Sára Deeverová je krásná, temperamentní žena se svérázným přístupem k životu. Každý měsíc začíná nový milostný vztah s problematickým mužem, kterému pomáhá změnit se k lepšímu. Přestože zůstává k bývalým partnerům laskavá a přátelská, ještě nikdy pravidlo jednoho měsíce neporušila. Listopadovým kandidátem se stává Nelson Moss, který žije jen pro práci a nedokáže si představit, že by tomu mohlo být jinak. Má v San Franciscu luxusní byt, luxusní přítelkyni, o kterou ovšem příliš nedbá. Jednoho dne je nucen strávit na dopravním inspektorátu několik hodin čekáním na nový řidičský průkaz. Náhodou tam čeká i Sára, která kvůli jeho chybě neudělá test. Nemůže proto získat řidičský průkaz dřív než za měsíc, a tak Nelsona přiměje, aby svou chybu odčinil. Přestože je svými názory Nelsonovi protivná, podaří se jí nemožné, když ho donutí, aby jí věnoval měsíc života. Její byt mu připadá stejně odpudivý jako její přesvědčení, že on je ten, kdo má problém a kdo potřebuje na chvíli vysadit. A nakonec je to Nelson, kdo se hluboce zamiluje a doufá, že se mu podaří zlomit kletbu jednoho měsíce a zůstat se Sárou navždy. Netuší totiž, jaké tragické tajemství se skrývá za posedlostí jednoměsíčních známostí. (TV Nova)

marie.en

Film, který mě po dlouhé době donutil bulet jak malá holka. Ne, nestává se mi to často. Ale tohle je vážně tak krásné a zároveň tak smutné, že mě to dostalo. Možná za to můžou herci v hlavních rolích, možná hudba..nevím, ale je to jeden z mála romantických filmů co nepůsobí lacině nebo prvoplánově, i když takový asi vlastně je. ()

majkl44

Ta myšlenka užívání si života, který už je skoro spočítaný a díky tomu zkřížení dvou odlišných životů se mi moc líbil.. Obešel bych se bez té romantické linky. Myslím, že by ten film byl dobrý a možná i lepší, i kdyby šlo jen o přátelské pouto, ale budiž. Dále se opravdu povedlo herecké obsazení na které nedám dopustil.. Přes to všechno, co se těm postavám stalo, je škoda, že ona chtěla tak moc, aby on pochopil ji a sama odmítala chápat jeho.. ()

VanTom

Lehce za hranu přetažená charakterizace postav (nemožného workoholika bez koníčků vs. spontánní, užívající si "volnomyšlenkářky") dobře posloužila živelnosti jejich náhodného seznámení a extravagantního soužití, méně už při nezbytné proměně chování a hodnotového žebříčku. Ale pro líbeznou Charlize Theron by otočil asi každý – a každá v případě jen navenek sebejistého Keanu Reevese. ()

smolicek04

Hmm.Na romanticky film je to až priveľmi dobré.A nehanbím sa povedať že pri pozeraní filmu som vyvinul aj nejaké tie slzy.Veď čo by nie každý je len človek. ()

Blackberry

Charlize a Keanu, dvojica, ktorá sa po štyroch rokoch opäť stretáva, a ktorá sa ale zásluhou tohto diela stala navždy spojiteľnou. Citlivý príbeh o láske, ktorá trvala prikrátko, aby mohla prerásť do osudovej. Napokon sám osud si to zariadil po svojom ... ()

Deryll

Tak včera sem si to střihnul v telce znova(po delší době) a musim uznat že ke konci filmu sem měl co dělat:( Ten konec mě prostě vždycky roseká!! A to si nemyslete romantika neni můj šálek kavy ale tady sem to sežral i s navijákem:( ()

Narcis

Ano,Ano rozhodně to není vrchol filmového umění.Ale : 1) vynikající herecké obsazení - oba milenci + Jason Isaacs a hrecké výkony 2) zajímavé scénaristické nápady - model ponorky, místo fénu vysavač 3) docela kvalitní zábava. Jeden z nejlepších romantických filmů - kravina, která má něco do sebe. p.s. kvůlo tomu filmu Charlize odmítla hrát v Pearl Harboru po boku Bena Afflecka ()

jatamansi

Jeden z filmů, které mne po dvaceti minutách, mé magické hranici, nezaujaly. Že jsem se dodívala, za to vděčím nudě ve službě. Byť průměrně inteligentnímu divákovi muselo dojít, jak ta podivná dohoda dopadne, málokdo tušil takové melodrama. Ale nudné to bylo v podstatě dál a dál. Dabing – Dlouhý ušel, Laurinová kuňka jako obvykle. Jedním z vtipných momentů byla jména mužů dle měsíců. Jinak příběh připomínal od dámy s kaméliemi leccos. Já tu romantiku spíš klasickou než moderní. Reeves mi fakt víc sedí v Matrixu. A Theron jako Zrůda. Poslouchat se dala Enya. Byť nyní již poněkud inflační. Co chápu je radost z myčky. Mytí nádobí nesnášela už moje babička a dědeček jí říkal: „Boža, až někdo vymyslí stroj na mytí nádobí, já ti ho kópím.“ Nekoupil. Maminka také nesnášela mytí nádobí. Myčku jsme si pořídily až my se sestrou po revoluci a maminka hned po nás. To jsem sice odbočila, ale to byl pro mne nejlidštější moment. Ze skutečného života. ()

Pecival

Dokoukal jsem to jenom s pomoci posunu dopredu, postavy nejsou sympaticky, cele je to takove bizardni, divny a nelibilo se mi to. ()

sedm.1

Slzopůdná romance,která mi ovšem přišla tak odtažitá,že na mě prostě zapůsobit nemohla.Záměr tvůrců byl 100% diváka dojmout,to by to ovšem nesměli natočit tak chladně a nedramaticky. ()

Heraldika

Škoda obou výborných herců do takové slátaniny. Ale kdyby tam nebyli, byl by to jasný odpad. Dokonce horší než béčka na námět Rosamundy Pilchner, která si alespoň na žádné umění nehrají.. ()

herr_carter

Závěrečný hodně povedený útok na srdíčko divákovo bohužel nenechá zapomenout na celkem vleklou a místy až zbytečně vygradovanou 70 % úvodní pasáž. Jako plus přidávám obvyklé nadherectví Chalize a taktéž hudební podkres, který obstará Enya, se povedl. Naopak Reevesovi více sedí role drsňáka apod.................moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

Tejkina

Moje první největší filmová láska. Viděla jsem poprvé asi ve třinácti letech... Srdeční záležitost... Film můžu vidět kdykoliv znovu a nikdy mě neomrzí... ♥ Miluji jednotlivé scény sladěné s nádhernou hudbou, která se vždy hodí k dané scéně. „Ale já chci jen Tebe“. „Vždyť mě máš, navždy...A teď mě nech jít..“ ()

!Borec!

Možná jen další slaďák...možná něco víc...možná míň! Každopádně pro mě oddychovka, která mě určitě nenechala jen tak bez emocí. Člověk si z příběhu musí odnést víc, než je v něm předvedeno. Musí sáhnout hlouběji a najde tam to, oč režisérovi šlo. Skvělá Charlize, které konkuroval naivní Keanu. Jako "Béčko" rozhodně film nezklamal. ()

rozbris

Romantiky nemusím, ale viděl jsem to v TV, když se na to chtěla na svátky koukat mamka a já viděl hraje: Keanu Reeves, tak jsem se chtěl podívat k čemu se to upsal a velice mě překvapil. Láska a její nemoc, kdy ho musela opustit mě velice dojala, ještě teď když na to myslím mám slzy v očích. ()

Lukoboss

Pěknej romanťák, za kterej se rozhodně "Neo" Keanu Reeves a Charlize Theron nemusí stydět. Prvky dramatu jsou pěkně zakomponovány, takže té romantiky není zase tak moc. Kýbl medu na vás rozhodně nevyteče, a to je dobře! ()