Kdo přežije, je vítěz. A pro Arnolda Schwarzeneggra, který se marně snaží uprchnout z vězení a dokázat svou nevinu, navíc získaná svoboda. Nejdříve ale musí v podivně kruté televizní show porazit nelítostné gladiátory... (oficiální text distributora)

cariada

Kdysi dávno jsem viděl kousek v tv či na vhs, ale až ted jsem si to stáhnul a kouknul na celý film. Podobný sci-fi filmy mám rád, Arnold v době své slávy, kdy ho nikdo nezmákne a on všem dá na prd... V takovém světě bych žít nechtěl, kdy je potlačeno snad úplně všchno na co jsem ted zvyklý. ()

joker.george

Není to ani tak špatné, jako spíš hloupé a nezáživné, a tudíž snadno zapomenutelné. Dlouho trvá, než se to pořádně rozjede a potom s tím už moc nenadělá ani hláškující Schwarzenegger za pomoci brutality, potrhlých nápadů a neopakovatelného vizuálu osmdesátých let. A z případné letargie mě úspěšně vytrhávala dnes už značně zestárlá hudba. ()

cubajz

tento film má s Kingovo předlohou společný jen název, úvod a jméno hlavního hrdiny - autorovu myšlenku o varování před mocí masových médií a korporací zcela pohřbívá touha ukázat Arniho v co nejvíce akcích. A tak zatímco kniha vám navodí pocity deprese a vytváří podobně antiutopický obraz budoucnosti jako třeba Blade Runner, tento snímek zůstává jen dalším průměrným akčňákem s Arnoldem v hlavní roli. ()

Adaamos21

Totalitní režim, ve kterém získáte body navíc za udání kamaráda nebo člena rodiny! Poslušné ovečky přikované k televizní bedně hltají brutální reality šou, kde banda Lovců nahání trestance v podzemí města, dokud je neuloví. "Co je nejlepší televizní šou na světě???" "Běžící muž!!!" Richardem Dawsonem perfektně zahraný moderátor soutěže Daemon Killian (hlavně s VHS dabingem Ilji Prachaře). "Kdo má rád vás a koho máte rádi vy?!?!" Neskutečná sqadra Lovců... Výborné akční scény... Perfektní hudba... A Arnold. PS: Tak kdo běhá rychleji? Arnold v Běžícím muži, nebo Stallone v Rockym 3? O to jsme se přeli s bráchou, když jsme byli malí ,-) ()

C0r0ner

Nebýt osmdesátek, tak historie filmu přišla o spoustu takovýchhle "klenotů". Dnes už je to všechno vyloženě k smíchu, tahle béčková sci-fi, protože v té době v podstatě žijeme a apokalypsa se nás zatím netýká. Running Man je objektivně horší, než 4 *, ale mně takováhle díla prostě vyhovují a mám je rád. 70% ()

Dannysek4U

A mozna by mohla jit jeste jedna dolu za udesny interiery a M.C. Alonsovou, ktera je tu zhruba stejne tak dulezita jako Erika Eleniakova v Prepadeni v Pacifiku (a bohuzel neni ani moc hezka). ()

Fallen_One

Divim se, že jsem tento snímek ještě nekomentoval. Nadmíru mě totiž těší pokaždé, když se na něj podívám. První zážitek byl ale nejsilnější. Parádní akční scífko říznuté 80´ a mediálním poselstvím, které má něco do sebe. Určitě jeden z těch povedenějších Arnieho filmů. ()

campix

Čekal jsem adaptaci Stephena Kinga a ono nic, možná je to v tomto případě lepší, že se autoři jen lehce inspirovali některými jmény a skutečnostmi, jinak je ten příběh naprosto jiný a ačkoli není Running Man Kingův nejlepší počin, tak tohle zpracování mu nesahá ani po kolena. Vidíme Arnieho v začátcích jeho kariéry a tak jsem mohl odtušit že adaptace to nebude, protože do role pravého Bena RIchardse by se vůbec nehodil. Na svou dobu vzniku je to ovšem celkem dobrá zábava, která se snaží využít dostupné speciální efekty a Arnieho hlášky. Zábava to je, ale kvalitka ani náhodou. ()

PavelVanekArt

Tak už vím, kde si vzali tvůrci videohry Manhunt inspiraci. Rozhodně by na tuhle vintage školu neměl nikdo sahat, žádnej remake, reboot a podobný nesmysly. Běžící muž je jen jeden. 4* a.k.a 80% ()

Juto

Výborný béčkový akčný film so chladnokrvnými súbojmi. Arnold je tu borec, čo nakope všetkým zadky. 6/10 ()

c.tucker

Jako malej jsem na to velmi rád koukal. I dnes se na to rád podívám, ale už to pro mě není tak atraktivní. Stejně je to pro mě jeden z nejoblíbenějších "Arnieovek". ()

SHI-SHA

Vzhledem k opravdu hodně špatným efektům film působí dost úsměvně. Dojem umocňuje především Arnoldům 'übergay' kostým, ve kterém utíká vraždícím zlounům v podobě blikající hamburgerožrouta a zápasníka sumo napěchovaného v hokejové výstroji. Přiznám se, že jsem kvůli mému oblíbenci Arniemu přimhouřil (jedno) oko, přesto film s klidným svědomím doporučím každému fanouškovi žánru. ()

majo25

Spracovanie, hudba, hlášky na vysokej úrovni, príbeh už menej, a hlavne to zanietenie divákov pre hru bol riadny blud. Hodnotenie: 65% ()

WolfR

Béčko jak noha, aneb je to úplně něco jiného, než co tím básník chtěl říci. Filmový Bežící muž je dost vzdálen Kingově originálu. Je to sice 80s styl jak řemen, ale Arnold je tady topornější než kdy jindy, i když pár hlášek nahodí. Jinak to ale celé vypadá jak rozjuchaná hra na playstation 1, 2 hvězdy. ()

dr.fish

Myslím, že je dobře, že jsem tenhle film viděl až dnes. V roce 1987 natočili přitroublou sci-fi o zemi ovládané médii a reality show zvanou Running man. V roce 2016 je tento svět skutečností a ze scén, které by tehdy byly nepochybně směšné, mne dnes mrazí v zádech. Ty jásající davy na obrazovce, show, která zakrývá skutečný stav věcí, to jsou v podstatě Hunger Games let osmdesátých. Navíc má Arnold napsanou roli s nadhledem a vtipem, což se často u něj nevidí. Výborná kultovka. 85% ()

mortak

V mnoha ohledech lepší než kniha. Tu Kingův Bachman napsal na jeden zátah, a je to znát. King totiž vůbec neřeší, jak by jeho schéma fungovalo na obrazovce. To film je vlastně obrazovkou televize. Dále je Kingův Richards obyčejný chlap, který potřebuje peníze, a přežívá jen proto, že se pro něj bez zjevného důvodu obětuje mnoho lidí. Arnoldův Richards je profík vycvičený zabíjet, a to že mu pomáhají ostatní, má svůj důvod (vězení). Jen ta ženská postava je v knize uvěřitelnější než ve filmu. Alonso se ve vteřině promění ze skladatelky hudby v povstalkyni se samopalem. Kniha i film jsou čistá béčka, ale zrovna tady filmový scénář lepší než Kingova fantazie. ()

otík

Tož tohle je typické dílko osmdesátých let, Arnold se tu prohání s motorovkou, řeže lidi kdoví kde a sem tam nám předvede, jaký je silák. Tohle se mi opravdu moc nelíbilo. Tak nanejvýš podívat a honem pryč. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

16.03.2021

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (více)