Úsvit mrtvých

• USA Dawn of the Dead (více)

Sarah Polleyová, Ving Rhames, Jake Weber a Mekhi Phifer hrají v novém zpracování apokalyptické hororové klasiky George Romera od Zacka Snydera. Svět zachvátila nevysvětlitelná epidemie, která likviduje světovou populaci - avšak mrtví neumírají! Stávají se z nich zombie, které se potulují po městě a využívají každou příležitost dostat se k masu a krvi zbylé hrstky živých lidí. Zubožená skupina přeživších v jednom wisconsinském městečku našla úkryt ve velkém obchodním středisku. Zde se tito lidé musejí jednak naučit jak se bránit před stále početnější hordou zombií, ale především musí vyřešit problém vlastního soužití v uzavřeném prostoru. Skupina, odříznutá od zbytku světa, využívá všechny dostupné prostředky (uvnitř i vně) v boji proti všem, aby zůstala naživu a našla cestu z obklíčení. (HBO Europe)

goniss

Nesympatický a pro mě nudný a směšný film. Postrádá to logiku, je to jenom skrývání před zombikama a případné odstřelení do hlavy... Mám ráda promyšlené věci, ne zbytečně vyhozené rpachy za ojeté filmy. Fakt směšné. ()

pend

Remake Romerovy klasiky mě příliš nenadchl. Běhající zombíci mi v celé té mytologii prostě nesedí. ()

Chundys

Opravdu netuším, co na tom bylo tak úžasného, že se tento výmysl zombíků od Zacka Snydera dostal až do červeného hodnocení! Někteří mě zase budou odsuzovat! Pro mě to byla ale sračka (pardon za slovník), která snad neměla konce. Ostatně konec, jsem taky docela převdídal, co se asi stane! Ach bože! A netrapnější scéna? No to bylo samozřejmě, když se narodilo dítě a byla zastřelená stará ženská a hlavní blondýna řekne, někdo jí zastřelil! WTF. Jedno plus to má, že stejně jako ve válce Z jsou zombíci super rychlí a jen tak se před ničím nezastaví!!! Jinak hovadina naprostá ()

Wardan

Snyderův debut, se kterým vtrhnul na scénu s dravostí a odvahou, kterou mu musel leckdo závidět. Drsné, brutální, nekompromisní a zábavný. Nátěr jako prase. K dokonalosti mi jen chybí lepší tempo v prostřední části. ()

drozdy1

Nedivím se, že je Zack Snyder tam kde teď je. Vždyť i ze zombie hororu, který měl minimální rozpočet udělal drsný survival zombie horor, který si nebere servítky, a který vám servíruje nejednu výbornou scénu. Film má skvělé herce, kteří si svoje role užívají ( dokud ) jak jen můžou a nápad s obchodním centrem byl výborný. Když se nad tím tak zamyslím uvědomuji si,že mě Snyder ještě nikdy vyloženě nezklamal a doufám,že mě jeho filmy budou ještě dlouhou dobu bavit. Zombie filmy jsem nikdy moc nemusel,ale teď mě začínají hodně bavit právě díky těmto filmům. Překvapení po hodně dlouhé době. Hodnocení: 95%. ()

TheSpearCZ

Byla to teda pořádná řežba a asi nejlepší zombíkárna desetiletí, doprovázena parádní Snyderovou režií. Někde v polovině sice tempo maličko zlenivělo, ale to jsem v tomhle případě rozhodně schopen přehlédnout. Zafungovalo na mě jako horor i jako akční thriller. 5* ()

Yarwen

Pro mě nejlepší horor se zombíkama. Postapokalyptická situace, rychle se šířící nákaza a pár živých lidí beznadějně obklopených hordami zombií. Hozená rukavice, velká výzva vydržet naživu, natožpak dostat se do bezpečí. Postavy se chovají vcelku reálně, není to hloupá vymývárna mozků, je to napínavé, akční, zábavné. (87%) ()

Bozvav

Je to blbost, ale taková veselá a místy až roztomilá, takovým naprosto ujetým způsobem. Rohodně lepší, jak ten nový počin. V době covidové vcelku uklidňující téma, že jsme mohli dopadnout mnohem hůře. 55%. ()

molcan2

Ak ste to ešte neuhádli, nemôžem tento film dostatočne vychváliť - konečne zombie film, ktorý je dvoma veľmi dôležitými vecami. 1) nie je to béčkový film; 2) je to absolútne áčkový film. Práve som sa vrátil z kina, stále ohromený kvalitou tohto filmu, neviem, kde začať. Dobré herecké výkony, vypointované herecké obsadenie, osviežujúco neznesiteľné lekačky, "Paul Verhovenesovské" úplne zbytočné, ale presvedčivo nechutné gore, takmer jedinečne nehollywoodsky koniec... To všetko tam je. Ešte úžasnejšie na tomto filme je, že sa jeho [re]tvorcom podarilo využiť aj to, čo bude určite jednoznačným očakávaním cieľového publika. Nie sú tu žiadne nechcené a zbytočné posolstvá o rodinných hodnotách, objatí a láska zvíťazí nad všetkým, čo je báječné, pretože to necháva oveľa viac priestoru pre klasické hlášky ako: "Povedzte mu, aby zastrelil Burta Reynoldsa" a následný kečupový záber na hlavu. Teraz musíte uznať, že táto hláška naozaj nemôže dokonale zapadnúť do mnohých filmov, ale v stále konzistentnej nálade Úsvitu mŕtvych je ako doma. Ving Rhames je bez problémov druhou najlepšou vecou vo filme (hneď po rýchlo sa pohybujúcich, neustále hladných a občas bezvládnych zombíkoch), akonáhle skutočne začne hovoriť, a je vítané, že Ana Sarah Polleyovej je rovnako vyrovnaná ako jemná, čo je pre diváka skvelé, pretože pre zmenu hlavná ženská postava nekričí každých 30 sekúnd, pretože, panebože, niekto sa ma snaží uhryznúť, zatiaľ čo mi slintá hektolitre krvi a slín po celom mojom peknom bielom tričku. znova! Jej postava je počas celej kampane len raz klišéovitá, a teda chybná. Ako génius skupiny ako prvá prišla na to, že keď sú ľudia uhryznutí, veľmi rýchlo sa stanú škaredými a vyvinú si záľubu v hryzení iných. Stále je však nevysvetliteľne proti zabíjaniu spomínaných budúcich kanibalov. Neviem, ako vy, ale kým ona ešte stále rozoberala morálnu dilemu zabíjania budúcich zombíkov predtým, ako sa premenia, ja som si už vyberal, ktorou hubkou si vyčistím topánky po tom, čo som z červenej škvrny, ktorá bývala niekoho tvárou, vytiahol svoju vernú brokovnicu. Možno som to však len ja. my Strelci sme veľmi impulzívni. Keďže všetci máme obmedzenú pozornosť a ja si dávam pozor, aby som neprezradil príliš veľa o tom, čo sa stane v pohybe, uzavriem to tým, že tí z vás, ktorým sa páčila pôvodná verzia tohto filmu a pokračovali vo filmoch ako Hviezdna pechota, Robocop, Resident Evil atď, tak toto je určite film pre vás. A aj keď vyššie uvedené nie sú zástupcami vášho konkrétneho obľúbeného žánru, zvážte toto. Dnes večer som išiel do kina so štyrmi priateľmi, z ktorých jeden pred zaplatením peňazí za lístok vyhlásil: ,,Neviem, prečo sa obťažujem, neznášam takéto [blbosti]". On sa počas celého filmu najhlasnejšie smial a bol najbližšie k zvracaniu a všetci sme vyšli von so slovami: ,,Na koľko Oscarov to bolo nominované...? Sarkasticky - áno, ale keby bol nominovaný, dostal by môj hlas. Jediná vec, ktorá to mohla vylepšiť, bol Steven Segal namiesto Burta Reynoldsa, ale človek nemôže mať všetko. () (méně) (více)

Snape

Těšil jsem se na drsný apokalyptický horor, ale na Úsvitu mrtvých je drsné jen to, že musíte přežít jeho stopáž. Začátek vypadá ještě nadějně, ale po příchodu hrdinů do nákupního centra se dočkáte už jen nudy a protahovaného děje. O bezradnosti tvůrců svědčí, že "angažovali" například i zombie nemluvně či roztomilého statečného pejska. Jediným kladem filmu tak zůstává zajímavá kamera a poměrně silně napsaný závěr. Pokud přece jen po mém hodnocení toužíte vidět nějaký podobný horor novější výroby, doporučuji snímek 28 dní poté, který podle mého názoru dopadl po všech stránkách lépe. ()

drinker

Konečně zombie horror, který netěží jen ze svého lo-fi looku, neklade žádné pocty, ale pořádná zobie akční řežba současnosti která snad obrodí tento pomalu "umírající" žánr. ()

gaggu

Nemůžu si pomoct, ale mě se to nelíbílo, ničím mě to nenadchlo a jaksi jsem nikde nepostřehla příběh nebo alespoň smysl tohoto filmu. ()

gumbo

65% - Zombies fakt nemusím, ale tenhle film stál za to. Žádný zdlouhavý úvod, prostě přímo a zhurta do boje. ()

zelda82

Pred par dny sem tuhle zombarnu videl znovu a chvili jsem byl v pokuseni prihodit tu patou hvezdicku. Ale i kdyz je Dawn of the Dead super jizda se sakra rychlym rozjezdem (zadna pulhodinova radobynapinava expozice se tu dikybohu nekona), k dokonalosti tomu prece jen neco chybi. Ale i tak vyborna volba na prvni svatek vanocni:) ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

30.01.2019

Režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) se po delší pauze vrací k režii. Natočí heistový zombie thriller Army of the Dead pro Netflix. Scénář napsal Joby Harold (Král Artuš: Legenda o meči) a… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Zack Snyder a... sovy?!

Zack Snyder a... sovy?!

17.04.2008

Někoho by mohlo napadnout, že dnešní titulek je narážkou na Atény a že se tvůrce 300: Bitvy u Thermopyl vydá ze Sparty do druhého největšího starořeckého města v jakémsi podivném pokračování svého… (více)