Letiště (TV seriál)

Česko, 2006–2007, 97 h 56 min (Minutáž: 44–54 min)

Roman Holý

Maroš Kramár, Anna Šišková, Zuzana Norisová, Bohumil Klepl, Zuzana Bydžovská, Linda Rybová, David Matásek, Petra Špalková, Alois Švehlík, Božidara Turzonovová, Eva Leinweberová, Kristýna Nováková-Fuitová, Milena Dvorská, Lumír Olšovský, Pavel Řezníček, Vanda Hybnerová, Pavel Zedníček, Mahulena Bočanová, Alice Bendová, Bořivoj Navrátil, Jana Janěková, Jitka Schneiderová, Josef Carda, Dagmar Patrasová, Aňa Geislerová, Tereza Pergnerová, Tereza Duchková, Josef Polášek, Jan Dolanský, Jiří Korn, Vojtěch Dyk, Jaroslav Plesl, Věra Křesadlová, Marek Brodský, Jiří Maria Sieber, František Kratina, Robert Nebřenský, Irena Máchová, Matouš Ruml, Gustáv Řezníček, Vladimír Kratina, Luděk Sobota, Tomáš Šolc, Jana Stryková, David Švehlík, Renáta Czadernová, Zorita Azrak, Šimon Caban, Ivo Novák, Roman Zach, Martin Sitta, Pavel Batěk, Lukáš Jůza, Jana Altmannová, Stanislav Lehký, Jitka Nerudová, Markéta Coufalová, Petr Meissel, Petr Franěk, Andrej Polák, Kamila Vondrová, František Staněk, Jan Řehák, Jiří Wohanka, Kryštof Rímský, Jana Synková, Pavel Marek, Pavel Tesař, Václav Legner, Jiří Král, Pavel Lagner, Simona Peková, Martin Učík, Martin Štěpánek, Miloslav Maršálek, Kateřina Urbancová, Šárka Vaculíková, Kamil Švejda, Milan Enčev, Leoš Noha, Igor Chmela, Marie Ludvíková, Pavel Šimčík, Matúš Bukovčan, Brian Caspe, Karel Gult, Jan Nemejovský, Anna Hermanová, Jana Tabrea, Zdeněk Sedláček, Dana Bartůňková, Milan Duchek, Věra Koktová, Martin Janouš, Hana Tomášová, Simona Prasková, Josef Wiesner, David Steigerwald, Richard Němec, Jakub Wagner, Ivana Buková, Zdeněk Velen, Martin Dusbaba, Tomáš Havlík, Helena Gabrielová, Eduard Jenický, Radim Novák, Michal Kern, Martin Mejzlík, Kristýna Sirůčková, Lukáš Rejmon, Gabriela Bauerová, Václav Liška, Tomáš Jelínek, Petr Bucháček, Martin Veliký, Jan Vápeník, Daniel Vagenknecht, Mikuláš Veselý, Radek Aubrecht, Richard Malatinský, Robert Geisler, Lubor Novotný, Petra Nováková, Václav Krátký, Lucie Roznětínská, Kateřina Urbanová, Andrej Besčastnyj, Tomáš Bambušek, Cyril Drozda, Antonín Duchoslav, Josef Bradna, Tereza Dusová, Kamila Sedlárová, Veronika Rašťáková, David Bowles, Jana Podlipná, Petr Červinka, Roman Vejdovec, Petr Fejk, Jindřiška Křivánková, Veronika Rašťáková, Jean Loose, Filip Trnka, Filip Blažek, Jana Durčáková, Pavla Drtinová, Eva Leimbergerová, Zdeněk Klusák, Vítek Březka, Jan Lepšík, Marie Durnová, Petr Svoboda

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 5/10 Prostředí 6/10/// +děj, pořád se něco děje, je to dramatické, napínavé, často velice vyhrocené, občas hodně drsné, někdy se až divák nestačí divit, pár zajímavých herců, na většinu jsem si během seriálu zvykl a spoustu dalších jsem si oblíbil -některé herecké (ne)výkony skutečně nepotěší, najdou se tu dějové linie, které jsou naprosto zbytečné, nezáživné a evidentně jen proto aby zaplnili místo a natáhli minutáž každého dílu/// Seriál má 119 částí, já ho sledoval 4 roky :-) a jsem velice rád, že jsem se dočkal jeho konce. Teď to ale nemyslím ve zlém. Opravdu jsem rád, že to má uzavřený konec, což je na tak dlouhý seriál spíš nezvyklé. Ale nechybělo moc a se seriálem jsem skončil po dvou částech. Začátek byl velice nevýrazný, střídali se v něm jen dvě dějové linie (velice jednoduché), ale možná i proto, že to nebylo komplikované a spíš odpočinkové jsem u seriálu zůstal. Letiště není špatný seriál i když se řadí do kategorie "seriál pro vyplnění volného času určité skupiny diváků". U jeho sledování jsem se často velice dobře bavil. Tady zmíním že nejlepší byl Bohumil Klepl. Zároveň jsem to sledoval i s očekáváním co bude příště a jak to dopadne. Je sice pravdou, že hlavní postavy tohoto seriálu potkávalo až moc osudových pohrom, ale pro diváka to je atraktivní. Já tedy za sebe nemůžu seriál u kterého jsem se nepravidelně, ale po dobu čtyř let dobře bavil hodit jen tak do odpadu, jen proto, že jeho kvalita je "made in Prima"./// Celkem 68%///(7.8.2010)

• lubospoti

Mizerný scénář a provaření herci. Od úplného odpadu seriál zachránila jen Zuzana Norisová, kterou sice moc nemusím, ale tady zahrála naivní nanynku opravdu skvěle. Otázkou je, zda to musela opravdu tak moc hrát :-) Naopak výkon Anny Šiškové (a tento seriál není v její filmografii výjimka ) byl opravdu bídný.(19.5.2013)

• Brusinka

Průměrný seriál z atraktivního prostředí. Mezi všemi těmi Křehkými vztahy v Ordinacích a Pojišťovnách dokonce i lehce nadprůměrný. ,,A co kdyby ta bomba fakt vybuchla?! To by si tady Anička mohla Václava namazat na chleba a posypat si ho Robertem!“ :-) 28. 10.: Oukej, měním názor. Teď už je to opravdu utrpení!(7.3.2007)

• paascha

Hrůzná sračka. Jednu * dávám jen za mě známé prostředí, i když autoři mají o provozu aerolinek představu jako já o porodu:-) Párkrát viděli letadlo, párkrát někam letěli a proto byli na letišti. Já jsem taky viděl nějaké děti, párkrát jsem je dělal a dokonce jsem viděl i pár porodnic. Ježiš marjáá, to točí Troška??? Tak to úplně chápu:-/ a měním na totální shit!(20.9.2007)

• Divočák

Buď jsou čeští seriáloví diváci banda vymaštěných telat a nebo jsou Primáci prostě padlí z košaté višně na hlavu. Opět stejná "Rodinno poutovská" tupá a nudná režie, bezduchý příběh bez jediného záchvěvu milosrdné inovace a vyblité herecké výkony v čele s megatrapkou Zuzanou Norisovou. Copak se dá sebezajímavější seriálový námět takhle strašně zmršit? Fuj a ještě jednou fuj. Primácká dramaturgie se má po Rodinných poutech a Bazénu zase jednou za co stydět.(4.9.2006)

• - Vanda Hybnerová s Pavlem Řezníčkem už po druhé tvoří manželský pár, poprvé v Živnostníkovi, kde si oba zahráli. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Herečka Věra Koktová svou rolí oslavila již 60 let účinkování na plátně. (M.B)