Listopadová romance

Romanca

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2001, 116 min

• sinp

Ne, tak takhle ne, to ani náhodou. Korejský námět je naservírován "po Americku" a neskutečně hloupě. Čekal jsem, jak si scénáristé poradí s proměnou charakteru Keanu Reevese a oni mě skutečně překvapili. Zničehonic se změnil (no, vlastně mimochodem - předtím se stačil vyspat s hlavní hrdinkou v podání Charlize Theron, to bude asi ta proměna). Scénář je jeden z nejhorších v oblasti romantických komedií, vůbec nechápe námět a odříkává trapné fráze. Zpracování je obdobně špatné, navíc šíleně smrtelně se tvářící, a ke konci citově vydírající (i Korejské romance občas přehnou míru, ale proboha ne takhle). Charlize Theron obětovala Pearl Harbor kvůli téhle břečce. Jediné co jí může těšit je fakt, že ani Pearl Harbor se zrovna příliš nepovedl. Listopadová romance je jeden z nejnaivnějších a nejhloupějších filmů, co jsem kdy viděl. Souhlasím, že ten film buď zaujme, nebo vůbec - Mě vůbec.(2.8.2005)

Nápaditost tomuto snímku nechybí. Příběh je sice trošku nereálný, ale pevně věřím tomu, že podobní lidé, jako jsou v tomto filmu opravdu existují. Námět se mi líbí, jak říkám - má jistou originalitu. Herecké obsazení i výkony mi přišly také dobré a napětí či nějaké drama filmu nescházelo. Mělo to nádech romantiky a tak se pro mě tento film stal něčím, na co nezapomenu. Doporučuji shlédnout, je to jakési vzlétnutí do oblak..(17.7.2010)

Musím uznať, že sa mi tento film celkom páčil, a to hlavne na začiatku- tá predstava "jednomesačnej romance" ,plus ma baví, keď jeden z dvojice sa na začiatku hrá na nedostupného a potom do toho aj tak "praští". Zároveň ma baví pozerať staršie filmy- hlavne sledovať tú "strašnú" módu :D No potom to vhuplo do hrozného klišé, aké sme už videli 100 tisíc krát (choroba, prekážky..) ale aj napriek tomu, si odnášam pekný pocit a navyše bol Keanu Reeves v tomto filme hrozne hot :D !(2.2.2017)

Dharma A Greg, Lester Burnham a s nimi ještě strašák děsivější než Voldemort. Že to nejde dohromady? No, něco na tom je. Je to zkrátka divně rozpolcená a přeplácaná story o melancholickém hledání skutečných hodnot, lásky a štěstí (protože to spolu souvisí) a o temnotě, která to všechno obestírá. Zkrátka a dobře, ústřední dvojice má na mnohem víc než na tenhle dortík od pejska a kočičky, který sem tam velkoryse ignoruje logiku a izoluje se od reality a ze kterého si zapamatujete leda tak to, že Jasonu Isaacsovi zelená fakt sekne, že Enya se opravdu nedá použít do každé ptákoviny, a že Charlize je vážně zlatíčko. A tak se nějak stane, že se vydržíte dívat až do konce...a pak vás začnou napadat myšlenky a vybaví se vám tvář...úsměv rtů a hlavně očí, tak krásných a hlubokých, že to až vžene slzy do vašich vlastních očí...opravdu bych pro ni udělal cokoliv? TOHLE cokoliv? Myslet na tyhle věci docela bolí...tohle bude dlouhá noc...(21.4.2006)

Příležitostná romance neublíží, a když už na ní dojde řada, pak tento film nabízí zajímavou alternativu. Chemie funguje, odlehčená atmosféra je zastoupena, tedy alespoň do doby neodvratného kataklyzma. Člověka to alespoň poučí o nutnosti carpe diem nikoliv slovem, ale i činy. Moc hezká závěrečná scéna, jakkoli bych měl po ní ještě nějakou dobu asi zlé sny z pohledu hlavního protagonisty... Film je přesně tím, o co se jeho hlavní hrdina snaží - příjemnou vzpomínkou.(16.1.2016)