Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

pekos

Zombie tematika sa stáva hlavným podkladom pre mnohých scenáristov, ktorí nás neustále prekvapujú novým pohľadom na svet plný zombie kreatúr. Zombie attack v tomto filme sa začína takmer v 1. minúte filmu a končí snáď až v posledných minútach. Film je skvele remeselne spracovaný, s množstvo nezabudnuteľných scén, ktoré budú vo vás rezonovať aj po skončení filmu. A Brad Pitt nesklamal a vdýchol hlavnému hrdinovi tvár, ktorú mu uveríte. Opakovateľne pozerateľné. ()

jakubesd1

Parada ... kde len začať. Síce dej zaujme od nejakej chvíle ale ne na začiatku ale aj tak proste skvele . Brada Pitta som di nikdy v takomto filme nepredstavoval ale zvladol to super , i keď miestami su možno chyby réžie ale dá sa to prekusnuť. "NOVODOBÝ ZOMBIES" ako majú byť. Výborny nápad .. I keď niekedy diváka stihne strach je to predsta normalne . A ani hudobný podklad nebol zlý,takže v pohode ;) ()

Pe4Ce22

Jedním slovem, nuda. Jedná se sice o realistický kousek, na kterém je vidět hodně práce a i příběh není tak špatný, ale na druhou stranu je skoro celý film jedna velká honička se zombiema. Né že by to bylo špatné, ale po první půl hodině vás to prostě přestane bavit. 3 hvězdy ()

vanikka22

Zombie pandemie zčistajasna zasáhne celý svět. Gerry Lane, ztvárněn herce Bradem Pittem, je vysloužilý pracovník vyšetřující incidenty pod hlavičkou OSN. Hlavní postava se náramně hodí k řešení této globalní krizové situace a i přes prvotní odmítání, kdy upřednostňuje rodinu, je donucen tento náročný úkol přijmout a vydat se hledat zdroj nákazy a jeho možný lék. Film je plný cestování letadlem napříč zeměkoulí. Téměř na každém jeho kroku vyskakují zombie zpoza rohu. Posledních 20 minut filmu je dost předvídatelných, ale určitě to nesráží jeho celkovou kvalitu, kterou naopak skvěle doplní finální zombie s Parkinsonovou nemocí a zároveň poslední test Laneovy teorie jak se se zombies vypořádat. ()

nimajtanova

Filmy so zombie zásadne nepozerám ale po zhliadnutí World war Z asi prehodnotím svoj názor. Celý film som sledovala pozorne bez toho aby som sa pristihla, že ma dáka scéna nebaví, film síce nejde v rovnakej akčnej hladine a ku koncu atmosféra povolí ale v tomto prípade mi to nevadilo. Dokonca mi nevadil ani Brad Pitt ktorého ja osobne dáko extra nemusím. Medzi moje obľúbené snímky patrí film Ja legenda, prišlo mi to dosť podobné , možno aj to je jeden z dôvodov prečo sa mi film páčil. ()

Janec82

Jeden z dalších zombikovských filmu,jeden z těch kdy předem víte odkud někdo vyskočí, Dost podobnost z ostatními filmy zvlášť styl šíření zombiku mi připommína film 28 týdnu poté. PS: zhruba v 7minutě filmu, kdy nabada stražník Pitta aby zalezl do auta, nasledně ho sejmě popelář....Kde nabralo to auto tu rychlost ? Když za ním byla budova ( křižovatka tvaru T ) ()

Setman

Pokud někdy bude zombie apokalypsa, takhle to pravděpodobně začne. Propracovaný, ne-klišovitý, globálně pojatý zombie survival, který neztrácí tempo až do komorněji laděného konce. Celý film je vyvážený, rodinná linka nevyčnívá a působí jako přirozená součást příběhu, který tím získává přesně na té správné dávce emocionální zaujatosti. Stojí za to vidět už jen kvůli jeruzalemské části, která je dokonalost sama. ()

jakub.bystra

Těšil jsem se, katastrofální filmy o apokalypsách mě obvykle dost berou. Očekával jsem od toho opravdu hodně, možná o to větší zklamání jsem zažil. Tohle Akční hororové sci-fi je jedno skrz na skrz prolezlé klišé. Samý: Přitahuje je zvuk, musíte je střílet do hlavy atd. atd. Až na úvodních cca. 20 minut mi to přišlo takové mdlé, bez napětí, nějaké větší akce, nějakého překvapení. Zombie masky mi nepřišly oslnivé, rozhodně jsem vzhledem k rozpočtu čekal víc. Stejně tak efekty, vždyť 190 mega, to přímo volá po nějakých pořádných bombách, rozmr*aných hlavách, padajících mrakodrapech a co já vím co ještě.. Toho je tu také úplné minimum. A závěr se mi zdál jako vycucaný z prstu. Takže zklamání opravdu obrovské, ani na ty 3* to u mě není.. ()

Clareeta

Váhala jsem mezi 4 a 5 hvězdami. Nakonec dávám pět, protože MUSE! Jinak tohle je snad první zombie-movie, který jsem po deseti minutách znechuceného unuděného frkání nevypla. Jednak jsem na tom byla v kině, kde se to vypíná opravdu těžko a dvak ten film si jednoduše zaslouží dokoukat až do konce. Vřele doporučuji. ()

hesoyam123

Po pravde je to dosť obyčajný film o zombiekoch, ktorý však je prešpekulovaný a ´´záchranou´´ pre ľudstvo je Brad Pitt. Grafické spracovanie je veľmi dobré. CITLIVÉ POVAHY RADŠEJ TO NEPOZERAJTE!!! ()

Falle

Před shlédnutím filmu jsem četl knihu - obrovská chyba. Knižní předlohou, která mě mimochodem unesla a vtáhla, se Holywood spíše jen okrajově inspiroval. Zatímco kniha řeší téma z globálního hlediska, vývoje společnosti a jejího přizpůsobení se a přerodu ve společnost novou, film sleduje POUZE nepůvodní dějovou linku hrdinného američana, který nalezne cestu, jak z celé té šlamastyky ven a samozřejmě u toho mimoděk zachrání svět. Pokud se ale oprostíte od srovnání s knižní předlouhou, zbyde stále slušné survival movie s hordami nakažených (zcela odlišných, než jak je popisuje Max Brooks), několika opravdu povedenými scénami (Jeruzalém a letadlo) a s uvěřitelným Bradem v hlavní roli. ()

NagatoPein

Katastrofické dielo s Bradom. Zaujímavé. Dokáže ohúriť a na prvý pokus priniesť zaujímavé pocity. Nič hlbšie neponúka. ()

CyWilly

Vypadá to hezky, je to rychlý, akční, dynamický, Pitt je furt ještě sympaťák a navíc dobrej herec... tak proč ve mně sakra po závěrečnejch titulcích zůstal pocit prázdnoty a promrhanejch dvou hodin? Bude to asi tím, že tady se někdo nemohl rozhodnout, co vlastně chce točit, jediný, čím si byl jistej je to, aby na to do kina přišlo co nejvíc lidí a bylo to pokud možno přístupný i kojencům...dlouho, moc dlouho jsem se na to těšil...trailer jsem viděl asi desetkrát...a u toho to klidně mohlo skončit...tohle je totiž další z nekonečné řady filmů, kde prostě to zásadní vidíte v traileru a ten zbytek je v podstatě jenom ztráta času...jsem fakt zklamanej...hrozně zklamanej a jdu si pustit Deník Mrtvých, abych si trochu zvedl náladu... ()

koukalek

Tak to byla jízda! Samozřejmě nemá cenu přemýšlet jak je možné že Izraelci neuhlídali zombíky a nechali si ujít krásnou příležitost jak je pěkně odrovnat když byli vjednom chumlu u "Té" zdi :-) Nebo že zrovna jediné dveře které odolali nájezdům "drahých zesnulých" byli lítačky v ústavu pro výzkum nakažlivých chorob...Mimochodem asi je to brnkačka píchnout si nějakej ten bacil do žíly... :-) atd.atd. ()

stttanley

Byla to opravdu svižná jízda, ale čekal jsem víc. Fenomén zombie jsem nikdy moc nemusel, ale nečekaně mě chytl v seriálu Walking Dead, takže jsem se těšil, jak bude ta světová apokalypsa vypadat v jiném podání. Začátek výborný, ale postupem času to bohužel slábne. Nemůžu se zbavit dojmu, že to mělo větší potenciál. Brad Pitt dobrý, ale nevím proč udělali z nemrtvých sprintery. Ta jejich rychlost byla spíš směšná. Exteriérů mohlo být víc, přeci jenom je to světový konflikt. Bavilo mě to, ale jak už tu někdo psal, přišlo mi to jako pilotní díl k seriálu Walking Dead, který je přiznejme si lepší. ()

mpet

Nejdřív jsem si myslel, že to bude jen další klišé ze série zombie filmů. Ale už po chvíli sledování jsem zjistil, že tento film nebude o zaběhnutých nápadech, ale že bude úplně o něčem jiném. Tento film představil zombíky úplně v jiném světle a to se mi moc líbilo. Velmi dobrý scénář, nový pohled na zombiky, slušná akce a efekty a hlavně velmi dobrý Brad Pitt v hlavní roli. Dokonalé to nebylo, ale rozhodně to patří mezi ty nejlepší filmy o zombíkách, jaké jsou k vidění. ()

Ferguson

Proč autor takových pecek jako je Hledání Země-nezemě a Horší už to nebude natáčí takovou průměrnou komerční "hloupost", která do oblasti zombie filmů nepřináší nic nového? ()

huhuhu783

Myšlenka do dalších zpracování je to opravdu slušná,ale tady to začalo trošku drhnout. Líbilo se mi,že poslali někoho kdo to má celý vyřešit a první kterej padl byl on. Líbilo se mi,jak postupně přicházeli na to proč po někom nejdou.Líbil se mi i nápad na závěr,ale místama to bylo hluchý.Hodnotím nápad a nečekaný obětování hrdinů bez kompromisu a cukrbliků ()

lik009

Přijemný film. Nechybí řešení záhady ve stylu Andělé a démoni, nechybí akční zombie honičky a ani horrové procházení budovy plné zombie, ve které se hlavní postavy snaží nevzbudit spící zombie. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech