Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

rawen

Rocky jako sociální drama, tradičně výborný Christian Bale a celkově milé překvapení, na klasiky žánru ale stále něco chybí... 8/10 PS: rodina = dysfunkce? ()

Hwaelos

Dokonale přirozený a tak civilní film, že by si o tom mohli francouzští novovlnní režiséři nechat zdát. Zajímavé je, že eklektická kombinace filmových postupů, která za jiných okolností zvýrazňuje médium, tu naopak napomáhá přirozenosti. Rozeznáme zrnitou dokumentární kameru "těch chlápků z HBO", dynamickou "neviditelnou" kameru filmu samotného, vybledlé barvy záběrů ze sportovního přenosu i digitální vizualizace, které představují pro fiktivního diváka přenosu prezentaci zápasníků. Fighter odkrývá, že i Eastwoodovo Million Dollar Baby bylo v základu sentimentální drama. Nedočkáme se, žádných patetických proslovů, žádného citového vydírání, dokonce žádné nediegetické hudby, která by zvýraznila dramatické nebo vypjaté pasáže. V posledním zápase sice čekáme, že se Ward nakonec zmátoří a vyhraje, ale nepotřebuje kvůli tomu voiceover, který mu připomene, jak moc má bratra rád. Fighter je ostatně film o vztazích v rodině, ale nemluví o nich v dialozích. Vše podstatné se "řekne" mimo ně. A právě proto má sílu s divákem pohnout. Je to bez obalu velký film v komorním provedení. A zejména Christian Bale v něm dokazuje, jak velký je herec. ()

bouncer

A to je všechno, tohle má 7 nominací na Oscara? Hm, tak to akademici klesli hodně nízko... The Fighter není tradiční boxerský film, což mě potěšilo vzhledem k tomu, že nemám tento sport ani filmový sub-žánr moc v lásce. Začátek snímku je poměrně zmatený a pseudodokumentární styl je sice zajímavý nápad, ale příliš mi nesedl. Poté je Fighter asi do poloviny vcelku dobrá podívaná, která se točí především kolem "crack-head" postavy Christiana Balea (před kterým musím smeknout - to je asi jediná zasloužená nominace) víc než kolem boxu. Tady jsem se chytil, ale v polovině bohužel přišel odklon od původního směru ke klasickému boxerskému schématu (budu trénovat jako Rocky a pak všechno vyhraju, mezitím se se všemi usmířím a nakonec jsme všichni štastní). Ble, od teď chovám k boxu ještě větší nenávist než dříve. Mark Wahlberg prkený jako vždy, Amy Adams a Melissa Leo podávají slušné výkony a trochu film oživují, i když na Oscara to asi není a přijde mi, že nominace dostávají jaksi ze zvyku . Obyčejné, nicneříkající, silněší 2*. ()

Avalon820

V záplavě nemalého množství filmů s podobným tématem, ke kterému zrovna já příliš valný vztah nemám, přemýšlím, v čem zrovna tento vybočuje z řady. Zpracováním? Příběhem? Ne, všechno je to na jedno brdo. Fighter je jen další průměrný z průměrných, který se nad rámec této skutečnosti pyšní dvěma Oscary v hereckých kategoriích. Musím sice uznat, že tato ocenění jsou z mého pohledu oprávněná, nicméně ani to nemění nic na faktu, že jde vlastně jen o typickou, do značné míry šablonovitou a tím pádem i předvídatelnou story, která (ač je podle skutečné události) nemá nic moc co nabídnout. Ale jak říkám - já boxerské (potažmo sportovní) filmy nijak zvlášť nevyhledávám, není to můj šálek kávy. Pokud váš ano, s klidem si k mému hondocení hvězdičku přidejte. ()

Johny_fork

Excelentní boxerské drama. K ústřednímu duu chovám obdiv a po Fighterovi se ještě prohloubil, Wahlberg hraje typicky civilně a uvěřitelně, scénka kdy se obtloustlý a zlomený vrací do tělocvičny má sílu až mrazí.. Bale prošel další brutální dietou (podle mě má fakt problém:), aby naprosto věrně ztělesnil vyhaslého boxera na cracku. Fantastická až skoro dokumentární kamera, příběh se postupně odkrývá a prohlubuje, dokonale vystižená atmosféra amerického zapadákova, kde lidé ztrácí iluze a vzhlíží ke svým patriotům.. k patosu se neklesá nikdy, síla. Boxerská klání zde nejsou tak podstatná jak bychom čekali, ale přesto jsou skvěle natočená. ()

Hismael

Kdybych nevěděl že je film podle skutečných událostí, po shlédnutí by mě to asi ani nenapadlo. Téměř všechny postavy se poměrně intenzivně zajímají o Wahlberga jako by svůj vlastní život odsunuly na druhou kolej. V ringu to naštěstí vůbec nevypadá jako by boxoval Rocky a tak zápasy vypadají poměrně věrohodně. Příběh rozhodně mělo smysl natočit a celkem se povedl, ale třeba na Warriora natočeného ve stejném roce, který je z podobného prostředí určitě nemá. ()

ambron

Čo sa filmu nedá vytknúť je skvelá kamera s výborným hereckým predstavením (predovšetkým Mellisy Leo, Christiana Balea). Niektoré scény boli na môj vkus nudné, čo uškodilo tempu filmu - ak porovnávam so žánrovo podobným Warriorom, kde som sa nenudil ani na chvíľu. ()

MrCreosote

Jeden z mála sportovních filmů, který kriticky zobrazuje postavení rodiny, jež zde nevystupuje jako neocenitelná podpora v těžkých situacách, ale naopak jako rozkladná síla brzdící profesionální i soukromý život hlavního hrdiny. Teprve vzepřením se rodině za pomoci člověka zvenčí může jinak pasivní Wahlbergův Micky sportovně vyrůst. Ona rodinka je opravdu zajímavým panoptikem, skvěle zahraným a opředeným pohádkovým motivem (sedmihlavá saň v podobě Mickových sester pod vedením egocentrické "královny matky"). Všechna ocenění jsou zcela na místě. ()

JohnCZ

Christian Bale je v tomhle filmu fakt napřesdržku a nějak se nemůžu rozhodnout, jestli neskutečně přehrává a nebo naopak hraje tak dobře, že jeho postava působí tak intenzivně jako neskutečně otravný pablb. Každopádně předvádí pozoruhodný herecký výkon a trochu tím zastiňuje hlavní postavu, kterou hraje Mark Wahlberg spíše tím svým poklidnějším stylem. Špinavé a ponuré prostředí ghetta sice trochu evokuje první díly Rockyho, ale Fighter je spíše psychologičtějším a více dramatickým filmem. ()

Skrk

Prázdné, místy nudné boxerské drama s výborným Christianem Baleem (Oscar právem) a nesympatickým Markem Wahlbergem, kde se boxu nakonec dočkáváme až v 2.polovině. Očekával jsem víc. ()

Expendable

Souhlasím s Galadriel, film vůbec nevybočuje z průměru. Takových rádoby boxerských filmů, už vzniklo mnoho, ale většina má tento samý příběh o neznámem boxerovi s velkým srcem, který se dostal na dno, pak si našel holku, začal pořádně trénovat a ejhle vyhrál titul mistra světa. Vidíte v tom někdo tu podobnost? S tímto nápadem přišel první Stallone a toho já beru, protože tenkrát to bylo nové a udělal z toho kultovní sérii, ty další filmy se jenom opičí po Rockym. Tady je sice, pár obměn, že už má dceru, feťáckého bratra a šílenou matku, ale jinak nic víc. Musím hodně pochválit Balea, musel hodně objetovat, aby takhle vypadal, ale zbytek nic moc extra, Wahlberh předvedl bohužel svojí typickou roli, na postavě moc nezamakal, už 8 let vypadá skoro stejně, ale Bale! Kolik musel schodit? Aspoň tak 20kg, horší to bude zase nabrat do Batmana. Chyběl mi tu pořádný trénink s vajíčkama, nebo boxování do masa. Hudba mě taky moc nenadchla, aspoň, že tu byly Stouni. V tomhle filmu, vyšlo najevo jakým prckem je Wahlberg ve skutečnosti a Bale tu odkryl pleš, ()

villon17

Jenom další v pořadí. Nedaří se, trénuje a nakonec...nebudu prozrazovat, žee:), ale stejně je to všem jasný. Jediný, co mě nutilo to dokoukat, bylo, jestli to tentokrát třeba nedopadne jinak. Ale ono ne. Chybělo tam to napětí z konce jako třeba u Rockyho, o Zuřícím býku nemluvě. ()

joehot

Zklamání. Film neví, čím chce být - sportovním drama? Rodinným drama? Feťáckým drama? Film neví, kdo je hlavním hrdinou - Micky, Dicky? A Baleův výkon? Proti Rushovi fraška - Oscarový kalkul, který je tak okatý a přehrávaný, až mu toho Oscara nepřeju. ()

Bubble74

Nesnáším box. Z tohoto důvodu filmy o něm nevyhledávám. Přesto musím přiznat, že už jsem v kině několik parádních zážitků u boxerských snímků měla, a tak jsem doufala, že se Fighter zařadí mezi ně. Těšila jsem se na mimořádný, velmi emotivní příběh, který ve velkém provětrá mé slzné kanálky a užiju si, soudě podle ohlasů i neobyčejné herecké výkony. Nic ohromujícího se nekonalo. Příběh jednotvárný a tuctový. Předvídatelnost mu nevyčítám, ta je u sportovních filmů nevyhnutelná, ale v zručnější režii se nemusel Fighter proměnit v ucouranou nudu, plnou nicneříkajících keců. Choreografie i střih zápasů na dramatičnosti spíše ubíraly než naopak. Kromě Amy Adams a Melissy Leo (Oskara jí opravdu moc přeju) herci nijak nevyčnívali z průměru a mně osobně začíná Bale, s jeho úchylkou transformovat se v kostlivce, docela lézt na nervy. Je jasné, že Fighter se v mé paměti dlouho neohřeje. ()

corpsy

Jeden z druhu filmov, keď vás herecká zostava svojimi výkonmi dostáva do kolien. Realistické rozprávanie a emotívne výlevy vytvárajú drámu ako sa patrí. ()

Marek1991

Strhujúci film o skutočnom boxerskom príbehu s vynikajúcim obsadením v podobe dvoch hlavných hercov. Tá šialená rodina aspoň ukazuje, že nie všetko je ako z rozprávky a že niektoré veci sa rodia veľmi ťažko. Prináša príbeh o znovunájdení sa po životných pádoch osôb s rôznymi osudmi. ()

Cubinho

Po několikáté omílané téma, které nemá už čím překvapit. Tedy, abych Fighterovi tolik nekřivdil - velmi mile mě překvapil Ch. Bale (ač ho opravdu nemusím, Dickyho ztvárnil náramně). Jinak takový boxerský průměr... 7/10 ()

Marsik

Filmy o boxu mám rád a vždycky jsem napnutý, jestli se filmaři vyvarují nesmyslných scén z ringu, kdy se boxeři vůbec nekryjí, nebo dostanou za zápas 100 ran do obličeje a pořád stojí na nohou bez známek škrábnutí. Tady to vyřešili tvůrci radikálně-scény z ringu téměř nejsou. Na boxerský film málo bojových scén a akce a ty dlouhé dialogy mě občas dost nudily. Po pravdě jsem byl zkLamán, bylo to takové plytké, táhlé, místama nudné. Od dvojice Wahlberg Bale jsem určitě čekal mnohem víc, i když výkon Balea si Oscara nejspíš po právu zasloužil. Každopádně nemohu dát 4 hvězdičky, takže moje hodnocení zní 65%. ()

F.man

Asi každý čekal, že tohle nějaký hrozný propadák nebude. Russell vyprávět umí, Walhberg s Balem hrát taky, no a téma Mikyho a Dickyho je prostě tak akorád správně silné aby utáhlo film jak na diváky tak na akademii. Nakonec to je přesně takhle. Čisté a dobré čtyři hvězdy za solidně povedené životopisné drama s dobrými hereckými výkony. Co mě potěšilo asi nejví byla kamera, která dodržuje dobové filtry, snímání a kvalitu zápasů a vynikající soudtrack. Stále ještě podezírám producenta Aronofského, že ty rockové klasiky vybíral on. I had to read the whole fuckin' movie. ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale