Země mrtvých

• Kanada Land of the Dead (více)

Země mrtvých George A. Romera je dlouho očekávaným návratem zakladatele žánru zombie hororu k jeho kořenům. Muž, který před 35 lety hororovým fanouškům naservíroval kultovní Noc oživlých mrtvol, natočil film, při kterém živí umírají hrůzou a mrtví ožívají vzrušením. V Romerově děsivé představivosti se zrodila Země mrtvých, místo, v němž svět, tak jak jsme ho znali, je pouhou vzpomínkou. Pozůstatky lidské civilizace přežívají uvnitř opevněného města, zatímco živí mrtví se potulují pustinou, která ho obklopuje, a hladově hledají známky života. Uvnitř města ale také existují dva oddělené světy. Ti vyvolení obývají mrakodrap Fiddler´s Green, v němž si užívají absolutního luxusu, ti méně šťastní pak živoří na ulicích. Obě dvě skupiny jsou ale závislé na týmu žoldáků, kteří v obrněném transportéru pravidelně vyrážejí z městských bran do země mrtvých, aby v ní doplnili zásoby. V jejich čele stojí dva muži, kteří se navzájem liší jako voda a oheň. Cholo (John Leguizamo) si chce nebezpečnými výpravami zajistit vstupenku do Fiddler´s Green, Riley (Simon Baker) touží najít svět bez zombií a bez plotů. Konflikt, který se mezi nimi rozhoří, ohrozí nejen je samé, ale i poslední baštu lidské civilizace. Armáda mrtvých stojí před jejími branami, připravená využít i sebemenší zaváhání jejích ochránců. (Bontonfilm)

vikino1

Ne ne tohle se nepovedlo. Romero si neuvědomil, že v roce 2005 se diváci už nespokojí s trykama jak z osmdesátek. Ani příběh není nic extra. Ono je to vlastně o bandě blbců, jednom náklaďáku a zombíkách. Bez nápadu, bez zaujetí, bez gradace a bez pořádných postav.... A je to poslední film, ve kterém jsem viděl, že vojáci stříli zásadně od pasu :-) ()

Nix

Nic speciálního na tomhle snímku jsem neviděl. Herecké zastoupení bylo kvalitní, jenže to bylo tak všechno. Chyběla nějaká větší hloubka, ani o postavách se člověk moc nedozvěděl, je tu i bad ass zombie, který byl trapný, ale zase vraždění zombíků bylo drsný a na tom si dal Romero opravdu záležet, byli jak utržení ze řetězů, ale bohužel nic víc. Je to průměrný film o zombie, jsou teda lepší, sorry Romero, už to raději nezkoušej. ()

Hellknight12

Pozreté po rokoch. Celkom slušný film, ktorý pre mňa za polovicou už prestáva byť zaujímavý. Hlavný herec pán Mentalista to tiahne celý film. Vedľajšie postavy sa snažia ale majú zle napísané charaktery postáv. Príbeh je znova klišé ale čo už čakať u zombie filmov. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. Slušný nadpriemer len škoda druhej polovice filmu. ()

D.awi.d

Spíš tak 3 a půl.Film je rozhodně krokem kupředu v otázce Prohlášení zrovnoprávnění, protože nejchytřejší zombie je negr.Celkově je film takový hezký slepenec krvavých (krvavě srandovních) scének, naznačující nějakou hlubší anti-snobskou pointu a dá se to bez újmy dokoukat až do konce. ()

Looka

Docela solidní zombiárna, akorát od Romera bych čekal tak nějak víc invence při vraždění mrtvých :o) ()

raiN[ratm]

Zombie nezombie, polhodinka naviac v tomto prípade by vôbec neškodila. Veľká škoda, že Romero nešiel viac do hĺbky a nevyťažil zo skvelého nápadu maximum. Každopádne aj v tejto podobe s mnohými chybami a béčkovým vzhľadom dokáže Land of Dead vtiahnuť diváka do seba ako máloktorý film v dnešnej dobe, nehovoriac o hororoch. ()

john.h

Hodně nejednoznačný film. Chvíli se to tváří vážně a chvíli to působí jako komedie. Partu zombieků vedenou jedním zombie vůdcem, kterej ostatní zombíky učí střílet z kulometu a prostě mu to myslí opravdu nejde brát příliš vážně. Některé smrti ve filmu byly také dost vtipné a místo toho, aby se člověku zvedal kufr, tak se spíš za břicho popadal. Například přetažení držky přes lebku si budu pamatovat jako komickej vrchol tohoto filmu a ne jako největší nechuťárnu a myslím, že autoři to tak i zamýšleli. Mělo to ale docela nudnou první polovinu, zachránila to až lepší druhá polovina a slušný závěrečný masakr. Po filmech jako Úsvit mrtvých a 28 dní poté už mám navíc pocit, že se v žánru zombie (nebo obecně nákaz, které lidi mění v krvelačná monstra, protože zombie se ve 28 dnech poté nenachází) už asi nikdy nic lepšího neurodí. Celkově jsem se však u Land of the Dead slušně pobavil a na dlouhej večer bych to i mohl doporučit. ()

Zombiepod

Menej zombie akcie, viac pletiek medzi ľuďmi a náramne dobré postavy. Romerova typická réžia s béčkovosťou, ktorá smrdí na každom kroku. To by mi však vôbec nevadilo, vadilo mi skôr to, že aj keď som aký-taký fanúšik zombie hororov a tie klasické mám tiež veľmi rád, toto mi prišlo veľmi ale veľmi hlúpe. Film sa ma nedotkol vôbec nijako, neprežil som si pri ňom žiadne napätie, žiadny strach, proste nič. Uznávam, pár pamätných momentov sa tu nájde (kamión Dead Reckoning, alebo scéna, kde sa zombíci vynárajú z jazera, bola fakt pôsobivá), ale už si ani celkom nepamätám, o čo tam išlo, a to by som teda od Romera nečakal, že zabudnem na nejaký jeho film. Klinec bol zabitý už keď začali zombíci rozmýšlať a dokonca strielať zo zbraní (čo je síce nové a originálne, ale podľa mňa to už z nemŕtvych robí niečo iné). Prosím pekne, radšej si pustím klasický Night of the Living Dead, alebo Snyderov remake Dawn of the Dead, tak znie moja voľba. ()

Lilien

ja mám radšej inteligentnejší Úsvit alebo 28 dní potom, nemám rád prvky humoru v zombi-filmoch. Ale pozerať sa to dá je to taký priemer, nič ohromujúce. ()

Chuppa

Zpracování zombie trhající lidi na kusy bylo povedené, ale ten koncept, že zombie začnou myslet a používat střelné zbraně mě přišel fakt debilní. Obsazení taktéž, Mentalista a Mario se prostě do takovýho filmu nehodí.. ()

Alan_Shearer

Poslední dobou jsem se nechal trochu unést katastrofickým sci-fi (možná až hororovým) žánrem. Proste jsem měl chuť na filmy, kde je planeta Země v prdeli, lidstvo se pod USA vlajkou semkne a díky pomoci Boží jdou nakopat prdele všemožným zrůdám. Bohužel nic se nemá přehánět a v tomhle vyhajpovanym filmu jsem se šeredně zmýlil. Chybí mi tady logika, důvtip, pořádná akce, emoce, možná i ten strach. Koukat, jak Mentálista Simon Baker stříli headshoty jakoby se nechmulelilo, zatímco drtíva většina populace se chová podobně chytře jako ty zombíci, mě fakt nebavilo. Naprosto mě udivuje neschopnost bojových složek, protože když kurva vim, že všude kolem mě jsou hnusáci, co mě chtěj sežrat, tak si do prdele udělám pořádný zabezpečení, aby mě nemohlo nic překvapit. Celá koncepce filmu je špatná a nudná, princip bohatejch a chudejch byl sice zajímavej a pravdivej, ale když se mi nelíbily ani kostýmy, tak je to těžký ... možná jsem na další Romerův výplod přísnej, ale místni onanii tady fakt nechápu. ()

unrocker

Mě se tento snímek prostě líbil i když té krve a podobných zombií pojídajících nějaké části lidského těla tam bylo na moje gusto až moc, jinak dobrý snímek... ()

herrbierer

Naprosto dokonalý zombie splatter. George Romero tu bezpochyby dokazuje, že je králem hororů. Tedy alespoň těch, které se spíše než na psychologii zaměřují na násilí a vyvražďování. I když, nenechte se mýlit, hrůzy se zde také dočkáte - téměř němé záběry na nemrtvé (hlavně ze začátku) opravdu vyvolávají nefalšovanou hrůzu. Romero je skvělý jak v budování atmosféry, tak v samotné akci. Příběh je staromilsky drsný. Výběr herců je bezchybný - kraluje Dennis Hopper, ale i Simon Baker, John Leguizamo a Asia Argento (k nakousnutí) odvádějí dle mého názoru skvělou práci. Je skvělé, že i dnes může vzniknout podobný film. ()

RobbieM@N

Výborná atmosféra, charismatický Simon Baker, z něhož by mimochodem mohla být celkem velká hvězda. Romerovi se tenhle film velice povedl, je to sice béčko, ale hlavně těží ze zmíněné výborné atmosféry, dobrý casting, v druhé polovině by to chtělo lepší náboj, ale i tak to bylo výborně s(z)trávených 93 minut, pro milovníky žánru to je za 4*, pro ostatní jsou to průměrné 3*. ()

Jara_II

V hororech tápu, nemám nasledováno téměř nic a k tomuto filmu jsem se dostal vlastně omylem (hledal jsem prvotinu Zacka Snydera). Kdo se v tom taky má vyznat, když během jednoho roku vyjde Úsvit mrtvých, Soumrak mrtvých a Země mrtvých. No teď ale aspoň vím kdo je George A. Romero. Příběh který Země mrtvých nabízí je asi klasicky o ničem, taky co hlubokomyslnýho vymýšlet v zombie žánru. "Přemýšlející" zombie mi určitě nevadil, ale celkově se těch mrtvých snad není proč bát. Já vlastně neviděl žádný klasický zombie film, vše co jsem viděl bylo 28 dní poté, 28 týdnů poté, Já legenda a Resident Evil (možná jsem na něco zapomněl). U všech těchto filmů jsem alespoň sem tam dostal strach, u Země mrtvých ne. Zombíci mi přišli směšní, pomalí - to že se dají zabít jedinou kulkou taky není úplně podle mých představ. To jak všude lítá maso mi taky po určité části filmu začlo vadit, nic se nemá přehánět. Podle komentářů tuším že Úsvit mrtvých bude pro mě stravitelnější. ()

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Die House, Grind Smith!

Die House, Grind Smith!

08.01.2007

Pro mnohé jistě nejočekávanější film tohoto roku, režijní spolupráce dvou odchovanců filmu Tarantina a Rodrigueze, Grind House, se vedle Roba Zombieho a Eliho Rotha rozšířila o další jméno spojené v… (více)

Předělaný Romero podruhé

Předělaný Romero podruhé

13.07.2006

Když se nejaký ten čas zpátky začalo proslýchat, že jeden z pionýrů vyvražďovaček Steve Miner rozjíždí natáčení remaku Day of the Dead, mnozí fanoušci originálu byli skeptičtí. A budou asi i nadále,… (více)

Druhá Země mrtvých

Druhá Země mrtvých

02.12.2005

Po našich kinech si právě v Zemi mrtvých vykračují hordy zombies, díky kterým se k tomuto hororovému žánru vrátil jeho praotec George A. Romero. A protože konec filmu zůstal poměrně otevřený, dolary… (více)