Scary Movie 4

• USA Scary Movie 4 (více)

Co může být ještě neuctivější, vtipnější a děsivější než Scary Movie 3? Samozřejmě Scary Movie 4! Scénárista a režisér David Zucker se znovu sešel se scénáristy Craigem Mazinem a Jimem Abrahamsem, aby v tomto pokračování velmi úspěšné série opět posunul hranice komediálního žánru. Žádný blockbuster ani popkulturní ikona nejsou před jejich zběsilým humorem v bezpečí: oběťmi nemilosrdné parodie se stávají Válka světů, Nenávist, Vesnice, Hra o život, Million Dollar Baby, Zkrocená hora a celá řada dalších filmů... Tentokrát osud zavane naivní Cindy Campbellovou (Anna Faris), která se snaží budovat kariéru v oblasti péče o nemohoucí, do domu podivné staré paní (Cloris Leachman). Jako by nestačilo, že dům je ještě podivnější než ona obskurní důchodkyně a zjevně v něm straší, bydlí hned vedle skvěle vypadající kluk (Craig Bierko) a svět navíc sužuje akutní hrozba globální mimozemské invaze. Neohrožená hrdinka se však znovu vrhá do víru událostí a snaží se rozluštit hrůzné zprávy ze záhrobí, najít lásku na velmi zvláštních místech a zachránit svět před totální zkázou. Během hledání indicií, které mohou zachránit život nejen jí, ale i celému lidstvu, se setká s hrůznými leteckými katastrofami, pozoruhodnými nevidomými dívkami, vesnickými idioty, nedbale oblečenými rappery, psychotickými lidmi, kteří se připravují na přežití globální katastrofy, mimozemskými svěrači a dokonce i s populární televizní hvězdou Oprah! (oficiální text distributora)

Filmárik

Po nemastnej neslanej trojke som bol príjemne prekvapený svojim vlastným smiechom. Samozrejme nechýba tradičný fekálny humor ale tentokrát je podávaný vo vhodnejších momentoch ako v predošlých dvoch dieloch. Po jednotke zatiaľ najlepší Scary movie z celej série. ()

Biopler odpad!

Pri výbornom pivečku a tepľúčku som pri tom dokonale zaspával, ani ma to nevydesilo, dejovo ma to, samozrejme, minulo. V globále sa ináč nedá len odpad! ()

smrtacik

Je to najslabšia vec z tejto série. O Scary Movie 4 sa toho nedá napísať veľa, len že sa tu snažia opakovať niektoré ,,hefty" z predchádzajúcich častí, ale pôsobí to veľmi neprirodzene a násilne, čiže trápne a nevtipne, čo je u paródie ,,prúser". Hlavným filmom, ktorý je parodovaný je Vojna svetov, kto to nevidel nepochopí ani tie 2 podarené humorné scény za 83 minút. Je to žalostné a zbytočné pokračovanie, tie dve hviezdy sú len z akéhosi rozmaru. Hodnotenie: 30% ()

Dimo

Jen pár svěžích vtípků, jinak záplava bezbřehých hovadin a stále se opakujících laciných vtipů, zejména rozličných drškopádů. Nuda a ostuda si zde podávají ruce. ()

Stíba

Po výsledku druhého a třetího dílu jsem už nedoufal, že tahle série ještě může něco ukázat ale stalo se. Ten jednoduchý někdy až zbytečně primitivní humor je tu podle mě skvěle a mnohem citlivěji namíchán než tomu bylo u předchozích dvou dílů a i díky dobrému výběru parodovaných filmů jsem se tak často zasmál a dobře se bavil. ()

Ondr@932

Chvílemi vtipné, chvílemi až velmi vtipné a chvílemi trapné. Nu což není to nejslabší scary movie a já jsem byl uspokojen. 50% ()

odmocnina

V podstate je to strašná blbosť, keď sa na to pozriem z tej druhej stránky. Ale z tej prvej tento film na kuknutie rozhodne stojí, pretože plní vlastnosť komédie/paródie. Neskutočne som sa smiala. 5* ()

truhlik

Celkem vtipné, někdy zdlouhavé dialogy o ničem, které trochu zpomalují děj, ale jinak má film velký spád. Divákovi film nabízí jednu vtipnou scénku za druhou (někdy teda ne moc vtipnou), ale celkově film mile překvapil. Avšak musím říctr, že je potřeba vidět filmy, které film paroduje (Nenávist, Saw, Válka Světů Amativille horor a možná další). Výborný byl závěr, který měl překvapivý konec a pak scéna parodující americké show a přiblblost amerických diváků. ()

Gardenboy

O hodne slabšie ako zatiaľ kraľujúca trojka, stále však pomerne vtipné, stále dosť brutálny zhulený úlet mimo realitu (veď Vojna svetov aj taká bola). Vojna svetov, Osada, Nenávisť, Saw. Tieto štyri filmy parodované na celkom slušnej úrovni. Najlepší diel bola 3, hneď za ňou je 1, hneď za ňou 4, potom dlho dlho nič a nakoniec 2. ()

Zombo

Stejně oplzlé, nevtipné a díkybohu krátké jako dvojka. Nevím, co je horší než opakovaný primitivní gag (a jak asi musí vypadat člověk, který se tomu i podruhé zasměje...). Možná založit na tom celý film. Prostředky, herci, dokonce i filmy, které si přímo říkaly o zesměšnění, to všechno bylo k dispozici. Výsledek - nulový až tragický, 80 minut nevěřícného kroucení hlavou. Stopáž a dokonalá závěrečná parodie Toma Cruise mě nakonec donutily dát o půl neviditelné hvězdy navíc. ()