Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

Augustus

Na první pohled boxerský film, který je ale daleko víc sociální drama o tom, jak těžké je vymanit se z rodinného vlivu. Sice nedosahuje kvalit Zuřícího býka od Scorseseho, ale především díky skvělému hereckému výkonu Christiana Balea rozhodně stojí za vidění. ()

MatZ

Keď chceš poraziť súpera v ringu, musíš najprv poraziť vlastných démonov. Mám rád Christiana Balea a nemám rád box. Ale tento film našťastie (aspoň pre mňa) nie je až tak o boxe. Boj hlavných postáv sa odohráva skôr v rovine ich osobných životov a tie sú vykreslené veľmi uveriteľne - veď je to aj true story, či nie? No za uveriteľnosťou stoja hlavne skvelé výkony hercov. Bale je v preňho netypickej postave drogami schradnutého, bývalého nádejného boxeristu jednoducho vynikajúci. Wahlberg síce na prvý pohľad hrá druhé husle, ale k jeho postave sa určitá podriadenosť proste hodí. Tiež ma teší, že si konečne zahral jednu z hlavných rolí v nejakom lepšom filme. Vzťahy medzi bratmi a vôbec v celej tej podivnej veľkej rodine sú kapitola sama o sebe a pôsobia až tragikomicky. O pár vtipných scén tiež nie je núdza (Dicky v panike vyskakujúci z okna crackhousu do kontajnera na smeti, pred ktorým stojí jeho matka nemal chybu). Film mal trošku predvídateľný záver a koniec mohol byť asi i prepracovanejší, ale o tom to v tomto prípade jednoducho asi nebolo. Pre mňa veľmi solídne 4 hviezdičky a asi ešte pouvažujem nad piatou :-) Možno po druhom zhliadnutí... ()

SelfishMan

Ač boxu neholduju a zhruba do poloviny filmu jsem to viděl tak na 3* maximálně, přišla pak ale najednou nějaká změna, protože jsem ochoten jít na v celku na 4* a dobrý pocit z filmu nakonec asi převládl (to bude asi ta sentimentální radost z výhry a šťastného konce). Wahlberg ač není nějaký herec par excellence, tak odvedl výborný kus práce a film pro mě táhl hlavně on, vizuálně přesvědčivý vychrtlý feťák Bale se snažil hodně, ale působil na mě tak nějak zvláštně, Amy Adams předvedla podobně jako Wahlberg nadstandardní výkon. Co se týče děje, klasická sportovní cesta na vrchol, lemovaná dosti nenormální rodinou táhnoucí toho frajera naopak dolů, která ovšem skončí polepšením zlotřilců a štěstím všech (jak už to v pohádkách a když je to podle skutečné události tak i v životě asi chodí). (Hlavně matka upřednostňující hlavně své zájmy hrajíce na notu rodinné soudržnosti, bojující proti narušení své vlády v rodině mě těžce vytáčela.) 70% ()

Paserak

Zaznívá to vesměs ve všech kometářích. Všechny herecké výkony mě bavily. Nechal jsem se unášet barevností postav a charakterů. Z toho všeho jako věž vyčnívá právě Christian Bale. Dosud jsem jej měl za béčkového herce a ejhle. Super výkon - obzvláště jeho "vyhulenecké" chování. Natočit životopisný film ze sportovního prostředí není jistě jednoduché a všichni tvůrci z toho hrdě vyšli vítězně. Moc pěkný biják....4+ ()

yurnero

Velmi povedené sportovní drámo, ktere vlastně ani není sportovní. Dialogy mezi Dickym a kýmkoliv se mi velmi líbily, měly šmrnc a nápad, a vůbec celá postava Christiana Balea táhne celý film kupředu. Samozřejmě je důležité mít takovou předlohu, kterou byl vysloužilý boxer a napravený feťák Dicky Eklund a nutno dodat, že christian Bale zvládl tuto roli na jedničku, za což byl správně akademií ohodnocen. Vřele doporučuji všem fanouškům boxu i těm, které box nezajímá a chtějí vidět jak bezzubý Christian Bale kouří crack. :) ()

david666

Bez Christiana Balea, Amy Adams a Melissy Leo by se jednalo jen o další z mnoha boxerských filmů, které se sobě podobají jako vejce vejci. Díky hereckému obsazení však lze zkousnout vcelku tuctovou zápletku a absenci gradace děje. Film skončí tak nějak brzy. ()

necrosrandist

Za zmínku stojí hlavně Bale, který opět předvádí, že pro roli je schopný čehokoliv a téměř se mu podařilo dosáhnout odpudivé vyzáblosti z Mechanika. Ničím překvapivý, ale zatraceně kvalitní film. ()

JeffScylla

Bejt to stupidita ala Rocky tak to ani nedokoukám. Ale líbilo se mi jak je tam ukázané že kolikrát člověk dělá něco špatně a neví o tom, ačkoliv o tom ví. :) To jest neuvědomuje si to naplno. 3,5 ()

BEJB

Vynikajúce. Christian Bale hral ozajstného Dicka!! A Wahlberg tiež milo prekvapil, celé to bolo také slušné dramatické vtipné divadlo a mne sa to páčilo. ()

jopal

Vyborny film, ktory ma vtiahol do deja a "precitol" som sa az pocas zaverecnych titulkov. Nemam co tomu filmu vytknut. Plny pocet. ()

laurence

Nebýt skvělého Balea a skutečnosti, že je to natočeno podle pravdivé události, tak o ten film asi nikdo ani nezavadí. ()

vlasto24

Táto športová dráma ma vskutku veľmi milo prekvapila. Moc nádejí som do toho navkladal a zo začiatku trochu nudilo to pomalé tempo, ale moju pozornosť to čuduj sa svete neodrádzalo. Naopak, zhruba po pol hodinke začnú veci okolo Wahlberga a jeho vypečenej rodinky na čele s vyjetým Baleom naberať spád. A pred ním teda smekám, tak ako chce jeho postava skrachovaného lúsra neustále strhnuť pozornosť na seba, jemu sa to v skutočnosti darí, a to iba v tom najlepšom slova zmysle. Svoj part zahral podľa mňa veľmi uveriteľne, dokonca mi pripomínal niekoho z môjho života. A musím sa priznať, už dávno som vo filme nedržal hlavnej postave palce tak, ako teraz Wahlbergovi. ()

bonovox

Slušná životopisná dráma. Box je tu na prekvapenie len vedľajšou dejovou líniou a to je len dobre. Do popredia naštastie vystupujú rodinné a sociálne vzťahy všetkých zúčastnených. A to čo tu predvádza Christian Bale je niečo neuveriteľné, priam až famózne. ()

Hucocaky

Tieto športové drámy natočené podľa skutočných udalostí proste majú niečo do seba, cítiť v tom ten ozajstný zmysel reality filmu jednoznačne pridáva viac ako len čisto natočený fiktívny film. *4 ()

Mainstage..

V celku poutavě vyprávěnej příběh o dvou liniích zkrachovalýho boxera a jeho ml.bráchovi , kterej se pod vedením staršího snaží něčeho v boxu dosáhnout a jejich neuvěřitelně pošahaný rodince. Od prvních záběrů je jasný kdo na plátně hraje ''prim'' . Bale jako závislák na cracku se svojí rachitickou figurou dodává postavě 100% autentičnost . Vztahy kterými díky své nespolehlivosti celý film otřásá jsou klíčovou zápletkou a box je tak podle mě na podvojné úrovni. Kýžený zisk titulu mistra světa už je tak jenom kořením snímku .. Když si ale člověk uvědomí že se to opravdu stalo , vrhá to na příběh docela jiný světlo .. ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale