Cestovatel

USA, 2007, 9 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

Kevin Falls

Kevin McKidd, Gretchen Egolf, Moon Bloodgood, Brian Howe, Reed Diamond, Tom Everett, Lisa Sheridan, Paul Schulze, Matthew Humphreys, Jos Viramontes (více)

Epizody(13)

Dan má zvláštní schopnost. Může cestovat v čase a měnit tak minulost a tím udělat změny v budoucnosti. Při jedné ze svých cest narazí na svou přítelkyni, která by měla být již delší dobu nezvěstná po letecké havárii a vypadá to, že má stejnou schopnost jako on. (oficiální text distributora)

tlkounev

Velmi povedený seriál. Zápletka zajímavá, ale konec možná někoho zklame, ale tvůrci možná předpokládali, že ještě budou pokračovat. Kdo ví? ()

icoico

velice dlouho jsem se nemel k tomu shlednout tento serial. odrazovalo mne hlavne to, ze byl zrusen, takze i kdyby se mne pripadne libil, tak bych nakonec nutne musel byt zklaman. az kdyz uz nebylo na co koukat, jsem to zkusil a prekvapilo mne to. hlavny motiv navratu do minulosti neni nic noveho, i forma se podoba Tru Calling, i to finalni zduvodneni priciny navratu neni moc presvedcive, ale... ale zpracovani je vice nez dobre! vsech 13 dilu si udrzuje prekvapive napjatu atmosferu, coz je uz temer nadlidsky vykon scenaristu, protoze vetsina dilu je uzavrena a nema souvislost s hlavnym pribehem sezony a priznejme si to, koho zajima pribeh, jak se z gamblera stane sef centra pro pomoc chudakum :-) dokonce tech 13 dilu je tak akorat. presne tolik, aby tema vytezili uplne do mrte. vse, co by jste od casovky cekali, tam je. zmena budoucnosti nevhodnym zasahovanim do minulosti, setkani sam se sebou, klasicky Back to the future motiv (napravovani pokazeneho prvniho rande), moznost zneuzivani cestovatelu vladou a dulezitost utajeni, motiv z The Butterfly Effect, nostalgie starych casu (projevy v TV, obleceni). A velice pekny (a originalni) motiv setkavani dvou cestovatelu z ruznych dob. dalsim bonusem je hlavny hrdina, ktery sice neni moc sympatak, ale presne odpovida charakteru hlavne postavy. zaver - i kdyz to zrusili, prvni sezona stoji za shlednuti, DOPORUCUJI! ()

Matli

Seriál s obrovským potenciálem, ale někde se to kouslo a už se to nedalo dohromady. Chtělo to asi více peněz a úplně jiné herce (všechny) a bylo by to super. Čeština tomu taky moc nepřidala a ten hlavní hrdina je furt nějakej vykulenej:-) 45% ()

PaSup

Kam se hrabe Spiderman nebo Superman! Journeyman je ten pravý hrdina moderního světa! :-) Skvělý nápad, ještě lepší zpracování...posledních 5 dílů je fakt síla... nemůžu jinak než za 5* ()

Axident

Celá série mě velmi bavila, ač jsem si vědom, že není vlastně nic, co by ji vyzdvihovalo nad průměr, snad ta až britská poctivost, reálnost, přirozenost, nenabubřelost. Postupně se sice rovina tajemná až mystická rychle přetaví na celkem banální detektivku, ale ta staroškolská autenticita - u mě dobré a bylo mi líto, že není víc dílů. ()

Anduril

Fest dobrý seriál, s fest dobrým potenciálom. Bolo by super, keby natočili aj ďalšie pokračovania. hoci by bolo dosť náročné udržať takúto laťku. Pekne rozohrané charaktery, povahové črty, situácie... Dobré herecké výkony. Naozaj sa mi páčil. ()

Deratizer

Zpravidla je seriál o tom, že se hlavní hrdina ocitá v různých časových rovinách v minulosti a má za úkol někomu změnit pohnojený osud k lepšímu. Myšlenka cestování v čase zajímavá, ale jakmile se to neustále opakuje, tak už to ztrácí kouzlo. Některé epizody jsou záživné více, jiné méně. ()

Fifipek

Silnější čtyři hvězdičky:) Chlápík který cestuje časem,aby zachránil určité lidi. Což se žen týče rozhodně bych si vybral Moon Bloodgood:) ()

Ondriss

Z tohodle nápadu šlo vytěžit víc. Zároveň mi tam moc nesedí rodino/romantická linie, v tomhle seriálu působí mdle a nedotaženě -) ()

muskcz

Dlouhý, trochu zmatený rozjezd, jako by tvůrci nerozhodně přešlapovali na místě a potom předčasné ukončení, když už se děj konečně ukotvil a začal se slibně rozvíjet. Tak na mě působí tento výborný seriál, který měl v sobě jistě dost velký potenciál na to, aby se stal skutečným hitem. Nechápu manažery NBC, proč si zabíjejí tak skvělé projekty. ()

pepa3rd

Skvělý, trochu netradiční, seriál o cestování časem, bez zbytečného technického zatěžování detaily vlastního cestování a soustředí se primárně na děj. Bohužel v závěru děj trochu komprimovali a bylo vidět, že se snaží seriál ukončit. Přesto skončil v nejlepším a velká škoda, že nepokračoval druhou sezonou. Každopádně měl našlápnuto k čtvrté hvězdě a vynikajících 70 %. ()

Brady

Suprový seriál se skvělým nápadem. A taky výborná hudba. :-) Prostě ideální seriál k večernímu oddychu. ()

Shakaar

Journeyman je dobrou podívanou, pro každého kdo má rád scifi tématiku rozhodně doporučuji. O superlativech se tady dočtete určitě, ale řeknu jedinou věc...seriál vás do děje vtáhne a bude vás nutit se dívat se a dívat se a dívat se. Je tedy škoda že seriál skončil po 13 dílech, za to ale čiší originalitou kterou by mohl zavídět nejeden seriál...ikdyž počkat, Quantum leap...ano tento archaický seriál který proslavil Scotta Bakulu by ho mohl trumfnout...ale ten jsem zatím neviděl :-) ()

Allegro.g.

Američané mají spousty nápadů na spousty seriálu. A od mnoha z nich vznikne jen jedna sezóna a pak nic. V tomhle případě je to ale škoda. ()

elimS

35% - komentář 20ti slovy: Prvních 7 dílu to stejné - skok, zmatek, někomu pomůžem - celkem nuda. Pak se začne řešit "proč?" a "co kdyby", mno a je konec. ()

RedRose

Téměř vynikající seriál! Cestování časem, spousta zjevných paradoxů se tady přehlíží (významná změna současnosti, vlivem motýlích křídel, zde byla snad jen jednou), ale ku prospěchu věci a i když jindy bych špačkoval, tady mi to nevadí. Příběhy jsou slušně napsané i zahrané a natočené. Dokonce pochválím i casting v plné šíři, což se mi často nestává!! Občas je trochu protivná/vyhrocená manželka a celkem často je dost vlezlý i bratr, ale není to nic, co by nešlo přehlédnout, nebo nepatřilo k věci. Celkově nechápu zrušení seriálu po 13-ti dílech!! Před pár dny jsem na to narazil (2023) a ve dvou dnech bylo hotovo! 15 let staré hodnocení nechávám! 74% ()