poster

Listopadová romance

 • USA

  Sweet November

 • Slovensko

  Novembrová romanca

 • Slovensko

  Romanca

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2001, 116 min

 • nikoletkaa
  *****

  Mám slabost pro Keanu - s Charlize si sedli perfektně. Miluji, když v jedné části začne hrát Only Time. Zbožňuji scénu, kdy si Nelson hraje na Santu. Chtěla bych mít za kamaráda Jasona Isaacse. Líbí se mi, že tento snímek mě pokaždé dojme, rozesměje, rozpláče. Tento film je zkrátka moje velká srdeční záležitost!(30.7.2011)

 • Gemini
  ***

  Dharma A Greg, Lester Burnham a s nimi ještě strašák děsivější než Voldemort. Že to nejde dohromady? No, něco na tom je. Je to zkrátka divně rozpolcená a přeplácaná story o melancholickém hledání skutečných hodnot, lásky a štěstí (protože to spolu souvisí) a o temnotě, která to všechno obestírá. Zkrátka a dobře, ústřední dvojice má na mnohem víc než na tenhle dortík od pejska a kočičky, který sem tam velkoryse ignoruje logiku a izoluje se od reality a ze kterého si zapamatujete leda tak to, že Jasonu Isaacsovi zelená fakt sekne, že Enya se opravdu nedá použít do každé ptákoviny, a že Charlize je vážně zlatíčko. A tak se nějak stane, že se vydržíte dívat až do konce...a pak vás začnou napadat myšlenky a vybaví se vám tvář...úsměv rtů a hlavně očí, tak krásných a hlubokých, že to až vžene slzy do vašich vlastních očí...opravdu bych pro ni udělal cokoliv? TOHLE cokoliv? Myslet na tyhle věci docela bolí...tohle bude dlouhá noc...(21.4.2006)

 • herr_carter
  ***

  Závěrečný hodně povedený útok na srdíčko divákovo bohužel nenechá zapomenout na celkem vleklou a místy až zbytečně vygradovanou 70 % úvodní pasáž. Jako plus přidávám obvyklé nadherectví Chalize a taktéž hudební podkres, který obstará Enya, se povedl. Naopak Reevesovi více sedí role drsňáka apod.................moje hodnocení = 5,5 z 10.(21.12.2015)

 • Malarkey
  ****

  Když bych tenhle film měl k něčemu přirovnat, tak snad jenom k té nejkrutější realitě, kterou v nás skrývá mnoho z nás, jen málokdo se ale upřímně otevře, aby tím dokázal, že život nenabízí jenom příjemné poklábosení nad oroseným půllitrem v nějaké dávno zapadlé putice na dně světa. Keanu Reeves o tom nemusí dlouho vyprávět. V životě si prožil svoje, ale tenhle film mu to také neusnadnil. Charlize Theron je parádní herečka. To, co tady zahrála nemá chybu. Bylo mi ji hrozně líto, zároveň jsem jí ale přál obrovské štěstí právě s jejím filmovým parťákem. A tvůrci jim to fakt neusnadnili, čímž mi vlastně připomnělo, že původně tenhle film byl totálně romantickej. Jenže i ta nejkrásnější chvilka musí jednou skončit...(7.5.2014)

 • pirulka
  ****

  Musím uznať, že sa mi tento film celkom páčil, a to hlavne na začiatku- tá predstava "jednomesačnej romance" ,plus ma baví, keď jeden z dvojice sa na začiatku hrá na nedostupného a potom do toho aj tak "praští". Zároveň ma baví pozerať staršie filmy- hlavne sledovať tú "strašnú" módu :D No potom to vhuplo do hrozného klišé, aké sme už videli 100 tisíc krát (choroba, prekážky..) ale aj napriek tomu, si odnášam pekný pocit a navyše bol Keanu Reeves v tomto filme hrozne hot :D !(2.2.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace