Černý hřebec

• USA The Black Stallion

Malý Alec Ramsey se vrací na lodi se svým otcem domů. Upoutá ho nádherný černý hřebec, kterého vezou do Ameriky. Během strašlivé bouře loď ztroskotá a potopí se. Alec i kůň si pomáhají navzájem ve chvílích, kdy se zdá, že vše je beznadějné. Zachrání jeden druhému život a stávají se z nich trosečníci na osamělém ostrově. V té chvíli si Alec nedokáže představit, jaká další dobrodružství ho s černým hřebcem čekají... (Warner Home Video CZ)

VanTom

Přátelství mezi chlapcem a hřebcem, navázané po ztroskotání na pustém ostrově, se po záchraně přenese i do dostihové drezúry a závodění. Ve zvířecí sportovní pohádce se málo mluví a více se lyricky kochá, pročež o krásné záběry plnokrevníků není nouze. Já se ovšem u poeticky bezeslovného, zadrhávajícího tempa dost nudil (hlavně zpočátku). ()

Han22

Jojo, Alec a Black, taky jsem to jako dítě sledoval. Ne teda film, ale seriál, stejně jako spoustu dalších "zvířátkových" filmů a seriálů, ale dlouho mě to nevydrželo a dnes se na takový filmy koukám spíše s cynickým nadhledem. Občas mě nějaký takový film dostane (Volání divočiny), ale bohužel Černý hřebec to nezvládl. Od začátku víte co bude (sbližování, trénink, závod). A i když mě film překvapil opravdu psycho scénou ztroskotání lodě, sbližování se konalo v rámci ztroskotání na ostrově a závod je výborně natočený, cynik pořád hlodal. Jak ten kluk přežil 2 roky na pustém ostrově bez jakéhokoliv traumatu? Proč jsou ty záběry kýčovité jak z Pobřežní hlídky? Jak by se mohlo dítě zúčastnit dostihu a porazit zkušené žokeje? Proč je Kelly Reno absolutně nevýrazný? No nic. Je to slušný film na 3*, ale ne pro mě. ()

Prochy38

Jako malý jsem měl tento film moc rád. Ale když to musím s odstupem času ohodnotit, není to zase taková sláva. Kůň nádherný a celou dobu vévodí filmu. Naopak herecké obsazení mě zase tak moc nebralo. Příběh sice moc hezký, ale idealisticky zpracovaný. Ten závěrečný závod to úplně celé zprznil... ()

IsaacNewton

Teď jsem dočetla knihu, tak jsem rovnou mrkla na film. Docela je děj zachovalý, jen Aleka i Henryho jsem si představovala trochu jinak. Moc se mi líbil nápad s Bucefalosem, smrt Alekova otce byla zajímavá( v knize není). Film měl takovou tu správnou atmosféru starých dobrodružných filmů, skvěle ztvárněná postava Itala s Napoleonem no a nejlepší byl ovšemže samotný Black, v kterém byla opravdu síla, vytrvalost a odvaha pravých arabských koní. I Cyklon a Sun Rider byli dobří, jen nevím, zda neměl být v závěrečném dostihu druhý Cyklon, ale vždyť je to jedno :-) Ano, tento dostih byl na filmu opravdovou parádou, jen ta monotóní hudba, jinak nikdo ani nehlesne... Prostě příběh pro ty, co mají rádi koně, dobrodružství a dostihy, příběh o chlapci a jeho koni... ()

inachisio

Je to milý a hezký příběh, na který se dobře kouká, ale má v sobě jisté nedotaženosti. Například fakt, že chlapec, ani kůň, první dny na ostrově vůbec nejedli, ani nepili. Taktéž pochybuji o tom, že by ani slzu neuronil, pro svého těžce pracujícího, vytíženého, starostlivého otce 😅. Ale i přesto, že téměř celou dobu víme, jak film dopadne, nese v sobě momenty a jistou originalitu, že prostě nemůžu říct, že je to příběh na jedno brdo. Dojem také umocňuje nádherné zvíře, které obsadili do hlavní role. ()

Gremlin1

Moc krásný příběh chlapce a nejušlechtilejšího zvířete - černého koně. Když jsem byl mladší, viděl jsem film několikrát a stále neztrácel na svojí kráse. První část filmu na ostrově, kdy se hlavní dva hrdinové seznamují, je nezapomenutelná. Hlavní roli hraje výborně Kelly Reno, který ji získal i pro své jezdecké zkušenosti - jezdil na koni od malička. Jeho hereckou kariéru ale bohužel utla těžká automobilová havárie, kterou sice přežil, ale k hraní už se od té doby nedostal. ()

Pavlin

Velice krásně natočené a příjemný příběh.Nic víc.Znovu si to ale asi nepustím.Chybí tomu něco co by se mi zapsalo hluboko pod kůži. ()

mikalana

Příběh přátelství mladého chlapce s divokým koněm se podařilo výjimečně ztvárnit. Osamoceni v poušti se potřebují navzájem - kůň potřebuje potravu a chlapec přítele. Nikdo z normálního městského světa nemůže tento vztah pochopit. Sledujeme snímek neustále se vyvýjející a stupňujje se napětí. Black stallion se přibližuje. Obzvláště zajímavá je paralela chlapce jedoucího na koni teprve v momentě, kdy si to skutečně zaslouží - příběh o Alexandrovi Velikém a koni Bukefalovi. Black stallion dovolil chlapci vysednout na jeho hřbet, což ukazuje na skutečné přátelství, nikoli pouhý výcvik. Okamžik dominuje filmu. Přestože ve skutečnosti by nikdo nepustil mladého chlapce na dostihy jako žokeje, neuškodilo to celkovému dojmu z filmu. Dostih je pouhým vyústěním jejich vzájemného přátelství a důvěry. ()

liborzel

Nádherná klasika se skutečně skvostným hřebcem.Jen pár míst by asi mohlo být trochu méně na efekt.Samozřejmě Black vévodil celému filmu.Nemohu si odpustit poznámku k někomu,kdo tu píše,že má rád filmy se zvířaty a tento krásný film nakonec označí jako odpad.Takovým lidem nerozumím. ()

machopoltar

film som pozrel v nedelu po riadnom obede leziac na gauci co je aj dovod vydareneho synchronu z dovodu ze sa jedna o naozaj pomaly film,,,,uz po par minutach som si zapol hifi kedze efekt a hudba vo filme bola viac ako zaujimava,,,,,,,ani neviem ako som sa z melancholickeho ostrova dostal do startovacich konstrukcii na dostihoch, kde strihom a hudbou som prvy x porecitil krajne napatie,,,,,zaverecna pasaz je sprevadzana najzvlasnejsim sample zvukom pomocou ktoreho max vyznie bezecky debut krasneho zrebca ,,,,film bol natoceny dokonca v 79 - super klasika,,,,,,najkrajsi film o vstahu tohto plemena s clovekom,,, ()