Ve fantastickém světě, kde se meč a magie prolínají s prvky dobrodružné sci-fi, stojí temné království Krull. Tam se mladý král vydává na nelehkou výpravu s cílem vypátrat svou unesenou nevěstu a zachránit zemi před vesmírnými vetřelci. Vydejte se na cestu do tajemných časů a na místa, která nepatří ani do minulosti, ani do přítomnosti. Podivuhodné mytické bytosti zde provádějí svá neuvěřitelná kouzla a všem vládne hrozný, všemocný Netvor. Je to planeta Krull, která ožívá v této nádherné dobrodružné podívané. Princ Colwyn se vydává na nebezpečnou výpravu, aby zachránil svou mladou nevěstu, kterou Netvor drží v zajetí. Ale zabijáci a vetřelci na něj pod velením ďábelského monstra začnou dorážet na každém kroku. Colwyn se musí nejprve dostat ke vzdálené jeskyni a najít legendární zbraň zvanou Glaive, která je klíčem k neobyčejné síle. Při svém pátrání se Colwyn stane svědkem událostí, které přesahují i ty nejdivočejší představy. Nakonec musí stanout tváří v tvář Netvorovi a s pomocí kouzelného Glaiveu zachránit svou planetu před úplným zničením. (Cinemax)

Luksa

Hrdina, následník trůnu se vydává zachránit svou nastávající ze spáru příšery, cestou potkává loupežníky, kyklopa, čaroděje, putuje přes lesy, hory, bažiny, na "sedmimílových" koních vstříc Černé pevnosti... Už jen ta Hornerova hudba zaslouží absolutorium! Nádherná fantasy pohádka s prvky sci-fi plná dobrodružství, romantiky, sympatických postav a humoru. Scénu s Černou vdovou v pavučině řadím mezi to nejemocionálnější, co jsem v žánru viděl. Další věc, na které jsem prakticky vyrostl a která i po letech neztratila nic ze svého kouzla. "Tenhle vejlet stál za to!" ()

Ironfood

Taková výpravnější pohádka se stupidním dějem typu "musíme jít tam, pak tam, pak tam a pak vyhrajeme". Už ani přesně nevím proč, ale přišlo mi to jako taková nepodařená kombinace české pohádky o Statečném kováři a starého Souboje titanů. Kena Marshalla jsem měl v seriálu Marco Polo celkem rád, ale tady mi moc nesedl. ()

BMAJTZ

6 let po Star Wars vychází film Krull s tak špatnými efekty, že by se za to styděli na na začátku století. Navíc ten příběh je hodně mimo, pořád se chodí z bodu A do bodu B s občasnou odbočkou. Chování postav nedává smysl, a vůbec většina postav je v tom filmu naprosto k ničemu. Například onen kouzelník neudělal za celý film vůbec nic, tím myslím vůbec nic. Pořád se tváří jak není užitečný ale jenom zaclání a všichni ho zachraňují, lezl mi na nervy celou dobu. Ta hvězdice je taky WTF největšího kalibru. Tohle prostě neberu a nechápu proč to má takové hodnocení. ()

misstake

Jeden z nejlepších existujících fantasy filmů. Samozřejmě slabší než pán prstenů, ale lepší než valná většina konkurentů své i dnešní doby. ()

Rudinsky

Videl som to asi iba raz v živote keď som bol krpec, a otvtedy mi mnohé ostalo v pamäti. A potom som si pozháňal na Youtube aspoň aké také útržky. Jednoducho klasika. ()

666Carnage

Taková pěkná vesmírná pohádka. Kvalitně odvedená práce ze světa fantazie. Pěkné prostředí a hravé efekty, které ikdyž nebyli na takové úrovni, tak byli koukatelné a povedené. Nejvíc mě pobavilo, že tam hrál mladý Liam Neeson, jedna z jeho prvních rolí. Příběh je jasný, prostě se zachraňuje princezna. Kdybych tohle viděl jako malej tak by mě to nadchlo víc, ale určitě je to velice povedený a koukatelný film. 60% ()

iXtr3m3

Skvelé dobové osemdesiatkové fantasy s dobrou výpravou, efektami, hercami, všetkým. Toto sú pamätné filmy spolu s Legendou aj Temným kryštálom, prípadne s prvou a možno druhou časťou Neverending Story. ()

Han22

Planetu Krull jsem neviděl jako dítě, ale mnohem později při stahování klasických fantasy z DC++ a moc se mi líbila. Je to napovrch tradiční fantasy - nevýrazný princ se po pár minutách zamiluje do nevýrazné princezny a když ji unesou Netvorovi vojáci do Černé pevnosti, vydá se ji zachránit. Cestou nabírá společníky, čelí magii i monstrům a putuje do finální bitvy. Jsou tu ale detaily které z toho dělají skvělou záležitost. Vedlejší postavy (vtipný kouzelník, léčitel s pohnutou minulostí, starý věštec, kluk, kyklop který ví kdy zemře, tlupa banditů) jsou sympatické a bohužel umírají. Pěkná výprava, hrdinská hudba, pár bitek, občas humor, westernové chycání koní se střídá s hororovými scénami (obří pavouk). Kouzelná hvězdice a velkolepé finále. A především je to napůl sci-fi - pevnost je mimozemsky působící vesmírná loď,  záporák je monstrum z kosmu a vojáci jsou paraziti v brnění co střílí lasery (proti kterým jsou meče celkem na hovno). Prostě film, který mám rád a právem se řadí do 80s fantasy klasik. Fantasy roku 1983. PS: Liam Neeson hraje jednoho z banditů. ()

Teg

Film jsem vlastně sháněl hlaně kvůli hudbě a nečekal od něj nic víc, než od Barbara Conana. Ze sledování se nakonec vyklubal nezapomenutelný zážitek a film zůstane v mé filmotéce v čestných pozicích. Nádherná hudba je jedna věc. Speciální efekty na svou dobu neurazí. Dle mého názoru skvělá kamera a venkovní prostory. A nakonec ze všeho dýchá přímo úžasná nostalgie. Scéna s pavučinovou vdovou je jedna z nejkrásnějších, které jsem kdy viděl. Samozřejmě víte, jak to všechno dopadne, ale... buďme dětmi :) Film mě dokázal chytnout za srdce. Po druhém promítání musím ještě jednou přehodnotit můj vztah k tomuto dílu a dal bych klidně i 6* kdybych mohl. Přímo úžasná spolupráce režie a hudebního skladatele Jamese Hornera. Při srovnání s kultovním snímkem Barbar Conan musím uznat, že Conan ač hudebně doveden k dokonalosti hodně chátrá po režijní stránce. Oproti tomu hudba i to co se v Krullovi děje na plátně, do sebe dokonale zapadá. Dokáže však zahrát jen na některá srdce. A to je velká škoda, protože celý tenhle film je podle mě jednou bezchybnou ódou na radost a na lásku. ()

wosho

Opět jeden z filmů mého dětství, kdy z úcty a trošky bláznoství dávám *****ohodnocení, ikdyž tuším, že asi film silně nadhodnocuji. Pokud jej uvidím někdy v dospělosti, své hodnocení možná i pozměním. Teď však si za svým názorem stojím a závidím dobám, kdy mě k filmovému štěstí stačilo málo. ()

Corpsegrinder

Klasická naivní osmdesátková fantasy kde se míchá středověkká rytířská doba s kouzlením a dokonce i meziplanetárníma vetřelcema. Ať už to vypadá jakkoliv šíleně tak se na to dobře dívá, je to rozmanitě barevný a natočený v hezký přírodě. Scéna s pavoukem je skoro až hororová. Bejt to kratší aspoň tak o půl hodiny tak jdu na pět. Mimochodem nepamatuju si fantasy film kde by umřelo tolik kladnejch postav :)) ()

SpaceOdyseus

Je to becko az na pudu se scenarem tak pro sestakovy paperback. Ale je to tak skvele rozmachle plne uzasnych prostredi, psychedelickych scen, cool postav vcetne kyklopu a kouzelniku a na svou dobu dechberoucich triku. A kazdy film, ktery narve lasery do stredoveku, to ma u me jednoduche. ()

Standito

Nedávno som to videl, je pravda, že je to technicky zastaralé, naivné a plné dnes už smiešneho klišé, ale keď som bol malý tak som to zožral aj s navijakom. Pre 12-ročných faganov je to ideálna potravina, navyše s úžasným soundtrackom. ()

TERRORDROME

Najzaujímavejšie na tomto filme je to, že dnes mám z neho úplne rovnaké pocity ako vtedy pred milión rokmi keď som Krull videl po prvý krát. Na začiatku letí hora alias mobilná pevnosť istej beštie zvanej Beštia vesmírom a armáda červov v brneniach vymáruje kráľovskú svadbu. Presne potiaľ ma to bavilo, potom už len princ behá po lesoch, priberá do partie rôznych spoločníkov ako slepého mudrca , nejakých lúpežníkov aby mali v partii niekoho ľahkého na odstrel, vtipného rádobykúzelníka a samozrejme toho melancholického kyklopa. A všetci vlastne stoja za prd... ! No a tak táto parta chodí hore a dole podľa pokynov mudrca, pretože sme vo fantasy a musíme získať taký a taký artefakt k porazeniu zla, občas sa niekto utopí v bažine a potom krotia mustangy. Všetky tieto epizódky na čele s návštevou pavúčej jaskyne pôsobia dojmom že prdime to tam aj keď nevieme čo z toho. Plusom filmu ostáva solídna výprava, kulisy a nejaké tie efekty ako vyliezanie červov z hláv zabitých záporáckych rytierov. Samotná beštia vyzerala tiež celkom pekne/hnusne, ale ten finálny súboj sa nepodaril. Hrdina po beštiánovi hodí zabijácku superhviezdicu čo vytiahol holou rukou z lávy a keď tá sama nestačí, proste ho usmaží svojou plameňometnou rukou. S Krullom som týmto už raz a navždy skončil, AMEN. P.S. neustále vytrubujúca lacná hrdinská hudba bola NEZNESITEĽNÁ! ()

Mikino00 odpad!

Smíchanina Exculibru, sci-fi a fantasy. Vyšla z toho příšerná zrůdnost, hloupý scénář, otřesná režie, triky z roku jedna a celý děj je tak pitomý, že to by ani dneska nenatočili. Ano chlap na koni sám zničí vesmírnou loď a stane se králem. Za začátku jsem si myslel že je to parodie jako Monty Python, ale pak jsem pochopil že to tvůrci myslí vážně, až se mi z toho chtělo zvracet. ()

Risolutore

Když mi bylo deset, tak to samozřejmě byl nářez za krystalický (leč v tý době asi dost pomyslný a štědře rozdávaný) kilo. ()

bratr.Milan

Během mého dospívání, kdy jsem hrál hru na hrdiny „Dračí doupě“ to byl můj velmi oblíbený film. Je to zvláštní mišmaš fantasy a sci-fi, který překvapivě funguje. Příběh je úplně tuctová pohádková záchrana princezny. Je to obyčejná béčková produkce, ale zajímavé masky, praktické efekty a lokace vytvořené ve studiu snímku dávají zvláštní atmosféru. Ta není pro každého, ale mě se v té tobě velmi líbila jistá originalita a odvaha nechat umírat i hlavní postavy, Každá má svou historii a malý příběh, takže vás to mrzí. ()