Letiště (TV seriál)

Česko, 2006–2007, 97 h 56 min (Minutáž: 44–54 min)

Roman Holý

Maroš Kramár, Anna Šišková, Zuzana Norisová, Bohumil Klepl, Zuzana Bydžovská, Linda Rybová, David Matásek, Petra Špalková, Alois Švehlík, Božidara Turzonovová, Eva Leinweberová, Kristýna Nováková-Fuitová, Milena Dvorská, Lumír Olšovský, Pavel Řezníček, Vanda Hybnerová, Pavel Zedníček, Mahulena Bočanová, Alice Bendová, Bořivoj Navrátil, Jana Janěková, Jitka Schneiderová, Josef Carda, Dagmar Patrasová, Aňa Geislerová, Tereza Pergnerová, Tereza Duchková, Josef Polášek, Jan Dolanský, Jiří Korn, Vojtěch Dyk, Jaroslav Plesl, Věra Křesadlová, Marek Brodský, Jiří Maria Sieber, František Kratina, Robert Nebřenský, Irena Máchová, Matouš Ruml, Gustáv Řezníček, Vladimír Kratina, Luděk Sobota, Tomáš Šolc, Jana Stryková, David Švehlík, Renáta Czadernová, Zorita Azrak, Šimon Caban, Ivo Novák, Roman Zach, Martin Sitta, Pavel Batěk, Lukáš Jůza, Jana Altmannová, Stanislav Lehký, Jitka Nerudová, Markéta Coufalová, Petr Meissel, Petr Franěk, Andrej Polák, Kamila Vondrová, František Staněk, Jan Řehák, Jiří Wohanka, Kryštof Rímský, Jana Synková, Pavel Marek, Pavel Tesař, Václav Legner, Jiří Král, Pavel Lagner, Simona Peková, Martin Učík, Martin Štěpánek, Miloslav Maršálek, Kateřina Urbancová, Šárka Vaculíková, Kamil Švejda, Milan Enčev, Leoš Noha, Igor Chmela, Marie Ludvíková, Pavel Šimčík, Matúš Bukovčan, Brian Caspe, Karel Gult, Jan Nemejovský, Anna Hermanová, Jana Tabrea, Zdeněk Sedláček, Dana Bartůňková, Milan Duchek, Věra Koktová, Martin Janouš, Hana Tomášová, Simona Prasková, Josef Wiesner, David Steigerwald, Richard Němec, Jakub Wagner, Ivana Buková, Zdeněk Velen, Martin Dusbaba, Tomáš Havlík, Helena Gabrielová, Eduard Jenický, Radim Novák, Michal Kern, Martin Mejzlík, Kristýna Sirůčková, Lukáš Rejmon, Gabriela Bauerová, Václav Liška, Tomáš Jelínek, Petr Bucháček, Martin Veliký, Jan Vápeník, Daniel Vagenknecht, Mikuláš Veselý, Radek Aubrecht, Richard Malatinský, Robert Geisler, Lubor Novotný, Petra Nováková, Václav Krátký, Lucie Roznětínská, Kateřina Urbanová, Andrej Besčastnyj, Tomáš Bambušek, Cyril Drozda, Antonín Duchoslav, Josef Bradna, Tereza Dusová, Kamila Sedlárová, Veronika Rašťáková, David Bowles, Jana Podlipná, Petr Červinka, Roman Vejdovec, Petr Fejk, Jindřiška Křivánková, Veronika Rašťáková, Jean Loose, Filip Trnka, Filip Blažek, Jana Durčáková, Pavla Drtinová, Eva Leimbergerová, Zdeněk Klusák, Vítek Březka, Jan Lepšík, Marie Durnová, Petr Svoboda
  • rakovnik

To je neuvěřitelné, na co se vynakládají dnes u nás peníze. Kdo se kouká na takovou slátaninu? U zápletek jsem se nahlas smál, bohužel to nebylo účelem tvůrců. K tomu, aby mi bylo na zvracení, mi stačily i upotávky. To jsou na tom dnešní herci (včetně herců Národního divadla) tak špatně, že hrají i v takovémto braku? Hnus.(5.7.2010)

• trollfjord

Kdy jsem to sledoval prvne, byl jsem prijemne prekvapeny ale neco mi tam vadilo. Pri opakovanem shlednuti mi bylo vse jasne. Ten serial ma veliky problem, jmenem Zuzana Norisova a ten frajirek co hraje syna reditele Fily. Hlavne ale Norisova je neuveritelne nechutnou postavou. Ovsem tvurci tento serial natocili velmi amaterskym zpusobem. Dva priklady. Sanitka veze Anicku po kolapsu v letadle do nemocnice ve Frankfurtu.Vyjizdi z letiste. Je vecer. Strih, divak sleduje jinou rovinu pribehu. Strih, opet jede sanitka, Je jasny den a sanitka dojizdi do nemocnice. Nebo ty komentare v Polstine. Hlavne role pana Milosze je barbarstvim. Polstina ktera zni jako mix slovenstiny, rustiny a cinskeho dialektu je sluchrvouci. Jinak ale prijemne pokoukani.(28.5.2012)

• Brusinka

Průměrný seriál z atraktivního prostředí. Mezi všemi těmi Křehkými vztahy v Ordinacích a Pojišťovnách dokonce i lehce nadprůměrný. ,,A co kdyby ta bomba fakt vybuchla?! To by si tady Anička mohla Václava namazat na chleba a posypat si ho Robertem!“ :-) 28. 10.: Oukej, měním názor. Teď už je to opravdu utrpení!(7.3.2007)

Myslím, že tvůrci všech seriálů na TV Nova a Prima by se rozhodně neměli příliš zaobírat hodnocením čtenářů ČSFD.cz, kteří je již jaksi ze setrvačného zvyku hážou bez výjimky do odpadů. Je to zřejmě důsledkem toho, že se zde kumuluje nereprezentativní skupina lidí, která se považuje za hlubokomyslné filmové intelektuály (a bere se tak vážně, že po sobě nestačí ani opravovat pravopisné hrubky). Seriál LETIŠTĚ jsem sice zpočátku příliš nesledoval, ovšem klipy se Zuzanou Norisovou na YouTube mě přesvědčily, abych vydržel alespoň několik dílů v řadě. A rozhodně toho nelituji. Sešla se tu zjevně skvělá parta lidí, která de facto stvořila první dobrý sitcom na území ČR a Slovenska. Občasné výlety do světa melodramatu sice na konci první řady působily jako pěst na oko, ale druhá řada zatím jede velmi dobře - což ostatně potvrzuje pozitivní komentář jindy jízlivé Mirky Spáčilové v MF Dnes. Klepl, Matásek a samozřejmě praštěná Zůza alias Petra jsou mí neotřesitelní favorité! P.S.: Doporučuji Králíka Karlíka na YouTube!!! :D(20.9.2007)

Rozděleno na dvě řady, přičemž první by si za svou nudnost, nezáživnost a až "telenovelovitost"(nová doba a nová produkce si žádá i nová slova) bez váhání zasloužila odpad!, avšak druhá řada se stala nečekaně dobrou, kdy se z nudné soap opery stal kvalitní komediální seriál v řadě momentů parodující sebe sama. Všemu kraluje nedostižný Bob Klepl, kdy role cholerického ředitele, který pomalu v každém díle mluví s ruským majitelem aerolinek jeho vlastním jazykem a v každém druhém díle hraje golf, je psaná přímo pro něj. Geniálně "tupá" postava Zuzany Norisové je pak třešničkou na dortu.(13.1.2009)

• - Vanda Hybnerová s Pavlem Řezníčkem už po druhé tvoří manželský pár, poprvé v Živnostníkovi, kde si oba zahráli. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Herečka Věra Koktová svou rolí oslavila již 60 let účinkování na plátně. (M.B)