Sobota čtrnáctého (neoficiální název)

Saturday the 14th

Komedie / Horor

USA, 1981, 75 min

Howard R. Cohen

Howard R. Cohen

Daniel Lacambre

Parmer Fuller

• George Stobbart

Sobota 14teho je taká pochybná paródia, nielen na Piatok 13teho, ale aj na ďalšie, vtedy aktuálne horory. Rodinka sa nasťahuje do domu, v ktorom sa motajú démoni a kde majú rôzne nadprirodzené sily svoje zámery. A tak sme svedkami viacerých parodických i komediálne-hororových scénok, z ktorých sú niektoré vydarené, ale mnohé už iba nudia, preto nehodnotím nijak vysoko, hoci pozerať sa to dá bez ujmy na zdraví. Fanúšikovia 70s / 80s hororov môžu vyskúšať, ale ostatným to asi nemá moc čo povedať.(20.12.2011)

Taková ptákovinka s hezkým osmdesátkovým vizuálem - strašidelný dům, bouře, starodávné interiéry se svíčkami, starými knihami, pavučinami a spoustou dveří - a odkazy na řadu filmů s monstry (např. Netvor z Černé laguny) a upíry. Dokonce bych myslel, že jsou zde parodovány i Noční můra z Elm Street (scéna ve vaně) nebo Armáda temnot (Necronomicon), jenže ty vznikly až později. Hlavní motivy - Kniha zla, její vlastník ovládne svět, souboj o knihu (a ten mi připomněl čaroděje z Cormanova Havrana) a boj rodiny o přežití v domě, ze kterého se nedá utéci. Film mě bavil v angličtině s polskými titulky (co pro průměrného Čecha nejsou problém), tudíž o smích bylo postaráno...,, Szukaj książek!"(3.8.2015)

No nepřišlo my to zas tak hrozné jak hodnocení tady. Pravda byla to blbůstka ale rychle to uteče atmoška při některých scénách ujde, a masky monster ujdou.(25.9.2009)

• evilmind

U každé komedie nebo parodie očekávám, že se především zasměju. Nestalo se.(9.1.2012)

• Martin741

Este ked skombinuje komediu s hororom taky Peter Jackson /Braindead ...../ som to ochotny tolerovat, ale toto je taka ubohost, ze z fleku tomu dam 1 %(28.2.2013)

Roztomila parodie na ruzne oblibene horory z tehdejsi doby. Spousta vresteni, par opravdu podarenych vtipu. Ke konci trosicku ztraci dech, ale v zadnem pripade neurazi. Pobavilo. 3+(21.3.2014)