Wiselyho stará kočka (festivalový název)

Wei si li zhi lao mao

衛斯理之老貓

Lo mau

The Cat

Horor / Komedie / Sci-Fi / Fantasy

Hong Kong, 1992, 84 min

Ngai Kai Lam

Hing-kai Chan

Boj pes vs. kočka byl šílený, ale nejom to. 70%(7.12.2011)

• Othello

Jeden z mála filmů, v jehož štábu se nacházel odborník na házení kočkou. Mimochodem viděl v tom ještě někdo jiný inspirační zdroj videohry Dead Space?(7.3.2018)

Neprávem opomíjené vrcholné dílo Lama Ngai Kaie představuje maximálně zneklidňující a interpretačně bohatou paralelu k dobovým náladám z blížícího se předání Hongkongu Číně. Více v recenzi na Rejže.cz.(22.9.2011)

Navštíveno v rámci Festivalu Otrlého diváka a vzhledem k tomu, že FOD tým před projekcí tvrdil, že je to opravdu bizár a člověk by si řekl, že Číňané museli stroprocentně na něčem jet, musím konstatovat a řeknu, že jsem viděla už šílenější věci. Nicméně jako atypická popcornová zábava to posloužilo velmi dobře, přestože jsem si nebyla vždycky úplně jistá, jestli ten humor chápu dobře, nebo jestli to vůbec má být vtipné. Efekty byly šíleně laciné, ale naprosto splnily svůj účel a tentokrát mi to vlastně přišlo jako účelná součást celého tohoto projektu. Samozřejmě, jak už tu bylo od několika lidí zmíněno, největší zážitek byla scéna, kde se nahání a bojuje kočka se psem, což byla docela raritní záležitost a navíc neskutečně dlouhá, takže už jenom obdiv nad časem stráveným pouze na této scéně. Festival otrlého diváka 2018 (7.5.2018)

Opravdu dobré, ale taky opravdu hodně ujeté, bizardní "what-the-fuck! :-)) Chlapík s holkou proti mimozemšťanům, příšery, slyzy, bloby, leptání lidí, hoření lidí, souboj kočky s obrovským psem (nevídáno!! ...), humor, o kterém netuším, jestli humorem měl být, film, o němž nevím, jestli se měl, nebo neměl brát vážně ...? Ale je to prostě fajn oddechovka, která stmeluje více HK subžánrů ("zaklínačské horory"-"preCAT III" - ...?). Jen pro vyhrazené publikum na Asii, ostatní nepoberou ...:-))(19.11.2011)

• - Film vznikl na námět série vědecko-fantastických románů, jejichž hlavní postavou je řešitel záhad Wesley, od spisovatele a scenáristy Ni Kuanga. (KlonyIlony)