Reklama

Reklama

Země mrtvých

  • Kanada Land of the Dead (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Země mrtvých George A. Romera je dlouho očekávaným návratem zakladatele žánru zombie hororu k jeho kořenům. Muž, který před 35 lety hororovým fanouškům naservíroval kultovní Noc oživlých mrtvol, natočil film, při kterém živí umírají hrůzou a mrtví ožívají vzrušením. V Romerově děsivé představivosti se zrodila Země mrtvých, místo, v němž svět, tak jak jsme ho znali, je pouhou vzpomínkou. Pozůstatky lidské civilizace přežívají uvnitř opevněného města, zatímco živí mrtví se potulují pustinou, která ho obklopuje, a hladově hledají známky života. Uvnitř města ale také existují dva oddělené světy. Ti vyvolení obývají mrakodrap Fiddler´s Green, v němž si užívají absolutního luxusu, ti méně šťastní pak živoří na ulicích. Obě dvě skupiny jsou ale závislé na týmu žoldáků, kteří v obrněném transportéru pravidelně vyrážejí z městských bran do země mrtvých, aby v ní doplnili zásoby. V jejich čele stojí dva muži, kteří se navzájem liší jako voda a oheň. Cholo (John Leguizamo) si chce nebezpečnými výpravami zajistit vstupenku do Fiddler´s Green, Riley (Simon Baker) touží najít svět bez zombií a bez plotů. Konflikt, který se mezi nimi rozhoří, ohrozí nejen je samé, ale i poslední baštu lidské civilizace. Armáda mrtvých stojí před jejími branami, připravená využít i sebemenší zaváhání jejích ochránců. (Bontonfilm)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (450)

Hrabka 

všechny recenze uživatele

Zombie film úplně mimo mísu. Ale naprosto. 1. Zombíci začali přemýšlet, no kde to jsme? A když už, tak ať to je pro příště zpracováno nějak koukatelně. Tohle bylo opravdu hrozně stupidní. Spíš to vypadalo jako parodie na zombie filmy. 2. Zombie se z vás stane i když normálně zemřete. Tak tady tvůrci taky dost přestřelili. Tenhle film se Romerovi opravdu nepovedl. Ne že by jeho ostatní díla byla o tolik lepší, ale aspoň se na to dalo koukat. Země mrtvých je hloupý, nekoukatelný film s tragickým dějem. O hercích ani nemluvě. Stupidní scéna sřídá stupidní scénu. Téměř nekoukatelné. Jediné co se mi líbilo, byly některé scény, kterým nechyběla akce, a taky pěkné kulisy. 30% ()

Eliott 

všechny recenze uživatele

Je zde celá řada důmyslných nápadů na kvalitní zombijárnu, ale prostě to mohlo být mnohonásobně lepší. Nedokážu pochopit, jak může být malá skupinka pomalých hlupáků tak efektivní v boji proti připraveným, opevněmým a hbitým lidem s vybavením automatických zbraní a výbušnin. Začatek byl dost dobrý, ale na závěr jsem se už vážně nudil a jelikož už se v druhé půli ani nic zajímavého nestalo, považuji konec za zcela zbytečný. Mimo zajímavý nápad učenlivých zombíků, bylo toto dílo slabé a nakonec zakotvilo přesně uprostřed. Byť patří mezi průkopníky zombie hororů, příběh byl prázdný a většina věcí na mě absolutně nezapůsobila. Jsem zklamaný a teď váhám jak hodnotit. Kvůli dobré náladě, bych se přiklonil ke třem hvězdám, ale průměr hodnocení ostatních mne přesvědčil o opaku. 50% PS: Alespoň milovníci Gore si příjdou na své. PSS: Shlédnuta verze DC (97 min) ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

V dnešnej dobe to už Romero veru nemá ľahké, keď tu máme hromadu podobných námetov a určite aj kvalitnejšie podaných. Vo filme chcel poukázať na to že stačí malá neopatrnosť a je hneď po všetkom. Keď v zúboženej krajine panoval klud vďaka vybudovanému izolovanému mestu od zbytku sveta, obkoleseného vodou ako počiatočnou zábranou pre zombii, na teritóriu kde panuje jeden bohatý človek nad chudobou ... ale zombii napredujú v myslení a nezdávajú sa len tak ľahko a možno ani tá voda nakoniec nemusí byť až takou zábranou. Vízia večného panovníctva nad mestom v podaní Dennisa Hoppera a jeho zákerného spoločníka žoldáka Johna Leguizama a proti ním v útlaku bojujúci záchranca v podaní Simona Bakera za doprovodu chrániacej žienky v podaní Asia Argento, unikajúcich z mesta ... je náčrt hlavného deju v ktorom ide len o to ako sa vyhnúť zobmíkom v ich krvavej ceste bez ujmy na zdravý, kde miestamy temnú atmosféru brzdí plytký dej. V tom by veru mal Romero dosť popracovať inak sa z priemernosti nikdy nevymaní. ║Rozpočet $15miliónovTržby USA $20,700,082Tržby Celosvetovo $46,770,602/videl v kine: 55%/ ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Úžasná podívaná, už jsem se pomalu začínal bát, že klasický zombie film nikdo nenatoči. Geroge Romero opět dokazuje, že je právem nazývám králem žánru a rozhráva úchvatný příběh, při němž se nebojí udělat tak razantní krok a dát nemrtvím schopnost myslet, čímž vezme lidem jejich hlavní výhodu. Chytrý a logicky převyprávěný příběh ukazuje dnešním diváků, že klasická léta ještě nejsou zapomenuta. Opravdu, na samotném začátku jsem myslel, že sleduji mnohem starší film. Prostě paráda, nemám slov. [TOP 19/6 93%] ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

CD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +atmosféra, postapokaliptické prostředí, hudba, gore scény, vývoj zombíků -herci a jejich postavy, možná zybtečně krátké, ze začátku pomalejší tempo./// Obstojný zombie film, které mám skutečně rád a je jen škoda že jich není více. To že se režisér vrátil k původnímu konceptu zombíků mi nevadí a přestože Úsvit mrtvých je určitě lepší, tak tento snímek si taky nevede špatně. Dost mě potěšil koncept vývoje mrtváčků a jejich postupnému nabívání inteligence, no aspoň si mohu přiznat že dosáhli te mé :-) Trošku mi možná neseděli herci, v hlavních rolích se totiž predstaví méně známé tváře. Rovněž postavy mě tolik nechytli, ale to zas tolik nevadí. Účast Dennise Hoppera i Johna Leguizamoa potěší. Hudební kulisa se stejně jako ta efektní dosti povedená, atmosféra na díváka mrká každou chvíli a o samotných zombících sem měl mínění, že jsou mnohem nebezpečnější než v jiných filmem. No občas jsem měl i strach. Scéna kdy voják vytuhne na vlastním granátu, nebo scéna s pearcingem a vlastně i hodně dalších jsou fakt chuťovky. NeDoporučuji podávat před/behěm/ ani po jídle :-))/// Celkem 72%/// ()

Galerie (81)

Zajímavosti (24)

  • Hlas režiséra George A. Romera je možné slyšet při loutkovém představení pro děti, kde namluvil lidskou loutku. (Mr.Hudson)
  • Počas úvodných titulkov je zhrnutie udalostí, ktoré vyústili v situáciu, v akej sa ocitli hrdinovia filmu. Pri tom je využitý aj materiál z Romerovho filmu Night of the Living Dead (1968), zobrazujúci vypuknutie epidémie. Romero chcel využiť aj zábery z ďalších 2 dielov série, Dawn of the Dead (1978),a Day of the Dead (1985), narazil však na problém autorských práv., pretože sa každý diel natáčal pre inú spoločnosť. Z toho istého dôvodu je aj cameo Toma Saviniho uvedené v titulkoch ako Zombie s mačetou. Savini si vo filme zopakoval postavu menom Blade, ktorú stvárnil už v Dawn of the Dead (1978). Producenti nemali na túto postavu práva, a tak sa v titulkoch žiaden Blade neobjavil. (beso74)

Související novinky

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Chodící shnilotiny jsou pořád v kurzu. Máme pro vás tři projekty, které se zombíky jen hemží. Táta Romero chystá další mozkově-střevní hostinu, Woody Harrelson se musí probojovat skrz Zombieland a 28… (více)

Die House, Grind Smith!

Die House, Grind Smith!

08.01.2007

Pro mnohé jistě nejočekávanější film tohoto roku, režijní spolupráce dvou odchovanců filmu Tarantina a Rodrigueze, Grind House, se vedle Roba Zombieho a Eliho Rotha rozšířila o další jméno spojené v… (více)

Předělaný Romero podruhé

Předělaný Romero podruhé

13.07.2006

Když se nejaký ten čas zpátky začalo proslýchat, že jeden z pionýrů vyvražďovaček Steve Miner rozjíždí natáčení remaku Day of the Dead, mnozí fanoušci originálu byli skeptičtí. A budou asi i nadále,… (více)

Druhá Země mrtvých

Druhá Země mrtvých

02.12.2005

Po našich kinech si právě v Zemi mrtvých vykračují hordy zombies, díky kterým se k tomuto hororovému žánru vrátil jeho praotec George A. Romero. A protože konec filmu zůstal poměrně otevřený, dolary… (více)

Reklama

Reklama