poster

Barbaři

 • anglický

  The Barbarians

 • italský

  I barbari

 • anglický

  The Barbarian Brothers

 • italský

  The Barbarians and Co.

Fantasy / Dobrodružný

USA / Itálie, 1987, 87 min

Komentáře uživatelů k filmu (61)

 • carlos 2010
  *

  Síce sú dvaja, ale stačí im 1*.(30.11.2017)

 • T2

  Rozpočet $4miliónovTržby USA $800,000Tržby Celosvetovo $-(4.12.2008)

 • Slasher
  ***

  Barbar CONAN krát dvě a co se týče demence ještě minimálně na druhou. Asi jedna z vůbec největších fantasy sraček:) Dva bratři-dvojčata vyrostou v barbary, to znamená v neohrožený a úplně vymletý nabušence. Fakt dvojka k popukání. V boji za dobrou věc se utkají třeba s vlkodlačím tragédem, nebo hrozivým dračím zmrdem. V menších rolích potkáte George 'Antropophaga' Eastmana a Michaela 'chicken fuckera' Berrymana - ten je tady přímo kouzelnej. Co víc k tomu filmu říct - prostě úplná demence, ale naštěstí (2x podtrženo) taky dobrá sranda.(8.4.2010)

 • JFL
  ****

  Ztřeštěná kopírka "Barbara Conana", kde místo jednoho kulturisty v hlavní roli, jsou zde hned dva, navíc dvojčata, a dokonce ještě dřevěnější a humpoláčtější než Arnold. Místo nietzcheovského étosu zde máme jalovou rozjařenost, místo epického příběhu o zrození legendy dostaneme báchorku o jaunerácké mystice a opulentní krvavé bitvy nahradily specer-hillovské peckovačky. Naštěstí "Barbaři", stejně jako všechny cannoňácké italské koprodukce, ale ostatně i větší část osmdesátkových italských brakovek oplývají nespočtem WTF momentů, vyšinutých peripetií a grotskně monstrózních prvků (od strašlivých mechanických efektů po opulentní výpravu - viz trůn hlavního záporáka). Výsledkem je báječný camp od Ruggera Deodata, který přesně zapadá do barono-prášilovské linie italské žánrové kinematografie, založené na přístupu, že žánrové mantinely, logika a soudnost jsou pro nudaře.(29.3.2015)

 • Mr.Apache
  odpad!

  Jedna z posledních vln zájmu o fantasy filmy, vzedmutých na počátku 80.let úspěchem Barbara Conana a Excalibru, vyplavila i tyhle dva bratry s obrovskými svaly a malým nebo spíš žádným mozkem. To, co v režii Ruggera Deodata předvedli, je nefalšovaným defilé nepředstírané nablblosti. Jako by se ochotnický spolek kulturistů, kteří o filmovém umění slyšeli jen jednou v životě, a stejně netušili která bije, rozhodl po zhlédnutí Conana, že když může Schwarzenegger, tak oni přece taky. Vypadá to přesně jak to zní, a hůř už nelze. Obskurní freak show. Pouze pro otrlé.(29.8.2007)

 • flanker.27
  **

  Totální trash, plagiát Conana, ale ve 13 nebo kdy sem to viděl, se mi to líbilo. Myslím, že by to klidně mohl být kultovní film. Rozhodně lepší, než Nájezdníci z Atlantidy.(29.11.2005)

 • Rominator
  *

  Jedna hvězda za svalnatá dvojčata Petera (Kutchek) a Davida (Gore) Paula.(30.4.2011)

 • AGAMENON
  *

  Dobrá hudba Pina Donaggia, hlavní představitelé jsou pěkně vyfakčení(hrají ale otřesně), Richard Lynch si opakuje roli z filmu The Sword and the Sorcerer(za kterou dostal Saturna) a kostými jsou vykradený z Rudé Sonji.(7.5.2003)

 • sinp
  *

  Tady se tvůrce slovutných (mám je rád) Kanibalů zrovna dvakrát nepředvedl. V inspiračním koši lovil tradiční italské fantasy a dal tomu trochu akčnější ráz. To vše dost pokleslým způsobem a s pekelnou dvojicí léta vězněných barbarů v čele, co jdou doslova a do písmene vybouchat zajatou královnu ze spárů zlotřilých zlodějů rubínu. Ano, je to kapku překonbinované a leckdy zbytečně, samotný vypravěč v úvodu pusu nezavře, pořád má k příběhu co říct. Kdyby to dělal aspoň vtipně, jenže humor a především nadhled zcela chybí a zůstanou oblbující macho pózy a hlášky na úrovni školky. První půlka je tedy značně nudná a nezajímavá, ta druhá to o něco vyvažuje, svoje dělají mimořádně trapné triky, které jsou hodně zábavné. Konec ovšem zase řádně naštve, díky překonbinovanosti děje se uzavírá několik okruhů najednou, což není zábavné ani za mák. Deodato se nepustil do ničeho ostřejšího, překvapivě to odmával velice krotkým způsobem (asi tak dvě scény byly násilnější). Musím uznat, že když to člověk vidí ve VHS kvalitě a duní mu v tom to nefalšované italo disco, tak to jisté kouzlo má. Ne však takové, aby se to dalo označit za dobrý film.(15.9.2010)

 • Karamanlis
  odpad!

  Populárny film z dôb pirátskych VHS. Už ako dieťa som tušil, že The Barbarians sú strašný brak a projekcia po takmer 30 rokoch tento môj dojem iba umocnila. Bezostyšné vykrádanie Conana (scenár pravdepodobne pod zámienkou víťazstva v školskej súťaži v tvorbe fantasy prózy napísal žiak prvého stupňa ZŠ), slaboduché dialógy, aj v rámci svojej doby komické triky a to všetko umocnené dementne sa škľabiacimi bratmi Paulovci. Slovné spojenie "zlý herecký výkon" v ich podaní nadobúda úplne nový, obludný rozmer. Jeden z bratov, evidentne majúci problém so súvislými dialógmi, ktoré sú dlhšie než jedna veta teda namiesto rozprávania radšej celú dobu hlasno híka ako páriaci sa osol... fakt neskutočná sračka.(13.6.2016)

 • J.Connor
  **

  Ale no tak, zas tak hrozný to přece nebylo. Jistě, je to hovénko na Conanově sandálu, ale pokud chcete vidět pravou fantasy sračku, tak (ne)doporučuji např. o rok mladší Gor, rovněž z produkce Cannonu. V mých očích již tak kulhajícímu dílku podráží berlu hlavně jeho komediální rovina, postavená především na dementní dvojici bří Paulů. To je v ostrém rozporu s probleskujícími trademarky páně Deodata - občasnému gore či odhaleným ňadrům. Golan s Globusem zřejmě chtěli zacílit poněkud rodinnější publikum... Deodato musel být spokojen s Berrymanem, kterého si sem zřejmě přitáhl po jejich nedávné spolupráci v Sejmi ho a běž. Nicméně jeho role spočívá v zubení se a mručení s rohem připevněným na čele a v akci ho také moc neuvidíme, takže jeho fanoušci si příliš neužijí. Jedna z posledních rolí matadora italského trashe George Eastmana, zde v roli obchodníka se zbraněmi v hospodě U krvavého škopku.(28.2.2009)

 • eraserhead666
  ***

  Škoda, že se podobných barbarských fantasy nenatočilo více, protože zrovna tyhle mě z fantasy žánru baví jako jediné a nejvíce. Barbaři jsou sice dost nechtěně humorní, příběhově dost odfláklí a hlavní hrdinové dost dementní (zastydlá puberta?), ale přesto je to zábavnější, zajímavější a pro mě přijatelnější než většina současných fantasy slátanin pro malé děti..(13.10.2011)

 • curunir
  odpad!

  ,,TAKŽE?" ,,TAKŽE, ČO?" ,,KDE JE TEN RUBÍN?" ,,NEVIEM, CANARY VRAVELA, ŽE TU BUDE." ,,KDE?" ,,NO TU." ,,TU?" ,,HEJ, TU." ,,ALE TEN RUBÍN TU NIE JE!" ,,TO VIDÍM, ŽE TU NIE JE." ... __ Keď som bol ešte veľmi malý, pustila mi moja mama aby som ju neotravoval pri varení tento film, ktorý sme mali nahratý na VHS. Už vtedy na mňa pôsobil dosť zvláštne a jediná vec, čo mi viacej utkvela v hlave bolo zabíjanie ,,draka", kedy na sa dvojku nevydarených bračekov vysypala kopa humusu z jeho vnútorností. Ako to už u mňa býva, rozhodol som sa po rokoch opäť si zaspomínať na nejaký film z detstva a tak prišla rada aj na tento ,,skvost". Neviem, či bolo cieľom filmu prekonať dvojnásobne legendárneho Conana, každopádne by bolo ohromným úspechom keby bol aspoň 2x tak zlý ako Conan. Nespomínam si kedy som naposledy videl niečo tak hrozného akým je toto barbarské duo. Barbari totálne zlyhávajú snáď vo všetkých možných filmových oblastiach a to nielen v tých základných ako réžia, herci či scenár, ale do nevoľnosti dokážu človeka priviesť ako hudba, strih, kostýmy tak aj efekty. Obsahujú celý rad detinskej nelogickosti a zbytočných pasáži s prímesami akože ,,humoru" (krčma, vlkolak - smiech najväčší :-D) až sa zdá, že to nemôže byť myslené vážne. Lenže je. A z odpadu to nevyženie ani palec v horizontále za občasnú zaujímavú výtvarnú štylizáciu a nevyužitého Michaela Berrymana.(9.5.2010)

 • Rakosnicek77
  *

  Snaha o napodobení Conanova stylu, která dopadla hodně mizerně. A to osobně Arnieho Conana moc nemusím, ale tohle může s klidem v srdci sám použít jako toaletní papír.(26.12.2015)

 • raptorrr
  *

  Po uspechu Conana se vyrojila spousta stupidnich plagiatu. Tohle je jeden z nich...(2.2.2003)

 • corpsy
  *****

  Lacné béčko, ale zábavné a akčné. Ak si nebudete všímať neuveriteľné prehrávanie hercov a chudšiu výpravu, budete sa baviť kráľovsky. Ja som sa bavil.(3.8.2010)

 • kaylin
  ***

  Příjemné béčkové fantasy.(1.5.2018)

 • humanbeing
  ***

  Na špatný film mají Barbaři až pozoruhodně nádhernou výtvarnou stránku, tudíž se mi chce věřit, že ona špatnost byla záměrná. Děj tedy moc smysl nedává. Celá věc okolo rubínu je tak podivná, na druhou stranu ani další příběhové části na tom nejsou o moc lépe; například bratři Kutchek a Gore toho času v otroctví dospějí v časovém vakuu, zatímco ostatní čas ani trochu nezohyzdí, ale řekněme, že ve fantasy světě to funguje jinak a takhle by se dal obhájit možná každý nesmysl, který tu je. Nesledovat film v dobré náladě, asi bych se přiklonil ke dvěma hvězdičkám.(8.11.2015)

 • cariada
  **

  To byla další fantasy blbost tentokrát se dvěma dvojčaty svalovci.(29.8.2008)

 • tom88
  **

  Dvaja neskutoční borci, sympaťáci a neherci v primitívnom fantasy inšpirovanom pravdepodobne Barbarom Conanom. Riadne WTF, ale s prižmúrením oka sa to dá dopozerať. Tak vysoké hodnotenie dávam hlavne kvôli ústrednej dvojici nehercov, ktorí ma ale bavili počas celého filmu. 45%(2.7.2018)

 • baruss

  Raspberry Award (Maliny) : 1988 : NOMINÁCIE(1) : Najhorší nový herecký objav - David Paul, Peter Paul (Barbarský bratia).(25.10.2008)

<< předchozí 1 2 3 4