Legendární Barbar Conan je zpátky! Z kultovní komixové postavy se Conan vypracoval na ikonu stříbrného plátna, nové nadupané zpracování navíc uvidíme v kvalitním plnohodnotném 3D. Conanova touha po pomstě za smrt jeho rodičů se záhy změní v krutý boj za záchranu národů Hyborie před mocnými silami zla, ve kterém se bitvy s nelítostnými nepřáteli proplétají se souboji s odpornými monstry. Jedinou nadějí na vysvobození Hyborie ze spárů zla je Conan a jeho síla a odvaha. (oficiální text distributora)

diodoros

(Film som videl skôr ako originál z roku 1982) Typické príjemné akčné béčko na jedno pozretie so všetkým, čo k tomu patrí - množstvo počítačových efektov, uťatých hláv, hektolitrov krvi, zarastených divochov, mutantov, démonov, prehnaných akčných scén a brutality, veľkých rečí, fantasmagorických kostýmov, zbraní, kulís a rekvizít, slizkých padouchov a ich ešte slizkejších zmutovaných dcér, steroidových svalovcov a obnažených žien, ktoré sa tvári, že má aj nejaký príbeh o pomste a záchrane dobrých mierumilovných ľudí spod tyranie a ktoré neurazí ani nenadchne. ()

Jaxx84

Scénáristovi a režii očividně nestačí desítky a desítky příběhu o Conanovi, které o něm R. E. Howard napsal. Prostě si řekli, vytvoříme novou patlaninu, zneužijeme profláknuté a marketingově atraktivní jméno a natočíme o něm další film. Příběh je tragédie, ačkoliv svou jednoduchostí odpovídá Howardově pojetí, tak svou přeplácaností ztrácí veškerou atraktivitu. Autentičnost s knihami je (vyjma úvodu) takřka nulová. Jedno velké pozitivum však film má, Mamoa coby Conan, mě kupodivu nezklamal tak jak jsem se obával a docela mi na roli barbara sedl. No a Rachel Nichols působila překvapivě svěže a přirozeně na to, že zastávala roli "masa" do počtu. Celkově zbytečně dlouhé, takže průměr s malou šancí na opakovaní. 5/10. ()

Shaleman odpad!

Aneb jak na největší propadák roku... Nejdříve použijeme nějaký Disneyovský okoukaný příběh, abychom nemuseli moc přemýšlet. Inspiraci můžeme čerpat například z Prince z Persie. Scénář uděláme jednoduchý a stupidní, aby ho chápali i malé děti. Samozřejmě vynecháme i logiku, protože malé dítě se přeci nebude ptát, jak ti vojáci přepadli loď uprostřed oceánu, i když sami žádnou neměli, ani proč hlavní zloduch bydlel na lodi uprostřed pouště a jak se Conan The Barbarian trefil katapultem přímo do jeho hlavní kajuty a těmihle antilogickými kličkami zjednodušíme práci scénáristům, takže nám vznikne prostor pro zástup prázdných, zbytečných a laciných gest. No jo, jenže mi to vlastně nechceme pro děti, jak to tedy uděláme? V jednoduchosti je krása, takže tam každých pět minut vrazíme nějakou akční bitku (určitě se nebude nikdo ptát, kde se tam ti vojáci z ničeho nic ukázali), kdy bude krev doslova stříkat z obrazovky. Za ty hektolitry schováme další bugy, takže se divák nebude o ně zajímat, neboť bude unášen vybíjenou. Tak máme základ, takže co na závěr? Potřebujeme něco známého, co se bude dobře prodávat, takže co tu ještě nebylo? Excalibur... Byl... Robin Hood... Byl... A jo, Barbara Conana ještě nikdo nezremakoval, takže hlavní postava bude Seveřen z daleké Cimérie a budeme mu říkat Conan a protože klasický Conan byl bedna, bude bedna i tenhle. Takže obsadíme hranaté prkno Momou (ze všech možností byl nejlevnější a díky své schopnosti hrát kámen měl zrovna dost času), zvýrazníme mu oční linky, proti němu postavíme charismatického Stephena Langa a celé to promícháme v trapném 3D kotli. A máme to... Sračka roku je na světě! ()

Hwoarang1

Film sází na veškeré prvky nového akčního fantasy žánru 80. let. Pomsta, kamarádi, různí záporáci, padající jeskyně...což by bylo i fajn, kdyby film neměl tak tragický scénář bez napětí a bez logiky, bez katarze a vyvrcholení. Navíc herci nuloví, podmračený pohled malýho i velkýho barbara je totálně směšný, jeho parťačka (která mu dá, když ji řekne: " žiju, miluju, zabíjim" nebo co) je nulová a tak celá tahle patláma nabírá komických sfér, které se střídají s pocitem zmaru nad kultovní předlohou. Ten nakonec převládne, protože tak vošklivý a levný digitální prostředí jako tu jsem neviděl ani v PC hrách z 90. let. ()

aa12

Čekal jsem že to bude špatný a vono to bylo ještě horší. Tohle prostě nemá vůbec žádný příběh, směr nebo ani nápad protože je tam všechno tak zastaralé a použité už v tolika filmech že to snad nemůže nikoho oslovit. Myslel jsem že se bude jednat o bezduchou řežbu což se mi víceméně potvrdilo a toto mi na filmu začalo pekelně vadit, neříkám aby to byl slaďák, ale když tam každou minutu padne pět lidí a navíc většinou brutálním způsobem tak to už ztrácí jakoukoli úroveň. Jednu hvězdu dávám protože jsem si myslel že Jason Momoa nebude dostatečná osobnost na tuhle roli, ale on mě vyvedl z omylu. ()

Faruco

Celkem povedený film, který plně dostál mému očekávání. Není to žádný zázrak, ale svůj účel to plní. Jason Momoa už vizáží z pravidla sedí mnohem lépe na barbara než Arnold, alespoň dle mého názoru, a když k tomu přidáme i zvuk jeho velmi hrdelního hlasu, řekněte, kdo by se ho nebál? Na druhou stranu, v mých očích velmi kulhá začátek, tak třeba scéna s porodem, čekal bych, že něco tak odporně nevkusného se může objevit pouze v béčkových amerických hororech typu Texaský masakr bla bla nebo Pátek Třináctého, možná tvůrci měli tvůrčí pocit, že čím víc se člověk u filmu pozvrací, tím lepší z něj bude mít zážitek... ()

Euchrid

Je to přesně takové jak jsem po pár recenzích očekával. Zklamání jako odkaz nebo pokračování kultovního orginálu a užasně imaginativní předlohy, ale jako fantasy b-čko s ačkovou produkcí a c-čkovým režisérem je to překvapivě zábavný kus. Momoa je vpoho a od Nispela sem teda čekal větší průser než nudnou akci a padající papundekl. ()

dydl1

Řekněmě něco mezi seriálovým Herkulesem,Xenou a filmovým Pricem z Persie.Takže nic zajímavýho.Čekal sem příjemný návrat Conana,ale dostal jsem jen špatný děj,scénář,hrozně špatnýho hlavního herce,příšerný boje,šílenej střih.Takže jedna hvězda je jen za pěkný prsa otrokyně na začátku filmu a hudba taky nebyla úplně špatná.Toť vše. ()

DaveSmith

Jsem rád, že jsem se nenechal zlákat na kino. Doma jsem pak mohl od filmu klidně odbíhat, sledovat sportovní výsledky apod. Protože tohle byla hrozná NUDA. Výprava, kostýmy a efekty byly v pohodě, hlavní hrdina v podobě Jasona Momoa taky bezva, ale děj byl hrůza. K dokoukání jsem se musel přemlouvat. Ve výsledku si Barbar Conan ale zaslouží o malinko lepší hodnocení než 2*. Řekněme 2,3* ()

Marfab

samozřejmě že conan je jen jeden a navždy už zůstane.efekty byly pěkné ale to je asi tak vše.ono mi tam hlavně chybělo to, z čeho ten film má vycházet a to jest z názvu BARBAR - a já jsem tam žádné "barbarství neviděl" což je škoda. ani Momoa svou vizáží tomu nepomohl. ()

Fowl

Vlastně lidičky je to užasně zanechaný styl z původních dvou filmů. Sedí všechny ty přemrštěné uchylárny jenom mi chybí ten velbloud co dostal po hubě. Pan Momoa má příjemně "přívětivý" hlas, jediné co mi na tom vadilo, že z něho nečišela taková brutální síla jako z Arnolda, který svého času vypadal jak hora svalů a jménu Conan teprve dodal té pravé barbarské povahy. ()

TSZ

Conan 2011 vypadá o trošku lépe, než jsem se obával - akce je poměrně dost, některé záběry jsou i vcelku povedené a namísto nudného putování se pořád něco děje. Špatný je bohužel výběr herců, snad nikdo zde neumí víc než tři výrazy (Conan zná dva, hlavní hrdinka jeden - oba navíc vypadají spíš jako modelové než herci, což zřejmě i jsou). Pro ultra fandy verze s Arniem je to asi nekoukatelné, pro mě je to však milá blbůstka na odpoledne, kterou však už po pár minutách pouštím z hlavy. ()

Magoor

Opravdu jsem od tohoto filmu nic nečekal a to nic jsem také dostal, takže bych mohl být vlastně spokojený. Proto ta jedna hvězda, jinak by to byl jasný odpad! Necharizmatičtí herci, kteří se na své postavy vůbec nehodili, snad až na Rona Perlmana. O hlavním hrdinovi se raději ani zmiňovat nebudu, protože bych vulgarismy rozhodně nešetřil. Předražená výprava, kterou se snažili vykompenzovat chybějící hloubku příběhu, no prostě zhovadilost! ()

Zombiepod

Hovorte si čo chcete, ale mňa to nesmierne bavilo. Je pravda, že o žiadnom príbehu, možno ani bohvieakému deju tu reč nebola (a od Nispela som nič také ani nečakal), ale celkovo ma film veľmi príjemne prekvapil. Hyboria je fantastická, bojové scény boli pomerne chaotické ale ušli, no a čo sa týka Momou, je to herec - neherec, ktorý by inú úlohu ako prostorekého (alebo radšej nemého) barbara hrať asi nezvládol. Schwarzenegger to bohužiaľ nie je ale ako Conan sa mi páčil, a takmer dvojhodinová stopáž mi ubehla veľmi rýchlo. Čo sa vysokého hodnotenia týka, možno mäknem, ale viac ako 3* dávam iba vtedy, keď ma film skutočne niečim upúta a nedovolí mi odísť až do záverečných titulkov. A Conanovi, aj keď si neviem vysvetliť ako, sa to podarilo. ()

vozralec

Kvalit originálu to samozřejmě ani dosahovat nemůže. Film se snaží mít rozmanitý děj, ale jeho postupná návaznost je prostě moc jednoduchá. Krev tu ovšem také byla. Celkově to šlo. ()

KdG

Na Conana jsem se docela těšil a rozhodně mě nezklamal, je to akční, je to fantasy, triky povedené a jediné co bych mohl vytknout je, že seveřan barbar Cimeřan je poměrně snědý typ ale Jason Momoa ho nehraje až tak špatně. Doufám že natočej ještě nějaké příběhy s Conanem. ()

godspeed

Opravdu nechápu to rozčarování řady diváků. Původního Conana jsem už léta neviděl, ale Arnold je a byl cokoliv, jen ne slušný herec a dějově to byl blábol jak řemen. To, že je děj ve verzi 2011 opět jednoduchý, nepovažuji za velké mínus. Žádný složitosti a objevný myšlenky u takového žánrového filmu neočekávám. Výprava, kamera, střih a soundtrack je více než parádní. Škoda, že jsem to neviděl v kině ve 3D. ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (více)

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

09.04.2013

Tohle je „ten druhý Herkules". Jak už víte i z našich novinek, momentálně vznikají dva filmy o nejslavnějším starořeckém gerojovi. Ten prestižnější má Dwaynea Johnsona, kupu hvězd ve vedlejších… (více)

Rockův Herkules má konkurenci

Rockův Herkules má konkurenci

06.02.2013

A je to tu zas. Naposledy jsme se dočkali souboje dvou Sněhurek, Burton a del Toro natáčejí konkurenční adaptace Pinocchia... a dočkáme se i dvou hromad starořeckých svalů. Už víte, že Brett Ratner… (více)