poster

Noc s nabroušenou břitvou

 • Francie

  Haute tension

 • Slovensko

  Noc s nabrúsenou britvou

 • Austrálie

  High Tension

 • USA

  High Tension

 • Velká Británie

  Switchblade Romance

Thriller / Horor / Mysteriózní / Drama

Francie, 2003, 91 min (SE: 85 min, Director's cut: 89 min)

Režie:

Alexandre Aja

Producenti:

Robert Benmussa

Střih:

Baxter

Scénografie:

Tony Egry
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Viktooorka
  ***

  celej film se mi zdál spíš podprůměrnej.. oslizlej chlápek v montérkách a s kšiltovkou vyvraždí celej barák.. ale pak se ten děj tak zajímavě rozběhl a doběhl do konce jako nadprůměrný filmek... je tu ale zase klišé... bože proč jsou lidi tak důveřivý..v noci v pustině.. daleko od sousedů.. přijede dodávka a vy v klidu otevřete?? :-D no jo.. ale když Vám na konci filmu dojde ta pointa... na klišé úplně zapomenete ;)(1.4.2009)

 • EdaS
  ***

  Aja dokázal, že je rozený filmař, bohužel u Noci mu chyběl lepší scénář. Většinu snímku to ani nevadí, bohužel pak přijde supermegablbá pointa, která je totálně nelogická a fakt se sem nehodí. Jinak i z tisíckrát viděných scén dokáže režisér vypumpovat adrenalin, natočit je vizuálně zajímavě a propojit je s dokonale padnoucí hudbou (třeba v případě New Born od Muse).(20.12.2006)

 • POMO
  **

  Samoúčelná sadistická sviňačina, ktorú zhadzuje zopár lacných klišé scénok, miestami nechcená splatter-komickosť (menej je niekedy viac) a hlavne ultrakŕčovitá pointa. V znechutení a paralyzácii citlivého diváka je Alexander Aja viac než dobrý, ale to, čo mal na papieri pred padnutím prvej klapky, je primitivizmus najhrubšieho zrna.(4.10.2005)

 • Lima
  ****

  Sólo pro jednoho kruťase, jeho břitvu, sekyru a kotoučovou pilu. To je HAUTE TENSION, slasher ostrý jako čerstvě nabroušená čepel. Atmosféra je hustá jak mlha u Rákosníčkova rybníka, Aja skvěle buduje napětí a těch pár lekaček funguje znamenitě. Gore efekty jsou podařené, možná až moc a některé scény svou přemírou krve sklouzávají až do téměř sebeparodie. ALE ten velmi překvapivý (aspoň pro mně) a zásadní dějový zvrat v samém závěru jsem při své nejlepší vůli nezkousl a jakékoliv bližší výhrady vůči němu by už zaváněly spoilerem. Přesto za ty perné chvíle se zadrženým dechem, které mi film přinesl, pod čtyři * nepůjdu...(28.11.2004)

 • genetique
  ****

  No tak podľa mňa to bolo celé naozaj cool. Na začiatku tvrdá a hustá vyvražďovačka, ktorá sa časom zmení na naháňačku. Celé to prebehne veľmi rýchlo, celkom zaujme, nenudí a čo je pri horroroch hlavné, dosť miestami vydesí. Veľmi sa mi páčilo, že vrah bola aj žena a že vrah komunikoval a dokonca mu divák videl do tváre. Fakt dobré. 80%.(28.3.2006)

 • - Trailer k filmu byl loni nominovaný jako nejlepší zahraniční trailer na Golden Trailer Awards a samotný film získal čtyři ocenění na Katalánském mezinárodním filmovém festivalu. Úspěšnými tu byli například režisér Alexandre Aja a herečka Cécile De France. (imro)

 • - Oficiálně nepřiznaný podíl má v produkci filmu i Luc Besson. (imro)

 • - Dům, ve kterém se natáčelo, ve skutečnosti není jeden, ale rovnou čtyři, přestože v konečném výsledku to nelze rozeznat. (akisha)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace