poster

Noc s nabroušenou břitvou

 • Francie

  Haute tension

 • Slovensko

  Noc s nabrúsenou britvou

 • Austrálie

  High Tension

 • USA

  High Tension

 • Velká Británie

  Switchblade Romance

Thriller / Horor / Mysteriózní / Drama

Francie, 2003, 91 min (SE: 85 min, Director's cut: 89 min)

Režie:

Alexandre Aja

Producenti:

Robert Benmussa

Střih:

Baxter

Scénografie:

Tony Egry
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  *

  Další z řady vyvražďovacích hororů. Koho to furt baví sledovat téměř jedno a to samý v akorát jiném podání. A pak se divíme proč na světě existuje tolik násilí? Strach ve filmu je cítit, ale pocit z toho, že koukáte na něco stále se opakující scény ihned ze začátku spíše znudí a nebo pobaví tím jak si s tím asi dali tvůrci záležet. Prostě další šílený horor kterých, poslední dobou vznikají mraky i když s parádní atmosférou to se musí nechat.(17.6.2006)

 • Slasher
  ****

  Sacrebleu:) Tak i frantíci umí natočit dobrý horor. Představte si, že k vám takhle v noci přijde masový vrah (v tomhle případě takový správný francouzský lívanec (něco jako v Americe jižanský buran)), zabije taťku, pejska, mamku, bráchu, no a vás (v případě že jste ta ségra) si odveze prznit pěkně někam k sobě domů. Syrově natočený a docela brutální film, navíc s koncem, který to celý slušně zpřehází naruby. Bylo by těžký to komentovat a nespoilerovat přitom. Já původně čekal nějaký klasický slasher, a i když francouze nemám rád, tohle se jim povedlo. Docela nářez.(23.12.2007)

 • Lima
  ****

  Sólo pro jednoho kruťase, jeho břitvu, sekyru a kotoučovou pilu. To je HAUTE TENSION, slasher ostrý jako čerstvě nabroušená čepel. Atmosféra je hustá jak mlha u Rákosníčkova rybníka, Aja skvěle buduje napětí a těch pár lekaček funguje znamenitě. Gore efekty jsou podařené, možná až moc a některé scény svou přemírou krve sklouzávají až do téměř sebeparodie. ALE ten velmi překvapivý (aspoň pro mně) a zásadní dějový zvrat v samém závěru jsem při své nejlepší vůli nezkousl a jakékoliv bližší výhrady vůči němu by už zaváněly spoilerem. Přesto za ty perné chvíle se zadrženým dechem, které mi film přinesl, pod čtyři * nepůjdu...(28.11.2004)

 • Tom Hardy
  ***

  Pointu jsem větřil už v úvodu, ale vzhledem k tomu, jak byl příběh podáván, jsem usoudil, že je nesmysl, aby byla má teorie správná. Ale ejhle, já jsem se trefil a tím si to Aja dokonale pohnojil. Rozhodně mu nedokážu upřít schopnou režii (první půle je, co se týče stupňování napětí, excelentní) a rozhodně by mě moc zajímalo, jak dokázal některé scény natočit (to snad pomalu ani nejde bez reálných obětí:). Neskutečně krutá řezničina, plná upřímného strachu, která má bohužel tak lajdácky vystavěnou pointu, že mám chuť dát dvě hvězdičky. Ale chvílemi jsem napětím nedýchal, takže za tři...(27.3.2006)

 • Aluska88
  ****

  Tak tohle byla hodně nabroušená jízda. Aneb Texaský masakr po francouzsku. Cécile De France se své role "statečné dívčiny" zhostila skvěle, a je radost ji sledovat (zvláště při osobním odpočinku s walkmenem:) Scény jsou dostatečně krvavé a brutální s občasnou příměsí, která zavání splatterem (nešťastný muž s hlavou v zábradlí, či závěrečná "cákající" scéna v autě). Jediné, co bych vytkla, je konec. Ten je nečekaný, překvapující, avšak pro mě nebyl šokující, neboť vzhledem k celému předešlému ději postrádá logiku a stává se tak nesmyslným. Ale i tak, mi tato menší drobnost nemohla pokazit celkový zážitek a dojem. I když, kdyby byl konci nechán "volný průběh", a příběh by byl zakončen tak, jak se očekává, že by v tomto žánru měl být zakončen, snímku by to možná je prospělo.(22.11.2009)

 • Maïwenn

 • - Režisér si ve filmu střihl svérázné cameo, ztvárnil nohy otce Alexe. (imro)

 • - Trailer k filmu byl loni nominovaný jako nejlepší zahraniční trailer na Golden Trailer Awards a samotný film získal čtyři ocenění na Katalánském mezinárodním filmovém festivalu. Úspěšnými tu byli například režisér Alexandre Aja a herečka Cécile De France. (imro)

 • - Spoiler: Vo filme zomrie 5 ľudí a 1 pes. (ShortyIC)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace