Listopadová romance

Novembrová romanca

Romanca

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2001, 116 min

Dharma A Greg, Lester Burnham a s nimi ještě strašák děsivější než Voldemort. Že to nejde dohromady? No, něco na tom je. Je to zkrátka divně rozpolcená a přeplácaná story o melancholickém hledání skutečných hodnot, lásky a štěstí (protože to spolu souvisí) a o temnotě, která to všechno obestírá. Zkrátka a dobře, ústřední dvojice má na mnohem víc než na tenhle dortík od pejska a kočičky, který sem tam velkoryse ignoruje logiku a izoluje se od reality a ze kterého si zapamatujete leda tak to, že Jasonu Isaacsovi zelená fakt sekne, že Enya se opravdu nedá použít do každé ptákoviny, a že Charlize je vážně zlatíčko. A tak se nějak stane, že se vydržíte dívat až do konce...a pak vás začnou napadat myšlenky a vybaví se vám tvář...úsměv rtů a hlavně očí, tak krásných a hlubokých, že to až vžene slzy do vašich vlastních očí...opravdu bych pro ni udělal cokoliv? TOHLE cokoliv? Myslet na tyhle věci docela bolí...tohle bude dlouhá noc...(21.4.2006)

Hezké, duo Reeves / Theron funguje.(27.5.2008)

Listopad mám rád.. romantiku snesu.. a Chalize Theron vše jen korunuje.. tak proč si tuhle kombinaci neužít? Remake stejnojmenného filmu přináší na scénu lehce švihlou „umělkyni života“, která si každý měsíc vybírá nějakou lidskou trosku (tam doslova, tam zase někoho, kdo zapomněl žít a jen pracuje), aby mu ukázala cestu. Na řadě je pro měsíc listopad reklamní workoholik Keanu Reeves, který při svých ranních pracovních rituálech ani nezaznamená, že je s jeho přítelkyní něco v nepořádku. Pak přijde fatální pracovní neúspěch a hle se objevuje v domě svérázné Charlize Theron, která chce tohohle robota lehce promazat vlídnými olejíčky. Staré zlozvyky jsou pryč, láska a lepší příští mají zelenou. Jenže Charlize má jedno nemilé tajemství. Příběhově je to moc fajn, pokud přistoupíte na to, jak je Charlize neodbytná a že on nakonec na její hru kývne. Charlize Reevese herecky zastiňuje, bohužel jí ovšem příliš nepomáhá scénář a lehce zadrhnutá režie. Oba hrdinové totiž prodělávají zásadní životní přerod a v obou případech jde o uspěchané a lehce kostrbaté změny. Přesto i když místy docela dost klopýtáme, je tenhle romantický kus poctivý i při opakovaném zhlédnutí.(18.7.2010)

• Slarque

Takhle pitomě vykonstruovaný příběh už jsem dlouho neviděl. Už od začátku jsem si říkal, že tohle snad nemůžou myslet vážně. Dokud byla Charlize střelená a Keanu suchar, bylo to ještě celkem v pohodě. Ale jak klopýtali přes jednotlivé scénáristické překážky, přestával jsem jim věřit. Tudíž pro mě byl nakonec nejlepší Jason Isaacs. Tenhle doják na mně zkrátka nefungoval.(27.10.2004)

Nádherná a smutná romance. Nejoblíbenější film mojí matky. Dvojice Reeves a Theron nemá chybu. Sára a Nelson spolu uzavřou dohodu. Budou spolu žít jeden měsíc, pak se rozejdou nic víc,nic míň. Plán jim překazí láska, se kterou ani jeden nepočítal.(23.9.2008)