Listopadová romance

Novembrová romanca

Romanca

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2001, 116 min

Neberu nikomu jeho názor, i když se liší od toho mého. Možná je to tím, že sem prostě romantik, ale tento příběh ukazuje pocity člověka, který ví, že umírá a přesto objeví někoho kdo s ním chce sdílet i jeho poslední chvilky... Nikdo asi nemůžeme vědět co se v mysli umírajícího člověka odehrává, ale toto je velice realisticky, emotivně a přesto nenásilně ukázána jedna z možností... navíc s dávkou humoru. Je to film který buď zaujme a nebo vůbec........(12.12.2004)

Možná jen další slaďák...možná něco víc...možná míň! Každopádně pro mě oddychovka, která mě určitě nenechala jen tak bez emocí. Člověk si z příběhu musí odnést víc, než je v něm předvedeno. Musí sáhnout hlouběji a najde tam to, oč režisérovi šlo. Skvělá Charlize, které konkuroval naivní Keanu. Jako "Béčko" rozhodně film nezklamal.(18.7.2006)

• Ulrich

Možná je mé srdce už zatvrdlé. Anebo možná je tohleto ten nejbanálnější příběh pod sluncem. Akorát jen střelivo pro lidi, pohrdající hollywoodem k obhájeních svých inteligentních evropských mlčecích dramat. Protože, jak se dá obhájit existence tohoto 100X a častokrát i lépe natočeného příběhu... Jedna hvězda za Isaacse v zeleném tu-tu.(29.6.2008)

Ano,Ano rozhodně to není vrchol filmového umění.Ale : 1) vynikající herecké obsazení - oba milenci + Jason Isaacs a hrecké výkony 2) zajímavé scénaristické nápady - model ponorky, místo fénu vysavač 3) docela kvalitní zábava. Jeden z nejlepších romantických filmů - kravina, která má něco do sebe. p.s. kvůlo tomu filmu Charlize odmítla hrát v Pearl Harboru po boku Bena Afflecka(7.11.2005)

Tak tohle je romantika jak paroubkovo břicho, sice jsem nejdřív žasnul jak Charlize začně Keanovi předělávat život a diví se, že se mu to nelíbí a s tím sexem mě taky dostala, jak mu říkala co má dělat, to než takovej sex, tak to radši četba o ekologii od pana Klause, ale pak to všechno postupně tak hezky sládne a sládne a díky tomu že hlavní role hrajou skvělý herci, všimejte si těch jejich pohledů, když jsou hlavní hrdinové konfrotování s novou informací, nebo pocity, ten záběr trvá třeba jen dvě sekundy, ale stačí to. Pak je to hraní nádhera a tachometr s nápisem "divákův prožitek" prudce stoupá do červený zóny. Ten film je tu hodnocen hodně špatně, nevím, nemám odvahu číst zdejší komentáře, ale já se za svoje čtyři hvězdy pro listopadovou romanci rozhodně nestydím.(18.11.2011)