Sonny Crockett a Ricardo Tubbs jsou nejlepší detektivové v Miami Vice. Mají nejmodernější zbraně, rychlá auta i čluny a všechno to se nebojí použít v boji s organizovaným zločinem. Rico je ten mírnější s poklidným životem a ženou, kterou miluje. Naopak Sonny je jeho pravým opakem. Jsou informování o úniku velmi citlivých dat, který vedl k masakru dvou federálních agentů a rodiny přítele jednoho z informátorů. Budou pracovat v utajení a vyšetřování je zavede přímo na práh brutálních zabijáků a do spletité sítě mezinárodních drogových překupníků. Ale jejich téměř rutinní práce je narušena ve chvíli, kdy se záletník Sonny zamiluje. Jeho láskou se totiž stala Isabella, žena obchodníka se zbraněmi a drogami. Pro Crocketta a Tubbse začíná hra na ostří nože. Oba jsou postupně tlačeni ke zdi a rozdíly mezi policajty a lumpy se nebezpečně stírají. (TV Nova)

sud

Prakticky všechny mé dojmy z tohoto spektáklu se shodují s dojmy, které ve svém komentáři popsal flanker.27 - budu ale ještě o něco přísnější. Zatím nejslabší (alespoň mnou viděný) Michael Mann. 40%. ()

Eddard

Můj oblíbenec Mann mě ani v nejmenším nezklamal (což je dáno taky tím, že jsem neměl páru co od takového námětu čekat) a naservíroval to nejlepší, co nabízí současná akční krimi. Vizuální stránka je jako vždy stylová, atmosféra voní po miamských neónech, floridském moři a kubánském mojitu a oba hlavní představitelé mají dostatečnou dávku hereckého charizmatu (ale bacha, nejde o žádné buddy movie, vztah obou hrdinů je v celém snímku vyloženě okrajový) ... Moc se mi líbilo seriálové zarámování příběhu, který z filmu svým otevřeným začátkem i koncem dělá jakoby jen díl série... Moc pěkná pocta staré televizní legendě. 80% ()

castor

Perfekcionalista Michael Mann přichází s další drsnou kriminálkou, a i když místy není tak suverénní a dějově zajímavý, přesto ani tentokrát nezklamal!! Velmi uznávaný tvůrce se vrátil na samotný začátek a natočil filmovou verzi úspěšného seriálu, na kterém se kdysi producentsky podílel. Dvojice detektivů se tak v přestrojení vydává do centra drogových obchodů, kde přestává veškerá legrace. Syrová digitální kamera, režisér kloubící psychologické a akční prvky, poctivá závěrečná přestřelka - přesto chybí dynamika a Miami Vice skutečně působí dojmem, že má aspoň o hodinu víc!! A to body rozhodně nepřidá. Mann pozoruje detaily, kterých si jiní tvůrci ani zdaleka nevšimnou, užívá atypické záběry, ze kterých málokdo něco vypotí. Snímek je méně rafinovaný než předešlý Collateral, akce tu nehraje hlavní úlohu, Mann vybrušuje styl, na tom mu záleží. Naopak děj i postavy místy vypadají jako náhodní kolemjdoucí, postavy jsou trestuhodně plytké. Emoce tím pádem chybí. Hodně by mě zároveň zajímalo, kam zmizelo těch 130 milionů dolarů, které Miami Vice údajně stálo? ()

viperblade

Od Michaela Manna jsem zatím viděl tři filmy (Heat, Collateral a Public Enemies) a všem jsem dal plný počet, proto jsem se na tento film celkem těšil. Bohužel, přišla ledová sprcha. Začátek se opravdu těžce táhl, já se dost nudil a pomalu jsem až usínal. Druhá polovina byla svižnější, začal jsem se dokonce o herce i zajímat, ale pořád tomu něco chybělo. Takhle, Mannův rukopis zde byl poznat, ale jen díky tomu, že to je točeno na digitál, který zde se IMHO nehodil. Ale atmosféra tomu chyběla, nějaký silnější moment, či lepší scéna… Farrell s Foxxem sice jsou drsňáci, ale občas potřebujete víc, abyste utáhli akční film. Třeba lepší akční sekvence. Těsně po zhlédnutí bych tomu možná ty tři dal, ale s odstupem pár týdnů, to snižuju na dvě, protože si z toho filmu pamatuju tak akorát děj a to ještě matně a to se mi u dobrých filmů nestává. 40 %. ()

ripo

Ukrutná dvojhodinová nuda, ktorá si nezaslúžila toľko pozornosti .... a čínska censored version o nič neochudobnila tento film ... ()

Ded@M@tes

Detektivové James 'Sonny' Crockett (Colin Farrell) a parťák Ricardo Tubbs (Jamie Foxx) se snaží odhalit pašeráky drog. Škoda jen menšího spádu filmu. Dobře obsazení herci a zajímavý příběh. ( Hodnocení: 7/10 ) ()

Spooner

Mann mě opět nezklamal a ukazuje nám právě takovou prvotřídní jízdu, jakou jsem čekal. Ono to snad ani nešlo jinak, když má člověk po boku taková herecká esa, jako Colina Farrella a Jamieho Foxe.A ani jeden z nich mě nezklamal.Ve filmu jsem čekal trochu víc akce, ale ono je možná nakonec dobře, že jí tam tolik nebylo, takhle aspoň vyšel čas na to ostatní. Jediné co bych akorát vytknul je Mannova skoro již klasická vizuální stránka. Nic proti ní, v Collateralu byla vynikající, tady ovšem místy překáží. Zvláště při akčních scénách jsem byl z ní občas trochu zmaten. To je ale jenom jedna chybička na tomto jinak výborném filmu. Ty 2 hodiny času mi opravdu rychle utekly a rád se k tomuto filmu opět vrátím. ()

JAn

Mistrně natočené, zručně sestříhané, skvěle zahrané, s výborným soundtrackem navrch. Mann vdechl Miami Vice nový život. Film roku 2006! A s prodlouženou režisérskou verzí jenom roste. Mnohem komplexnější, vyrovnanější, syrovější a hlavně hmatatelnější. Navíc skvěle odkazuje k původnímu seriálu. Takhle si představuju moderní thriller! ()

petero

"Namachrovaní bezduší sráči" - presne tak. Mann ma vhodil doprostred rozbehnutej akcie, nič sa nevysvetľuje, kto je kto musí byť zrejmé z frajerských postojov a looku postáv. Doprdele veď postava ktorú hral Jamie Fox postráda akúkoľvek psychologizáciu. ()

gogo76

M.Mann je skvelý režisér,ktorý vlastne ešte nenatočil jediný zlý film a teším sa na každú jeho novinku.Miami Vice ma nesklamalo ale oproti jeho predchádzajúcim filmom je to predsa len o niečo slabší kúsok.Dosť mi vadili tie milostné scény ako vystrihnuté z videoklipov.Ale ináč veľmi realisticky natočený snímok,ktorému k piatim hviezdam odo mňa chýbala ešte aspoň jedna akčná scéna.80%. ()

Davies182

Colin Farrell a Jamie Foxx jsou správní hollywoodští drsňáci sami o sobě. Obsadit je potom do rolí nekompromisních detektivů, kteří jdou pro úsměv přes půlku světa, byl nápad, který se Michaelu Mannovi rozhodně vyplatil. Akční krimi plné naštvaných pašeráků drog, překupníků se zbraněmi a vrahů se zatraceně povedlo, v podstatě se jedná o takové střízlivější a depresivnější Mizery. Za zmínku dále stojí výborné ozvučení a také šedo-modré filtry, však on si Mann s atmosférou v jeho filmech vždycky rozuměl. ()

Happykubas

Z mého pohledu obyčejná kriminálka, která neoplývá žádnou zvláštností a její poněkud suchý děj zanechává diváka po celou dobu sledování ve stavu plném očekávání - kdy už se mi film ukáže v celé své kráse. Chybí tomu nějaká ta "štáva", něco co snímek rozliší od běžných akčních drama. S velkorysostí hodnotím za ***, ale rozhodně to není na rozhraní s lepším hodnocením, spíše naopak. ()

Xmilden

Řekl bych že poměrně dost nedoceněný kousek. Samozřejmě kdo čeká výbuchy co 2 minuty, co 5 minut střílečku a minimálně převrácený náklaďák, který srazí helikoptéru, ten musí být zklamaný. Pro ostatní, kteří si chtějí vychutnat příběh, který má hlavu a patu, sympatické šlapající duo a hrdiny s jasnou motivací, kteří dělají jen svou práci a dělají ji zatraceně dobře. Pro takové diváky je Miami Vice natočeno. Ve své době mírné zklamání, ale po třetí repríze, vše šlape tak jak má. 80% ()

Real Tom Hardy

'Numb/Encore' s gráciou otvára Miami Vice, rovnomennú adaptáciu ikonického seriálu z 80. rokov, originátora vizuálneho štýlu a excesu danej dekády na televíznej obrazovke. Mann v tradícii pokračuje, avšak za pomoci štýlu rozvinutejšieho—svojho rukopisu. MV si po celú svoju dĺžku žiada maximálny počet hviezd, veľmi slabo napísané postavy a toporné dialógy oponujú. Pri povrchnom pohľade sa tiež môže zdať, že Mann tu "konečne" narazil a počin schytal problém menom style over substance, našťastie sa predsa len zdá & na takéto eskapády tu máme sebaľúbeho stokára menom Refn. --- Jeden z najkrajších filmových openingov vôbec sa po pár desiatkach minút konštantne bije s tonou zbytočných erotických/sexuálnych scén, ktoré nič absolútne nikde neposúvajú (vzťahy medzi postavami sa dajú etablovať aj inak), podobne ako sa kino-verzia bije s režisérskym zostrihom v usporiadaní scén a hudobných selekcií a ich dôležitosti. Od DC ruky preč. Najlepšie z toho aj tak vzišli Číňania, dostali len kino-verziu a rovno so všetkými sex. scénami vystrihnutými. Aspoň raz za sto rokov dostali dobrú "cenzúru." x) A že Yero je vlastne John Ortiz som si uvedomil až po hodine. Znak dobrého herectva? --- "Why do I get the feeling everyone knows we're here 15 blocks out? / 'Cause everyone knows we're here 15 blocks out." ♪♫ (x / x – dobrý článok o tom, ako veľkohubá rozmaznaná diva Foxx doj*bal potenciál filmu) (2010) (2011) (16.11.2013) (17.3.2017) (26.5.2017) (2.2019) (6.10.2021) ()

Phobia

"Miami Vice" nabízí dvojici kriminalistů v multikulturním složení černá/bílá, plus 100x omletou zápletku o boji s distributory drog a vůbec veškerého zla... Nejpodstatnější složkou příběhu ovšem je, aby si Colin Farrel a Jamie Foxx mohli smočit brka a odhalit muskulaturu při svíjení se s vnadnýma roštěnkama. Akční (?) krimi rovina mírný nadprůměr, řemeslné provedení bez chyby, hvězdičku strhávám za nudné porno a druhou za to, že Colin Farrel není Don Johnson :-P. Film mě zanechal absolutně nezúčastněnou. 59% ()

lesumir

Michael Mann tohle umi, presne jeho parketa. Kdyz jeste obsadil sve oblibence Foxxe, ktery byl jako vzdy vynikajici a Farrela, ktery taky predvedl co mohl tak vznikne nadprumerny akcni film jako je Miami Vice. Po hodne znamem, avsak prumernem serialu prislo 134 minut dlouhe drama, ktere srsi sarkasmem, napetim a trosku exotikou. To vse doprovodil vynikajici zvuk a hudba, kterou posloucham stale dokola a dokola. 9/10 ()

Gimp

Sedum ráno Miami - účes perfektně drží. Deset dopo, silný vítr, pomezí Paragaye, Brazílie a buhvíjakédalšíjihoamericképrdele - účes bez chybičky. Dvě odpo, vedro jako v pr.. , Havana. Účes stále super. Osum večer opět v Miami - létající kulky, účes stále pevný a příjemný na dotyk. Miami Vice je reklamou na šampon s dvou a půl hodinovou stopáží a za stopětatřicet mega. Je vizuálně téměř bez chybičky, herci jsou sexy a všechno to vypadá tak náramně dobře, že člověk ani nevnímá, že je to celé jedno velké navoněné nic(a nebo taky ne). ()

cheyene

Musím přiznat, že začátek mi trochu unikl...nedával jsem příliš pozor, myšlenkama jsem byl ještě také jinde, takže po 20 minutách jsem netušil, o co ve filmu jde a byl jsem tudíž spíše zklamaný. Zhřešil jsem tedy a odložil zbytek filmu na další den, kdy jsem se již soustředil. Brzy jsem byl vtažen do děje, který není nikterak originální. Chvílemi jsem se bavil, herci hráli dle mého dobře, hudba a lokace povedená, takže nakonec jsem z Miami Vice jako celku zklamaný nebyl. Jen si nemohu pomoct, ale Farrella svým herectvím na plné čáře předčil Jamie Foxx, který předvedl víc, než jen postelové scény. ()

nunka

Vizuálne vyblískaný akčák, dejovú líniu si možno domyslieť zo žánrového zaradenia. Prestrelky, obete, drogy, peniaze a omielané bla bla blaaa okorenené minimalistickou dávkou romantiky. Miestami som sa skoro unudila k smrti, začiatok sa neuveriteľne vliekol, pár scén snaživo vykompenzovalo plané pasáže. Očko sa však malo stále čím kochať, vďaka permanentne nadupanej vizuálnej stránke...A celý čas som dúfala, že si Colin Farell oholí tú svoju odpudzujúcu týždňovú bradu, ble!!!!:) ()

Jamal

Vyrazit si na pěkný večer na Kubu na mojito je vážně skvělé. Ještě k tomu s takovou snědoučkou Naomie Harris. ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

16.05.2021

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (více)