Romero ja klasik, ne-li zakladatel žánru. To mu dává určité právo na tento žánr různě improvizovat. A vskutku, tenhle film je netradiční zombíkárna. Nabízí to co žádný podbný film předtím. Začátek je opravdu slibný, ale bohužel se ke konci film vyvine jen ve vysokorozpočtové béčko s prvky komedie. Headshoty zombíků jsou opravdu zábavné, zombíci jsou fešáci k pohledání, prostě nenáročná solidní zábava.(26.11.2006)

(53%) Možná, že tu budu za kverulanta, ale mě tohle moc nechytlo. Na druhou stranu mě to ani nijak nepohoršilo, v rámci takové jednohubky jsem to vstřebal bez problému. Jen mě mrzí, že i když mám zombie filmy rád, tak na tento počin do druhého dne lehce zapomenu. Kladem je velké množství mrtváků a jejich výborné vyhlazování. Tu se najde i docela dost dobrých nápadů a především ta myšlenka, že i zombík dokáže přemýšlet. Jenže zde to bylo tím oním hlavním černošským nemrtvým dost přehnané, jak sbíral zbraně, hulákal jak svolával své druhy atd – ale nijak zvlášť mě to neiritovalo. Takže když se zde něco děje, zneškodňují se mrtváci, tak si nemůžu moc stěžovat. Technicky je film natočen výborně. Jenže problém je s tím zbytkem snímku. Absolutně mě nechytly herci a jejich postavy. Jejich osud mi byl ukradený a celkově mám pocit, že to bylo celé takové chladné. Hopper, který hrál záporáka, mi docela vadil. Jinač ten příběh, kdy je svět nakažený apod. – tam jsem viděl promrhaný potenciál – tomu bych se ještě obzvlášť věnoval. No, nevím jak to dál mám okecávat, prostě krom pasáží se zombíky mě to moc nebralo. Obyčejný průměr a na to, že to mělo relativně krátkou stopáž, tak jsem se chvílemi i nudil.(29.1.2020)

Čistých 70 %. Říkejte si co chcete, ale Zack Snyder dal Romerovi na prdel. A to pořádně. Chybí zajímavé vztahy mezi postavami ( a vůbec opravdu zajímavé postavy ), postapokalyptická atmosféra není tak mrazivá a smutná, jak bych si přál, černý humor jen průměrný, sem tam slušný vtípek. Snyderův remake byl i zábavnější a zároveň mnohem mrazivější, pocit špatného konce mě provázela celý film, zato Země mrtvých je neslaná nemastná. Rád bych se dozvěděl více o systému fungování města, ale na to Romero kašle. Vývoj žánru oceňuji, zombies jsou prezentovány skoro jako tragické postavy, se kterými bysme měli mít soucit. Ale to, jestli hlavní postavy někoho zachrání nebo nezachrání, mi bylo upřímně jedno. A to asi není úplně dobře, stejně tak, že jsem někdy přesně znal hloupou odpověď hlavního hrdiny na hloupou otázku jedné postavy. Nejsem ani zklamán ani nadšen a určitě jsem pro to, aby se točily další zombie filmy.(19.11.2005)

Sákra...co říct? Romero holt umí a ne nadarmo se mu říká otec zombíků :) Je to správně brutální (tedy alespoň režisérská verze je celkem dost brutální) a správně atmosférické. Herci se svých rolí ujali naprosto perfektně a teď k zombákům, hodně se mi líbil Romerův nápad s "učením" ... navíc po celou dobu jsem s nimi tak nějak sympatizoval a bylo mi jich i líto :) Vypadá to, že se blýská na lepší časy.(26.11.2005)

Tak Romero po dlouhy dobe vlit zas mezi zombiky a povedlo se mu to dost dobre. Film ma jen tri problemy, prvni, kterej vadi nejmin, je pribeh, je to v podstate o nicem. Pak to jsou masky zombiku, nektery jsou fajn, ale nektery pusobi dost gumove a proste uz sem videl lepsi. A ted treti a nejvetsi problem. Romero mel asi pocit, ze musi zmodernizovat. Behaci zombici tu uz byly, takze na to se nastesti vysral a misto toho jim dal "inteligenci". Coz by zas tak nevadilo, kdyby to neprehnal a neudelal je moc chytry, v cele s cernym pumparem, kterej ma masku vylozene odflaklou a desne me sral. Jinak vetsinu casu se tu nekdo rube, takze kazdou chvily litaj vzduchem koncetiny, litry krve a vnitrnosti a je to spravna prasarna. Co se tyce hercu, nejvic fajn je John Leguizamo, Hopper neni spatnej, ale potreboval by vic prostoru a Asia je sexy, ale nic tu v podstate nedela. Naka revoluce v zanru se sice nekona, ale podivana to je slusna.(12.8.2007)

• - Film je čtvrtým dílem legendární série George A. Romera o živých mrtvých. Předchází jej trilogie složená ze snímků Noc živých mrtvol (1968), Dawn of the Dead (1978) a Den mrtvých (1985). (imro)

• - Herečka Asia Argento je dcerou italského veterána hororu Daria Argenta, který byl spoluproducentem Romerova Dawn of the Dead (1978) a taky se podílel se na hudbě k němu. (imro)

• - Premiéra filmu proběhla v kině Byham, dříve Fulton, kde měl v roce 1968 premiéru snímek Noc oživlých mrtvol (1968). (Mr.Hudson)