Ve fantastickém světě, kde se meč a magie prolínají s prvky dobrodružné sci-fi, stojí temné království Krull. Tam se mladý král vydává na nelehkou výpravu s cílem vypátrat svou unesenou nevěstu a zachránit zemi před vesmírnými vetřelci. Vydejte se na cestu do tajemných časů a na místa, která nepatří ani do minulosti, ani do přítomnosti. Podivuhodné mytické bytosti zde provádějí svá neuvěřitelná kouzla a všem vládne hrozný, všemocný Netvor. Je to planeta Krull, která ožívá v této nádherné dobrodružné podívané. Princ Colwyn se vydává na nebezpečnou výpravu, aby zachránil svou mladou nevěstu, kterou Netvor drží v zajetí. Ale zabijáci a vetřelci na něj pod velením ďábelského monstra začnou dorážet na každém kroku. Colwyn se musí nejprve dostat ke vzdálené jeskyni a najít legendární zbraň zvanou Glaive, která je klíčem k neobyčejné síle. Při svém pátrání se Colwyn stane svědkem událostí, které přesahují i ty nejdivočejší představy. Nakonec musí stanout tváří v tvář Netvorovi a s pomocí kouzelného Glaiveu zachránit svou planetu před úplným zničením. (Cinemax)

Martin741

Krull je taky mix - starovekych mytov a legiend spolu so sci -fi. Na mna to teda nefunguje, a film komplet prepadol, hoci teda vidiet vypravu, ktora sa neustale meni. Logika vsak dostala na prdel - vojaci s mecmi idu proti armade s laserovymi zbranami. No tak to teda ne : 40 % ()

Juto

Krull je skutočne zábavné sci-fi / fantasy dobrodružstvo z 80. rokov.Režisér Peter Yates sa striktne drží fantazijnej formuly, takže nás nečakajú žiadne prekvapenia. Dej je príležitostne mätúci a v zásade si vytvára množstvo vlastných pravidiel. Všetko je však v dobrej zábave a film je zostavený do celku s miernou súdržnosťou a stálou hybnosťou. 6/10 ()

Hans.

Tenhle film jsem zbožňoval jako malej a i po letech, když jsem si ho pustil, si nemůžu pomoct pořád mě baví i když je to hrozná hovadina... ()

majo25

Je to kríženec Hviezdnych vojen a rozprávky pre deti....a žili šťastne, až kým nepomreli, a ich syn sa stal nielen kráľom, ale vládcom celej galaxie. Hviedička navrch za výpravu. Hodnotenie: 55% ()

mortak

Hornerův soundtrack je skvělý, připomíná mi můj oblíbený ruský romantismus v hudbě (Borodin, Rimskij-Korsakov), ale to je asi tak to jediné, co z filmu stojí za zapamatování. Krull je špatný mišmaš všeho možného, co si scénárista s producentem rozhodli do filmu naházet. Občas z toho vykoukne nějaká slušná scéna, ale když tak měli zůstat u pohádky s meči a netahat do toho StarWars. ()

charge odpad!

Typickej případ brakovýho sci-fi/fantasy snímku. Holá prázdnota a nudnost tohohle paskvilu mě přepadla už v samotným začátku a pokračovala až dokonce. Žádnej poutavej děj, ani výprava, nudní herci a scény o ničem, zkrátka nic co by mě zaujalo a opět jako naschvál je zde přemrštěná stopáž. Viděl jsem i další podprůměrný fantasy a taky nebyly z těch lepších, ovšem tohle byla příšernost. ()

okkac

Pohádková fantasy s prvky sci-fi, která má prostě tu fajnovou osmdesátkovou cheesy atmosféru a klasický příběh o tom, jak se princ s družinou vydává zachránit princeznu. Moc jich sice na konci nezbyde,ale úkol splněn :) Zajímavý design slayers a jejich dark fortress. ()

bartias

Po sci-fi prologu s obrovitou mimozemskou lodí přilétající k titulní planetě, který působí jako vykradený ze Star Wars, následuje už jen čirá fantasy podívaná. Děj je pohádkově přímočarý, přesto zůstává zábavný a napínavý. Nekteré speciální efekty už dneska zkušeného hltače hollywoodský filmů rozesmějí, ale výtvarná podoba Planety Krull je pořád ohromující. Škoda, že místo toho aby byl finální střet s místním Sauronem velkolepý, je spíš nudně prostoduchý. 7/10 ()

Ryuuhei

Spíš, než sci-fi, je to hlavně fantasy. Ta sci-fi vložka tam vůbec nemusela být, naopak byla zcela zbytečná a ničemu moc neužitečná. Jinak docela dobré. Kromě choreografie soubojů, které byly značně nedoladěné, se kladl důraz na celkové zpracování, sice čerpající hlavně z různých pohledů na rozlehlé lokace, ale jinak obsahující i hromadu vyvedených kulis a vůbec i scén se zvláštními efekty na svou dobu. Ohledně postav klasika a fakt, že to původně měla být adaptace dračáku, je cítit z každého záběru. Tedy, samozřejmě, bez draků, ale co na tom sejde. 65% ()

Mrkvič

Srdcovka z mládí boj s časem krutě prohrála. Kde jsou takové Star wars kouzelné, tam planeta Krull vypadá spíš odpudivě. Respektive interiéry a efekty hlavně v druhé polovině filmu. V první naopak na plátně čarují exteriéry, které jsou opravdu nádherné. I kostýmy jsou na dost vysoké úrovni. Hlavně jsem ale měl za to, že byl film plný emocí a hrdinství. Po skoro čtyřiceti letech už jsem z takový pocit bohužel neměl. ()

neoBlast

Pohádkový Krull, který samozřejmě nabývá v zámoří kultovního statusu, jsem nikdy v mládí neviděl. A je to škoda, protože je ukázkou skvělé zábavy právě pro dětské naivní diváky. Není tak upjatý jako Scottova Legenda, ale ani tak sofistikovaný jako Princezna nevěsta - dva snímky, které svojí atmosférou i vizuálním zpracováním připomíná Krull nejvíce. Btw: Nervydrástající scéna se stop-motion pavoukem je napínavá i po téměř třiceti letech - holt ty osminohý svině mají něco do sebe v jakémkoliv ztvárnění. 65 % ()

noriaki

Zápletka je prostinká, jak už to u těhle filmů bývá. Možná až moc prostinká. Cesta za záchranou princezny je sotva víc než nepřetržitá série questů. Hrdinové putují od jednoho dobrodružství ke druhému, a jediná gradace spočívá v šibeničním časovém limitu. Fungovalo to na mě když jsem byl dítě a funguje to i dnes. Snímek obsahuje snad všechny možné klišé fantasy světa. Aby toho nebylo málo, tak scenárista příběh naředil pravověrným sci-fi. Tehdy mi z toho šla hlava kolem, a dneska jen uznale přikyvuji. Krull je perfektní syntéza žánrů, stojících většinou v ostrém protikladu, a proto má specifickou, téměř magickou atmosféru. Díky tomuto, kouzelné výpravě a bombastické hudbě Jamese Hornera. ()

swe

Ani pár dobrých nápadů, ani pár dobrých dialogů (nekecám, fakt tam jsou) nic nezmůže proti toporným hercům a idiotskému, lineárnímu příběhu, který jako by vypadl ze špatné počítačové hry. Ano, je to brak. ()

VanTom

Pohádkové fantasy dobrodružství s velmi mírnými sci-fi prvky (aneb meče proti laserovým... ehm, holím). Už ve své době to muselo působit jako hrozné béčko, které dnes možná pobaví o to víc, protože nad naivním příběhem, choreografií netknutými bitkami, umělými kulisami a pravěkými triky se nelze nepousmát. Nicméně se snímku nedá upřít roztomilá hravost a imaginace, takže ve výsledku funguje lépe než (h)různá soudobá fantasy (Dračí doupě, Souboj Titánů 2010). ()

Spock

Když jsem to viděl poprvé asi ve 12 letech byla to bomba, ale před nějakou dobou jsem se na to podíval celý natěšený a ono už to taková bomba nebyla. Filmu se nedá vytknout zajímavý námět a provedení některých scén, např. návštěva chrámu v bažinách je opravdu povedená. Je zde ovšem skutečně patrný velký rozdíl mezi exteriéry a interiéry, což mi poněkud kazilo dojem z filmu. Ve svém žánru jde ovšem jistě o jeden z průkopnických filmů a stojí ho za to vidět. Pokud jste zarytí fanoušci fantasy, tak neváhejte. ()

Kalidor_

Film mého dětství. Půjčili jsme si to z půjčovny na VHS a sjížděli to furt dokola až se z toho netvorův zámek nestačil teleportovat. Hodně mi to připomíná Nekonečný příběh, ale to asi je tím fantasy prostředím. A nejlepší soundtrack Jamese Hornera je jen třešničkou na dortu. Mimochodem Jan Železný se může zahrabat proti tomu jak tu háže oštěpem Kyklop, to je prostě krullovská liga. ()

JoseBenes

Za devatero řekami a novohradskými horami, ještě než jsem chodil do školy, viděl jsem úplně svoji první fantasy. Bylo tam prostě všechno - království, princezna, teleportující se pevnost, věštci, obří pavouk, démoničtí služebníci jakéhosi t emného lorda s laserovými puškami, a supercool házecí ostatá hvězdice, kterou měl hlavní hrdina. Tu jsem si vyrobil ze stavebnice Sega a házel ji po celém bytě, prostě to byl tehdy film mého života. Jenom jsem neznal název...a teď, po nějakých sedmnácti letech, jsem ten film našel. A na čsfd zjišťuju, že téměř všichni co ho viděli tenkrát v televizi si prošli tím samým příběhem... ()

Dreadd

Krull disponoval na svou dobu velmi slušným rozpočtem (který byl mimochodem vyšší než u prvních dvou dílů žánrově příbuzných Star Wars) a dostatek financí je viditelný nejen na bohatých exteriérech, ale především na studiových kulisách, které povětšinou nevytvářejí dojem umělosti. Podobnost s Hvězdnými válkami je ale mnohem větší než jen v pouhých číslech. Hned na začátku záběr lodi letící nad planetou, vojáci střílející z laserových zbraní (modrých, ale přece...), možná už jsem se do toho až moc položil, ale z jedné Hornerovy melodie jsem dokonce slyšel Impérium. Meče jsou naštěstí normální, ale choreografie šermířských soubojů je velmi jednoduchá, spíš jenom občas někdo mávne mečem jako by ho držel v ruce poprvé. Triky nejsou nijak velkolepé, ale svou funkci až na výjimky plní dobře (za všechny bych vyzdvihnul obrovskou pavučinu). Příběh však plyne dost pomalu, téměř bez nějakého většího vzruchu a celé heroické putování, kde největší problém je svého úhlavního nepřítele najít, vyvrcholí několika hody epickou zbraní, kterou hrdina ovládá pomocí Síly. Vlastně telepatie, samozřejmě. ()