona je taková správně rozverně erudovaná, on je takový správně silně jednodušší. Jenže, i když je to krásné prostředí, krásný příběh a celé je to krásné, tak tomu chybí ten moment překvapení, protože už na začátku tušíte, kdo komu čte, a za dvacet minut už to víte na tuty. Takže, i když bych se s tím vším byla ochotná smířit, protože tomu vlastně nic nechybí, přiznejme si, že je to příliš naivně neodolatelné. ()

Beagle

Je to krásné, ale autora předlohy Sparkse to nezapře ani náhodou. Mně Zápisník jedné lásky srdce nezlomil, osudovost s velkým O se mi v tom prostě najít nepodařilo. A ten natahovaný konec je tam z čisté vypočítavosti tvůrců, zcela zbytečně... ()

lekr

Nuda. Film je rozvleklý, zbytečně zamotaný, dialogy jsou spíše ubíjející a snímku chybí veškerá výprava. Těšil jsem se na výpravnou válečnou romanci, místo toho ticho po pěšině. ()

peiton

Snímok Zápisník jednej lásky je to najúžasnejšie a najromantickejšie,čo som kedy mala možnost vidieť a či vlastne vôbec niekedy v budúcnosti uvidím...Režisér filmu Nick Cassavetes postavil latku tak vysoko,že ak sa aj nájde nejaký odvážlivec s cieľom prekonať ju,bude mať čo robiť..Príbeh a láska Noaha a Allie je úprimná,čistá a smutná zároveň.Romantické duše si prídu na svoje.Ja som plakala a Vy budete tiež. 123 minút odsýpalo ako hodinky.Rachel McAdams dievčenská,okúzľujúca a šarmantná.Pán Gosling bol čerešničkou na torte.Len vziať a ochutnať.Kostýmy úchvatné.Chuťovečka pre oči.Pre všetkých nevyliečiteľných romantikov - povinná jazda !!! ()

Martin741

Moj asi najoblubenejsiu film s kanadskym hercom Ryanom Goslingom. Reziser Nick Cassavetes natocil vskutku uchvatny romanticky film. Povodne som nejako extra tento zaner nemal rad, ale po Eastwoodovych Madisonskych mostoch som si zacal vsimat aj tento filmovy zaner. Aby to bolo spravne pochopene, stale nie som nejakym extra fandom romantickych filmov, ale uz si nejaky raz za cas pozriem. A v tomot hrali vyborni Gosling a Rachel McAdams. Pribeh je genialne jednoduchy, divak sa rozhodne nebude nudit.K tomu vyborne dialogy, pekne prostredie a herecky koncert uz spominanej dvojice. 89 % ()

vydumnica

Tak za tento film ( aj knihu) som naozaj vdacna. Myslim, ze pre mna je to ten najkrajsi romanticky film!!! Uz po prvom pozreti som si tak pomyslela, ze ano, veru taku lasku by som chcela:-). Potom som ho videla este niekolkokrat a urcite ho budem sledovat aj ako stara babka, chichi. Velmi som si oblubila aj Rachel a Ryana, velmi im to spolu pristane a podali naozaj pozoruhodne herecke vykony. Filmu nemam absolutne co vytknut, pacilo sa mi vsetko. Nadhera. Neobycajny pribeh jednej velkej lasky...Kto ste to este nevideli, nevahajte... ()

Rocky88

Tak tohle je romance jak hrom. V průběhu sledování jsem si sice říkal, že tohle už jsem někde viděl, ale stále to mělo potřebnou úroveň a všechna ta klišé jsem v podstatě ignoroval. Zlatým hřebem tohoto filmu je ale jeho konec. Těch posledních 10 minut mělo emocí na rozdávání, což dokázala slečna sedící po mém boku, když se jí z očí začla valit voda... Tohle je povinnost pro romantiky :) ()

lebowski!

Příjemná podívaná, do nadprůměru ale chybí víc dramatičnosti a překvapení a přebývájí scény. Konec slušný. 3 a půl * ()

Stanley

Notebook je v zásadě tuctový příběh, jakých podobných jsme všichni viděli už mnoho. Povedlo se mu však vyvarovat se nepříjemného patosu, kterého tento žánr bývá často plný. Umí místy skutečně dojmout a hlavně nás i přivede k zamyšlení - jak by asi podobné situace řešil každý z nás, resp. jaké jsou naše priority, za čím si umíme jít a proč. Tento film v sobě obsahuje snad maximum sentimentu, co se dá do jednoho filmu nacpat, aniž by to přitom překročilo hranici snesitelnosti a nespadlo do růžové tuctovosti typických romantických klišé. ()

joker.george

Jedná se o romantický a sentimentální kýč, který však střílí tak přesně a účinně, že dokáže rozněžnit i nepříjemně zabolet. Příběh je pěkný, i když nepřináší neviděné, stejně si o něm ale můžou například útržky z Rosamunde Pilcher, které jsem nechtěně viděl, nechat zdát. V závěru potom už nemilosrdně přituhuje a málem se té smršti emocí se mnou povedlo to, co zamýšlela, ale jenom málem. ()

Lopic

Taková příjemná retro romance. The notebook nepřinesl nic moc nového do tohoto žánru, přesto mě příjemně potěšil, hlavně díky sympatické hlavní dvojici. Prostě mi to tak zrovna sedlo do nálady :) ()

Crawler-D

Romantika velká jak světadíl, ale ani v nejmenším se mě nedotkla, a to tam překrásně hraje Rachel McAdams. Největší problém bylo, že rámec filmu jsem prokoukl dřív, než starec začal předčítat, a to rozhodně není dobře. ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce