• HAL

Noc živých mrtvých přišla s revolucí v žánru, Úsvit mrtvých s extrémně protahovanou komedií, Den mrtvých se skvělým, inteligentním a mrazivým thrillerem a teď přichází Země mrtvých. Co asi nabízí ta? Odpověď je jednoduchá, nenabízí nic jiného než intenzivní nudu a neustálé kroucení očima nad všeprostupující hloupostí a unylostí filmu. Už jen fakt že tenhle koment píšu už během sledování filmu o něčem vypovídá.(23.6.2007)

Romero ja klasik, ne-li zakladatel žánru. To mu dává určité právo na tento žánr různě improvizovat. A vskutku, tenhle film je netradiční zombíkárna. Nabízí to co žádný podbný film předtím. Začátek je opravdu slibný, ale bohužel se ke konci film vyvine jen ve vysokorozpočtové béčko s prvky komedie. Headshoty zombíků jsou opravdu zábavné, zombíci jsou fešáci k pohledání, prostě nenáročná solidní zábava.(26.11.2006)

CD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +atmosféra, postapokaliptické prostředí, hudba, gore scény, vývoj zombíků -herci a jejich postavy, možná zybtečně krátké, ze začátku pomalejší tempo./// Obstojný zombie film, které mám skutečně rád a je jen škoda že jich není více. To že se režisér vrátil k původnímu konceptu zombíků mi nevadí a přestože Úsvit mrtvých je určitě lepší, tak tento snímek si taky nevede špatně. Dost mě potěšil koncept vývoje mrtváčků a jejich postupnému nabívání inteligence, no aspoň si mohu přiznat že dosáhli te mé :-) Trošku mi možná neseděli herci, v hlavních rolích se totiž predstaví méně známé tváře. Rovněž postavy mě tolik nechytli, ale to zas tolik nevadí. Účast Dennise Hoppera i Johna Leguizamoa potěší. Hudební kulisa se stejně jako ta efektní dosti povedená, atmosféra na díváka mrká každou chvíli a o samotných zombících sem měl mínění, že jsou mnohem nebezpečnější než v jiných filmem. No občas jsem měl i strach. Scéna kdy voják vytuhne na vlastním granátu, nebo scéna s pearcingem a vlastně i hodně dalších jsou fakt chuťovky. NeDoporučuji podávat před/behěm/ ani po jídle :-))/// Celkem 72%///(25.12.2006)

Sákra...co říct? Romero holt umí a ne nadarmo se mu říká otec zombíků :) Je to správně brutální (tedy alespoň režisérská verze je celkem dost brutální) a správně atmosférické. Herci se svých rolí ujali naprosto perfektně a teď k zombákům, hodně se mi líbil Romerův nápad s "učením" ... navíc po celou dobu jsem s nimi tak nějak sympatizoval a bylo mi jich i líto :) Vypadá to, že se blýská na lepší časy.(26.11.2005)

• 2-Xtreme

Film pre deti od 10-15 rokov. Romero vytvoril zombie žáner, to mu nik už nezobere. A aj jeho zombie trilogiu považujem za skvelú, ale toto? V dnešnej dobe utekajúcich zombíkov v krásnych sviežich filmoch toto už nezabere. V porovnaní s remakom Dawn of the Dead či sériou 28 Days/Weeks later je to úbohá sračka. Romero má svoj šlýl zomie filmov, ale dnes to už nebude zaberť na nikoho(možno na totálnych fanúšikov režiséra). Aj v porovnaní so svojimi predošlými zombie počinmy, ide iba o slabý priemer. Scenár úplne trápny. Postavi sú nesympatické a bez akéhokolvek charakteru. No a gore? To možno aj bolo fajn, ja neviem. Film sa odohrávl prevažne v tme a tak som hovno videl. Remaku Day of the Dead(2008) som vytýkal skákajúcich a šplhajúcich zombie. A tu plávajú, ba dokonca strielajú so samopalov! Nie, dakujem. To naozaj neprosím. Dávam 40% a nechápem 5* hodnotenia. To má meno režiséra až taký velký vpliv?(9.4.2008)

• - Na začátku filmu hrají zombie na tubu a tamburínu melodii "The Gonk" z filmu Úsvit mrtvých (1978). (topesto)

• - Film je částečně založen na scénáři Dne mrtvých (1985), který byl původně o dost delší. (imro)

• - Jméno postavy Johna Leguizama Cholo odpovídá hanlivému pojmenování Peruánce, Bolívijce či Ecuatoriánce s výraznými indiánskými rysy. (Mr.Hudson)