Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

Martin29

Bohužel ten film zestárl a hodně. To co se mě tehdy v kině líbilo už mě chvílema vadí. Celkově mě příjde hodně na náhodu , aby postava Pitta vše přežila (tu Koreu dojme tomu, ale jak ten Izrael tak pád letadla v Walesu o tom těžce pochybuji). Už osobně mě příjde blbost, aby pád letadla přežil jen Pitt jakási Izraelka bez ruky (ale zato s neomezeným množstvím munice všimněte si, že ani nenabíjí) a jedna zombie. O takových věcech jako, že Izrael ty útoky zvládá a naráz to nezvládne nebo, že letadlo spadne přesně kousek od místa kde chtěly přistát ani nemluvím. Tahle věc to hodně kazí. I tak se, ale jedná o nejlepší zombie horor za poslední dobu. ()

Akinaz

Filmy se zombies moc nevyhledávám, ale tenhle mě naprosto dostal. Dokonale natočený zombiland s poselstvím nalezení léku. A ti zombíci se fakt povedly. Doufám, že pokračování bude brzy, protože si ho rozhodně nenechám ujít. Skvělé, napínavé, zábavné, super kamera, scénář i režie a exkluzivní herecké obsazení včele s Bradam Pittem. Jednoznačně 5* ()

evita_

Keby mi pred časom niekto povedal, že budem pozerať film o zombíkoch a dokonca, že ten film bude dokonalý, asi by som mu neverila. Svetovej vojne Z sa podarilo nemožné. Zombie boli premakaní, a to nie len výzorovo, ale aj pohybmi, správaním....Nebola núdza ani o momenty, kedy sa človek naozaj preľakne. Čivavu z filmu jednoznačne vyhodiť a pani manželke Brada Pitta treba vysvetliť, že keď povie, že zavolá, tak mu nemá čo vyvolávať!!!!!! Potom zomierajú postavy, ku ktorým si vytvorím filmový citový vzťah a to sa mi nepáči...Fantastický film... ()

Zofan

Na milionkrát recyklovaný žánr zombie horror to nebylo tak zlé, jak jsem čekal. Možná se podívám i na Fincherovo pokračování. Jen teda mohli vybrat aspoň trochu sympatickou manželku a ne někoho, kdo vypadá jak zombie sám o sobě... ()

Jirkacek

Snímek Světová válka Z mne oslovil svým námětem světové pandemie, tentokrát v podobě viru, jenž z lidí dělal zombie. Pravda, že neživí lidé mně připadají směšní a takové filmy vůbec nevyhledávám, přesto jsem dal Z šanci a doma jsme si jej pustili. A musím hned předepsat, že jsem byl průběhem naprosto nadšen, i když zombíků v něm bylo tolik, že kdybych každého prodal za korunu, byl by ze mne milionář. Líbilo se mi, že režisér Marc Forster nechodil dlouho okolo horké kaše a po pár minutách ve Philadelphii vše začalo. Sotva jsme se stačili seznámit s hlavním hrdinou Bradem Pittem, který si zde zahrál experta OSN Gerry Lanea na řešení nejrůznějších krizových situací,už ho s rodinou na ulici karikatury člověka napadly. Samozřejmě že se mu podařilo utéci, ale už úvodní půlhodina byla plná napínavých situací, což se o jiných filmech rozhodně nedá říci. Podařilo se jim dostat na letadlovou loď OSN, kde Gerry Lane dostal úkol najít prvního roznašeče viru. Tím začalo další dobrodružství, protože musel odletět do Koreje, kde nepochodil, ale přišly další akce, protože zombie byli po celém světě. Tedy kromě Izraele, kam se vydal Gerry Lane hledat číslo jedna a opět zažil horké chvilky. A poslední krůpěje potu jsem si spolu s ním utíral ve Skotsku, protože ty scény v laboratořích byly napínavé jako malé gatě. Jak je z komentáře vidno, na nudu nebyl čas a ani prostor a jedna akční scéna střídala druhou, takže těch 116 minut uběhlo jako voda v jarní řece. Trochu mne překvapilo, že s jedním známým hercem, kterým byl samozřejmě Brad Pitt, se podařilo natočit tak dobrý film. A i když se v titulcích objevil ještě David Morse, byl to jen štěk. A protože konec zůstal otevřený, už se těším na pokračování. Vzhledem k tomu, že se mi film tak líbil, zakoupil jsem si jej v dubnu 2019 na blu-ray disku a pochopitelně jsme se doma na něj podívali znova. Kouzlo prvního překvapení bylo sice pryč, ale alespoň jsem si mohl více vychutnat samotný průběh filmu. Znovu jsem se tak ujistil, že se režiséru Marcu Fosterovi povedlo v roce 2013 natočit velmi napínavý snímek, založený na problematice globální katastrofy, která nás v 21. století může kdykoliv postihnout. Velice jsem se bavil i podruhé a těch 116 minut uteklo jak voda v jarní řece Moravě. Investice do modré krabičky tak rozhodně nelituji. Suma sumárum, snímek Světová válka Z se mi líbil hodně a tak ode mne získává pět hvězdiček ve tvaru Z *****. ()

Parisienne09

Hustej katastrofickej film, při kterém vám hodně zamrazí, protože si uvědomíte, že je Země v dnešní globalizované době v podstatě velmi malá a že cokoli se přihodíl na opačné straně zeměkoule kdesi v džungli, může se hodně rychle dostat do centra vašeho města. Velmi dobrý scénář, divákovo napětí udržuje zcela přirozeně. Dobré výkony herců. ()

Sterbik

Další zombie film. Ježiš těch je spousta a jsou nuda. V tomhle případě rozhodně ne. Brad Pitt na to jak sem ho neměl rád, tak ho miluju. Ta role mu seděla neskutečně, a žral sem ho. Charizmatický tatík co ví co dělá. Zápletka dávala i smysl. Líbilo se mi že v podstatě o původu nemoci se nikdo nedozvěděl nic, jen to tak jak to obejít. Bylo tam akce přesně tak akorát. Super akční scény střídali kratší mluvící scény ale bylo přesně tak akorát. Nebyli tam v podstatě nesmysli, když berem v potaz, že zombie apokalypsa by se mohla stát. Nebyl to jakože, ha hned víme jak to léčit a odkud se to vzalo a proč tomu to tak je a jak hned vyhrát. Nejlepší zombie film co sem kdy viděl a nemůžu se dočkat dvojky. ()

BStone

Brad Pitt v jednom z nejlepších filmů žánru, neboli v plnokrevné, napínavé a adrenalinové zombie-jízdě napříč státy. Dvě našlapané hodiny prakticky nemají hluché místo. Ke shlédnutí pak doporučuji jednoznačně rozšířenou verzi. 85% ()

trotlicek

Kostra filmu - kvalitní předloha. Mozek filmu - zkušenostmi ověnčený režisér. Tepající srdce filmu - BreďákPiťák. WWZ (možná by se měly přepsat učebnice dějepisu, nebylo by na škodu přejmenovat války třeba WWHS - WorldWarHitlerStalin apod.) je ryzí postapokalyptický film. ON si tak trochu drandí na té apokalypse. Film je poučný, naučný, výučný, příučný - ideální pro veškeré hluponě z učňáků - a že jich na tom světě je požehnaně. VálkaZ si bere gró z těch prvotních a méně úspěšných ZombíMůvíček a přidává k tomu nadstavbu - jednak v podobě Brada a zadruhé v podobě propracovaného příběhu. Není to vesměs jen útěk, zabíjení, útěk, smrt, apod. Film je zakončený moudry otce Fury - zřejmě to tam mělo být. Takže jo - vojnaZ není jen obyč nemrtvýFilm, ale je to jakýsi román, detektivka a tomu já dávám Plus! ()

mistr97

Musím přiznat, že mě film příjemně překvapil. Nechybí mu pořádná dávka napětí, které správně graduje. V rámci možností tématu v něm nejsou hlouposti a povedl se otevřený konec, který podporuje uvěřitelnost příběhu. Líbil se mi také výkon Brada Pita, u kterého se stále nemohu rozhodnout, jestli mi přijde sympatický, nebo ne. Díky tomuto filmu získal nějaké plusové body. Vedlejší postavy už takové výkony nepředvádí a některé nejsou ani moc originální. Celkově Světovou válku Z hodnotím jako povedený film, kterému téměř nic nechybí. 85 % ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Problém lidí je v tom, že nevěří, že se něco může stát, dokud se to nestane." Film o nákaze, kde jsou nakažení agresivní, vybledlí a koušou! Jsou taky rychlí a skáčou na helikoptéry, když je slyší. :D Vizuálně skvělý, ale jinak film plný klišé s Bradem Pittem coby zombi-bijcem. - 60%. ()

OnlyHuman

Pro me rozhodne nejlepsi zombie film, ktery jsem videl. Hned od zacatku zacina neustavajici akce. Opravdu nechapu tak nizke hodnoceni. Bratt Pitt jako Gerry Lane mi tu sedl jako prdel na hrnec. ()

andy60

Tématicky mě to absolutně míjí. Zombie - bytosti, které se pohybují šnečím tempem a vrávoravými pohyby se snaží nahnat hrůzu, mně byly vždy spíš k smíchu, než aby u mě vzbuzovaly hrůzu. Jenže tentokrát je vše jinak. Najednou tu máme zombíky rychlejší než průjem a navíc dokáží skutečně nahnat strach. Prostě mě to bavilo a musím uznat, že tento film nemá žádná hluchá místa. ()

Hansolo35 odpad!

Brad Pitt vyfasoval rodinku za všechny prachy. Jeho škaredá anglánka mu nezapomene brnknout uprostřed akce, kde záleží na každém zvuku. Haranti vám lezou na nervy od první minuty. Jsou to "osobnosti", takže absolutně neposlouchají, hystericky ječí, v deseti letech je musí vozit v nákupním vozíku...to aby je nebolely nožičky... řekl bych, že horší škvár jsem dlouho neviděl. A to ještě nejsme v Izraeli, kde slaví hromadným zpěvem i když ví, že zombie jdou po zvuku. Je to prostě slátanina. ()

miso.simon

Celkem slušná dávka napínání a nervů. Takové to, když se pohneš, nebo když nejsi dost rychlý, zemřeš.  nakonec je Brad Pitt celkem dobrý herec a čím je starší, lepší. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech