Agenti FBI se neúspěšně snaží chytit sériového vraha, který popravuje nemocné lidi. Pachatel nezanechává žádné stopy, a tak chtějí k případu povolat psychologa s výjimečnými schopnostmi. Ten se ale ještě nevzpamatoval z rodinné tragédie a nechce se do pátrání zapojovat... (TV Prima)

bourec

V popisu neni krimi,ale první výživná hoďka je krimoška,jako prase.Herecky vytříbený,s excelujícím Hopkinsem,filmek s neznámym vrahem ,kterej jak se zdálo má všechno,co k dobrý kriminálce patří.Po zjevení C.F. se ale film dostal do žánru psychothriller,a celý to krásně šlo do prdele.Tyhle jihoameričani sou vopravdu morem na poli dobrýho filmu,protože zkurvěj úplně všechno.60%. ()

carlos 2010

Ako sa už objavilo vo viacerých komentároch, film má po scenáristickej stránke 2 časti: tú dobrú (prvá) a tú zlú (druhá). Čiže hodnotenie tomu zodpovedá. 2 * sú tak akurát. ()

Amroth666

Nebejt toho dojebanýho konce, tak je to na pět hvězd. Delat to příklad takový Fincher, tak ten film je ted v top 200. Jinak super i tak a spokojenost. Navíc Tony opět nezklamal. :) ()

PROCESOR

Tak mít takový schopnosti je spíš prokletí než dar, pakliže nevidíte čísla sportky. Zajímavá je postava vraha, která přesahuje kriminální rovinu a vplouvá do morálních vod. Jestli konal víc dobra než zla at si posoudí každý sám, stejně, jako na asistovanou eutonazii, kdy se kvalita života rychle snížila a všichni blízcí jsou s tím srozuměni. Pro mě překvápko a spokojenost. ()

Juto

Film sa pomalšie rozbieha, ale v polovici získa slušné tempo. Dialógy sú dobre napísané. Škoda réžie, ktorá je slabšia ináč by to bol prelomový mysteriózny krimi film. 6/10 ()

majo0007

Hopkins si na podobnú jasnovideckú strunu už raz zahral - v slušnej kingovine Hearts in Atlantis. Z tohto sa však vykľul nemastný neslaný guláš (nájdete tu napríklad matrixovský bullet time, alebo hoci aj scény z Next, kde si Nick Cage vyberal tú najideálnejšiu situáciu zo všetkých možných). A rád by som pochopil pohnútky Colina Farrella, ktorý prijal rolu v tomto minimálne rozporuplnom počine. Vo filme ho totiž uvidíte až po 68minútach vášho strateného času. ()

Deyw

zacatek slusna krimi s neganem a hanibalem...no pak se ztoho stane takovy hovno...hrozna skoda.. :( na netflix idealni jednohubka.. ()

filmmovier

První půle byla fakt luxusní. Výtečná atmosféra, zajímavý scénář a špičkové herectví Abbie Cornish, Jeffreyho Deana Morgana a samozřejmě Anthonyho Hopkinse, který tu má svou nejlepší roli od Thora. A režie taky není špatná, takže se prostě servíruje velice sympatický thriller. Jen škoda, že s druhou polovinou a nástupem Farrella (který je taky skvělý) se vše vytrácí a z filmu se stane velice průměrný thriller s šílenými efekty a překombinovanou paranormální zápletkou. Tři hvězdy, nad kterými jsem uvažoval, by asi byly perfektní k vyvážení obou polovin filmu, ale zase by byly příliš kruté, tenhle film jako celek si je prostě nezaslouží. Takže dám 70% a opatrný palec nahoru, ale je to fakt těsně. ()

Triple H

Na silné obsadenie pomerne slabé. Výmeny Farrella a Hopkinsa niečo do seba majú, ale je to príliš málo aby vytrhli celý film. ()

Johnny.ARN

Nedával som tomu nejaké velké šance a na moje prekvapenie ma to silno strhlo. Dvaja mentalisti si navzájom robili zle, lebo poznajú budúcnosť, do toho pekná blondska so zbraňou, veľa mŕtvych a dokonca ja krv. A keď sa Farrell do toho oprie naplno, začne to byť veľmi zaujímavé. Silné 3 z 5 ()

noriaki

Poklidná, nevzrušivá kriminálka, která se někdy v polovině překlopila do přímočarého mysteriózního thrilleru, aby se zní nakonec stala povrchní konverzačka. Scénář je zkrátka slabina, a celých 101 minut filmu to dává hlasitě najevo. Fantastický prvek je naservírovaný na stříbrném podnose a moralizující pasáž vypadá tak, že jeden mluví a druhý mlčí. Na pochyby, tápání, nebo názorovou opozici si děj čas nenašel. Je to škoda, protože téma je tak zajímavé, že bych tajemnému vrahovi tu relativizaci hodnot snad i odkýval. ()

Playman

Anthony, proč nám to děláš? Film, ve kterém mají postavy super-schopnosti. Proč? Protože je tak scénáristé vymysleli! Whoa. Ale nikdo se nějak neobtěžoval domyslet jestli to všechno dává smysl a vysvětlit proč to tak je. Prostě to tak je. ()

venison

Pokud na film "Solace" budu nahlížet jako na dobře natočené béčko, tak musím jednoduše konstatovat, že jsem byla nadšena.. Jasně, příběh je kapinku slátanina, ale to nemění nic na tom, že jsem si tuhle temnou mysteriózní detektivku ve stylu devadesátek užila :-D Respekt k Anthonymu, že ve svých letech má ještě energii natáčet obdobné filmy.. Colin Farrell mi po dlouhé době nebyl nesympatický a role padoucha se chopil skvěle.. Jeffrey Dean Morgan mě baví čím dál tím víc.. Příjemný relax, u kterého se trochu bojíte, trochu ušklíbáte, ale rozhodně se nenudíte ;-) ()

Bobik9

Rozhodně velmi zajímavý a poutavý film. Relativně originální scénář pomáhá skvělým hercům. Anthony Hopkins nezklame naprosto nikdy, naprostá klasa. J.D.Morgan poslední dobou také jde nahoru a tady se neztratil a Colin Farrell je pro mě srdcovka. Jediný, kdo mi tam vyloženě vadil byla Abbie Cornish, v téhle roli jsem ji vyloženě nemohl vystát a vyměnil bych smrt její postavy za jakoukoli v tom filmu. Někde jsem četl, ež s epůvodně mělo jednat o pokračování 7edm. Jsem moc rád, že od toho tvůrci opustili, protože to bych musel ubrat hodně hvězdiček. Jako samostatný film, který není žádným headlinerem, je to velmi dobrá práce. ()

Sany33

Prvej polovici filmu nemám čo vytknúť, dokonca aj dosluhujúci Hopkins hral na svoj vek celkom obstojne a atmosféra sa vo filme dala krájať. Potom sa však všetko otočilo o 180°a zrazu sa zo sľubne rozbehnutej detektívky stalo fantasy s nevysvetliteľnými schopnosťami hlavných hrdinov a finálnym zvratom, ktorému do dnešného dňa rozumie snáď iba režisér tohoto inak veľmi dobre obsadeného filmu. Neviem prečo z Colina urobili psychopata keď všetko nasvedčuje tomu, že Anthony je psychopat ako vyšitý, nasvedčuje tomu aj jeho predchádzajúca filmografia. nechcene som teda začal fandiť záporákovi ale o to tu asi v konečnom dôsledku aj ide aby sme boli empatický s vrahom lebo on to robil vlastne z milosrdenstva a teda boli jeho činy a skutky ušľachtilé. Ako sa hovorí účel svätí prostriedky. 62% ()

VanTom

Mysteriózní krimi thriller k dvojici FBI vyšetřovatelů povolal postaršího jasnovidce, ovšem v duchaplném podání Anthonyho Hopkinse na jeho schopnosti nebyl problém přistoupit. Jak se blížil k pachateli, začal navíc pokládat silné (etické, morální) otázky, jež donutily k zamyšlení. Videoklipovitá forma (roztřesená kamera, rychlý střih) však úplně nevtáhla a přišla mi chvílemi až neadekvátní (k tématu, nikoliv k "haluzním" vizím). ()

ghatos

Se Se7en to nemá nic společného. Mystický, až nadpřirozený prvek představuje základní hybnou sílu. Kolem té je vystavěn celý příběh. Otázka je, do jaké míry to spolknete. Když budete tolerantní, tak si docela užijete rychlou nenáročnou jízdu, ve které se využívají moderní dialogové prvky. Někdy to na mě působilo seriálovým dojmem, kde se hraje na efekt. Pozitivní bylo ztvárnění záporáka. Rozhodně nebyl plytký a vlastně ani špatný, spíše měl jiný úhel pohledu.Tenhle žánr mi velmi chybí, kéž by se toho točilo více (na špičkové i béčkové úrovni). 57%. ()

Skeksis

Celkom slušná sračka na to, že tam hrá Hopkins a Farrell. Na tento film som sa tešila (vlastne neviem prečo) ako opica na banány a dostala som rachitického Hopkinsa s konštantným výrazom 5 sekúnd po smrti. A Colin tam hral asi 5 minút, a to sa prevažne prechádzal (ale chôdzu má cool). Celé je to predvídateľné, bu-bu efekt sa nedostavil, skôr opak - smiech z toho, aké je to trápne. Herci ale môžu byť iba takí dobrí, ako im to režisér dovolí, takže nič proti nim. Scenár je slaboduchý a režisér na hovno. Tak to radšej uzavriem. ()

Hopkins, Farrell a „tak trochu dvojka Sedm“?

Hopkins, Farrell a „tak trochu dvojka Sedm“?

09.02.2013

Thriller Solace už Hollywoodem bloumá několik let. Své na něm odmakali i scenáristé jako James Vanderbilt nebo oscarový Peter Morgan a studio New Line se z něj nějakou dobu pokoušelo udělat… (více)