Star Trek

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Eric Bana, Bruce Greenwood, Karl Urban, Zoe Saldana, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Ben Cross, Winona Ryder (více)

James Kirk se narodil v den, kdy byla napadena hvězdná loď jeho otce. Od té doby vyrůstal jako poloviční sirotek, nebyl zrovna vzorné dítě, ale přesto se dostal ke hvězdné flotile. Jako kadet se ocitá na palubě U.S.S. Enterprise pod velením kapitána Pikea. Potkává zde prvního důstojníka Spocka, který je mu na první pohled nesympatický, a jejich antipatie jsou vzájemné. Enterprise přijímá tísňové volání z planety Vulcan a vyjždí na pomoc, ačkoliv posádku tvoří kadeti. Jsou totiž nejblíže. Kirk si ale uvědomí, že okolnosti jsou stejné, jako ten den, kdy zmizel jeho otec, letí do pasti. Opravdu, u Vulcanu na ně čeká ničivá loď pod velením romulana Nera. Nero chce, aby důstojník Spock trpěl, jenže Spock toho muže vidí poprvé v životě. Ukáže se, že Nero je z budoucnosti, kde byl svědkem zničení své planety, svého domova. Viní z toho Spocka, který slíbil, že planetu zachrání. Cestoval proto do minulosti a chce, aby mladý Spock trpěl stejně, jako trpěl on. Chce zničit jeho planetu, jeho domov, jeho rodinu. Bohužel se mu jeho dílo zkázy podaří a Vulcan přestane existovat. Další na řadě je Země. Mladá posádka se musí hrozbě postavit. Snad se při tom z Kirka a Spocka stanou dobří přátelé, tak, jako tomu bylo v jiné časové linii. (TV Prima)

Raven0

Po depresemi, temnotou a beznadějí napumpované Battlestar Galactice mi toto navoněné, blízkavé pozlátko nového Star Treku moc nesedí. Jasně, ke Star Treku tyhle ingredience tak nějak vždy patřily... Halt už mi ale asi není 12 a už nejsem tak naivní, abych to tvůrcům sežral i s naviákem. S vypnutým mozkem hezké 3 hvězdy. ()

Smejdcz

Miluju filmy, u kterých se nenudim ani vteřinu, a tím mě Star Trek úplně dostal. Sice se moc nevžijete do hlavních postav, ale to mi zde vůbec nevadilo. 90% ()

Teebo

Dosud absolutně nedotčen byť jen jedinou epizodou z jakékoli série seriálu Star Trek; toť možná neuvěřitelně znějící poznámka na úvod. Jinak mě scifi docela bere. A teď k samotnému filmu - bylo v něm vůbec něco, cokoli (!), co bych neviděl někde jinde a nepřipomínalo mi jiný film? Ne. Každá scéna, každá postava, každá myšlenka, každá kulisa... na zbytečnější film jsem se dlouho nekoukal. A taky že zas nějakou dobu dobrodružství U.S.S. Enterprise a její skvělé kosmopolitní posádky neuvidím. Jo a hlavně Angláni to se Simonem Peggem fakt vyhráli, ten vážně vůbec neví, která bije... ()

lennyd

Hluboká budoucnost. Nebo minulost (díváme-li se od posledních dílů). Vesmírná loď Enterprise se pod vedením mladého kapitána Pikeho (Bruce Greenwood) vydává na svoji první misi - záchranu planety Vulcan. Problém ale je, že loď je plná nezkušených mladíčků (mladiček), a na Vulcan útočí mnoha bitvami ostřílený Nero (Eric Bana). Ale když se dá mladíčkům šance, tak i přes vnitřní rozpory se z nich může stát skvělá posádka vesmírné lodi Enterprise ... I když jsem si už na Pickarda a jeho crew začal zvykat, stále si myslím, že Kirk, Spock a další mi přirostli k srdci mnohem více. A tak jsem jen kvitoval návrat do dob minulých, i když s novými herci a s novým příběhem. O výběru jednotlivých herců by se sice možná dalo polemizovat, ale po shlédnutí si nedokáži představit jinou volbu než tvůrci filmu - hlavně Chris Pine jako mladý Jim Kirk, Zachary Quinto jako mladý Spock a Karl Urban jako McCoy jsou naprosto úžasní. O poznání méně mi seděla Zoe Saldana (Uhura) a Simon Pegg (Scott), ale myslím, že je to jen otázka zvyku. Perličkou je pak návrat skutečného Spocka - Leonard Nimoye. Jinak je na filmu v každém záběru vidět, že se píše rok 2009 - vizuální stránka je naprosto úžasná (scéna, kdy se Enterprise vynoří uprostřed vesmírné bitvy o Vulcan je dokonalá). Prostě se nový Star Trek stoprocentně povedl, a fakt se těším na další! ()

tnp101

Totálně velkolepý nářez, ze kterého jen málo jedinců bude moci odtrhnout oči. Navíc si to užívají jak zarytí fanoušci, tak úplní nováčci, kteří o Star Trekovské téma, či obecně sci-fi žánr nejeví velký zájem. Je to rychlé, neuvěřitelně efektní, nechybí tomu emoce, vtip, dobří herci a například taková hudba je kapitolou sama pro sebe. Jedním slovem - EPICKÉ! RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Nyní se podíváme, jak dobře, či zle dopadla u nás prodávaná dvoudisková edice nejnovějšího Star Trek filmu. Začneme jako vždy technickou stránkou titulu. Již od prvních vteřin jsem si byl jistý, že se bude jednat o naprostou špičku. Snad vše, co lze při posuzování obrazové kvality zohledňovat, je v tomto případě absolutně perfektní. Obraz je prezentován v širokém 2.40:1 a nejkrásnější (možná také tím hlavním důvodem) je, že i přes svou dokonalost není vše úplně perfektní. Mluvím zde samozřejmě o různých z pohledu tvůrce chtěných chybách ve světlech a podobně. Snímek tedy i přesto, že je použito hodně počítačové grafiky, nechce v divákovi vzbuzovat pocit naleštěné dokonalosti, čímž bych mohl odkázat například na velkolepé záběry lodí putující vesmírem, kdy si čas od času můžete všimnout prachu na objektivu kamery a podobně. Teď jsem však docela odbočil od hodnocení samotné obrazové kvality. Když se nad tím zamyslím, ono vlastně není co hodnotit. Barvy jsou bohaté, výborná černá není výjimkou, ostrost vás pravděpodobně pořeže, zrno je minimální a s chválením bych mohl pokračovat do nekonečna. Toto je zkrátka referenční přepis té nejvyšší třídy a z mého pohledu se jedná o jeden z nejlépe vypadajících hraných filmů (u těch digitálně referovaných se to dá samozřejmě čekat a je ostuda, když tomu tak není). Zvuk, jak se dá tušit, je na tom úplně stejně. Originální anglická Dolby TrueHD 5.1 stopa je sytá, agresivní, kde má být, s čistými a hlasitými dialogy s plným využitím všech dostupných kanálů, přičemž ty prostorové jsou v tomto konkrétním případě využity opravdu naplno. Jedná se o balzám na uši každého milovníka HD audia. Český dabing ve formě DD 5.1 jsem netestoval, ale pro zájemce je k dispozici. To bychom tedy měli za sebou dokonalou technickou stránku disku. Bonusy odstartujeme pěkným obsáhlým komentářem režiséra a dalších hlavních členů zasahujících do tvůrčího procesu. Prvním disk spolu s tímto komentářem obsahuje také „BD Live“ funkci, s níž si můžete prohlížet neustále aktualizované informace o tom, co se právě děje v NASA. Tímto první disk končí a přesouváme se na hlavní bonusovou nadílku na druhého disku. Prvním je takový 17 minutový zaváděcí „making of…“ filmeček, který sice není úplně konkrétní, ale jako takové „intro“ k tomuto disku působí uspokojivě. Tento filmeček je, jako poté několik dalších, navíc vybaven jakýmisi bonusy k bonusu. Jedná se o jakési rozšíření informací k něčemu, co dané video obsahuje (jinými slovy prodloužená verze dané problematiky). Tato videa lze spustit formou zakomponování do původního hlavního videa, kdy se vám čas od času na rohu obrazovky objeví ikonka, a když zmáčknete „Enter“, nezkrácené video se vám pustí. Na výběr je také o něco praktičtější samotné spuštění. U prvního jmenovaného bonusu jsou k dispozici čtyři takováto prodloužená videa o celkové délce zhruba 8 minut. Abychom se nezdržovali, přejdeme k dalšímu bonusu, který se ve 29 minutých zabývá obsazením a velice zajímavě představuje všechny klíčové herce a jejich charaktery. Následuje 20 minutové povídání o znovuzrození a odhaluje, jak se tvůrci vypořádali s návratem Star Treku na velké plátno a obecně na svět. Tento filmeček navíc obsahuje ještě jedno 3 minutové prodloužené video. Dalším obsáhlým bonusem je 25 minutové povídání o vesmírných lodích se sedmi celkem 9 minut dlouhými bonusovými videi. Následuje podobné 17 minutové povídání o mimozemšťanech a 16 minutové povídání o planetách, přičemž první z nich je vybaveno pěti bonusovými videi o celkové stopáži 9 minut a druhé dvěma videi o stopáži 5 minut. Rekvizitami a kostýmy se zabývá další 9 minutový bonus vybavený jedním minutovým bonusem. Zvuková stránka filmu je nám přiblížená 12 minutovým povídáním a praktickými předváděním o zvucích a také dalším 7 minutovým filmečkem o hudbě slovy skladatele a dalších. Další filmeček v 9 minutách vzdává poctu Genemu Roddenberrymu, scénáristovi původního seriálu a ukazuje, jaký dopad na celý svět měl a stále má. Následuje 9 vymazaných, či prodloužených scén o celkové délce 13,5 minut, jež navíc obsahují také komentář. Velice mě v tomto případě překvapila jejich kvalita. Opravdu se nejedná o žádný odpad, ale o velice kvalitní obsah, který v sobě nese i několik vysvětlení a který by si neměl nikdo nechat ujít. Následujícím bonusem je pro fanoušky, ale i nefanoušky zajímavá fíčura, pomocí které se můžete formou 3D prohlídky podívat na detaily dvou hlavních filmových vesmírných lodí (U.S.S. Enterprise a Narada) a navíc se formou textu, animací, či videí dozvědět podrobnosti o nich. Na rozdíl od fíčur tohoto tipu u jiných titulů, je tato docela zajímavá a nejeden člověk u ní zaručeně stráví několik desítek minut. Pomalu se blížíme ke konci, což signalizuje 6 minut dlouhé video s různými nepovedenými záběry a tečkou za bonusy je teaser a trojce trailerů. Všechny bonusy jsou prezentováni v plném HD rozlišení a vybaveny českými titulky (kromě komentářů samozřejmě). Jedná o referenční titul po všech stránkách, a když ne jako film, tak jako demo, kterým budete prezentovat vaši domácí výbavu, jej určitě využije každý. Uděluji bez kompromisů plných 100%. () (méně) (více)

uiu

Nejsem fanoušek seriálu a vůbec nevím, o co v původní sérii Star Trek jde. Film se mi ale dost líbil a myslím, že se v něm neztratí ani laik a neznalec jako já, pro fanoušky to jistě musí být orgie vidět své hrdiny za mlada a jak se seznámili. Příběh odsýpá, nenudí a abyste se v ději neztratili, musíte trochu namáhat mozkové buňky, ale to se mi na filmech právě líbí. Bála jsem se, že mi to nebude nic říkat, popravdě řečeno mě to ani nenakoplo natolik, že bych nějak měla chuť začít sledovat seriál Star Trek, ale jako pohodové akční sci-fi paráda. ()

BoncheR

A prečo nie? Mňa osobne filmy s hviezdnou tématikou moc neberú, ale toto aj napriek tomu že to nebolo nejako extrémne dlhé [napr. Star Wars ] to bolo celkom zábavné. Hlášky si ma získali a celkovo esteticky sa mi to páčilo. Je to možno preto, lebo to bolo modernejšie než Star Wars ale..nevidím dôvod prečo nedať 5* . Rozhodne zábava a zatiaľ najlepší J.J.-ov film! (( 87% )) ()

tomxxx

Všichni mi tento film vychvalovali a dodávali různé superlativy. Já nejsem fanoušek Star Treku a čekal jsem něco jiného, než byl původní seriál s trapnými kostýmy. Dnes lituji, že jsem ztratil 2 hodiny života (abych byl přesný, 127 minut). Počáteční akční scéna s chlapcem v autě byla natočena snad jen proto, aby mohli udělat reklamu na Nokii a scénu umístit do traileru Jinak si to nedokážu vysvětlit, do filmu to nezapadlo. Zbytek příběhu byl taky o ničem, když k tomu připočtu nesympatického Chrise a přechytralé proslovy hlavních hrdinů, tak mi vychází, že pro mě byl film zbytečný. Nostalgii fanoušků však plně chápu. ()

Gar-mogoth

Star Trek je film, který si pouštím, když jsem nemocný, mám prázdniny nebo se prostě nudím. Viděl jsem ho již nesčetněkrát, a pokaždé mě baví stejně jako porvé(no dobře, to jsem asi trochu přehnal). Star Trek je film, který žeru od začátku až do konce. Star Trek je můj nejoblíbenější sci-fi film. Není divu, vždyť je to taky film plný skvělé akce, humoru, charismatických a dobře zahraných postav a boží hudby pana Giacchina. ()

venison

Rozhodně nejsem fanda seriálu "Star Trek" a bohužel ani film mě nepřesvědčil o tom, že zrovna tohle sci-fi téma zaslouží své zpracování.. Na můj vkus politikaření do sci-finek nepatří.. Herecké obsazení kapku béčkové a některé triky mohly být o chlup lepší.. Pro mě jako zástupkyni něžného pohlaví to byly pronuděné dvě hoďky.. ()

MikyAff

Sice původní Star Trek příliš dobře neznám, možná dokonce vůbec, takže i proto mi nedělalo problémy z toho být tak nadšená a nebylo to s čím rovnávat. Skvělé je, že aniž byste ho nějak extra sledovali, tak jména jako Kapitán Kirk nebo pan Spock jsou vám velmi dobře známá. Dokonce když se Spock objevil, připadala jsem si, že se vidím se starým známým. Zachary se pustil do obtížného úkolu, když měl zahrát tak oblíbenou a známou postavu. Osobně myslím, že se mu to velmi zdařilo a nemá se za co stydět. Člověku to celé uteče, ani se nenaděje a na konci zjistí, že se vlastně hrozně bavil a chce víc a víc. Skvělé je, že se z toho dá čerpat hodně, jen to udržet na stejné úrovni. ()

geklon

Šílený, kdyby tento reinkarnační pokus byl animovaný, tak bych mu to pseokomediální aroma, ani nevyčítal. Bohužel vyčichlý jakoby cool loock není dobrý ani co do vizualizace, ani po casdtingu, ba ni příběhově. A ta hudba? Kdejaká pornoparodie, jakože GayTrak, nebo StarDick, má důstojnější hudbní doprovod. Nula Nula Nuda. Už chápu proč jsou ty nový Starwars taková Disney kaše. J.J. Ambrams je jenom patlal. ()

noriaki

Režijně a efekty je to o třídu lepší než cokoliv z vesmíru Spojené Federace Planet, jenže nejde o Star Trek. Z něj si vzal jen formu a obsah dodal vlastní. Náhodným kolemjdoucím neobeznámeným s pečlivě budovaným universem to může být jedno a pravověrní fanoušci nejsou rozhodující kupní silou. Já jsem se s tímhle faktem srovnal relativně rychle, ovšem k posádce Enterprise z alternativní reality jsem si nenašel cestu nikdy. Ne že by byli jen jiní, oni jsou jednoduše špatní. Konkrétně psychopatický Spock je mizerně napsaná postava, která vulkánce připomíná jen vzhledem. I když pořád lepší, než aktivistické a politicky korektní Star Trek Discovery. Lepší tři hvězdičky. ()

VasaX

Pan Abrams je šikulka. I když se mi celý film nepodařilo se nějak hlouběji ponořit do příběhu, možná že byl až moc plytký a děj zase pěkně hustý, tak mě vlna efektů, vzrušení a výborného hereckého obsazení spolu s jeho výkony (Pegg jako Scotty potěšil, a Chekov mě opravdu dostal) mě tlačila stejně jako exploze a tlaková vlna tlačila Enterprise ke konci filmu, až mě k tomu konci dotlačila. Nový celovečerní Star Trek je opravdu "našlápnutá pecka" která nechá chladné leda slečny, co šly o sál vedle na Opět Sedmnáct (nebo jak se ta věc s Efronem jmenuje) či Báječný Svět Shopaholiků. Star Trek mi opět (po sériích s Voyagerem a následně sériích s první Enterprise) vlil trochu nové "trekkie" krve do žil a já dost reálně vidím, jak bych se každý týden třásl na nový díl seriálu, pokud by měl stejné herecké složení a byl alespoň z poloviny tak našlápnutý. ()

Krysa SPK

Nejlepší filmové dobrodružství od dob Indiany Jonese 4. Vřele doporučuji každému, kdo má rád adrenalinovou jízdu bez hluchých míst podpořenou vynikajícím scénářem a originálními hereckými výkony. Dokonalost sama. ()

ybuko

Pribeh se zapletkou s cestovanim v case je hloupy, provareny a nedotazeny, pokusy o humor na urovni zakladni skoly (i kdyz bohuzel nepochybuji ze se cast divaku v sale pri scene kdy se Kirk prasti do hlavy huronsky smeje), ale nastesti se to porad rychle hybe a ma to pekne barvy. Po okolnich reakcich jsem ocekaval (a nasleduje recenzentske potravinove srovnavaci klise) pozvanku do vyborne restaurace, ale misto toho dostal na umelohmotnem tacu hamburger, hranolky a znackovou preslazenou colu. Vzhledem k rocnimu obratu fastfoodu s tim ale urcite hodne lidi nebude mit problem. ()

SkyHawk

J.J. Abrams zaválel. Říkal jsem si, že to bude fajn podívaná, ale tenhle snímek hodně předčil má očekávání. Nejsem fanda serie Star Trek (ne, že bych ho snad neznal... dřív jsem si na něj nacházel čas), ale tenhle film mě opravdu nadchnul. Skvělý scénář, kde ač se prolíná více časových rovin a mohlo by to občas na první pohled vypadat krapet nepřehledně, se tak nestává. Výborné herecké výkony, bezchybné efekty a trefná hudba. Film nás dokáže napnout, uvolnit a rozesmát (Simon Pegg, jak ho máme rádi a přeci trochu jinak), dojmout, nasytit akcí a jednou jsem se i lekl :-p.. Horko těžko ze sebe dostanu nějaké negativum. Rozhodně si zaslouží 5*... Pro milovníky sci-fi nutnost vidět :)... ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

02.03.2023

Je to už několik měsíců, co studio Paramount s nadšením oznámilo vedle dalšího rozšiřování univerza skrze televizní seriály taky čtvrtý filmový Star Trek. V tom se měli údajně vrátit všichni původní… (více)

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra