Listopadová romance

Novembrová romanca

Romanca

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2001, 116 min

Hoci herci boli veľmi presvedčiví a zvládli všetko, čo bolo od nich očakávané, napriek tomu tento film spadá do kategórie zabudnuteľných a filmov postačujúcich na jedno pozretie. Nie príliš výrazný a zaujímavý začiatok, miestami až príliš presladený príbeh, nedôveryhodné dialógy a od prvého momentu odhadnuteľná pointa filmu, ale čo môžem pozdvihnúť je hudba, ktorá do filmu perfektne zapadla a záver, ktorý veľmi pekne dotiahol inak nie príliš originálny film. Podobné filmy: A Walk to Remember, Keith(28.10.2009)

Neberu nikomu jeho názor, i když se liší od toho mého. Možná je to tím, že sem prostě romantik, ale tento příběh ukazuje pocity člověka, který ví, že umírá a přesto objeví někoho kdo s ním chce sdílet i jeho poslední chvilky... Nikdo asi nemůžeme vědět co se v mysli umírajícího člověka odehrává, ale toto je velice realisticky, emotivně a přesto nenásilně ukázána jedna z možností... navíc s dávkou humoru. Je to film který buď zaujme a nebo vůbec........(12.12.2004)

Překvapuje mě tak nízké hodnocení filmu. Všechno tu fungovalo, herci byli skvělí do jednoho, příběh sladkobolný (poslední dvě třetiny filmu spíš už jen -bolný)... nevím, co se vám nezdá?! Mě Listopadová romance prostě vždycky dostane. Hlavně ten drsně jasný a rychlý konec. Za čtyřmi hvězdami si prostě v tomhle případě stojím. I kdyby jen kvůli těm emocím a pocitům, co dokáže tenhle film vyvolat.(19.7.2012)

Nač taky koukat v listopadu, že... Ano, je to "jen" romantika, ano, je to ještě k tomu remake a ano, pokud se kdysi zavedla jednotka filmové nudy jeden militarkovskij (kterého mám ráda, mimochodem), mohla by se klidně zavést jednotka herecké topornosti jeden decireeves, ale pokud mě jedním slovem božská Charlize dokáže přesvědčit i v mém každoročním předvánočním rozpoložení, které se dá shrnout slovy "táhněte všichni do prdele!," že život je vlastně docela fajn, tak to není tak docela marný. A vlastně i ten dokonale dřevěnej Pinocchio Keanu je docela roztomilej.(30.11.2010)

Tak tohle je romantika jak paroubkovo břicho, sice jsem nejdřív žasnul jak Charlize začně Keanovi předělávat život a diví se, že se mu to nelíbí a s tím sexem mě taky dostala, jak mu říkala co má dělat, to než takovej sex, tak to radši četba o ekologii od pana Klause, ale pak to všechno postupně tak hezky sládne a sládne a díky tomu že hlavní role hrajou skvělý herci, všimejte si těch jejich pohledů, když jsou hlavní hrdinové konfrotování s novou informací, nebo pocity, ten záběr trvá třeba jen dvě sekundy, ale stačí to. Pak je to hraní nádhera a tachometr s nápisem "divákův prožitek" prudce stoupá do červený zóny. Ten film je tu hodnocen hodně špatně, nevím, nemám odvahu číst zdejší komentáře, ale já se za svoje čtyři hvězdy pro listopadovou romanci rozhodně nestydím.(18.11.2011)