Listopadová romance

Romanca

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2001, 116 min

• tron

Americký romantický blábol. Našťastie režisér pochopil, že na kvalitnom scenári to nepostaví (lebo ho nemá) a tak rozumne stavil na atraktívnych hercov, Theronovú a Reevesa. Našťastie nie sú až takí afektovaní, ako zvyknú bývať (hlavne Theronová) vo svojich iných snímkach, takže v ich spoločnosti strávite celkom príjemný americký sen (máte radi psov?). Výrazným bonusom je maličkým priestorom obdarovaná Lauren Grahamová v spodnom čiernom prádle, najsexy televízna mama na svete („Gilmoreove dievčatá“).(13.5.2006)

Závěrečný hodně povedený útok na srdíčko divákovo bohužel nenechá zapomenout na celkem vleklou a místy až zbytečně vygradovanou 70 % úvodní pasáž. Jako plus přidávám obvyklé nadherectví Chalize a taktéž hudební podkres, který obstará Enya, se povedl. Naopak Reevesovi více sedí role drsňáka apod.................moje hodnocení = 5,5 z 10.(21.12.2015)

• Piškotka

Na tento film jsem byla celkem zvědavá. Keanu Reeves jako romantický hrdina, nikdy víc. Námět se v mnohém podobá Podzimu v New Yorku. Charlize Theron v této roli už na první pohled působí cákle, to není jenom tak. Na rakovinu bych to netypla, spíš na nějakou mánii. Film mě za srdce nechytil vůbec, tato tématika v USA asi frčí, je to jako pásová výroba.(30.6.2008)

No áno romantické filmy sú pre mňa trochu rovnaké a vatšinou o tom istom,ale najdu sa aj výnimky tento ma zaujal len kvôli hereckej dvojici Charlize Theron a Keanu Reeves medzi ktorými to funguje dokonale.A takisto ma prekvapil Jason Issac v netradičnej roli ( poznáme ho skôr ako záporáka). Som rád,že záver filmu nie je až taký ako by kto očákaval áno smutný je,ale na hranici znesiteľnosti čo sa týka romantických filmov.Ešte raz pekný film!(30.4.2009)

Hoci herci boli veľmi presvedčiví a zvládli všetko, čo bolo od nich očakávané, napriek tomu tento film spadá do kategórie zabudnuteľných a filmov postačujúcich na jedno pozretie. Nie príliš výrazný a zaujímavý začiatok, miestami až príliš presladený príbeh, nedôveryhodné dialógy a od prvého momentu odhadnuteľná pointa filmu, ale čo môžem pozdvihnúť je hudba, ktorá do filmu perfektne zapadla a záver, ktorý veľmi pekne dotiahol inak nie príliš originálny film. Podobné filmy: A Walk to Remember, Keith(28.10.2009)