Soundtrack Johnny Klimek a Reinhold Heil: 1. Sometime Ago ,2. Eats ,3. Big Daddy ,4. Call it a Night ,5. Last Night ,6. Department Store Raid ,7. Into Liquor Store ,8. Liquor Store ,9. Military Zone ,10. Saving Slack ,11. Cholo Escapes ,12. Zombie Targets ,13. Stealing Dead Reckoning ,14. Meeting Kaufman ,15. Leaving Mouse ,16. Team into City ,17. Looking for Ammo ,18. Shoot Manolete ,19. Driving to Drop Off ,20. Zombie on the River Bank ,21. Surface ,22. City Battle ,23. Overcome Cholo ,24. Back to the City ,25. Cholo Bitten ,26. The Battle Continues ,27. Mercy Killing ,28. Zombies Enter Mall ,29. Mall Slaughter ,30. Dead Reckoning Under Siege ,31. Get Away ,32. You Have No Right! ,33. Gasoline ,34. The Massacre ,35. Now We Can Go ,36. To Canada(12.5.2011)

Pokud bych to měl srovnávat s remakem Úsvitu mrtvých z roku 2004, tak tohle prostě musím posoudit lépe, i když vidím, že mnozí "běžní diváci", kteří podobné filmy nevyhledávají a hodnotí jen akci a efekty, to hodnotí hůř. Podle mě jsou zde zombíci mnohem realističtější, efekty nejsou přehnané, příběh je propracovanější, místy se vyskytnou nějaké omyly, ale jinak mnohem zajímavější. Závěr sice není tak drsný, ale myslím, že celkově je to opravdu mnohem lepší.(23.3.2008)

Těžce brutální, velice nechutný, ale také atmosférický zombie gorefest, který doporučuje devět z deseti nemrtvých. Film očividně vychutnaný jak tvůrci při jeho natáčení, tak diváky při jeho sledování. Ovšem slabším povahám, kterým se dělá zle už při pohledu na nějakou tu ustřelenou hlavu, ho rozhodně nedoporučuji! P. S. Viděl jsem pouze Director’s Cut.(29.11.2005)

Návrat ku klasickým motajúcim sa zombíkom dopadol dobre. Teda dobre oproti sra*kám ako RESIDENT EVIL. Oproti Snyderovmu ÚSVITU MŔTVYCH pôsobí prispato a oproti komediálnemu SÚMRAK MŔTVYCH film príliš "rozmýšľa". Hrdinovia sympatickí ako plyšový medvedík, Asia je len(!) na okrasu a Dennis Hopper jediný prekvapil. Romero sa vrátil veľkolepo, ale dnešný divák potrebuje o trochu viac adrenalínu...(14.2.2006)

Země mrtvých má ve srovnání s ostatními Romerovými zombie-filmy nejvíc děje a opravdu sympatické herce v ústředních rolích, včetně dokonalého padoucha Dennise Hoppera. Je tu jedna hodně napínavá scéna, moc se mi líbil ten nápad s vodou a to, že proti sobě bojovala armáda lidí a zombie. Na konci je krásná depresivní scéna, pár příjemných scén na odlehčení, dostatek krve a vnitřností, prostě zase jeden výborný Romero.(11.12.2006)

• - Herečka Asia Argento je dcerou italského veterána hororu Daria Argenta, který byl spoluproducentem Romerova Dawn of the Dead (1978) a taky se podílel se na hudbě k němu. (imro)

• - Jméno postavy Johna Leguizama Cholo odpovídá hanlivému pojmenování Peruánce, Bolívijce či Ecuatoriánce s výraznými indiánskými rysy. (Mr.Hudson)

• - Snímek vznikl v kanadském Torontu. (Reiniš)