Listopadová romance

Novembrová romanca

Romanca

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2001, 116 min

Nechápem relatívne nizké hodnotenie tejto svižne natočenej romantickej "vecičky". Podľa mňa tu všetko funguje...zaujimavý príbeh, hlavné duo Theron-Reeves si vzajomnú spoluprácu tiež zjavne užívalo a "neklišoidný" záver nepustil film do mútnych vôd tradičného amerického sladko-lepkavého sajrajtu, ktorého sa točí na tony. Mňa to teda rozhodne potešilo.(25.10.2010)

• borsalino

...právě to běží v TV, ale hodnotit to nemohu, protože nemám sílu to dokoukat i za cenu obětování rodinného klidu. Připadá mi to takové nanicovaté, nelogické a pro mě obtížně vstřebatelné, abych ve filmu něco našel. Buď to pro mě režisér ten zlatý hřeb dobře schoval, v opačném případě...vždyť víte...(9.9.2012)

• Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +když hrála Enya tak jsem se tetelil, to byly jedny z nej scén -Keanu Reeves i Charlize Theron mi přišli nevýrazní/// Proč mám pocit, že jsem tenhle film nedávno viděl. Napoprvé mě možná potěšil, napodruhé mě však už nudil. Tohle je slabší film i přesto, že má vážnou pointu./// Celkem 46%///(30.11.2008)

Prvotný dojem bol značne lepší než ten druhotný. Bohužiaľ je ale druhotný značne vyzretejší a objektívnejší. Režisér O´Connor sa tak húževnate snaží zapôsobiť osvedčenými žánrovými metódami až mu to funguje. Ale celé je to tak strojené, že napriek emotívnemu záveru a pointe nejde skočiť na lep. Miestami až rozprávková logika (odísť v pyžame z domu akoby sa nechumelilo) po dôkladnom zvážení skôr vyzýva k úsmevu ako vážnosti. Po premyslení už scenár pôsobí ako samým sebou vykalkulovaný kaleidoskop známych fráz a nútených twistov. Napriek týmto nedostatkom je obdivuhodné, že celé to drží pevne, najmä kvôli výborne zvládnutému duu Reeves/Theronová. Po zamyslení tiež vyvstávajú na povrch isté ozvláštňujúce režijné a príbehové faktory (snaha meniť život až za hranicu obťažovania, gay rodinka), ktoré Sweet November držia v hladine žánrového nadpriemeru. Pre milovníkov romantiky sa to na prvý pohľad bude zdať skvelé ale pri pozornejšom nadhľade pri tomto snímku vyvstáva príliš veľa bežnosti zakrytej malými zvláštnosťami a takisto veľa emocionálneho patosu, ktorý sám o sebe nie je zlý ak by nebol od diváka umelo vynútený. Tiež sa tu trochu prestrelila dĺžka. Jadro celej dvojhodinovky dosť pokrivkáva s nastoleným tempom a vyvrcholenie samotné je naťahované. Osobne by som udelil 75% ale v rámci objektívnosti klesnem na zaslúžených 60%. Je to príjemná nadpriemerná žánrovka.(13.3.2013)

Musím uznať, že sa mi tento film celkom páčil, a to hlavne na začiatku- tá predstava "jednomesačnej romance" ,plus ma baví, keď jeden z dvojice sa na začiatku hrá na nedostupného a potom do toho aj tak "praští". Zároveň ma baví pozerať staršie filmy- hlavne sledovať tú "strašnú" módu :D No potom to vhuplo do hrozného klišé, aké sme už videli 100 tisíc krát (choroba, prekážky..) ale aj napriek tomu, si odnášam pekný pocit a navyše bol Keanu Reeves v tomto filme hrozne hot :D !(2.2.2017)