Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sára Deeverová je krásná, temperamentní žena se svérázným přístupem k životu. Každý měsíc začíná nový milostný vztah s problematickým mužem, kterému pomáhá změnit se k lepšímu. Přestože zůstává k bývalým partnerům laskavá a přátelská, ještě nikdy pravidlo jednoho měsíce neporušila. Listopadovým kandidátem se stává Nelson Moss, který žije jen pro práci a nedokáže si představit, že by tomu mohlo být jinak. Má v San Franciscu luxusní byt, luxusní přítelkyni, o kterou ovšem příliš nedbá. Jednoho dne je nucen strávit na dopravním inspektorátu několik hodin čekáním na nový řidičský průkaz. Náhodou tam čeká i Sára, která kvůli jeho chybě neudělá test. Nemůže proto získat řidičský průkaz dřív než za měsíc, a tak Nelsona přiměje, aby svou chybu odčinil. Přestože je svými názory Nelsonovi protivná, podaří se jí nemožné, když ho donutí, aby jí věnoval měsíc života. Její byt mu připadá stejně odpudivý jako její přesvědčení, že on je ten, kdo má problém a kdo potřebuje na chvíli vysadit. A nakonec je to Nelson, kdo se hluboce zamiluje a doufá, že se mu podaří zlomit kletbu jednoho měsíce a zůstat se Sárou navždy. Netuší totiž, jaké tragické tajemství se skrývá za posedlostí jednoměsíčních známostí. (TV Nova)

(více)

Recenze (207)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Dharma A Greg, Lester Burnham a s nimi ještě strašák děsivější než Voldemort. Že to nejde dohromady? No, něco na tom je. Je to zkrátka divně rozpolcená a přeplácaná story o melancholickém hledání skutečných hodnot, lásky a štěstí (protože to spolu souvisí) a o temnotě, která to všechno obestírá. Zkrátka a dobře, ústřední dvojice má na mnohem víc než na tenhle dortík od pejska a kočičky, který sem tam velkoryse ignoruje logiku a izoluje se od reality a ze kterého si zapamatujete leda tak to, že Jasonu Isaacsovi zelená fakt sekne, že Enya se opravdu nedá použít do každé ptákoviny, a že Charlize je vážně zlatíčko. A tak se nějak stane, že se vydržíte dívat až do konce...a pak vás začnou napadat myšlenky a vybaví se vám tvář...úsměv rtů a hlavně očí, tak krásných a hlubokých, že to až vžene slzy do vašich vlastních očí...opravdu bych pro ni udělal cokoliv? TOHLE cokoliv? Myslet na tyhle věci docela bolí...tohle bude dlouhá noc... ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Když bych tenhle film měl k něčemu přirovnat, tak snad jenom k té nejkrutější realitě, kterou v nás skrývá mnoho z nás, jen málokdo se ale upřímně otevře, aby tím dokázal, že život nenabízí jenom příjemné poklábosení nad oroseným půllitrem v nějaké dávno zapadlé putice na dně světa. Keanu Reeves o tom nemusí dlouho vyprávět. V životě si prožil svoje, ale tenhle film mu to také neusnadnil. Charlize Theron je parádní herečka. To, co tady zahrála nemá chybu. Bylo mi ji hrozně líto, zároveň jsem jí ale přál obrovské štěstí právě s jejím filmovým parťákem. A tvůrci jim to fakt neusnadnili, čímž mi vlastně připomnělo, že původně tenhle film byl totálně romantickej. Jenže i ta nejkrásnější chvilka musí jednou skončit... ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Americký romantický blábol. Našťastie režisér pochopil, že na kvalitnom scenári to nepostaví (lebo ho nemá) a tak rozumne stavil na atraktívnych hercov, Theronovú a Reevesa. Našťastie nie sú až takí afektovaní, ako zvyknú bývať (hlavne Theronová) vo svojich iných snímkach, takže v ich spoločnosti strávite celkom príjemný americký sen (máte radi psov?). Výrazným bonusom je maličkým priestorom obdarovaná Lauren Grahamová v spodnom čiernom prádle, najsexy televízna mama na svete („Gilmoreove dievčatá“). ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Moje oblíbená záležitost, kterou si rád obhajuji proti všem. Romantika se smutných nádechem je prostě mou slabinou a dojemný příběh dívky, která se z více či méně závažných důvodů bojí závazků a muže, který ve svém workoholismu vidí jen sebe a kteří se hledali, až se našli, proto nedokážu jakkoli odsoudit. Kam se hrabe Podzim v New Yorku, Listopadovou romanci si vždycky rád prožiju znovu. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je romantika jak paroubkovo břicho, sice jsem nejdřív žasnul jak Charlize začně Keanovi předělávat život a diví se, že se mu to nelíbí a s tím sexem mě taky dostala, jak mu říkala co má dělat, to než takovej sex, tak to radši četba o ekologii od pana Klause, ale pak to všechno postupně tak hezky sládne a sládne a díky tomu že hlavní role hrajou skvělý herci, všimejte si těch jejich pohledů, když jsou hlavní hrdinové konfrotování s novou informací, nebo pocity, ten záběr trvá třeba jen dvě sekundy, ale stačí to. Pak je to hraní nádhera a tachometr s nápisem "divákův prožitek" prudce stoupá do červený zóny. Ten film je tu hodnocen hodně špatně, nevím, nemám odvahu číst zdejší komentáře, ale já se za svoje čtyři hvězdy pro listopadovou romanci rozhodně nestydím. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (5)

Reklama

Reklama