Piráti z Karibiku: Na konci světa

• USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

Morholt

Příliš, příliš a ještě jednou příli dlouhé. Zejména nastavované bojové scény nudí a příběh sám má velmi chatrnou konstrukci. Jednoznačně nejslabší Piráti. Zachraňuje to pouze Johnny Depp a jeho "schízy" plus scénka s volbou pirátského krále, která dala vzpomenout na hašteření našich politiků v PSP.:D Nicméně mě příjemně překvapil netradiční konec, ale když jsem se dozvěděl, že se má s největší pravděpodobností točit čtyřka, tak se můj příjemný pocit vytratil. ()

Sawy

Dvojka byla pro mě hodně těžké zklamání,když jsem tedy šel do kina na trojku,nečekal jsem vůbec nic.A to se mi vyplatilo,protože trojka je rozhodně lepší než dvojka.Jasně,je to moc dlouhé,překombinované a slovo originalita je tvůrcům cizí,přesto mě to docela bavilo.V kině jsem se nenudil,párkrát jsem se zasmál a závěrečná bitka byla celkem nářezová.Takže o zklamání mluvit nemůžu,ale čtyřku by opravdu točit nemuseli.65 % ()

Lucasion

„She'll not harm us! Full bore and into the abyss! - Are you mad? - HA! You 'fraid to get wet?“ Piráti nám jdou do velkého finále. Začínáme v Singapuru, aby se nám mohli představit nové postavy. Od minula se nezměnilo zhola nic. Jack (Johnny Depp) je uvězněn v Říši Davyho Jonese, Perla je na dně moře, Jones (Bill Nighy) je ve službách Východo-Indické společnosti a celý svět zanevírá na piráty. Ze známého Karibiku zbylo málo, a i to málo je ohroženo pod tíhou válečných lodí. Hrdinům nezbývá než se vyplout na onen svět a zachránit jednoho potrhlého pirátského lorda. Trojka mě hned v několika věcích děsně štve. Délka filmu je zrádná a skoro tři hodiny je už příliš. Jack a jeho Jackové nejsou zas tak vtipný, jak by se na první pohled mohlo zdát. A taky trojka neutáhla svoje přílišné zvraty. Překombinovanost je v příběhu skutečně znát a spíše to škodí, než aby to diváka šokovalo. A jistě bych mohl jmenovat alespoň další dvě věci. Některé scény nebo zápletky mi i přijdou zhola zbytečné. (Ano, zase jsme už u délky filmu) Sic je film stále humorný a dobře natočený, tak přesto se jedná o propad oproti předchozím dílům. Nejvíce za to může scénář. Na konci světa jsou piráti děsně ukecaní. Nezachrání to ani závěrečná hodinová bitva mezi Černou Perlou a Bludným Holanďanem. Přesto se nedokáže téhle trilogii upřít její zábavný, akční a fantasy charakter. (88 %) ()

Richie666

"My piráti jsme nikdy neměli moc fantazii na jména. Jednou jsem se plavil s chlápkem, kterej přišel o nohu a půl oka. --- A jak jste mu říkali? --- Larry." No, naposled se zasmějeme a budeme doufat, že už to konečně skončilo. ()

Shaqualyck

Má to skoro tři hodiny, výpravu z říše snů, famózní obsazení, ale že bych si z toho něco pamatoval... Tak aspoň za Richardse. ()

seale

Česká pohádka obvykle nabízí zajímavý, přehledný příběh s moudrostí, kterou si divák nese v srdci ještě dlouho. Americká pohádka je často předimenzovaný popcornový produkt naditý efekty, hyper-akcí a prázdným pozlátkem. ()

ScarPoul

Príbeh vrcholí a vrcholí naozaj bombasticky. Všetky dejové línie sa uzatvárajú, mytológia pirátov sa prehlbuje a okrem naozaj pár zbytočných scén - kraby na púšti alebo alter egá Jacka Sparrowa - sa jedná o poctivé dobrodružstvo aké vie vytvoriť len Disney. Čím častejšie si film pozerám, tím častejšie v ňom nachádzam tie krásne detaily, pre ktoré je naozaj radosť film pozerať. Každý jeden cent rozpočtu je tu využitý a je tu vidieť. Verbinski má rozhodne na konte trilógiu za ktorú sa nemusí hanbiť. Keby som sa mal nato pozrieť z iného uhla asi by som pripustil, že nie všetko vo filme funguje. Ale v rámci celku a komplexnosti mi to nevadilo. Zvykol som si pri filmoch podobného razenia nerozmýšľať a rozhodne je to film, ktorý svojou zábavnosťou prekonal priemernú jednotku. Pre mňa jeden z tých príbehov, ktorý trvá skoro tri hodiny, ale ktorý ma nedokáže nudiť. A nedá mi nespomenúť že Hans Zimmer je hudobný boh. ()

PROROK14

Prvá časť bola super. Druhá sa mi páčila oveľa menej a nadšený som nebol. A keď som zbadal dĺžku tohoto filmu tak som si povedal, snáď to bude stáť zato a bude to aspoň také dobré ako jednička ak nie lepšie, alebo to bude blud a ja budem ľutovať tri hodiny môjho drahocenného času. Dámy a páni, ale toto fakt NIE. Ja som sa tak nudil že konec. To je taký blbý film až sa mi nožík otváral vo vrecku. Ja som z tých výmyslov normálne nemohol. Prešla prvá polovica filmu a som myslel že zgegnem. Horko ťažko som to dopozeral, ten záver som snáď ani nemusel vidieť, lebo takú volovinu nevymyslí len tak niekto. To je asi talent na také. A keď to konečne skončilo bol som normálne šťastný. Toto že láme rekordy - ja fakt neviem čo na tom ľudia vidia. Tak si myslím že druhá a tretia časť ťaží z úspechu prvého dielu. Toľko nudných a takých dlhých scén som ešte asi nevidel. Vraj vizuálna stránka. Neviem kto je na také somariny zvedavý. Možno tak malé deti akurát. 40% ak nie menej. ()

BoPo

Málo Sparrowa, veľa trikov. Kombinácia ktorá pre mňa nemala ten správny pomer. Navyše Keira Knightley stále používa ten svoj jeden výraz. A to je vážne otravné. Radšej si pozrite trikrát prvých Pirátov, než venovať čas pokračovaniam. ()

GeusX

Do třetice... Nějak se mi zdá, že už dochází filmu ten svěží humor, který byl v prvních dvou dílech. ()

Silence

Lidé se rádi na něco vymlouvají, hledají na co svádět, co zkritizovat. U třetích Pirátů je nejčastějším terčem kritiky prý nesrozumitelný a překombinovaný děj. Najednou jakoby všichni začali u letního trháku rešit hloubku (resp. prázdnotu) příběhu. Málokoho ale zatím napadlo, podívat se na děj jednoduchýma očima, kdo to udělal, zjistil, že všechny postavy mají v podstatě pevně dané motivace a je úplně jedno (a dovolím si i tvrdit, že bylo i zamýšleno, aby bylo úplně jedno), kdo je zrovna s kým, kdo komu lže a podobně. Toto zmatení je v podstatě jenom na oko, protože na konci se vše vrátí do původních kolejí a vše dospěje ke známému výsledku. Trojka je užvaněná naprosto stejně jako Truhla mrtvého muže, některé dialogy na mě ale (možná i díky absenci prvoplánových vtípků, kterými Truhla překypovala) působily mnohem zábavněji, než například celá sekce "Na Ostrově lidožroutů" ze druhého dílu. Scénáristům bych dal padáka za několik silných kiksů a Naomie Harris bych shodil do řeky s balvanem u nohy. Naopak Verbinskemu se i díky celkovému zvážnění podařilo natočit několik krásně mrazivých a působivých scén (s nemalou zásluhou Hanse Zimmera) a já se rozhodně nebavil méně než u druhého dílu. 7/10 - Snězte si mě! :) ()

McClane

Obludně překombinované, v jedné scéně proběhnou klidně tři zrady, zajímavý konec a výborný hudební doprovod. Ale bavil jsem se málo. Přesto to pravděpodobně nejsou poslední Piráti z Karibiku. ()

MoiJe

Este po filme som hovorila ze na ostatnych Piratov tento diel nema, ale v porovnani s inymi filmami, keby sme nepoznali predchodzie casti, obstoji v pohode. Mozno ten moj pocit ale bol dany kuskami, ktore som v poslednej dobe videla, kazdopadne ako sa mi to uleziava, uz si ani tym tak ista nie som. Pridavam sa ku vsetkym co hovoria ze je to moc ukecane. A multiJacka mohli vyuzit stokrat lepsie. A s nim aj hromadu dalsich veci. Nikdy by som neverila, ze to k Piratom z karibiku napisem, ale ja som sa nudila! ()

Terva

Král svolal muže, unesli královnu z lože a vsadili do těžkých pout. Moře je náš cíl, my ze všech svých sil, kam chceme, budeme plout. Johóó !! Všichni sem !!! Vlajka ať k nebi letí !! Hej hou, lupiči, žebráci!!...my pohrdáme smrtí. Johóó !! Všichni do práce, ruku v ruce, vlajka ať k nebi letí !!...na začátku filmu zazní píseň, těch kdož jsou odsouzeni z napomáhání pirátům, nebo známosti s nimi k trestu pověšením. Píseň zní nadále, leč z úst Elizabeth. Někdo už umřel, někdo přežil, další se po mořích plaví. Do klidných vod odpluje s klíčem tím od vězení. Hle, zvon se zvedá z moře, slyšíš jeho pohřební hlas. Volá všechny, vichrem, bouří, k domovu zamiřme zas !!! Johóó !! Všichni sem !!!! Ruku v ruce ať vlajka k nebi letí !!! Hej hou lupiči, žebráci, my pohrdáme smrtí!! Píseň zazněla a devět pirátských vládců musí výzvu dostát. Hezká scéna hned na začátku snímku. Jedná se o průnik Singapůrem. Pěkné souboje a ladně sladěné z hudbou, kterou opět tvoří Hans Zimmer. CITÁT : Baf !! Jack Sparow si možná uvědomuje, kolik lidí mu na něm záleží a tak jeho konec není nevyhnutelný, což je snad každému jasné, protože by nebyl tento třetí díl natočen, zvláště když dvojka končí tak otevřeně. Jack dokonce "sní" ( několikrát ) pomyslný burák. Připlutí Černé Perly po písku je velice elegantní a povedená pasáž. CITÁT : U všech rohatejch i s chlupama, to je Jack !!! A papoušek pana Cottona to vyjádřil nejlépe - Schovejte RRRRRUM !!!! Pak tu ovšem zase vyvstane problém z kapitánem. DIALOG : BARBOSA - Natáhněte plachty !!!! SPAROW - Natáhněte plachty !!! BARBOSA - Upevnit zvratičku !!! SPAROW - Upevnit zvratičku !!! BARBOSA - Co to tady děláš ??? SPAROW - Co ty tady děláš ??? BARBOSA - Ne, ty co tady děláš !!?? SPAROW - Ty, co tady děláš. Na lodi vydává rozkazy kapitán. BARBOSA - Však tady taky kapitán je, já. JACK - Loď je má, kapitán jsem já. BARBOSA - Ty mapy jsou moje !! SPAROW - Tak to jsi mapař !!! Byla to doba pirátů, doba lásky a zrady, byla to doba velkých dobrodružství. Čest aby dnes každý pohledal. Ve filmu dokonce konečně uvidíme jak vypadá zákoník, o kterém je každou chvilku řeč - Zákoník Morgana a Bartoloměje ( že by Francouzi ? ) PARLEJ !!!! A tady je devět vůdců pirátského sněmu : Korzár Ammand, Kapitán Chevalla, Šrí Sumbhádží, Paní Čching, Ctihodný Jocarda, Sao Feng, Kapitán Barbosa, Vallenueva a Kapitán Jack Sparow. Dokonce zahlédneme i devět předmětů ( nikdo neměl peníze ) k vyvolání Bohyně Kalypsó. V jedné scéně na ostrově Vraků se zjeví náš pes Klíčník. Pintel ( Lee Arenberg ) a Ragetty ( Macrenzie Crook ) se ptají jak unikl z ostrova Pelegostů ? Otec Jacka Sparowa odpovídá - Mořské želvy. Nádherná scéna je v Mořském víru, parádní souboje, perfektní choreografie, děla duní, šavle sviští, Jack Sparow a Davy Jones letmo proběhnou po ráhně a Elizabeth si konečně vybere svou pravou a jedinou lásku - dramatické a hudebně nádherně okořeněné. Odchod Lorda Becketta ( Tom Hollander ) je famózní. Ten, kdo propluje úspešne závěrečnými titulky, zjistí co bylo za deset let od této události. () (méně) (více)

moviesfan

Zřejmě závěrečný díl pirátovské ságy. Ale pouze zřejmě. Otevřený vrátka pro další díl tam jsou. Zase mě nezklamal humor, kterýho je ve filmu plno. Celou trilogii jsem si hodně oblíbil. Hodnocení: 80% ()

MrCreosote

Tak podobné lahůdkovému druhému dílu, a přitom tak zmršené. V čem se stala chyba? Herci už nehrají živoucí postavy, ale staly se z nich loutky, které jenom netečně prochází celým tím digitálním peklem. Už žádné emoce ani povedené vtipy, ty se ztratily kdesi v Singapuru. Nejvíc mě ale mrzí to, že Verbinski ztratil veškerou hravost a cit pro detaily, vždyť tady nebyla ani jedna promyšlenější akční scéna, žádný vypointovaný gag, všechno se to na nás hrne jako lavina, jejíž finále trvá 45 minut (!) a při vzpomínce na promakané a vypiplané finále Truhly mrtvého muže mi skoro ukápla slza od oka. Dokonce i ta hudba je tuctová a můj oblíbenec Barbossa v podání Geoffreyho Rushe by si zasloužil vlastní film, tohle je pouze nepovedená fraška. P.S. V ději jsem se ztratil už kdesi v první třetině, takže vůbec nechápu, kdo se o co snažil. Asi si budu muset nakreslit graf. ()

JohnCZ

Moc dlouhý, místy dost natahovaný a dějové překombinovaný, ukecaný, ale opět s výbornými hereckými výkony, luxusní hudbou a atypickým koncem. Opět se jedná o příjemnou podívanou, ale díky přestřelené délce hodnotím o stupeň níže. ()

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky