Externí recenze k filmu (9)

 • CinemaView.sk (Martin Papšo) **

  "Na záver spomeniem aspoň pár plusov, ktoré však na návštevu kina určite nestačia. Technicky je film zvládnutý výborne a vzhľadom na rozpočet 14 miliónov je to až neuveriteľné. Zriedkavo sa vyskytne aj zaujímavý záber či dokonca celá scéna . A rozhodne je veľkým plusom aj dĺžka filmu, ktorá zaručí,…" (více)

 • FeelingMovies.sk (Peter Leibitzer) ***

  "Statické “ľudské” postavy sa nemenia a tým vlastne sčasti pripomínajú zombíkov, ktorí sa naopak postupom času zdokonaľujú a učia..." (více)

 • Filmpub.cz (Marek Žilka) ***

  "Země mrtvých nejspíš spoustu diváků zklame, což je škoda, jelikož rozhodně nejde o špatný film, jen zkrátka o jiný než byste čekali. Takže vám dopředu radím, neberte to jako horor, berte to jako satiru, a neměli byste mít problém."

 • Filmweb.cz (Tomáš Chvála) ****

  "I když jsem z filmu necítil bezútěšnost z obsazené planety a občasné kousky deadbosse mi také nesedly, přesto jsem nakonec velmi spokojený. Užívám si syrové střety s nemrtvými (upřímně si moc nedokážu představit, o kolik tvrdší ještě může být unrated verze, která právě vychází na DVD v regionu 1),…" (více)

 • Horor-web.cz (Martin Štefko) ***

  "„Země mrtvých“ je hezkým sequelem ke všem třem předchozím filmům, které Romero natočil, ale musím říct, že jeho úroveň už je poměrně nízko. Romero se snaží být i vtipný, což úplně tak nevychází, protože používá vtipy hodně ohrané a nepříliš zábavné. Finální vyznění filmu, že i zombie jsou jenom…" (více)

 • Kinema.sk (Adrian Žiška) *****

  "Alegoricky k príbehu samotného filmu, v ktorom záchrana prichádza odspodu, je Romerova snímka zároveň tak aj fackou snobizmu, pretvárke a všetkému, čo sa naoko snaží tváriť ako niečo vyššie a pekné (a čo tak často rezonuje u akademikoch a vyhráva po festivaloch rôzne ceny „mieru“...). Je to dobre…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Čihula) ***

  "Ze všech stran slýchávám: Romeo to dokázal! Ehm, co dokázal? Postavit před kameru pár zombies a udělat k jejich spanilému žracímu gorefestu slušné triky? Ale no tak, to už dnes zvládne kdekdo. A kdekdo k tomu navíc zvládne i přehledně a svižně režírovat, což se o Romerovi prostě říct nedá. Je sice…" (více)

 • Tiscali.cz (Petr Koten)

  "Romero se Zemí mrtvých důstojně vrací k podstatě toho, čím si získal věhlas i místo ve filmové historii. Jeho nejnovější snímek sice není nejlepším zombie hororem všech dob a nenaplňuje beze zbytku potenciál slibně rozehraného námětu. Přesto ukazuje, že velký mistr ještě dovede vrátit úder tvůrcům…" (více)

 • 4men.cz (Vojtěch Rynda) *****

  "Recenzenti Zemi mrtvých vyčítají zmatený děj, pomalé tempo či ploché charaktery, ale o tohle Romerovi vůbec nešlo. Nejkomičtější je pak obvinění z neoriginality, protože Země mrtvých svou nápaditostí strčí do kapsy drtivou většinu současných filmů nehledě na žánr. V každé scéně, každém motivu,…" (více)