Reklama

Reklama

Země mrtvých

  • Kanada Land of the Dead (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Země mrtvých George A. Romera je dlouho očekávaným návratem zakladatele žánru zombie hororu k jeho kořenům. Muž, který před 35 lety hororovým fanouškům naservíroval kultovní Noc oživlých mrtvol, natočil film, při kterém živí umírají hrůzou a mrtví ožívají vzrušením. V Romerově děsivé představivosti se zrodila Země mrtvých, místo, v němž svět, tak jak jsme ho znali, je pouhou vzpomínkou. Pozůstatky lidské civilizace přežívají uvnitř opevněného města, zatímco živí mrtví se potulují pustinou, která ho obklopuje, a hladově hledají známky života. Uvnitř města ale také existují dva oddělené světy. Ti vyvolení obývají mrakodrap Fiddler´s Green, v němž si užívají absolutního luxusu, ti méně šťastní pak živoří na ulicích. Obě dvě skupiny jsou ale závislé na týmu žoldáků, kteří v obrněném transportéru pravidelně vyrážejí z městských bran do země mrtvých, aby v ní doplnili zásoby. V jejich čele stojí dva muži, kteří se navzájem liší jako voda a oheň. Cholo (John Leguizamo) si chce nebezpečnými výpravami zajistit vstupenku do Fiddler´s Green, Riley (Simon Baker) touží najít svět bez zombií a bez plotů. Konflikt, který se mezi nimi rozhoří, ohrozí nejen je samé, ale i poslední baštu lidské civilizace. Armáda mrtvých stojí před jejími branami, připravená využít i sebemenší zaváhání jejích ochránců. (Bontonfilm)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (450)

Boogeyman 

všechny recenze uživatele

Příšerné béčko, ale těžko určit co všechno je záměr a kde pouze vytryskla tvůrčí neschopnost. Každopádně Země mrtvých je zhovadilost prvního stupně, ale tak zábavná a krátká, že to ani nelze považovat za ztrátu času. S tvorbou legendy George A. Romera jsem se u tohoto filmu střetl poprvé a nějak extra odvázanej fakt nejsem, ale předpokládám, že býval v lepší formě. ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

Země mrtvých má ve srovnání s ostatními Romerovými zombie-filmy nejvíc děje a opravdu sympatické herce v ústředních rolích, včetně dokonalého padoucha Dennise Hoppera. Je tu jedna hodně napínavá scéna, moc se mi líbil ten nápad s vodou a to, že proti sobě bojovala armáda lidí a zombie. Na konci je krásná depresivní scéna, pár příjemných scén na odlehčení, dostatek krve a vnitřností, prostě zase jeden výborný Romero. ()

Reklama

Divočák

všechny recenze uživatele

***Věděli jste, že: Režisér Romero ve snímku použil nerealizované nápady ze scénáře ke dvacet let starému "Dni mrtvých", který byl až doposud jeho posledním Zombie filmem.// I s rozpočtem 15 milionů dolarů, který je na Hollywoodské poměry směšný, jde o nejdražší film Romerovi kariéry.// Režisér si natolik oblíbil zombie komedii "Soumrak mrtvých", že její autory Simona Pegga a Edgara Wrighta obsadil do "Země mrtvých" coby dvě chodící mrtvoly.// Představitelka hlavní ženké role Asia Argento je dcerou slavného mistra krváků Daria Argenta. Zápach uělé krve jí podle jejích vlastních slov připomíná dětství.// Recept na Romerovu umělou krev je překvapivě jednoduchý. Jde o obyšejné potravinářské barvivo s kapkou saponátu.// Legendární maskér Tom Savini se ve snímku mihne ve stejné roli, kterou ztvárnil už v roce 1978 v původním úsvitu mrtvých.// Místem natáčení měl být Pittsburg, kde vznikly předchozí 3 díly série, producenti si ovšem prosadili kanadské Toronto.*** ()

Němi 

všechny recenze uživatele

Úvodní logo Universalu z třicátých let mě navnadilo - v té době vznikaly nejlepší klasické horory a snad mohlo naznačovat, že se Romero vrací k začátkům (a svému nejlepšímu filmu NIGHT bláblá z '68), ovšem bohužel. Úvodní titulky po vzoru Snyderova Úsvitu "dirty" stylem vyložily situaci ve světě a pak... nuda, děs a nudné gore. Už dříve se režisér pokoušel přiřadit zombíkům jakousi inteligenci, tentokrát do toho šlápl naplno. Vůdce (ne)mrtvých, zuřivej negr (jasně že černoch, ale takhle to asi myšleno nebylo…) se se svou zbytkovou inteligencí směle může postavit vedle některých postav filmu a připravuje tak zombies o to nejděsivější - a totiž, že to je jen nekompromisní, neuvažující masa, s kterou nelze vyjednávat, která má jediný cíl a to sežrat vás, je všude, nejedná logicky a bezmyšlenkovitou samozřejmostí postupuje neustále dál. Nově tak jsou zombíci "lidé" uvědomující si sami sebe a svou moc a tak se dočkáme momentů, kdy střílí, plavou nebo se prosekávají skrze překážky - a to je tak blbé a tak strašně to níčí atmosféru, že se snad Romerovi něco porouchalo v hlavince. Ovšem i to by se dalo překousnout, pokud by filmu vládli sympatické, pokud možno uvažující postavy s nějakým charakterem... ovšem nevládnou. Je tu jen "nejrovnější a nejobětavější chlap světa" Simon Baker, trapně působící skrček Leguizamo hrající si na Ramba, nudná drsoňka, nezúčastněný Hopper a asi nejlepší postava - popálený skororetard. A všichni vypouštějí z huby tak hloupé a nudné dialogy, že ani pár minut po filmu jsem si na žádný nevzpomněl. Jedině snad příběh je něčím zajímavý. Ne, že by to byla nějaká sláva, v rámci "normálních" filmů je jednoduchý a předvídatelný, ale snad poprvé představuje svět již kompletně a dlouhodobě zabydlený zombíky (Resident Evil přeci jen nepočítám), což je alespoň malinké osvěžení v zatuchlém filmařském dechu, jaký na mě režisér vypustil. Romero zestárl a podobně jako Lucas asi zdementněl a tak jen znehodnocuje skvělou práci, kterou kdysi tak pracně vykonal... RIP. Bez tempa, bez rytmu, bez smyslu, bez koulí a inteligence. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Land of the Dead je docela kvalitní zombiárnou. Příběh i atmosféra jsou více než dobré a staromódně pomalí nemrtví na mne působí mnohem líp než jejich současná rychlá varianta z Dawn of the Dead (i když to je film lepší). Scéna, kdy se tu zombíci pomalu šourají z řeky je jednoduše vynikající. Navíc je to film poměrně drsný a krvavý, pro fanoušky žánru lahůdka. 70% ()

Galerie (81)

Zajímavosti (24)

  • I se směšným rozpočtem 15 miliónů dolarů jde o nejdražší film režisérovy kariéry. (Reiniš)
  • Počas úvodných titulkov je zhrnutie udalostí, ktoré vyústili v situáciu, v akej sa ocitli hrdinovia filmu. Pri tom je využitý aj materiál z Romerovho filmu Night of the Living Dead (1968), zobrazujúci vypuknutie epidémie. Romero chcel využiť aj zábery z ďalších 2 dielov série, Dawn of the Dead (1978),a Day of the Dead (1985), narazil však na problém autorských práv., pretože sa každý diel natáčal pre inú spoločnosť. Z toho istého dôvodu je aj cameo Toma Saviniho uvedené v titulkoch ako Zombie s mačetou. Savini si vo filme zopakoval postavu menom Blade, ktorú stvárnil už v Dawn of the Dead (1978). Producenti nemali na túto postavu práva, a tak sa v titulkoch žiaden Blade neobjavil. (beso74)
  • Charlie (Robert Joy) používá pušku M1 Carbine ráže .30, tedy 7,62 mm. Jedná se o lehkou samonabíjecí karabinu, vyvinutou a používanou v období druhé světové války, ale i poté. Další historickou zbraní, kterou lze spatřit v rukou Charlieho spatřit, je revolver Colt Single Action Army, známý také pod přezdívkou "Peacemaker". Jedná se o revolver s 4,75palcovou hlavní ráže .45 Colt, tedy 12,2 mm. Původní model byl navržen již v roce 1873 a dočkal se mnoha provedení v rozličných rážích a délkách hlavní. Často je tento revolver označován jako "zbraň divokého západu". Útočná puška Big Daddyho (Eugene Clark) je pak rakouský model Steyr Aug. (Kirman)

Související novinky

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Chodící shnilotiny jsou pořád v kurzu. Máme pro vás tři projekty, které se zombíky jen hemží. Táta Romero chystá další mozkově-střevní hostinu, Woody Harrelson se musí probojovat skrz Zombieland a 28… (více)

Die House, Grind Smith!

Die House, Grind Smith!

08.01.2007

Pro mnohé jistě nejočekávanější film tohoto roku, režijní spolupráce dvou odchovanců filmu Tarantina a Rodrigueze, Grind House, se vedle Roba Zombieho a Eliho Rotha rozšířila o další jméno spojené v… (více)

Předělaný Romero podruhé

Předělaný Romero podruhé

13.07.2006

Když se nejaký ten čas zpátky začalo proslýchat, že jeden z pionýrů vyvražďovaček Steve Miner rozjíždí natáčení remaku Day of the Dead, mnozí fanoušci originálu byli skeptičtí. A budou asi i nadále,… (více)

Druhá Země mrtvých

Druhá Země mrtvých

02.12.2005

Po našich kinech si právě v Zemi mrtvých vykračují hordy zombies, díky kterým se k tomuto hororovému žánru vrátil jeho praotec George A. Romero. A protože konec filmu zůstal poměrně otevřený, dolary… (více)

Reklama

Reklama