Letiště

(TV seriál)
Česko, (2006–2007), 97 h 56 min (Minutáž: 44–54 min)

Roman Holý

Maroš Kramár, Anna Šišková, Zuzana Norisová, Bohumil Klepl, Zuzana Bydžovská, Linda Rybová, David Matásek, Petra Špalková, (více)

Série(2) / Epizody(118)

Seriál Letiště navazuje na tradici seriálů z atraktivního profesního prostředí. Jak už název napovídá, tentokrát jde o místa spojená s létáním a lidmi, kteří k němu patří. V prostředí vzbuzujícím fascinaci, respekt a někdy i obavy se odvíjejí osudy lidí, pro které je létání všední součástí života. Letiště je tedy příběhem o letuškách a stevardech, o pilotech velkých i malých letadel, ale i o všech ostatních, kteří s nimi spojili život. I tito lidé pochopitelně prožívají nejrůznější vztahy, krize, profesní i osobní prohry a vítězství. Jejich životy hýbou intriky, mezigenerační konflikty, mají starosti s výchovou dětí, nacházejí jistotu v přátelství i uspokojení v práci. Hlavní postavy příběhu nás přivedou do dvou základních prostředí: dopravních aerolinek Central Airlines se základnou na pražském letišti Ruzyně a na malé sportovní letiště u Prahy. (oficiální text distributora)

igi B.

... Fakt se najde na čsfd uletěný masochista, co pro objektivní hodnocení tuhle inscenační a hereckou upocenost pravidelně sleduje? ... :-( . . . Půl hvězdičky tedy za onen >príma< počin, v zoufalé sebetrýzni nakonec zaokrouhleno nahoru, protože od těch totálních sraček napříč šaškosolvinským televizáckým spektrem toto přeci jenom kamsi poletuje... ()

Matty

Původně jsem chtěl dát odpad!, jenže pak jsem viděl pár epizod Horákových a uvědomil si, jak dobrým seriálem Letiště je. Odehrává se v atraktivním prostředí (co na tom, že není moc využíváno), jsou v něm pěkné herečky (co na tom, že hrají mizerně) a má na poslech příjemnou znělku (co na tom, že ji nazpívala druhá česká Superstar). Doba je zlá, važme si takovýchto počinů. Zajímavé komentáře: dobytek, Sokkk_y, Prubner, fuckme ()

Malarkey odpad!

Už mě přestává bavit stále sledovat v novinách, jak tuzemské televize vymyslely a po čase stvořily naprosto výborný seriál, který se bude v programu vyjímat a budou v něm hrát prvotřídní herečky a bude to něco ojedinělého a rozhodně neméně originálního, protože seriál tohoto typu vidíme na našich televizích poprvé a bla bla bla.....Dvě herečky mě překvapily, že se zde objevily - Norisová a Geislerová a tak jim náleží aspoň malý potlesk, že se odhodlaly pustit do něčeho tak obyčejně trapného. (8 %) ()

Karlos80

Ta jedna hvězda snad jen za tu neutuchající vytrvalost, všech těch tvůrců, který tento seriál živý, a nás jím vždy dvakrát do týdne vesele obhospodařujíc. Bohužel..? Stále stejné, rádoby na rychlo stvořený a na oko zajímavý příběh avšak naprosto plochý, na rychlo postavené interiéry a světe div se, nic nového natož světoborného, ale zas na české poměry lehčí podprůměr, netřeba víc představovat..To bylo je a ještě nejspíš hodně dlouho bude to naše-vaše české Letiště..Když slyším mluvit-nebo zde spíš koktat Zuzanu Norisovou, tak si tak říkám bože můj chudák holka, do čeho jen se to zas namočila.. A také se divím tomu že jí to ještě za tu dobu nezůstalo..-:)) Herci jako Švehlík nebo Dvorská-tak těch je mě zde opravdu moc líto, ale bez práce holt nejsou lowe-:)) Název Letiště je zde, snad jen díky té soukromé letecké společnosti, jinak je zajímavé že žádné to opravdové letadlo jsem zde zatím ještě neviděl-:)) ()

Tosim

Tenhle seriál jde do kytek pomaleji, než byste čekali, zajímavý je hlavně tím, že z něj na všechny strany nečiší láce (prima, no) a jako odreagování je dobrej. David Matásek si svou roli záporáka užívá, ovšem to, co předvádí Zuzana Norisová, je na zabití. Svou roli "naivky" změnila na "blbku" tím způsobem, že nevíte, kdy role přerůstá do samotné herečky. Prostě i na tak nenáročnou roli nestačí dva tři úsměvy či pohledy. A např. ta naprostá absence jakékoliv intonace...(!) Naštěstí, že na opačném pólu herecké ligy je Bob Klepl (který snad neumí být špatný nikde) a Petra Špalková (která má ale podstatně méně prostoru.) ()

• Vanda Hybnerová s Pavlem Řezníčkem už po druhé tvoří manželský pár, poprvé v Živnostníkovi, kde si oba zahráli. (ČSFD)
  • Herečka Věra Koktová svou rolí oslavila již 60 let účinkování na plátně. (M.B)