Úsvit mrtvých

• USA Dawn of the Dead (více)

Sarah Polleyová, Ving Rhames, Jake Weber a Mekhi Phifer hrají v novém zpracování apokalyptické hororové klasiky George Romera od Zacka Snydera. Svět zachvátila nevysvětlitelná epidemie, která likviduje světovou populaci - avšak mrtví neumírají! Stávají se z nich zombie, které se potulují po městě a využívají každou příležitost dostat se k masu a krvi zbylé hrstky živých lidí. Zubožená skupina přeživších v jednom wisconsinském městečku našla úkryt ve velkém obchodním středisku. Zde se tito lidé musejí jednak naučit jak se bránit před stále početnější hordou zombií, ale především musí vyřešit problém vlastního soužití v uzavřeném prostoru. Skupina, odříznutá od zbytku světa, využívá všechny dostupné prostředky (uvnitř i vně) v boji proti všem, aby zůstala naživu a našla cestu z obklíčení. (HBO Europe)

JanKukulín

Hororová, akční a navíc neuvěřitelně vtipná řežba od začátku až do konce. Jediná vteřina filmu není zbytečná a je využita pro adrenalin či k polechtání bránice.Pochválil bych výběr hudby ( Stereophonic-Have a nice day a Bob Marley-Don´t worry be happy). V rámci remaků jednoznačně nejlepší. ()

jamesjimbo

zombie filmů jsou tuny.... ale kvalitních zombie filmů je jako šafránu. tenhle ale mezi ně patří. je to adrenalinová hororová jízda, která se zastaví až na konci... víc takových filmů, od dob tohoto filmu jsem neviděl moc kvalitních zombie hororů... a asi žádný nedosahoval kvalit úsvitu mrtvých azcka snydera. ()

sandis

Předělávka na způsob akčňáku a pop-corn vyvražďovačky... bez atmosféry levné, však o to zajímavější, původní verze. 5,5/10... Tím úplným koncem to zabili úplně.... ()

merigieren

Je to skoro identické dvojče The Mist, digitální potvora = zombie, skupinka lidí v obchodě sedí, naftový generátor sedí, cesta ven sedí, závěr sedí, jen je o něco krutější. Rozdíl je v tom, že tady lze najít hrůzostrašné scénky (lekačky), lidem se dá věřit, že jsou lidé. Občas přijde i trocha vtipu. Mají mezi sebou i nějaké strašpytly, vůdce, zrádce, umírající, hrdiny, ale všem bych uvěřil jejich pohnutky k činům. Hudba je poslouchatelná. Navíc si užijeme i docela zajímavé střílečky, tak proč nedat 5*. ()

mala_kea

Přesně takhle by měl vypadat zombie film. Resident evil je možná první, ale Mila mi tam příliš nesedla, za to například Sarah Polley je více než skvělá. Film se neodebírá směrem jeden nesmrtelný a zbytek chcípne. Tady si nikdo nemůže být jist svým osudem ani budoucností. Zacku, ty vážně víš, co jak udělat, aby to nebyla jen byzmyšlenkovitá vyvraždovačka zombíků. Krev, strach, humor, akce, toto všechno zack nabídne a stačí mu na to pouhých 101 minut. ()

Man Seger

Bežiaci zombíci, motorová píla, dravé decko hneď na úvod a explodujúce skalpy. 79% za úbohý remake? To je priveľa! ()

Eluin

Zombie filmy mám rád a tento remake neremake Romera se mi skutečně moc líbil. Zombíci vypadají velmi děsivě, úvod má ten správný nájezd a v závěru je výborná koncovka. Prostě kvalitní žánrovka. ()

hEROic

pekna prace, svizne natocenej akcni zombie postapokalyptak... nekolik skvelejch napadu a navic absence happyendu... bylo to chvilema az zbytecne moc akcni a spadajici do Bcka, takze na nejvyssi pricky to u me nema, ale rozhodne paradni zabava :) 80% PS: Snyder proste umiii!! ()

Heroine

Ten se mi líbil. Pravý, nefalšovaný ZOBIE film. Se vším, brutalitou, zoufalstvím i jistou dojemností. Klidně si ráda po čase zopakuji. ()

kacirek_

Upozorňuji, že na horory nekoukám (páč sem po až za ušima), ovšem u Snydera udělám vyjímku, že. Po prvních deseti minutách dívání sme se na sebe s manžílkem koukli a říkame, tak na to s...Ovšem přece nejsme takový srágory, tak sme to teda dokoukali, nářez! Snyder je bůh! Fuj snad se mi o tom nebude zdát, jediný štěstí, že tam neumírali kočky a psy. "Jdi na hajzl, přeříkej pětkrát otčenáš, vytři si prdel a bude ti odpuštěno":-) (ten negr teda s těma hláškama válel)....P.S.:už jen ty titulky stojí za to! ()

Rockerman

Jsem fanouškem hororu. Co od něj očekávám, Vzrušení, napětí a umění dosáhnout toho, abych se bál nebo alespoň se něčeho leknul. Musím říct, že "zombícké" filmy mě poslední dobou už moc neberou. Už mě to nebaví a veškeré scény s těmi nemrtvými mi připadají spíš komické. Tím nechci říct, že je tento film špatný. Není o nic horší než jiné filmy se "zombiemi". Když to uvidí divák, který ještě neviděl film tohoto žánru, bude nadšen. Mě to ale nechává chladným a zřejmě se podobným filmům už budu vyhýbat. Dal jsem tři hvězdy, ale je to spíš na dvě a půl, čistých 50%. ()

Wargoo

Jeden z mojich najobľúbenejších hororov ! Zack umí... dokazuje to neustále ! 5***** . Bol som dosraný ako bábo. ()

Hapretor

Nenudí, děj odsýpá, pár fórů je tady taky, zombáci jsou hodně čilí (ale to je v rozporu s pravidlem) takže se dostaví i napětí. Dobrá práce. Čistě za tři. ()

Rázlik

Úsvit mrtvých mě spíš pobavil a rozesmál, než nahnal hrůzu a strach. Postavy a jejich tupost mě štvala po celý film, copak nevědí základy o zabíjení zombíků a přenášení nákazy ze zombíka na zombíka? Nojo, asi nekoukali na Walking dead, tento seriál se zombíkama je asi tak o 4 úrovně víš než tento nudný film. ()

WillyMarks

Skutečně zábavné, krvavé a akční. Super kamera, slušná hudba a hordy opravdu hordy zombies. Což, jak příjemně se dá trávit den v obchodním centru. Můžete střílet ze střechy zombíky, hrát karty, vyzkoušet si zadarmo nové oblečení, užít si či cokoliv vás vlastně napadne. Já jsem se bavil na plné čáře 78% ()

Rafaelos

Tak 1. : vidět zombika běžet mi přijde k smíchu. a 2.: moc nechápu co se na tom lidem tak líbí - polovina filmu se tam nic moc neděje. lidi jsou zavření v nákupním centru a čekají co bude. nejvíc mě pobavil ten tupý černoch jak chtěl sám odrodit to dítě... závěr byl vcelku povedený. obchodník ukázal že umí být chlap a ostatním se podařilo utéct zombikům z města ;) ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

30.01.2019

Režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) se po delší pauze vrací k režii. Natočí heistový zombie thriller Army of the Dead pro Netflix. Scénář napsal Joby Harold (Král Artuš: Legenda o meči) a… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Zack Snyder a... sovy?!

Zack Snyder a... sovy?!

17.04.2008

Někoho by mohlo napadnout, že dnešní titulek je narážkou na Atény a že se tvůrce 300: Bitvy u Thermopyl vydá ze Sparty do druhého největšího starořeckého města v jakémsi podivném pokračování svého… (více)