poster

Noc s nabroušenou břitvou

 • Francie

  Haute tension

 • Slovensko

  Noc s nabrúsenou britvou

 • USA

  High Tension

 • Austrálie

  High Tension

 • Velká Británie

  Switchblade Romance

Thriller / Horor / Mysteriózní / Drama

Francie, 2003, 91 min (SE: 85 min, Director's cut: 89 min)

Režie:

Alexandre Aja

Producenti:

Robert Benmussa

Střih:

Baxter

Scénografie:

Tony Egry
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Phobia
  ****

  Nemám kdovíjak v lásce filmy, ve kterých stříkají hektolitry krve, proto jsem přes veskrze pochvalné recenze nečekala, že by se mi "Noc s nabroušenou břitvou" mohla líbit. A vida, od začátku do konce jsem byla takřka bez dechu přikována k monitoru, sledujíc střet dvojice dívek s vraždícím maniakem. Závěrečné rozuzlení mě zanechalo mírně rozpačitou, ani po letech nevím, jestli se mi takový konec líbil nebo ne... Každopádně zanechal nepěkné šlápoty v logice příběhu a v konečném důsledku kvůli toho strhávám hvězdičku. Ovšem jinak všechna čest: sice jednoduchý, avšak nečekaně strhující horror, u kterého jsem se ani chvíli nenudila. 80%(24.8.2009)

 • tron
  *****

  Atmosférická kombinácia exploitationu, snuffu, slasheru a hixploitationu s prvotriednou réžiou neznámeho a mladučkého francúzskeho zajačika, na ktorého z diaľky pozerá šedá eminencia filmu, rozporuplný Luc Besson. Násilie najhrubšieho zrna, sex, skvelá kamera, brutálne scény (beh lesom, orálny sex), vynikajúce komorné herecké obsadenie a šokujúci záver, ktorý si z nás zrejme robí srandu.(13.6.2006)

 • Le_Chuck
  ***

  Non-brain priama čiara cez ultragore k happy záveru. A potom prišla pointa, ktorá keď sa človek trošku zamyslí nad tým čo jej predchádzalo, silne pokrivkáva na nelogičnostiach (čo je škoda). Ale dokázala ma prebrať s letargie 100x videného a to je veľké plus. Tým, že som o filme nič nevedel = neočakával, tak som spokojný.(26.11.2005)

 • Mr.Apache
  *****

  Rok 2003 byl pro filmový horror požehnáním. Dal totiž světu dvě opravdu mimořádná díla tohoto žánru: Dead End a právě Haute Tension. Zajímavé je, že za oběma snímky stojí francouzští tvůrci (i když Dead End je americký film). Haute Tension sice nedosahuje vybroušenosti svého kolegy/konkurenta, přesto vzbudil zaslouženou pozornost. Debut (?) Alexandra Ajy obsahuje mnoho silných scén, místy tak děsivých, že se na ně nedá jen tak zapomenout. Ale jeho největší a nejhrůzostrašnější devizou je, že smrtelné ZLO tentokrát nečíhá na své oběti někde v neznámu, na cizím neprozkoumaném teritoriu, kam za ním musíte přijít, ale právě naopak - najde si vás na vašem "vlastním hřišti", přijde za vámi až do zdánlivého bezpečí domova, a tam si vychutná vás i váš STRACH až do poslední mrtě. Tento obrácený (a v žánru dlouho nevvyužívaný) postup dělá Haute Tension ve srovnání s jeho příbuznými ještě nebezpečnějším. Kontroverzi pak zaručeně vyvolává pointa - možná trochu krkolomná, ale určitě nečekaná. Pro jedny je slabinou filmu, pro jiné jeho kladem. Ať tak či onak, tenhle kousek je ve světě filmové hrůzy jednoznačně Událost.(3.10.2006)

 • Deimos
  ***

  DVD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// film JE francouzský, krvavý: film MÁ dobrou atmosféru, překvapující zvrat na konci: film NENÍ od druhé poloviny tolik atmosférický, logický: film NEMÁ dlouhou stopáž, podle mě velký rozpočet:/// Zase trošku jinačí film. Shodnu se s ostatními, že první polovina odehrávájící se v domě je výborná. Druhá část je slabší a dějový zvrat je přinejmenším nelogický. Dá se vysvětlit různě a tak si asi každý divák trošku potrápí svoji hlavu. Dokonce mě napadlo, jestli se náhodou ten vrach nedokáže převtělit do nějakého těla a následně vraždit :-) Tohle vás asi nenapadlo :-)/// Celkem 63%///(28.8.2007)

 • - Režisér si ve filmu střihl svérázné cameo, ztvárnil nohy otce Alexe. (imro)

 • - Dům, ve kterém se natáčelo, ve skutečnosti není jeden, ale rovnou čtyři, přestože v konečném výsledku to nelze rozeznat. (akisha)

 • - Natáčení trvalo 36 dnů. (Holina)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace