Úsvit mrtvých

• USA Dawn of the Dead (více)

Sarah Polleyová, Ving Rhames, Jake Weber a Mekhi Phifer hrají v novém zpracování apokalyptické hororové klasiky George Romera od Zacka Snydera. Svět zachvátila nevysvětlitelná epidemie, která likviduje světovou populaci - avšak mrtví neumírají! Stávají se z nich zombie, které se potulují po městě a využívají každou příležitost dostat se k masu a krvi zbylé hrstky živých lidí. Zubožená skupina přeživších v jednom wisconsinském městečku našla úkryt ve velkém obchodním středisku. Zde se tito lidé musejí jednak naučit jak se bránit před stále početnější hordou zombií, ale především musí vyřešit problém vlastního soužití v uzavřeném prostoru. Skupina, odříznutá od zbytku světa, využívá všechny dostupné prostředky (uvnitř i vně) v boji proti všem, aby zůstala naživu a našla cestu z obklíčení. (HBO Europe)

Veseldaa.!

Audiovizuální žranice! Geniální úvodní a závěrečná titulková sekvence! Na to, že jde o žánr hororu, tak jsem se překvapivě dobře bavil. ()

Arequipa

Přeci jen jsem trochu zklamaný. Cením si několika originálních nápadů - hraní šachů nebo střílení "do" známých osobností - kvalitní akce a napětí, masky, naturalistické scény (motorovka, ustřelené hlavy). Jenže pokus o dramaticko-romantickou vložku, která se v prostředku filmu pěkně protáhne a americký sentiment mi celkový dojem pokazili . V žánru zombie hororu se opravdu jedná asi o špičku, jenže to jen tím, že konkurence je oproti jiným kategoriím zoufale malá (ono taky co vymýšlet). Víc takových 28 dní. ()

Alexandre

Lepší zombie horor jsem ještě neviděl. Pořádný děj, napjaté scény, perfektní hudba a mrazivá atmosféra. Po dlouhé době pořádný horor. Film mě opravdu velmi mile překvapil. U mě za 90%. ()

Likan7

Správě pojatý post-apo horor s kupou humoru k tomu. Od 5* Úsvit drží jenom slabší posledních 20 minut. Přesto se jedná o chutnou jednohubku, kterou můžu pro fanoušky žánru jen a jen doporučit. ()

Rousseau

Snyder ví, co od hororu očekává divák 21. století. A umí to i velice dobře natočit. Tam, kde Romero nudil, Snyder sype hlášky a stříká krví. ()

RajAthen

Tohle měl být skutečně návrat nemrtvých na plátna? Začátek byl povedený, ale co se situace "stabilizovala" a přeživší krapet otrkali, začala prosvítat nuda, vedlejší dějové linky jsou takové samoúčelné, snad jen "kratochvíle ve světě v přebytkem nemrtvých" vedly alespoň k pousmání. Pro mě film někde na půl cesty... ()

sarfian

Jeden z najpodarenejších zombie filmov. Slušný survival horor, ktorému musím vytknúť len jeden malý detail a tým sú šprintujúci zombíci. Inak som sa skvelo bavil a som milo prekvapený. Poteší každého milovníka zombie hororu. To je maso. Po dalších pozretiach dvíham hodnotenie.VIDENÉ 3x ()

vincchuppo

Původní námět slavného George A. Romera zfilmován vizionářským režisérem Zackem Snyderem. Je to napínavé, je to akční, je to dramatické a i vtipné. Pokud vám nevadí trocha krve opravdu dobře se pobavíte. A pokud máte rádi nemrtvé, v Úsvitu Mrtvých je budete milovat! ()

bono22vox

ve svem zanru velice kvalitni podivana, timto filmem debutujici dnes uz "slavny" reziser Snyder přetavil klasický zombie horor v nabušenou, adrenalinovou gradující jízdu. Lepší vstup do 21. století si nemrtví v době vzniku filmu ani nemohli přát... ()

vikino1

Podle mě nejlepší Zombie horor, kterej byl kdy natočen. Film si na nic nehraje, rychle jde do akce, většinu postav jsem si oblíbil. Ranní apokalypsa zvládnutá naprosto perfektně. Viděno opakovaně a pořád nemůžu najít žádnou chybu. ()

renoarko

Nemá vady tento filmeček! Perfektná zombie oddychovečka, so sympatickým hereckým osadenstvom a zaujímavým prostredím. Snyder si u mňa týmto filmom šplhol. ()

danny_21

Remake žánrovky v novém hávu, který ale kromě ultrarychlých zombíků, rychlejších než Usain Bolt nepřináší nic nového. Naivní příběh, hloupé postavy s hloupým jednáním - halvní hrdinka, afroameričan a jeho těhule, holka se psem např., nesympatičtí herci ( s vyjímkou Vinga, samozřejmě ) a hlavně naprostá absence nějakého napětí - nevím, jestil tohle byl záměr udělat z toho parodii, když zombíci, chci se bát a myslím, že šouravá chůze jim sekne víc než tenhle vizuál. Kolem a dokola, Zack by mohl mít před sebou dobré kousky, ale touhle cestou to u mě nepůjde - s hodně přivřenýma očima 50 %. ()

Acrobat

Snyder na nephotoshopovom úsvite, kde vchádza na horizont filmových udalsotí. Ešte nevedel, že mu svitne na lepšie časy. ()

Rawar

Ten černej měl sympatickou teorii na počínání lidské rasy: "Až v pekle, již nebude žádného, volného místa, pak mrtvý budou bloudit po zemi." Výborná zombie akce s parádním příběhem a postavami, dobře vybraným místem (obchodní dům) a atmosférou. Rozhodně dělá čest svým předchůdcům. Povedlo se na jedničku ()

Mik_e

Není nad to si dát k večeři pořádnou porci mletýho masa. A jedině od Snydera. Zombie filmy obecně většinou nejsou příliš vydařené, napětí tam nebývá a zpravidla je to kompenzováno nechutností scén. Snyder zde ovšem skvěle balancuje, film hororové scény nepostrádá a těm nejošklivějším záběrům se vyhýbá. I tak si divák krve užije dosytosti. Navíc se postavy chovají docela rozumně a je to natočeno se smyslem pro detail. Ta finální akční sekvence byla trochu zbytečná, ale i tak palec nahoru. Pro mě asi nejlepší Snyder. ()

FreeDooM44

Pro mě je tohle nejlepší film tohoto žánru... Od prvních pěti minut, bez jakýchkoliv omáček a okolků film naběhne na 100% a tam vydrží až do samotného konce. Od prvních pěti minut, od úvodních titulků, kdy přišel Johnny Cash s pánem co chodí kolem, až po závěrečné titulky s doladěním konce ,,příběhu" dávám jednoznačně za * * * * * hvězd jak Brno :) ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

30.01.2019

Režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) se po delší pauze vrací k režii. Natočí heistový zombie thriller Army of the Dead pro Netflix. Scénář napsal Joby Harold (Král Artuš: Legenda o meči) a… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Zack Snyder a... sovy?!

Zack Snyder a... sovy?!

17.04.2008

Někoho by mohlo napadnout, že dnešní titulek je narážkou na Atény a že se tvůrce 300: Bitvy u Thermopyl vydá ze Sparty do druhého největšího starořeckého města v jakémsi podivném pokračování svého… (více)