Noc s nabroušenou břitvou

High Tension

High Tension

Switchblade Romance

Thriller / Horor / Mysteriózní / Drama

Francie, 2003, 91 min (SE: 85 min, Director's cut: 89 min)

Alexandre Aja

Robert Benmussa

Baxter

Scénografie:

Tony Egry

Vetsinu casu dost slusnej krvak, nerikam horor, protoze nejaky lekacky tu moc nejsou a Aja se vyhradne soustredi na promakany smrti. Ty sice nejsou nejak originalni, ale jsou dost brutalni a hezky krvavy. Misty to sice Aja trochu prezene a caka to jak v Kill Billovi, ale to mi nevadilo, cim vetsi jatka, tim lip. Taky bylo fajn videt Cécile De France, kterou znam z Cesty kolem sveta za 80 dni. Naopak ten zabijak byl dost ubohej, takovej smradlavej vagus bez spetky charisma. Co ale Aja opravdu nezvlad, je konec. Pointa, ktera prevrati predchozi dej naruby, je sice dobrej napad, ale bylo to tak nestastny, ze tomu v podstate to predchozi deni vubec neodpovidalo. Kdyby to ukoncil jako klasickou vyvrazdovacku, bylo by to lepsi. Nicmene zaverecna akcicka mi spravila chut. Proste slusna vyvrazdovacka.(21.1.2007)

Pěkně zvládnutá vyvražďovačka. Hned od začátku to na nic nečeká a rovnou se začne pěkně brutálně zabíjet a takový zaběry na cákající krev nebo uříznutou hlavu vypadaj pěkně krutě a nejsou v tomhle filmu nic neobvyklého, i když to je s tou krví občas přehnaný, ale kdo ví, jak ta krev cáká, když se hlava urazí skříní. Bohužel, jak už je tady mnohokrát napsaný, tak ten konec to opravdu hodně zkazí a v podstatě vyvráií spoustu scén, který se odehrály. To se moc nepovedlo, ale naštěstí si mě tvůrci hned udobřili akcičkou s kotoučovou pilou. Takže za 3/4 filmu s hustou atmosférou a poslední akci s kotoučovou pilou přece jen dám 4*(19.12.2005)

celej film se mi zdál spíš podprůměrnej.. oslizlej chlápek v montérkách a s kšiltovkou vyvraždí celej barák.. ale pak se ten děj tak zajímavě rozběhl a doběhl do konce jako nadprůměrný filmek... je tu ale zase klišé... bože proč jsou lidi tak důveřivý..v noci v pustině.. daleko od sousedů.. přijede dodávka a vy v klidu otevřete?? :-D no jo.. ale když Vám na konci filmu dojde ta pointa... na klišé úplně zapomenete ;)(1.4.2009)

Aby byla nějaká změna, tak tu máme zase jednoho upoceného burana ohánějícího se řeznou, sečnou, bodnou či jinou krutou smrt způsobující zbraní.. Docela poutavá bezohledná jatka dokud nepřijde závěr splachující vše do zařízení na uložení a odvod výkalů. Pointa má diváka šokovat, překvapit, vyrazit dech a ne nasrat..!(31.10.2008)

Alexandre Aja, režisérský mistr nad mistry. To jak dokáže navodit atmosféru, jak dokonale pracuje s hudbou. Celou stopáž jsem téměř nedýchal a bál jsem se jak malej. Dějově je to téměř až do konce vlastně neuvěřitelně originální a nervydrásající, jelikož Cécile De France se tam celou dobu ukrývá a vrah o ní nemá ani ponětí. Pořád jsem si říkal, jak bych se zachoval já (asi bych zdrhnul). Brutalita je značná, fakt se krví nešetří. ALE!!!! To co přijde v posledních patnácti minutách mě neuvěřitelně NASRALO!!!!! Co to kurva mělo bejt? Apeluji na všechny scénáristy VYSERTE se už na ty šokující pointy!!!!!! Úplně jsem řval bolestí, když se po celou dobu naprosto dokonalý film zhroutil během jedné scény, jak domeček z karet. Přesto, když film vypnete asi 15 minut před koncem budete nadšeni.(10.11.2007)

• - Oficiálně nepřiznaný podíl má v produkci filmu i Luc Besson. (imro)

• - Cécile De France, toužíc se lépe vžít do své role, trénovala se šampionem v thajském boxu. (imro)

• - Spoiler: Vo filme zomrie 5 ľudí a 1 pes. (ShortyIC)