• Hrabka

Zombie film úplně mimo mísu. Ale naprosto. 1. Zombíci začali přemýšlet, no kde to jsme? A když už, tak ať to je pro příště zpracováno nějak koukatelně. Tohle bylo opravdu hrozně stupidní. Spíš to vypadalo jako parodie na zombie filmy. 2. Zombie se z vás stane i když normálně zemřete. Tak tady tvůrci taky dost přestřelili. Tenhle film se Romerovi opravdu nepovedl. Ne že by jeho ostatní díla byla o tolik lepší, ale aspoň se na to dalo koukat. Země mrtvých je hloupý, nekoukatelný film s tragickým dějem. O hercích ani nemluvě. Stupidní scéna sřídá stupidní scénu. Téměř nekoukatelné. Jediné co se mi líbilo, byly některé scény, kterým nechyběla akce, a taky pěkné kulisy. 30%(21.5.2010)

Další masakrální, brutální nářez u kterého jsem se nenudil ani na moment. Atmosféra nic moc... no v podstatě žádná, což je v případě hororů velký nedostatek, ale tady to ovšem vynahradí dokonalé a věrohodné záběry na zombie požírající střeva, utrhaný ruce, vykouslé oko a další velice chutné scény, kterých je ve filmu habakuk. Takže horor? ani náhodou, ale parádní komedie s velkou porcí morbidního humoru, to je přesně tento film.(29.1.2010)

Že film vypadá jako z osmdesátých let, by mi ani nevadilo, mít lepší scénář. Tady místo zápletky mrtví proti živým vidíme živí proti Dennisu Hopperovi, živí proti Johnu Leguizamovi a John Leguizamo proti Dennisu Hopperovi. Celé je to kombinováno se zápletkou kolem ukradeného auta, která připomíná slabší podrazový film. Armádně koncipovaná jednotka z různě specializovaných jednotlivců na své misi zas jakoby vypadla z nějaké počítačové hry. Moje hlavní výtka směřuje tedy k tomu, že ve filmu mají poměrně málo místa zombie (50%).(23.1.2006)

Romero využil všechny svoje nabyté kvalitní zkušenosti a dokázal, že rozhodně nepatří do starého železa. Film je v podstatě ve všech směrech velice vyrovnaný, ať jsou to herecké výkony, děj, spád, akční scény, masky, gore scény, tradiční kritika společnosti ... Prostě všechno tak nějak šlape na velice kvalitní úrovni. Není to však vyjímečná bomba, vzhledem k například Snyderovu remaku "Dawn of the Dead", který je mnohem dinamičtější, nebo "28 týdnů poté", který je mnohem depresivnější ...(23.4.2008)

Romero ja klasik, ne-li zakladatel žánru. To mu dává určité právo na tento žánr různě improvizovat. A vskutku, tenhle film je netradiční zombíkárna. Nabízí to co žádný podbný film předtím. Začátek je opravdu slibný, ale bohužel se ke konci film vyvine jen ve vysokorozpočtové béčko s prvky komedie. Headshoty zombíků jsou opravdu zábavné, zombíci jsou fešáci k pohledání, prostě nenáročná solidní zábava.(26.11.2006)

• - Jméno postavy Johna Leguizama Cholo odpovídá hanlivému pojmenování Peruánce, Bolívijce či Ecuatoriánce s výraznými indiánskými rysy. (Mr.Hudson)

• - Charlie (Robert Joy) používá pušku M1 Carbine ráže .30, tedy 7,62 mm. Jedná se o lehkou samonabíjecí karabinu, vyvinutou a používanou v období druhé světové války, ale i poté. Další historickou zbraní, kterou lze spatřit v rukou Charlieho spatřit, je revolver Colt Single Action Army, známý také pod přezdívkou "Peacemaker". Jedná se o revolver s 4,75palcovou hlavní ráže .45 Colt, tedy 12,2 mm. Původní model byl navržen již v roce 1873 a dočkal se mnoha provedení v rozličných rážích a délkách hlavní. Často je tento revolver označován jako "zbraň divokého západu". Útočná puška Big Daddyho (Eugene Clark) je pak rakouský model Steyr Aug. (Kirman)

• - Snímek vznikl v kanadském Torontu. (Reiniš)