Zmeškaný hovor

• Japonsko Chakushin ari (více)

Hrůzostrašný film ve stylu slavného Ringu (režie H. Nakata) a Nenávisti (režie T. Shimizu) je prvním Miikeho počinem na poli čistého hororu. Několik mladých lidí postupně obdrží na mobilní telefon záhadnou hlasovou zprávu z budoucnosti, v níž uslyší své vyděšené reakce z okamžiku vlastní násilné smrti...Nejen že tito lidé pochopí, jak krutý jejich konec bude, ale dozvídají se také přesný údaj o tom, kolik času jim zbývá. Objevme temnou stránku nástroje naší každodenní existence, jemuž bez obav svěřujeme svou absolutní důvěru: našeho mobilního telefonu! (oficiální text distributora)

AlexUnited

Myslím si, že Japonci mali potenciál a priestor zaujímavý námet spracovať trošku inak a možno ešte lepšie, napr. viac pritvrdiť v napätí či strašidelnosti, ale aj tak som si tento horor užil a bavil som sa, konieckoncov ako pri väčšine filmov z ázijskej hororovej produkcie. ()

AgnesDee

Chvílemi jsem se ztrácela, na konci jsem se ztratila úplně, ale dokázal mě opravdu vyděsit. Ale pořád je to horor, který dokázal vyděsit i bez šílených efektů nebo odporného make-upu, se kterým mám v hororech největší problém. ()

honzic

Klasický japonský horor, který místy postrádá logiku, melodie je fajn, ale jinak postavy na mne působí příliš figurkovitě a předvídatelně, nevýrazně. Celkový děj také člověka příliš nebere. ()

ali-n

Po zhliadnutí Konkurzu som sa tešil na Miikeho prvý "skutočný" horor. Nuž, musím uznať, že to stálo za to. Možno aj vy si budete klásť otázky typu: čo preboha ide hľadať do odstaveného, pekne podozrivého a tmavého špitálu? -festival ľudovej zábavy? A prečo si žena, ktorá má fóbiu z kukátiek, necháva jedno na dverách do bytu? Odpoveď je jednoduchá .. neužili by sme si toľko srandy. Naopak nás častuje tak skvelými obrazmi ako honba na ducha "on air“, samotnou prehliadkou nemocnice, prípadne niečím tak prostým, ako je kríženie absolútne nesúvisiacich hovorov. Má to skrátka atmosféru ... MOJE NAJ - ... a strach si prišiel na svoje. A zas som sa pozeral do každého tmavého miesta a čakal to najhoršie. Takto to má byť! Za to tá štvrtá hviezda. ()

jack_scott

První Miikeho horor se inspiruje u jiných,to ano. Ale málokdo pozná, že to není jen inspirace jinými, co prostupuje snímkem,ale predevším daleko hlubší a temnější Miikeho rukopis. Tím, že se inspiroval jinde, to místy není až tak drsné....každopádně v rámci Miikeho filmografie je to jediněčný kousek, hodný obdivu. Některé nápady jsou typicky skvěle Miikovsky šílené, proto je velká škoda, když tu kvůli lidem, kteří Miikemu nerozumí, má tento hezký ¨kousek tak nízké celkové hodnocení. Já dávam solidních 84% a ****. ()

kamosska

Horor je to síce dobrý, ale niečo tomu chýba. Dvojka sa mi páči určite viac, je akčnejšia a je v nej viac deja pri ktorom sa môže človek báť. Opäť je na konci niečo zaujímave. ()

Cechyno4

Námět na první pohled působí velmi zajímavě. A musím napsat, že mě osobně velice zaujal. Proto jsem se na tento horor podíval. Symbolika bonbónu, ztvárnění ducha i špatná atmosféra. To jsou pro mě hlavní výtky. Viděl jsem v podstatě něco, co už jsem několikrát viděl. Asiati mají lepší horory. ()

elanista1

Úvod to má solídne rozbehnutý, ale postupom času som stále viac a viac sledoval hodinky a záverečné titulky boli vykúpením. Keď mám pravdu povedať už ma nebavia tieto stále dookola sa opakujúce japonské horory s rovnakými motívmi. Ani tie strašidelné scény už na mňa nepôsobia tak ako v minulosti. Nech zdvihne ruku ten, kto videl japonský horor, v ktorom nebol ani jeden duch...veľa rúk teda nevidím... ()

HanzoBureshi

Ju-on a Ring jsou mé nejoblíbenější série z japonských hororů, a pokud bych měl k těmto filmům přiřadit další podobný snímek, tak One Missed Call je jasnou volbou. Je to naprosto boží. Je tu nepříjemné mobilní vyzvánění, ještě více nepříjemné úmrtí a celkový vzhled, který buduje strašidelnou atmosféru. Postavy jsou úplně v pohodě, ačkoliv jsem si musel občas pustit určité dialogy znova, abych byl v obraze. Co jsem si na tomto filmu oblíbil nejvíce je asi noční scéna v rozpadlé nemocnici, a také brutálně živé vysílání. Na konci se mi líbilo to, že není úplně jasný, ale že to poté divákovi docvakne, co se vlastně na tom konci stalo. Ju-on u mě stále vede, ale tohle je rozhodně pro mě též velký zážitek. Takaši Miike to opět dokázal. To vyzvánění bylo vážně super. Mé hodnocení: 7/10 ()

jopal

Tazko pochopitelny, neuveritelny a metuci akoze horor. Slubne rozvijajuci sa uvod sklzol do nepochopitelneho konca. Sklamanie. ()

Dawe.86

Nikdy sem nenašel sympatie k japonským filmům natož hororům,ale teď musím uznat že u tohodle filmu sem se važně bál a kolikrát mě vylekal či překvapil,takže mě to hnedka donutilo zkouknout další díl. Co do počtu,atmosféra mě mile překvapila,hercům se dalo věřit že mají strach ale co se týče příběhu tak ten byl už slabší. Jedné kamardce přijde zmeškaný hovor a za par minut zase její kámošce a pak její sestře a vše je až moc stereo a k tomu dost podivný konec i když u toho sem trnul hrůzou. Takže sečteno podtrženo,není to fraška a ani žádný hit něco mezi a proto neutrální tři hvězdy ()

YukiKaze

Přesně si pamatuji, že poprvé jsem ho viděla ve škole, když děcka měli maturity. Tak jsem si vzala svého miláčka do školy a koukala na to s nově koupeným filmem, za chvíli na to koukal zbytek třídy s tím, ať to dám od začátku. :D Jeden z těch filmů, co mám ráda. Všechno bylo akorát. ()

Ace.A.T.L.

Pokud se n to podíváte s tím, že se pokusíte nehledat v tom žádný podobnosti s jinýma japonskýma hororm, užijete si to o moc víc. A pokud jste fajnšmejkr, tak si to užijete, ikdyž tam jistou podobnost a prvky poznáte. Každopádně je to zajímavá myšlenka, jak zse nezvykle pobrnkat na naše nervy psychiku, za čož děkuju. Ponurý, temný, nervy drásající a pokud se vám poštěstí, že zmeškáte hovor, v nejbližších dnech po shlédnutí, rozhodně první reakce bude CO TO.....?! Ale pak naskočí zdravej rozum. Je to pro milovníky tohohle typu hororů. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

Grázl83

Amatérské herecké výkony podtrženy příšerným českým dabingem. Samotný děj se směšný a nedává smysl. Velké zklamání. ()

SakyLand

Po shlédnutí tohoto mého prvního japonského hororu, mám trošku smíšené pocity. Na jednu stranu je zde "nový" nápad, kdy je jako předzvěst smrti využita hlasová zpráva, el na druhou stranu mě moc nezaujala ta "mysteriózní" stránka filmu, tedy její grafické podání, jako zohavená matka hlavní hrdinky. Kdyby byli tyto záběry vypušěny, dostal by ****. ()