Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

tyzmrde

Jeden z nejlepších romantických filmů všech dob ale Před úsvitem, Láska nebeská, 500 dní se Summer mají pořád navrch. ()

Sathana odpad!

Neuvěřitelně umělohmotné cosi bez jiskry i šarmu a s hrozným obsazením. Příběh o neskutečném pitomci, co se sebou nechá vyjebávat o sto šest a ani mu to nedojde a kurvičce s demencí, kterou když vyhodí jeden chlap za nevěru, tak jde k druhýmu. A to má být jako úchvatné lovestory? /odplivne si/ ()

Kozlowski8

U podobných romantických filmů mívám problém z hodnocením a ani tento není vyjímkou. Když se na věc podívám zcela střízlivým a jasným pohledem, jedná se o jeden velký, přeslazený kýč, filmově nesčetněkrát omletý s místy cukříkově poťouchlýmy dialogy a ani můj velký oblíbenec Ryan Gosling mne zde svým výrazem úplně nenadchnul (naopak Rachel McAdams byla výborná). Z toho by se logicky nabízelo dát jednu hvězdičku a odchod do hlubokého zapomnění. Ale ne - to by mi moje romantická dušička neodpustila. Vždyť jsem si celé dvě hodiny vrněl a pobrukoval se smyčcema, které příběh podbarvovaly, občas mi cuklo v koutku blahem a být ještě trochu větší cíťa, možná by i drobná slzička štěstí za ty dva mladé lidi ukápla. Střízlivý rozum musel jít do kompromisu s city, a proto jsem dospěl k průměrným 60%. ()

wray

myslim ze mozem povedat ze je to najlepsi romanticky film aky som za poslednych n rokov videl, resp - ak Vam aj romanticke filmy celkom nesedia, ale film ako taky mate radi, tak s Notebookom nic nepokazite. Hlavny motiv o laske co vsetko prekona nie je nic nove, ale napriek tomu sa to (tak ako je to natocene) velmi dobre pozera. Samozrejme ze dobro nad zlom zvitazi, a aj ked vsetci tusime ako to dopadne - celkom dobre ten dej pozapletaju tak ze je to zaujimave od zaciatku do konca. Herecky je to vyborne a aj na Rachel McAdams sa da pozerat (proste romanticka hrdinka ako ma byt). Proste skoro dokonale. Pisem "skoro" lebo - cele je to take sladke az z toho bolia zuby. Ono to nie je pocas filmu na skodu predsa len divak ma rad ked veci dobre dopadnu, len potom z odstupom casu je to coraz viac nerealne... Napriek tomu davam plny pocet, pretoze tento maly nedostatok (a vlastne co si budeme klamat to nie je nedostatok - to len hladam nasilu chybicky) je vyvazeny krasnym vizualnym spracovanim (a niektore sceny su ozaj hodne wow) - proste to co som napisal na zaciatku, najlepsi romanticky film, a doporucujem aj ludom ktorym romantika az tak nevyhovuje. ()

Do_

Nádherné romantické drama, které musí dostat každou ženu. Krásný příběh první lásky ze čtyřicátých let, odloučení, shledání, nemoc.. Film, který vás v každé minutě dokáže překvapit, ve kterém se snažíte najít sami sebe, který je tak dojemný a lákavý. Nutí vás zavzpomínat na vaši první lásku, nutí vás věřit v to, že něco takového, jako je příběh ve filmu, je opravdu skutečné. Lákavé, romantické, dojemné a chvilkami i napínavé. A navíc podle krásné předlohy Nicholase Sparkse, který umí psát romantické příběhy, jako nikdo jiný. ()

Desmi

Tohle je přece taková kravina..! =) Navíc jsem tu absolutní lásku a oddanost Goslingovy nevěřil. Přišlo mi , že taky nechápe k jaký stupidní sračce se to vlastně upsal.. ()

Evbad

Romantika jako hadr, která cílí na to, aby ani jedno oko nezůstalo suché. Co na tom, že děj je předvídatelný, hlavně že tam jsou krásní lidé v krásném prostředí prožívající krásný vztah. Takže až to dokoukáte a ráno v 6 budete vstávat do rachoty, která vás nebaví, zavřete na chvíli oči a zavzpomínejte na to, jaké by to bylo být třeba Noem. Ten den pak třeba bude lepší. ()

Simba72

Nudné, dlhé, nezaujímavé a na môj vkus až príliš presladené. Neviem či to bolo len českým dabingom ale Rachel tam je totálne upišťaná že sa ju nedá ani počúvať, no a niektoré dialógy ako fakt stoja za to napr to s tým "rackom". A ten koniec to snáď nemôžu myslieť vážne?! Jeden krát sa to ako tak dá zvládnuť, ale viac krát si to určite nepozriem ani keby čo bolo. 40% ()

Miska2712

Famózny romantický príbeh dvoch ľudí, tak odlišných a predsa rovnakých. Páčila sa mi nedostupnosť filmu, kedy divák nevie ako sa film skončí a nenudí ho už vopred romantická idylka mnohých romantických príbehov. Skvelá réžia taktiež aj herecké výkony. Dané roly sa presne hodili na hercov a všetko do seba zapadalo. Určite by som si tento film pozrela znova. Pri niektorých momentoch mi naskakovali zimomriavky a taktiež sa to opakovalo aj pri čo i len rozprávaní obsahu. Určite odporúčam. ()

Londi

Na jedno podívání dobré, ale šíleně přeslazené. Taky mi není 20, abych padala do mdlob z citlivé dušičky Ryana Goslinga. Má daleko lepší filmy. Pro mě průměrný film. ()

zigy

Romantická pohádka pro romantické duše. Rachel je krásná, ale chová se pro mě nepochopitelně, což mi brání v tom, abych ji fandil. Ryan je mi zase nesympatický, což mi brání v tomtéž. To je neřešitelný problém, který mi zabraňuje dát vyšší hodnocení. ()

andrea181

Úžasný film, patří k nejoblíbenějším ...krásně se na takové "pohádkové" filmy kouká,,, holky si krásně pobrečí .....a vše splní účel ... Rachel je krásná a užasná herečka... Na film koukám vždy, když je mi smutno ....asi je to takový zvedač nálady.....že něco má nějaký smysl....i když je to jen film ... ()

LadyRainier

Nemám ráda blonďáky, nemám ráda přeslazené romanťáky ..ale přátelé, já brečela .. a brečela jsem dost ... U scény s kachnama všude kolem loďky jsem skoro proslzela kapesník ..Asi stárnu nebo co .. ()

joejoe

a čo..tak mám rád Goslinga a tento žáner. :) Je to taký ten film v ktorom si chce každý zahrať aspoň chvíľku. :o) krásne . a ktomu Rachel je v tomto filme úchvatná :-) rozhodne snímok ktorý zahrá na city :)) Bohužial kde zmizne pamať, zmizne aj duša. ()

SweetCherry

Líbilo se mi to. Romantiky je tady opravdu až až. Vážně se mi líbilo jezero plné labutí a romantický polibek v dešti. Ryana Goslinga nemám ráda, ale tady v té roli mi docela vyhovoval. Rachel McAdams je skvělá herečka, proti té nic nemám. No na filmu mi vadilo to, že jsem se dost nudila a to o dost vic, než jsem schopna tolerovat. Filmu by možná neuskodila kratší stopáž.. Kvůli tomu bohužel musím dat o hvězdičku méně.. ()

tucnakova

ta nejpříšernější romantika světa bezkonkurenčně! a já tím nejpádnějším důkazem toho, co dokáže posedlost goslingem udělat s původně normálním, zdravým cynikem ... utírám slzy, které stále ještě kanou, odcházím hned teď spát a nechat si zdát hádejte koho (a kdo nejste stejně postižení, určitě si tohle dílko nepouštějte!) ()

macek166

Asi nejromantičtější film o osudové lásce, zasazený do krásné doby a místa. Ano, je to mooc sladký. Pro lidi, kteří nemají rádi romanťárny, ruce rychle pryč, ale já osobně je mám rád a tohle, ač je to patetické, tak má svoje naprosté a jedinečné kouzlo. Rachel McAdams i Ryan Gosling zahráli svoje role fantasticky. Zigmanova hudba byla pro film jak ušitá. ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce