Tak Romero po dlouhy dobe vlit zas mezi zombiky a povedlo se mu to dost dobre. Film ma jen tri problemy, prvni, kterej vadi nejmin, je pribeh, je to v podstate o nicem. Pak to jsou masky zombiku, nektery jsou fajn, ale nektery pusobi dost gumove a proste uz sem videl lepsi. A ted treti a nejvetsi problem. Romero mel asi pocit, ze musi zmodernizovat. Behaci zombici tu uz byly, takze na to se nastesti vysral a misto toho jim dal "inteligenci". Coz by zas tak nevadilo, kdyby to neprehnal a neudelal je moc chytry, v cele s cernym pumparem, kterej ma masku vylozene odflaklou a desne me sral. Jinak vetsinu casu se tu nekdo rube, takze kazdou chvily litaj vzduchem koncetiny, litry krve a vnitrnosti a je to spravna prasarna. Co se tyce hercu, nejvic fajn je John Leguizamo, Hopper neni spatnej, ale potreboval by vic prostoru a Asia je sexy, ale nic tu v podstate nedela. Naka revoluce v zanru se sice nekona, ale podivana to je slusna.(12.8.2007)

Úžasná podívaná, už jsem se pomalu začínal bát, že klasický zombie film nikdo nenatoči. Geroge Romero opět dokazuje, že je právem nazývám králem žánru a rozhráva úchvatný příběh, při němž se nebojí udělat tak razantní krok a dát nemrtvím schopnost myslet, čímž vezme lidem jejich hlavní výhodu. Chytrý a logicky převyprávěný příběh ukazuje dnešním diváků, že klasická léta ještě nejsou zapomenuta. Opravdu, na samotném začátku jsem myslel, že sleduji mnohem starší film. Prostě paráda, nemám slov. [TOP 19/6 93%](18.1.2007)

Mezi přetchenizovanými, hyperaktivními zombies (nebo i "ne úplně zombies") filmy současnosti je Romerova Země mrtvých návratem ke klasické zombie atmosférické řezničině staré školy (definované vlastně samotným Romerem). Vše navíc opět prošívá sociální satirou... A opět mu to funguje, stejně jako mu vychází přidání nových prvků, jimiž svůj žánr zajímvě obohacuje. A v neposlední řadě je to samozřejmě dokonale k posrání!! :))(14.4.2010)

• HAL

Noc živých mrtvých přišla s revolucí v žánru, Úsvit mrtvých s extrémně protahovanou komedií, Den mrtvých se skvělým, inteligentním a mrazivým thrillerem a teď přichází Země mrtvých. Co asi nabízí ta? Odpověď je jednoduchá, nenabízí nic jiného než intenzivní nudu a neustálé kroucení očima nad všeprostupující hloupostí a unylostí filmu. Už jen fakt že tenhle koment píšu už během sledování filmu o něčem vypovídá.(23.6.2007)

Exhumace Romera se vcelku povedla, ale je až příliš poznat, že Romero je typickým zástupcem pomalých hororů, který mu před 30 lety přinesly slávu. jenže dneska už to neni ono. Ale čim je to pomalejší tak tim je to brutálnější, sice nic moc triky, ale ty haldy střev a vykousnutých kusů masa vypadaj celkem slušně a v šeru, ve kterým se to většinou odehrává to nakonec působí dobře. Ovšem s příběhem to je mnohem horší, je to takový divně poslepovaný, že se nakonec zdá že to bylo vpodstatě o ničem. Ani zombáci se mi moc nelíbili, tada spíš jejich chování, bylo až přehnaně chytrý, přece jenom jsem učenlivýho zombáka ještě neviděl, ale možná chtěl Romero jen zvýšit strach tim, že ukázal, že zombák nemusí být jen chodící kus masa, jenže na mě to moc nezapůsobilo. Slabší 4*, spíš skoro 3*(30.12.2005)

• - Film se měl původně jmenovat „Dead Reckoning“, ale producenti si to potom rozmysleli, neboť stejný název má klasický noirový film s Humphreym Bogartem z roku 1947. Další potenciální názvy byly „Dead City“, „Twilight of the Dead“ a „Night of the Living Dead: Dead Reckoning“. (imro)

• - Snímek je první z Romerovy série o živých mrtvolách, ve kterém používá počítačové efekty. (imro)

• - Snímek vznikl v kanadském Torontu. (Reiniš)