Cestovatel

USA, 2007, 9 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

Kevin Falls

Kevin McKidd, Gretchen Egolf, Moon Bloodgood, Brian Howe, Reed Diamond, Tom Everett, Lisa Sheridan, Paul Schulze, Matthew Humphreys, Jos Viramontes (více)

Epizody(13)

Dan má zvláštní schopnost. Může cestovat v čase a měnit tak minulost a tím udělat změny v budoucnosti. Při jedné ze svých cest narazí na svou přítelkyni, která by měla být již delší dobu nezvěstná po letecké havárii a vypadá to, že má stejnou schopnost jako on. (oficiální text distributora)

Želik

Od 8.dielu ma to vážne chytilo. Pri 13. mi prišlo ľúto, že je koniec. Privítala by som ďalšiu sériu, vážne dobrý seriál. ()

dezorz

Zruseny Day Break z minuleho roka bol skvelou casovkou. Journeyman skvelou casovkou nie je. Jeden z mala novych US serialov pre sezonu 2007/2008, ktory je akcny ale zaroven nehra na humornu ale na dramaticku strunu. Takym sa minuly rok velmi nedarilo, asi preto je tohto roku journeyman sam. ()

TomikZlesa

Člověk by až zamáčk slzu když vidí jaký sračky mají u nás úspěch, koukájí na to tisíce lidí a v "nejvyspělejší" a "nejchytřejší" zemi se ruší takhle skvělý seriály. Škoda, minimálně jeste jednu serii bych si s obrovskou chutí dal. Seriál ovšem není dokonalý, řekl bych že scénáristé si vzali těžké sousto a vznikl z toho spíš rodiný seriál o cestovateli v čase, než vědecko-fantastický sirál o cestování časem. Dost špatně tu funguje, resp. nefunguje efekt motýlích křídel atd... bla bla bla..odstavec chytrých keců. Spoiler..např. záchrana lidí co pak obnoví půl města nebo zachrání před smrtí dalších 6 lidí, nemá na vliv skoro žádný dopad, ale vrznutí si o den dýl má dopad tragický :-) je to sice polemizování, ale myslím že na místě. Druhá věc je, že je nereálný takhle měnit budoucnost před očima stovek lidí a nebýt nikým odhalen atd... Ale jak sem zmínil ze začátku je to spíš rodinný seriál, kde se takový věci daj prominout, naví občas dost zabavné a výborné na odreagování. Kevim je obrovský sympaták a škoda předčasného konce, nekonce. Seriál se rozjíždí dost pozvolna a zhruba posledních 4-5 dílů jsou naprosto fantastický ! ()

Pajky3

Vynikající seriál, s velice sympatickým hlavním představitelem. Kevin McKidd si u mě šplchnul už druhou seriálovou rolí (Chirurgové). Mě se tento seriál hodně libíl. Podle mě bylo cestování velice zajímavě zakomponovaný. Škoda jen, že seriál končí první serií. Jak tady někdo píše, tak - Seriál totiž neskončil, jen přestal. A je to veliká škoda... ()

c.tucker

Velmi podařené sci-fi s cestami do minulosti. Tento styl mám rád a bylo to opravdu podařené, jen je velkou škodou, že byl tento seriál tak brzy ukončen. ()

zorro

Opravdu příjemných 75% za první sezónu. A ještě k tomu můj oblíbený Kevin McKidd. Doporučuji všem jako oddychovku. ()

liuk

Jak jsou na tom první dva díly? Dost koukatelné, ale v podstatě nic extra - 3*. Quantum Leap hadr! A to v případě pilotu dosti nepovedená vykrádačka, a to hlavně protože narozdíl od Bakulova seriálu se ten McKiddův pilot bere strašně vážně. A k tomu se všechny postavy chovají úplně nejvíc vypjatě, hlavně aby se navodilo nějaké napětí. Vše toto se naštěstí notně vylepšilo v díle druhém, která konečně hraje na kapku vtipnější strunu, a tak se seriál netváří, jak když bude na konci každého dílu konec světa. A jak byl v pilotu přijemně šokující zvrat ohledně toho, co má Dan v minulosti napravit, tak snad se něco podobného nebude opakovat pořád dokola. Občas se vyplatí jet i po vlně zcela nalajnovaného příběhu. ()

MI-380

9.11.2009: u 99 seriálů ze sta mi stačí jeden díl. Tady se těším na další. 70%. 29.12.2009: právě jsem dokoukal poslední díl a Dan a jeho dvě krásky, ale hlavně jeho napínavé filantropické výlety do minulosti, mi budou chybět. 85%. ()

Kangaxx

Výborný seriál. Nebyť niekoľkých logických nedostatkov ( na preplnenej ulici či v redakčnej miestnosti nikto nevšimne zmiznutie hlavného hrdinu) hodnotil by som maximom. Škoda len, že takéto originálne seriály väčšinou neprežijú prvú sériu, zatiaľ čo kriminálka Honduras produkuje už svoju jubilejnú 500tú časť... ()

BMAJTZ

Jeden z dalších výborných seriálů, který se netváří nijak epicky, přesto nadchne od prvního dílu. Postavy jsou opravdu dobře vykreslené a to včetně jejich chování a jednání. Příběhy samy o sobě mají spád a hlavně potenciál a nápad. Připouštím, že v první sérii byly tak 3-4 průměrné díly, ale nikdy jsem se prostě nenudil. Na tomhle seriálu de vidět hromada práce a scénáristi si opravdu pohrálí. Vše totiž udrčeli na uzdě a když už se děj začne zamotávat, pořád se v tom docela dobře vyznáte. Škoda jenom toho, že seriál dostal jenom jednu sérii a více už nejspíše ani ťuk. To je docela škoda, neříkám, že je to seriál na 10 sérií, ale 2. by si zasloužil. Poslední díl byl sice svým způsobem jakýmsi zakončením, se kterým se člověk prostě spokojí (né jako konec podobné pecky Day Break kde k vysvětlení chybělo docela hodně), ale nějaké epičtější finále by si opravdu zasloužil. Vřele doporučuji milovníkům jemného sci-fi a mystery. Jo a ještě poznámka, úvodní znělka je úžasná. ()

piserius

Musím uznat, že začátek byl hodně zvláštní, ale poté, jak je člověk vtahován do celkového příběhu, se nejde od obrazovky odtrhnout a po skončení dílu si musíte zaručeně myslet, co asi bude v další epizodě? Jak to vůbec dopadne? Je pravda, že byl jeden díl, kdy jsem si říkal, že další už nechci vidět, ale naštěstí jsem se díval dál a vůbec jsem nelitoval. Obzvlášť poslední 4 díly jsou perfektní a je škoda, že se prozatím neplánuje další série, ale co my víme, třeba se jednou dočkáme a pokud bude pokračovat tam, kde první skončila, tak se máme na co těšit. ()

Kracken

Velmi zábavnej seriál o cestách, necestách jednoho blond chlápka kterej víc času tráví v minulosti než se svoji rodinou. Někdo má holt osud danej. Skvělá hudba dokresluje děj. Snad se dočkáme druhé série. ()

Han22

Dan Vassser je cestovatel v čase. Bohužel jeho skoky do minulosti se odehrávají zcela nečekaně a neplánovaně a jediné co ví, že pokaždé musí sledovat něčí život a pomoci ho změnit. Toť základní premisa 13 dílného originálního sci-fi. Základní náplní je tedy zachraňování a to je v každém díle tak půl na půl s rodinnými scénami, které drží hlavní dějovou linii. Přes různé plus jako chytré scénáře bez logických děr, sympatického hlavního hrdinu nebo geniální ukotvení v jednotlivých rocích pomocí hitů, co zrovna letěly (stačí se trošku vyznat v muzice a hned jste doma) mám s Journeymanem dva problémy. Zaprvé jednotlivé příběhy nejsou zrovna napínavé a většinou vám přijde, že nesledujete nic důležitého nebo podstatného (až na pár výjimek typu dvojdíl s psychopatem nebo záchrana redakce). A zadruhé - pojíci rodinná linie, ve které má Dan problémy s naštvanou ženou, podezíravým bratrem a okolím je chvílemi jak z nějaké telenovely. Z chytré, promakané, ale telenovely. Problémy v rodině se řeší furt dokola a po prvním okouzlení seriálem je to ve finále nuda. A za veliké minus považuji nejasné odpovědi na konci - čekal jsem rozuzlení, vyvrcholení, odpovědi, ale nic... Resumé - celkem originální, ale poměrně ne příliš zábavný seriál. ()

klukluka

Poslední dva díly mě bavily hodně a chápu zklamání diváků, kteří nemohou pochopit, že to tehdy před čtrnácti lety utli v nejlepším. Protože to opravdu kvalitativně gradovalo, ale ne tak, aby se na to nedalo navázat. Dalo by se a nemuselo by to být špatný. Narozdíl od X prvních epizod, kdy jsem tomu ne a ne přijít na chuť. Vadilo mi, že o tom Dan s Katie mluvili tak útržkovitě, jak kdyby se vrátil z nákupu a ne z minulosti. Bylo to jakýsi strohý, studený, chyběl tomu život, bylo to bezkrevný. Jak miluju téma cestování v čase a časový smyčky, tak tohle mi dlouho přišlo jako klasickej detektivní seroš bez nadstavby právě proto, že aktivity hlavního hrdiny v minulosti neměly dopad na jeho život v budoucnosti. Jakmile se to změnilo, začalo mě to bavit. A zrovna tehdy to ukončili. Taky mi je víc líto toho, co kolem toho nikdy nevzniklo... Zvláštní pocit. ()

Perry-

První polovina (cca. 6 dílů) je to takové nijaké. Pak se to rozjede, ale než se to stačí rozjet pořádně, tak seriál skončí... škoda ()

Dohaja

Ďalší zo serialov, ktorý sa hrá s časom. Pútavý príbeh, prekvapilo ma ako tvorcovia prepojili dve z hlavných postáv Dana a Liviu. Posledné asi 3 diely stáli za to (najlepšie keď sa zo syna stala dcéra) a potom menil budúcnosť priamo v akcii a to bol ešte postrelený. Kiež by bolo takýchto seriálov viac... ()

lucyeee

Příjemný seriál na který se ráda podivám,ale je jen velká škoda,že byl zrušen po 13 dílech a neplánuje se další natáčení!!Velmi ráda bych se dočkala další série :( ()

Illy

Podle mě výtečný a nedoceněný seriál, zajímavé téma cestování v čase, nechybí napětí a špetka emocí... Škoda že je již zrušen:-( McKidd je dobrý herec už od Říma, držím mu palce v další kariéře. ()

(Z)denny

Sci-fi seriál o maníkovi, který se občas propadne do jiné doby, aby tam zasáhl do osudu nějakého jedince a tím ovlivnil další chod dějin.. Možná je to pro někoho dobrý a koukatelný seriál, ale já se pokaždé při jeho sledování propadnu k ledničce, kterou vyrabuju, abych alespoň nějak smysluplně naplnil čask, kdy koukám na Cestovatele.. ()