Pro Angelu Bennettovou jsou počítače celý svět. Živí se jako odbornice na počítačové viry, s okolím komunikuje pouze pomocí počítače a jediné přátele má na internetu. Před odletem na dovolenou do Mexika dostane od programátora Dalea disketu s neobvyklým programem. S jeho pomocí se lze dostat k jakýmkoliv tajným záznamům. Její život se však mění v noční můru, když se z náhodné prázdninové známosti vyklube najatý vrah, který ji má odstranit a získat disketu. Angele se sice podaří uniknout, když se však vrátí z nemocnice, zjistí, že přestala existovat. Její kreditní karta byla zrušena stejně jako rezervace v hotelu, protože prý z Mexika odletěla. Její dům byl vystěhován a prodán s tím, že se odstěhovala. Podle záznamů v policejní databázi je z ní Ruth Marksová, obviněná z řady přestupků a zločinů. Přestože ji pronásledují policie i zabiják Devlin, podaří se jí zjistit, že za vším jsou počítačoví teroristé Pretoriáni. V jejich čele stojí Jeff Gregg, majitel firmy na zabezpečovací systémy, které obsahují program, jenž umožňuje Greggovi proniknout do jakéhokoli systému. Přestože každý, kdo se pokusí Angele pomoci, je Devlinem zabit, dál bojuje o svůj život i ukradenou identitu. (TV Nova)

Franki69

Moje přítelkyně mě varovala, ale já ji neposlechl. Takže jsem konečně viděl Sandru jako počítačovou expertku, která umí shodit promakaný systém početné skupiny internetových teroristů jedinou disketou a na jediné kliknutí. Hahaha… Jako trihller to taky nefunguje, záporák je moc cukrouš a Sandra je prknenná až běda. Zápletky si vynutil producent, aby měl film vůbec nějaký děj. Jsou nelogické, nahodilé a předvídatelné…Prostě není na co koukat. A to mám Sandru Bullock z jiných filmů rád, včetně té její pitomoučké policistky z budoucnosti v Demolition Manovi. Tady bohužel její charisma nefunguje a film je prostě k nekoukání. Dávám 15%, z nostalgie po disketách a osmikilových noteboocích s obrazovkou velikosti tabletu. ()

Sublog

Od dob, co začala Bullocková po úspěchu Nebezpečné rychlosti dostávat hlavní role, nenatočila snad jediný skutečně dobrý film a tento, i když je pouze průměrný, se v její filmografii řadí k tomu nejlepšímu, co natočila. ()

Parsek

Ano, standardní akční snímek, ktery starne pomerne dost rychle, predevsim ve vztahu k vyvoji vypocetni techniky... ale nudit byste se uplne nemeli... ()

cashplouch

Jako zástupce "amerického thrilleru" film celkem obstojí. Klišé příběhu je zasazeno do oblasti IT, která se vyvíjí rychlostí blesku. Ne že by počítačové scény hlavní hrdinky byly úplně směšné, ale byly jasnou slabinou už v době vzniku filmu. Zajímavější jsou paradoxně situace bez přítomnosti výpočetní techniky (např. když se na letišti hrdinka musí podepsat cizím jménem jen proto, aby mohla odletět do své země). Tento film je hlavně sólo pro Sandru Bullock, která je v pohodě /myšleno herecky v pohodě/, proto jedna * navíc v hodnocení. ()

bery77

thriller na svou dobu trošku přehnaný, naopak v dešní době je něco z filmu docela realisticky pojaté. pro mě jsou 3* akorát ()

QuarkCZ

Z dnešního pohledu sice trošku "staré", ale já osobně považuji za klasiku. Jednak tím vešla Sandra ve známost (alespoň pro mě), ale celkově to na tehdejší dobu byl trošku přelomový film... ()

gizi

8.2.13 jsem film shlédl asi podruhé a musím říct, že se jedná skutečně o nadčasový snímek. Když pomineme občas trochu americky filmově přehnané nebo zjednodušené, jde o snímek zcela realistický a měl by být pořád větším mementem. 80%. ()

Ag.Sournamek

keby si s mamkou miesto hrania na klavír púšťali muziku z mc pások a k tomu by sandra jazdila na bicykli a nosila okuliare s hrubým rámom, bol by to ultimátny hipsterský film - tzv. hipster-thriller... takto je to "len" family friendly hackerský thriller, skvelá nineties-video zábavka s mladou, rozkošnou sandrou hrajúcou wolfensteina ()

chlievik

Vcelku som pociťoval napätie keď som film sledoval, celý čas som bol v strehu, a Sandra je milo pekná, ale aj tak som tomu dal len 3 hviezdičky, keďže filmom tohto rangu - jemne nadpriemerným thrillerom - dávam maximálne 3, len výnimočne 4. Dnes dostala aj Firma s T.Cruiseom len 3, tak dostane aj toto. Je pravda, ako tu píše jeden komentátor, že v dnešnej dobe sa tento film zdá byť trošku smiešny čo sa počítačovej technológie týka, najmä ak 10% filmu vidím tie predwindowsácke grafiky, ale vysvetlenie toho, že svet sa dá riadiť a riadi v centrálach FBI a CIA, a že sa tieto informácie dajú zneužiť a aj zneužívajú, je úplne dnešné. Smiešne je, že vo všetkých týchto konšpiračných filmoch sa ukazujú ako zločinci len tí najmenší mravčekovia tohto strašného systému. FIlm je fajn, a hoci sa končí dobre, nekončí sa naivne. Sandra Bullocková sa páči aj ministrovi MIklošovi. :)) ()

mlock

Jako thriller slušný, ale ty počítačové systémy byly sci-fi komedie. Celkově však velmi koukatelné. ()

Medea86

Dnes už v podstatě nostalgická vzpomínka na dětství, když jsme všichni chtěli být počítačoví specialisti jako Angela Bennettová. Používání disket vykouzlí úsměv na tváři - v Americe měli asi nějaké speciální, na které se vešlo milion dat. Celkově spíš průměrný film, ale proč ne. ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“