Listopadová romance

Novembrová romanca

Romanca

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2001, 116 min

Moje první největší filmová láska. Viděla jsem poprvé asi ve třináct letech... Srdeční záležitost... Film můžu vidět kdykoliv znovu a nikdy mě neomrzí... :) Miluju scénu na pláži, kdy Sára radostně pobíhá se psy a užívá si života a u toho hraje Off the hook... a nebo když se Nelson dozví o co jde a začne hrát Only time a promítnou se všechny momenty, co spolu zažili a on si uvědomí, jak moc pro něj Sára znamená... A taky samozřejmě poslední scéna na mostě... „Ale já chci jen Tebe“. „Vždyť mě máš, navždy...A teď mě nech jít..“(13.10.2016)

Neberu nikomu jeho názor, i když se liší od toho mého. Možná je to tím, že sem prostě romantik, ale tento příběh ukazuje pocity člověka, který ví, že umírá a přesto objeví někoho kdo s ním chce sdílet i jeho poslední chvilky... Nikdo asi nemůžeme vědět co se v mysli umírajícího člověka odehrává, ale toto je velice realisticky, emotivně a přesto nenásilně ukázána jedna z možností... navíc s dávkou humoru. Je to film který buď zaujme a nebo vůbec........(12.12.2004)

• Lucjen

Naozaj by ma nikdy nenapadlo, že film kde hrá Keanu Reeves a Charlize Theron bude jedna z najväčších blbostí, akú som kedy videla. Od začiatku som z toho nemala dobrý pocit, ale že budem tak neskutočne trpieť a trieskať si hlavu o stôl... Do osudného zvratu to bolo celkom fajn, klasická romantika. A potom ... film spustí sériu dialógov a momentov, ktoré z vás majú vyžmýkať všetky emócie a zvýšiť predaj vreckoviek. Nemôžem sa k tomu objektívne vyjadriť, pretože ma táto téma nezastihla vo vhodnú dobu a už vôbec nie vo vhodný deň. Jednoducho má snímok trochu smolu. Ak si ale chcete pripomenúť, že sa máte hrozne fajn, že vediete normálny život, toto je vhodný prostriedok. Smelo do toho.(5.11.2016)

• Ulrich

Možná je mé srdce už zatvrdlé. Anebo možná je tohleto ten nejbanálnější příběh pod sluncem. Akorát jen střelivo pro lidi, pohrdající hollywoodem k obhájeních svých inteligentních evropských mlčecích dramat. Protože, jak se dá obhájit existence tohoto 100X a častokrát i lépe natočeného příběhu... Jedna hvězda za Isaacse v zeleném tu-tu.(29.6.2008)

Listopad mám rád.. romantiku snesu.. a Chalize Theron vše jen korunuje.. tak proč si tuhle kombinaci neužít? Remake stejnojmenného filmu přináší na scénu lehce švihlou „umělkyni života“, která si každý měsíc vybírá nějakou lidskou trosku (tam doslova, tam zase někoho, kdo zapomněl žít a jen pracuje), aby mu ukázala cestu. Na řadě je pro měsíc listopad reklamní workoholik Keanu Reeves, který při svých ranních pracovních rituálech ani nezaznamená, že je s jeho přítelkyní něco v nepořádku. Pak přijde fatální pracovní neúspěch a hle se objevuje v domě svérázné Charlize Theron, která chce tohohle robota lehce promazat vlídnými olejíčky. Staré zlozvyky jsou pryč, láska a lepší příští mají zelenou. Jenže Charlize má jedno nemilé tajemství. Příběhově je to moc fajn, pokud přistoupíte na to, jak je Charlize neodbytná a že on nakonec na její hru kývne. Charlize Reevese herecky zastiňuje, bohužel jí ovšem příliš nepomáhá scénář a lehce zadrhnutá režie. Oba hrdinové totiž prodělávají zásadní životní přerod a v obou případech jde o uspěchané a lehce kostrbaté změny. Přesto i když místy docela dost klopýtáme, je tenhle romantický kus poctivý i při opakovaném zhlédnutí.(18.7.2010)